تمرینات صداسازی | 9 تکنیک، نکات طلایی همراه با ویدیو و صوت

سرفصل های مهم این مقاله

LOVELY

دوره رایگان چطور جذاب و دوست‌داشتنی باشیم؟!

جذابیت بر اساس اصول روانشناسی!

آموزش صداسازی و تقویت صدا! این یک مقاله جامع برای یادگیری مهارت‌های مربوط به صدا، صداسازی، مراقبت از حنجره و… است. در این مطلب هر چیزی که در مورد تمرین های صداسازی، تقویت حنجره و افزایش قدرت صدا لازم است را به شکل ویدیویی، متنی و صوتی به شما آموزش خواهیم داد.

در تولید این محتوا، از استادهای عزیزی مثل آقای لقایی، مدرس صداسازی و استاد بهرامپور، مدرس سخنرانی و فن بیان کمک گرفتیم. با ما همراه باشید:

 

چگونه پرانرژی صحبت کنیم؟ - مثل محمدرضا شجریان و ابی

 

آموزش صداسازی برای داشتن یک صدای زیبا

در این بخش از مقاله تمرینات صداسازی، تمریناتی ساده ولی کاربردی برای شما طراحی کرده‌ایم. فرهاد لقایی، مدرس صداسازی، این تمرینات را به شما آموزش می‌دهد.

در ادامه مقاله، برای شما 9 تمرین صداسازی جذاب و کاملاً کاربردی آماده کرده‌ایم. این تمرینات به صورت صوتی هستند و به راحتی می‌توانید با گوش دادن به این فایل‌ها، آنها را یاد بگیرید. البته، داشتن صدای قدرتمند و جذاب، مستلزم انجام تمرینات است. 

تمرین صداسازی | اول: گرم کردن صدا

یادتان هست وقتی بچه بودیم صدای موتور درمی‌آوردیم؟ در این تمرین که تمرین گرم کردن صدا نام دارد، عین تمرین بچگی‌های‌مان، صداهایی را تمرین می‌کنیم که باعث گرم کردن حنجره و گلوی ما می‌شود.

در این تمرین که در فایل صوتی زیر به سادگی برای شما بیان شده، تلاش کنید طبق نُتی که می‌شنوید، صدایی که از شما خواسته شده را درآورید.

دانلود رایگان فایل صوتی گرم کردن صدا

 

تمرین صداسازی | تمرین دوم: آوای «آ»

آوای  آ به دلیل کاربرد بسیار زیادش، اول از همه و بیشتر از همه باید تقویت شود. در این تمرین صداسازی، نوک زبان را به دندان‌های پایین بچسبانید و سعی کنید طوری که از شما خواسته شده، تمرین آ را به دقت انجام دهید. این ویدیو آموزش صداسازی را مشاهده کنید:

دانلود رایگان فایل صوتی آوای آ – شماره یک

 

 

تمرین صداسازی | سوم: آوای «آ»

در تمرین صداسازی سوم، بازهم آوای آ را  تمرین می‌کنیم. اما این بار با وسعت صدایی بلندتر و عمیق‌تر. مطمئناً با انجام دادن این تمرین‌های داشتن صدای زیبا، به صدایی که دلخواه خودتان باشد دست پیدا می‌کنید؛ منتها نه یک شبه یا یک هفته‌ای. هفته‌ها تمرین نیاز داریم تا با همین تمرینات بسیار ساده صداسازی، صدایی ازخودمان بشنویم که حسابی از آن لذت ببریم.

دانلود رایگان فایل صوتی آوای آ – شماره دو

تمرین صداسازی | چهارم: آوای «وی» و « سی»

تمرین چهارم صداسازی و تقویت صدا، ما را با نواحی تولید صدا بیشتر آشنا می‌کند. وقتی «وی» را به کار ببرید، در اصل صدا پایین‌تر و به سمت سینه می‌آید و وقتی آوای «سی» را به کار ببرید، صدا به سمت صورت می‌آید و به این شکل دو ناحیه مهم تولید صدا تقویت می‌شود.

دانلود رایگان فایل صوتی آوای «وی» و «سی»

 

تمرین صداسازی | پنجم: آوای ma- mo – me – mi – ya

تمرین پنجم تقویت صدا و صدای جذاب داشتن، تمرین آواهای «ما» و «مو» است. لطفا با دقت زیاد، این نت‌ها را اجرا کنید. یادتان نرود پیش از اجرای این تمرین‌ها، آن را در ذهن‌تان تجسم کنید که دقیقا به کجای گلو و حنجره‌تان فشار وارد می‌شود.

دانلود رایگان فایل صوتی آوای ma- mo – me – mi – ya

 

تمرین صداسازی | ششم: آوای moom – mum – ney

این تمرین صداسازی، با استفاده از 3 ناحیه مختلف صدا، (صدای دیافراگمی، صدای سینه‌ای و صدای سری) کمک می‌کند نواحی مختلف صدای‌تان را قدرتمندتر و قوی‌تر کنید. این ویدیو آموزش تقویت صدا را مشاهده کنید:

دانلود رایگان فایل صوتی آوای moom – mum – ney

 

تمرین صداسازی | هفتم: پرتاب صدا yunge

تمرین صداسازی هفتم، برای افرادی مناسب است که صدای‌شان کم و ضعیف است. این تمرین کمک می‌کند صدای خودتان را پرتاب کنید و هربار، صدای‌تان تقویت شود.

دانلود رایگان فایل صوتی پرتاب صدا yunge

 

تمرین صداسازی | هشتم: تمرین لا

در تمرین تقویت صدای هشتم، هر موزیکی که دل‌تان می‌خواهد را پلی کنید و آن را با صدای لا بخوانید. این کار کمک می‌کند که زبان‌‍تان را قدرتمندتر کنید. از انجام این تمرین صداسازی لذت ببرید. چطور است با شعر ((خونه مادربزرگه)) شروع کنیم؟ هر موسیقی‌ای که فکرش را کنید می‌توانید با تمرین لا اجرا کنید.

دانلود رایگان فایل صوتی تمرین لا

تمرین صداسازی | نهم: تمرین کنترل تنفس goog و gug

تمرین آخری که برای شما در نظر گرفته‌ایم، تمرین گوگ و گاگ است. این دو آوا به شما برای کنترل تنفس و تحریک نواحی دیافراگمی و کنترل آن حسابی کمک می‌کند.

دانلود رایگان تمرین کنترل تنفس goog و gug

این تمرین صداسازی برای چه کسانی مناسب است؟

تمرینات بالا برای کسانی که:

شل حرف می‌زنند و می‌خواهند از شل بودن صدای‌شان به یک صدای قدرتمند و فن بیان خوب برسند،

 کسانی که حس می‌کنند صدای‌شان وسعت زیادی ندارد و می‌خواهند وسعت صدای بیشتری داشته باشند

 کسانی که دوست دارند تن صدای جذاب داشته باشند و به تقویت صدا بپردازند.

کسانی که به دنبال تمرین‌هایی برای تنظیم صدا می‌گردند،

 کسانی که به دنبال گیرایی بیشتر صدای‌شان هستند،

 کسانی که می‌خواهند به راحتی صحبت در جمع داشته باشند و در هر جمعی بدرخشند؛

 و …

مناسب است.

 

 

 

آموزش جلوگیری از خسته شدن صدا و تقویت صدا

خب، از بحث صداسازی بگذریم و به سراغ موضوع بعدی برویم: جلوگیری از خسته شدن صدا! یکی از مشکلاتی که سخنران‌ها و افراد فعال در حوزه آموزش با آن روبرو هستند، خسته شدن صدا حین صحبت کردن است.

 

شما می‌توانید فایل صوتی محمدپیام بهرام پور در جواب به سوال کاربری در خصوص اینکه ((چیکار کنیم صدامون خسته نشه)) را در لینک زیر دانلود کرده و گوش کنید:

دانلود فایل صوتی

در ادامه صحبت‌های استاد بهرامپور در مورد خسته شدن صدا را برای شما تایپ می‌کنیم:

 در رابطه به این که شما فرمودید صداتون خسته می‌شه، مثلا خب سوال پیش میاد می‌گن اقای بهرام پور شما سیزده ساعت  یه روز سخنرانی داشتید آخرشم خیلی راحت بود صدات مشکلی نداشت. اما ما بیست دقیقه صحبت می‌کنیم، ده دقیقه صحبت می‌کنیم، صدامون می‌گیره! در جواب چنین سوالی، من این سوال رو می‌پرسم:

 

تنفس دیافراگمی بلد هستیم؟

یک تمرین برای داشتن صدای درست استفاده کردن از آن: ببینید مثلا اگر یادتون باشهدوران مدرسه رو، دوران ابتدایی معلمامون همش می‌گفتن که من حنجرم پاره شد از دست شما اینقدر داد زدم، اینقدر بلند صحبت کردم. خب بخاطر اینکه متاسفانه سیستم آموزشی ما به اینگونه نبود که بهشون آموزش بده چطور از صدای خودشون درست استفاده بکنند و چطور از دیافراگمشون استفاده بکنند برای تولید صدا که صداشون خسته نشه…

 

چون اینها از حنجره به قول معروف مایه می‌گذازند برای صحبت کردن اذیت می‌شوند. خب حنجره تا یه حدی می‌تونه کاملا ساپورت بکنه و اون تولید صدا رو حنجره بخش عمده‌شو به عهده می‌گیره در حالت غلط ولی در حالت درست که اگر تنفسمون دیافراگمی  باشه و اگر تمرینات بلند خوانی و مشدد خوانی رو انجام داده باشیم، یواش یواش صدامون قوی‌تر می‌شه و جای خودشو پیدا می‌کنه.

 

تمرین بلندخوانی

اگر بخوام یک تمرین اینجا خدمت تون ارائه بدم که کارتون رو راه بندازه؛ تمرین بلندخوانی، از سری تمرین‌های آموزش صدا سازی است.
هر روز صبح یه کتاب بردارید و بعد از این که صداتون باز شد، با صدای بسیار بلند شروع کنید به خوندن. با صدای نزدیک به داد زدن ابتدای کار یکی دو دقیقه می‌خونید صداتون می‌گیره، اذیت می‌شید، بعد هر روز کمی تایمش رو بیشتر کنید بیشتر کنید تا یواش یواش صدای شما قوی و قوی‌تر بشه.

 

 

آموزش داشتن صدای بم و مردانه

موضوع بعدی که مورد نیاز سخنرانان است، داشتن صدای بم و مردانه است. برای گرفتن راهکار این موضوع هم به سراغ استاد بهرامپور عزیز رفتیم. در ادامه جواب های خود استاد را برای شما می‌نویسم:

((اول من عذرخواهی کنم به جهت این که توی ماشین دارم فایل رو ضبط می‌کنم؛ یه خرده اگه سر و صدایی اضافی است من رو ببخشید.
ببینید بحث صدا دو قسمت داره:

 • اینکه صدای ما  صدای مطلوب‌مون هست یا نه؟
 • اینکه صدامون خسته می‌شه یا نه؟

این دوتا جداست…

در مورد خسته شدن صدا بالاتر صحبت کردم اما در راستای بم کردن یا به اصطلاح کلفت کردن صدا کاملا رایگان اموزش دادیم که چه تمریناتی و چه کارهایی را باید انجام بدید. می‌تونید در لینک زیر این مقاله رو کامل مطالعه کنید:

دانلود تمرین چگونه صدای بم و کلفت داشته باشیم

حتماً این مقاله رو مطالعه کنید و خب اون فایل رو اگر گوش کنید کامل پاسخ‌تون رو می‌گیرید.

 

داشتن صدای رسا

خب، به سراغ موضوع بعدی برویم: داشتن صدای رسا. در ویدئوی زیر، که بخشی از سمینار انسان 2020 است توضیحاتی در خصوص اهمیت داشتن صدای رسا و نحوه‌ی آن بیان شده است.

 

چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟

حالا بیایید به سراغ مبحث بعدی برویم: چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟

 

تقریباً همه ما در زمان تحصیل خود، معلمانی را داشته‌ایم که متوجه نمی‌شدیم کلاس آنها چه زمانی تمام شد و از آن طرف معلمانی را داشته‌ایم که پس از 5 دقیقه از آغاز کلاس، بی‌صبرانه منتظر پایان کلاس بودیم (و البته آن کلاس‌ها همیشه آنقدر طولانی بودند که انگار هیچوقت تمام نمی‌شدند!)

همانطور که در بخش نقاط کور در مقاله فن بیان چیست اشاره کردیم، ممکن است خود ما نیز در این شرایط قرار داشته باشیم و اینقدر خسته کننده صحبت کنیم که دیگران نیز از صحبت‌های ما واقعاً خسته شده باشند؛ اما به دلیل جایگاه اجتماعی ما، توهم خود برتربینی و….. اصلاً متوجه این موضوع نشویم. حالا در این قسمت قصد داریم ببینیم که چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم و چه راهکارهایی برای جذاب صحبت کردن وجود دارد؟

 

چرا خسته کننده هستیم؟

این که چرا خسته کننده هستیم می‌تواند هزاران دلیل داشته باشد! اما بهترین هنر این است که تا می‌توانیم با مخاطبان همدلی داشته باشیم، خودمان را جای آنها بگذاریم و ببینیم که به چه دلایلی ممکن است خودمان از چیزی خسته شویم؟

 

اجازه بدهید داستان خسته کننده صحبت کردن را با چند سناریو مرور کنیم!

نکته: دلیل اینکه معمولاً در سناریوهای بحث جذاب یا خسته کننده صحبت کردن، از مثال معلمان عزیز استفاده می‌کنم این است که بسیاری از ما تجربه‌ای با آنها داشته‌ایم و برایمان ملموس است.

 

سناریو 1: یک معلم بد اخلاق!

همه ما معلمان بد اخلاقی را تجربه کرده‌ایم که با اینکه از مطالب و روش‌های آموزشی جالبی استفاده می‌کنند اما به دلیل اینکه خودشان افراد خوش اخلاقی نیستند ما از صحبت آنها نمی‌توانیم خیلی خوشمان بیاید!

 

سناریو 2: روزی که این درس‌ها به دردمان می‌خورد

همیشه این سوال برای ما وجود داشته که چرا باید بدانیم فلان رودخانه در روسیه چه نام دارد؟ یا با دانستن مبنای اعداد در دوره راهنمایی دقیقاً چه چیزی به ما اضافه شد؟ این سناریو به ما نشان می‌دهد که اگر ما ندانیم که موضوع X به درد ما می‌خورد یا خیر، مطمئناً به آن توجه زیادی نخواهیم داشت.

 

سناریو 3: یک دوست پرحرف

حتی اگر یک موضوع جذاب از زبان یک رفیق دوست داشتنی نیز بیان شود، اگر این صحبت بسیار خسته کننده باشد؛ مطمئن باشید که تحت هیچ شرایطی نمی‌توانیم یک صحبت را بیش از 2 ساعت تحمل کنیم!!! چون مغز ما یک توان پردازش 90 دقیقهای دارد و بهینه‌ترین حالت این است که تا حد ممکن بیشتر از آن فشار نیاوریم و پس از استراحتی کوتاه مجدداً صحبت را آغاز کنیم.

حالا بررسی کنید و ببینید از میان این 3 سناریو، کدام به سخنرانی شما نزدیک‌تر است؟

 

مراقبت از حنجره برای سخنرانان

بسیاری از سخنرانان فراموش می‌کنند که به عنوان یک سخنران باید صدایی سالم و گیرا داشته باشند و از طرف دیگر برخی فکر می‌کنند یک سخنران باید صدایی خاص و به اصطلاح رادیو تلوزیونی داشته باشد!

 

هر دو تفکر اشتباه هستند و ما به عنوان یک سخنران تنها باید صدایی سالم داشته باشیم. اما چطور می‌توانیم صدایی سالم از خود بر جای بگذاریم؟

 

در این فایل صوتی به اینکه چطور حنجره خود را سالم نگه داریم و در بهترین وضعیت ممکن حفظش کنیم، می‌پردازیم و اصول و روش‌هایی را بررسی می‌کنم که طبیعتاً با رعایت آن‌ها حنجره‌ای سالم‌تر و در پی آن سخنرانی و بیانی بهتر و زیبا با صدایی گیراتر خواهید داشت.

 

این آموزش‌ها از رفتارها و تمرینات تا بایدها و نبایدهای روزمره‌ای است که در طول روز با آنها می‌توانیم سروکار داشته باشیم و روی حنجره ما تأثیرگذار هستند. امیدوارم با شنیدن این فایل صوتی، عمل به بایدها و پرهیز از نبایدها و انجام تکنیک‌ها و روش‌هایی که می‌آموزید حنجره‌ای سالم‌تر داشته باشید، حنجره سالم‌تان را حفظ کنید و در نهایت با صدایی گیرا و زیبا سخنرانی فوق‌العاده‌ای ارائه کنید. شما می‌توانید فایل صوتی آموزش مراقبت از حنجره برای سخنرانان را از قسمت پایین گوش کنید یا روی لینک دانلود کلیک کنید.

 

نکاتی در مورد صدا در سخنرانی

خب، بگذارید قبل از اینکه مقاله را به اتمام برسانیم، چند نکته جذاب و مهم را هم در مورد بحث صدا در فن بیان یاد بگیریم:

 


پیش از پرداختن به نکات سخنرانی، پیشنهاد ما شرکت در دوره رایگان سخنرانی و فن بیان است:

آموزش فن بیان


 

1_ صدای من

اکثر قریب به اتفاق مردم از صدای خودشان راضی نیستند. از همه مهم‌تر اینکه صدای ضبط شده خودشان را دوست ندارند. احساس می‌کنند اصلاً شبیه صدای خودشان نیست. حتی برخی از شنیدن صدای خودشان خجالت می‌کشند. این اتفاق کاملاً طبیعی است. آنچه ما از صدای خودمان به یاد داریم، موقع صحبت کردن است؛ بنابراین صدای خودمان را نه از یک منبع بیرونی، بلکه از منبعی در درون بدن خودمان (حنجره و دهان) می‌شنویم.

 

پس مغز ما، صدایی را تجزیه و تحلیل و شناسایی می‌کند که توسط گوش‌ها، هم از ارتعاشات درون بدن و هم از ارتعاش هوای بیرونی شنیده و ثبت شده است؛ اما هنگامی که صدای ضبط شده ما پخش می‌شود، گوش‌هایمان صرفاً آن را از یک منبع بیرونی می‌شنوند. طبیعی است این صدا با صدایی که همیشه از خودمان به یاد داریم متفاوت است.

 

نکاتی در مورد صدا در سخنرانی

 

2_ سخنرانی، گویندگی نیست

داشتن صدایی زیبا به عنوان یک نعمت خدادادی واقعاً موهبت بزرگی است؛ اما نکته بسیار مهم این است که برای سخنرانی الزاماً نیازی به صدای زیبا نیست. چرا که سخنرانی گویندگی یا دکلمه نیست. هر کس، با هر نوعی از صدا، می‌تواند سخنرانی کند. مهم این است که صدای او گویا و رسا باشد… به این ترتیب، حاضرین در سخنرانی پیام او را به شفافیت دریافت خواهند نمود.

 

خبر خوب اینکه اکثر قریب به اتفاق مردم، صدایی حداقل معمولی را دارا هستند که برای سخنرانی مناسب است. تنها افراد انگشت شماری وجود دارند که به دلیل مشکلات فیزیولوژیکی و غیره، صدایی غیر معمول دارند که حتی با تمرینات صداسازی یا حتی جراحی، به حالت عادی باز نخواهند گشت. پس از این بابت جای نگرانی نیست.

 

تمرینات صداسازی | 9 تکنیک، نکات طلایی همراه با ویدیو و صوت

 

3_ صدای معمولی کافی است؟

 خدا را شکر که همه ما صدایی مناسب سخنرانی داریم؛ اما داشتن صدا و توانایی صحبت کردن کافی است؟ خیر. یک سخنران باید از ظرفیت‌های صدایی خودش به نحو احسن استفاده کند.

 

نکات مهمی وجود دارد که اگر به آن‌ها دقت نشود، تأثیر سخنرانی را کاهش داده و حتی ممکن است سخنرانی را به جلسه‌ای کسالت بار و خواب آور تبدیل کند. همان‌طور که خلبان، دوره‌های آموزشی متعددی را طی کرده و تمرینات مستمری را انجام می‌دهد، یک سخنران نیز به آموزش، تمرین و تکرار نیازمند است. در مورد صدا هم چنین رویه‌ای وجود دارد.

 

 

4_ دهانی که باز نمی‌شود!

ابتدای پرواز است. میهمان‌دار می‌خواهد مقصد و مدت پرواز را اعلام کرده و برخی نکات ایمنی را یادآوری کند؛ اما مسافرین هرچقدر دقت می‌کنند، حتی کلمه‌ای را متوجه نمی‌شوند. ربطی به کیفیت بلندگوی هواپیما ندارد. اگر بهترین بلندگوها را هم به چنین میهمان‌داری بدهیم باز هم کلماتش به سختی قابل تشخیص‌ هستند. علت اصلی فقط و فقط یک نکته مهم است. او موقع صحبت کردن دهانش را باز نمی‌کند! شاید خنده‌دار به نظر برسد، اما این نقص در اکثر افراد وجود دارد.

 

تلاش برای ساده سازی کلمات، راحتی در بیان و از همه مهم‌تر صرف کمترین انرژی موقع صحبت کردن، به مرور باعث شده است که دهان موقع صحبت کردن به‌طور کامل باز نشده و فقط در حد خروج حداقلی از صوت باز شود. شاید این حالت پاسخگوی صحبت‌های روزمره باشد، اما برای سخنرانی به هیچ وجه مناسب نیست.

 

 

5_ یک خودکار، چاره درد است

یکی از قدیمی‌ترین، پایه‌ای‌ترین و شاید بتوان گفت مؤثرترین تمرینات صدا سازی، تمرین خودکار است. در زمان‌های قدیم، این تمرین با استفاده از قلم، شاخه نازکی از چوب و حتی انگشت سبابه انجام می‌شده است. ساده‌ترین شکل این تمرین به این صورت است که انتهای خودکار را در حدود چند سانتی متر به داخل دهان می‌بریم. سپس با دندان‌های جلویی بالا و پایین آن‌ها نگه می‌داریم. در همین حالت سعی می‌کنیم بلند و رسا صحبت کنیم.

 

وجود این خودکار و ثابت ماندن دندان‌ها بر روی آن، باعث می‌شود تا برای ادای کلمات مجبور به باز کردن دهان شویم. در این حالت دیگر صحبت کردن با دهانی نیمه باز میسر نیست. این تمرین به ظاهر ساده و حتی خندهدار، یکی از مؤثرترین و پایه‌ای‌ترین تمرینات صدا سازی است که هر سخنران ‌باید آن را به‌طور مکرر انجام دهد.

 

 

6_ جویدن ممنوع

از جمله عادت‌هایی که صحبت کردن معمولی ممکن است به وجود آورد، ادای غیر کامل کلمات است. بخصوص حرف آخر کلمات خوب و کامل بیان نشده و اصطلاحاً جویده می‌شود. اگر به صدای گویندگان رادیو دقت کنید، آن‌ها کلمات را کاملاً واضح بیان کرده و بخصوص آخرین حرف کلمات را دقیقاً بیان می‌کنند.

 

خواندن متنی از کتاب و تلاش برای بیان واضح کلمات و بخصوص حرف آخر آنها، تمرین مناسبی است که اگر این عیب وجود دارد برطرف شود. بهتر است صدای خودمان را موقع این تمرین ضبط کنیم تا با گوش دادن به آن، میزان دقت خود از یک طرف و پرهیز از حالتی اغراق‌گونه و غیر واقعی در بیان کلمات را کنترل نماییم.

 

7_ موزیک یکنواخت

کمتر کسی وجود دارد که بخواهد یا بتواند به یک موزیک کاملاً یکنواخت بیش از چند دقیقه گوش دهد. سخنرانی هم با انتقال صوت همراه است. پس اگر این صوت حالتی یکنواخت و ثابت به خود بگیرد، قطعاً خستگی و عدم تمرکز مخاطب را به دنبال خواهد داشت. مواقع زیادی پیش آمده که در یک سمینار، کنفرانس یا گردهمایی، من سخنران چهارم یا پنجم بوده‌ام.

 

طبیعی است که همیشه مدت‌ها قبل از زمان سخنرانی در جلسه حضور پیدا می‌کنم (دلیل آن را در مقاله قبلی بیان کردیم)؛ بنابراین فرصت شنیدن سخنرانی نفرات قبل از خود را دارم. سخنرانی‌های بسیاری وجود داشته که از نظر محتوا و تنوع مطالب ارائه شده واقعاً عالی و کم نظیر بودند. مطلبی کاملاً جدید، علمی و کاربردی؛ اما به دلیل یکنواختی صدای سخنران، مخاطبین کلافه شده و توجهی به صحبت‌های ارائه شده نمی‌کردند… این درست مثل آن است که شعر یا ترانه‌ای زیبا، با ملودی یا آهنگی یکنواخت و کسالتبار اجرا شود. طبیعی است که همه شنوندگان بعد از چند لحظه، با زدن دکمه، به ترانه بعدی خواهند رفت!

 

 

8_ صدایی آهنگین

برای جلوگیری از این یکنواختی، لازم است تا با صدای خود بازی کنیم. بسته به کلمات یا مطالبی که بیان می‌کنیم، آهسته، بلند، تند یا کند یا حتی همراه با مکث‌های هدفمند صحبت کنیم. احساس‌مان در خدمت بیان درآید و غم، شادی، تأسف و حتی عصبانیت در کلام‌مان، متناسب با مطالب منعکس شود.

 

ضبط کردن صدای سخنرانی تمرینی و گوش دادن به آن، می‌تواند در درک بهتر و اصلاح این وضعیت به ما کمک کند. بیان حروف الفبایی با آهنگی ثابت هم می‌تواند به آهنگین شدن صدا و بیان کمک کند. بخش عمده‌ای از این ملودی‌های صدا سازی را می‌توان از سایت‌های داخلی یا خارجی دانلود کرده و با آن‌ها به تمرین پرداخت؛ اما در نهایت، هیچ چیز به اندازه گوش دادن مکرر و با دقت به صوت سخنرانی خودمان نمی‌تواند باعث تغییر و پیشرفت در سخنرانی شود.

 

سخن پایانی مقاله تمرینات صداسازی

برای تاثیرگذاری تمام این تمرینات، لازم است حتماً به این نکات دقت کنید:

 

اول: از تمرین کردن لذت ببرید. تک تک این تمرینات می‌تواند حس خوشایندی در شما ایجاد کند. هرچه آنها را با لذت بیشتری انجام دهید، هم خسته نمی‌شوید و هم انگیزه شما برای ادامه این تمرین‌ها و تکرارشان بیشتر می‌شود.

 

دوم: فکر نکنید قرار است دو سه روزه نتیجه بگیرید. مثل هر مهارت دیگری که فکرش را کنید، یادگیری داشتن صدای قوی و جذاب هم مستلزم پیوستگی و تمرین مداوم است. بنابراین دستکم برای یک ماه، هر روز 20 دقیقه تمرین کنید. به شما قول می‌دهم اگر صدای‌تان را الان و بعد از یک ماه تمرین صداسازی ضبط کنید، به راحتی تغییراتی که در قدرتمندتر شدن صدا وجود دارد را حس می‌کنید.

 

سوم: صدای‌تان را همیشه ضبط کنید و گوش کنید تا ایرادات کار دست‌تان بیاید. ممکن است در اوایل کار، از صدای خودتان بدتان بیاید. این یک حس مشترک بین اغلب آدم‌هاست که از شنیدن صدای خودشان بیزارند! اما به مرور زمان با شنیدن صدای خود، نه تنها آزار نمی‌بینید بلکه لذت هم خواهید برد.

 

چهارم: برای داشتن صدای قدرتمند، نه فقط این تمرینات مهم است، بلکه تمرینات دیگری مثل گوش دادن حرفه‌ای، تمرینات عمیق تنفسی و غیره هم ضروری است.

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. با آرزوی موفقیت.

 

محصول کاربردی صداسازی و فن بیان قدرتمند

به جز توصیه به شرکت در دوره رایگان فن بیان و سخنرانی، محصولی فوق‌العاده در زمینه صداسازی به شما معرفی می‌کنیم. با این دوره، صدایی جذاب و قدرتمند داشته باشید. کلیک کنید:

 

مطالب مرتبط:<< تمرینات فن بیان در خانه + ویدیوآموزش تلفظ کلمات فارسی به صورت درست >>

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱۸ دیدگاه دربارهٔ «تمرینات صداسازی | 9 تکنیک، نکات طلایی همراه با ویدیو و صوت»

 1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خیلی ممنون از کامنت شما
  خوشحالیم که تمرینات صداسازی براتون موثر و کاربردی بوده
  ما رو در جریان موفقیت های بیشترتون قرار بدین
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید

 2. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خیلی ممنون از کامنت شما
  خوشحالیم که تمرینات صداسازی براتون موثر و کاربردی بوده
  شما میتونید تا زمانی انجام بدین این تمرینات رو تا تغییرات رو در خودتون مشاهده کنید.
  ما رو در جریان موفقیت های بیشترتون قرار بدین
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید

 3. ممنونم از اینکه وقت و تکنیک خودتون رو در اختیار من قرار دادید
  واینکه آموزه ی صدا رو به من یاد آوری کردید پیروز و سربلند باشید ❤

 4. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام اقای غلامی عزیز
  ممنون از توجهتون به مقاله تمرینات صداسازی.
  خوشحالیم که این مقاله براتون موثر و کاربردی بوده.
  ما رو در جریان موفقیت های بیشتر تون قرار بدین
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 5. با عرض سلام خسته نباشید خیلی ممنونم ازتون واقعا عالیی بوده نتیجش من یه هفتس شروع کردم واقعا نتیجه خوبی دارم میگیرم دمتون گرم

 6. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام آقای کیانی
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما کاربردی بوده.
  ما رو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 7. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  از شما ممنونیم که برای رشد و یادگیری خودتون مجموعه بیشتر از یک نفر رو انتخاب کردید و خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما مفید بوده.
  ما رو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 8. عالی بود خیلی استفاده کردم ،فکر نمیکردم میشه تغییرش بدی با چند تا تمرین حرفه ای که رایگان دراختیارمون گذاشتین

 9. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله مربوط به تمرینات صداسازی براتون مفید بوده.
  امیدواریم با انجام تمرینات بتونید به صدای دلخواه خودتون برسید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 10. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما کاربردی بوده.
  در صورتی که شما احساس فشار و گرفتگی و ناراحتی در حنجره خود ندارید به این معنی است که تمرینات را خوب و درست انجام میدهید.
  ممنون از شما
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 11. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  وقت شما بخیر باشه
  لطفا تمرینات را به همان ترتیب که در سایت قرار گرفته اند انجام دهید.
  تمرینات به صورت روزانه هستند در تایم های تقریبا بیست دقیقه ای.
  ممنون از شما
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 12. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام آقای دهباشی
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما مفید بوده.
  لطفا تمرینات رو به صورت روزانه و در بازه های زمانی معمولا سی دقیقه ای انجام دهید.
  ممنون از شما
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 13. درود بر شما من تازه امروز مقاله زیبای شما رو خوندم سپاسگزارم بابت وقت ارزشمندی که گذاشتید برای مطالب
  از فردا تمرینات رو شروع خواهم کرد و نتیجه رو در سایت برای شما خواهم گذاشت
  سپاسگزارم

 14. سلام خسته نباشید
  ببخشید من نفهمیدم منظورتون از روزانه تمرین کنید چیه میشه این سوالو جواب بدین
  الف) هر ۹ تمرین رو هر روز انجام بدیم (جمعا ۳۰ دقیقه) ؟
  ب ) تمرین یک رو روز اول تمرین دوم رو روز دوم تمرین سوم را روز سوم و…(هر تمرین ۳۰ دقیقه) ؟

 15. سلام ممنون از تمریناتون
  یه سوال داشتم این ۹ تمرین رو توی یک روز انجام دهیم ؟
  یا تمرین ۱ رو روز اول تمرین ۲ روز دوم و …
  گفتین روزانه تمرین کنین ولی متوجه نشدم روزانه یک تمرین یا روزانه هر ۹ تا تمرین رو

 16. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما کاربردی بوده.
  لطفا موارد گفته شده در مقاله تمرینات صداسازی را به همان ترتیب که در مقاله گفته شده به صورت روزانه در بازه های نیم ساعت انجام دهید.
  ممنون از شما
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 17. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  از شما ممنونیم که قصد دارید تمرینات مقاله صداسازی را انجام دهید.
  لطفا تمرینات را به صورت روزانه و به همان ترتیب که در مقاله گفته شده است انجام دهید.
  (روزی نیم ساعت همه تمرین ها)
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 18. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما مفید بوده.
  مارو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 19. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام خانم فاضلی نیا
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما مفید بوده.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 20. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خیلی خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما کاربردی بوده.
  لطفا تمرینات رو به همون ترتیب که در مقاله گفته شده به صورت روزانه انجام بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 21. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام خانم صفری عزیز
  خوشحالیم که تمرینات صداسازی برای شما کاربردی و مفید بوده.
  مارو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 22. سلام وقتتون بخیر من خیلی علاقه مندشدم واقعا ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار مخاطب میذارید میخواستم ازشما بپرسم.من. که تو جمع یخورده خجالتی ام حضور دراین کلاسها میتونه برام مفید باشه_سپاسگذارم ازشما.

 23. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خیلی خوشحالیم که مقاله تمرینات صدا سازی برای شما کاربردی بوده.
  در صورتی که با رفتار خجولی گری مواجه هستید میتوانید از مینی دوره رایگان خجولی گری استفاده نمایید.
  در ضمن بیست و نهم و سی ام اردیبهشت ماه کارگاه حضوری شهامت برای آخرین بار قراره برگزار بشه.
  لطفا در صورتی که قصد دارید در این کارگاه شرکت نمایید به اکانت واتساپ در صفحه محصول کارگاه حضوری شهامت پیامک بدهید.
  به امید دیدار شما در کارگاه حضوری شهامت.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 24. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صدا سازی توجه شما رو جلب کرده.
  این تمرینات مناسب برای همه میباشد.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 25. سلام ببخشید برای کسانی که در سن بلوغ هستند مناسب هست؟
  بعد اگر کسی در سن بلوغ روی نت بالا خونده باشه دیگه صداش آسیب دیده ؟

 26. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی برای شما کاربردی بوده.
  بله این تمرینات برای دوستانی که در سن بلوغ هستند ماسب میباشد و و در سن بلوغ روی نت بالا خوندن آسیبی به صدا نمیزنه.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 27. سلام،این تمرین ها برای کسی که صدای بدی هم داره تاثیر گذاره؟یعنی صداش بهتر میشه؟
  خیلی واسم مهمه،ممنون میشم‌جواب بدین

 28. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که مقاله تمرینات صداسازی نظر شما رو جلب کرده، بله این تمرینات برای شما مناسب هستند.
  ما رو درجریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 29. سلام خسته نباشین مرسی بابت مطالب مفیدتون من یه مشکلی که دارم اینه که وقتی تو جمع حرف میزنم دیگران صدای منو خوب نمیشنون و میگن دوباره بگو چون تن صدام کمه. این تمرینات میتونه بهم کمک کنه؟

 30. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  وقت شما بخیر

  ممنون از اینکه همراه ما هستید.
  خیلی خوشحالیم که به ما اعتماد کردید و ما تونستیم نظرتون رو جلب کنیم.
  ما رو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.

  موفق و بیشتر از یک نفر باشید…

 31. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خیلی ممنونیم از محبتی که نسبت به ما دارین
  خوشحالیم که تمرینات صداسازی براتون کاربردی بوده
  ما رو در جریان موفقیت های بیشتر تون قرار بدین
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید

 32. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خیلی خوشحالیم که مجموعه بیشتر از یک رو برای رشد خودتون انتخاب کردین
  بله این تمرینات صداسازی خیلی میتونه به شما کمک کنه
  حتما انجام بدین
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید

 33. با سلام خدمت شما
  اگه کسی توی صداش بعضی اوقات نفسش بگیره و نتونه قشنگ صحبت کنه
  این تمارین برایش خوب است یا نه

  تشکر میکنم از شما

 34. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام محمدرضا عزیز
  از شما ممنونیم مجموعه بیشتر از یک نفر رو برای رشد و یادگبری خودتون انتخاب کردید.
  بعضی از تمرینات خیلی زود اثر میکنن و بعضی از آنها نیاز به زمان و تمرین بیشتری دارن.
  مارو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 35. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  این تمرینات برای تنفس هم خوب است. البته باید شیوه تنفس دیافراگمی هم یاد بگیرید و تمرین کنید.
  ما رو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 36. باسلام وتشکرازدکتربهرام پورعزیز
  باتشکرازآموزش
  های عالی که برامون به رایگان میزارید
  صدای من سوپرانو هست و جیغیه آیابااین تمرینها درست میشه؟

 37. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  تبریک به شما که به فکر رشد فردی خودتون هستید.
  شاید به تمرینات بیشتری احتیاج داشته باشید اما با تمرین و تکرار برطرف خواهد شد.

  بیشتر ازیک نفر باشید..

 38. سلام، خیلی ممنونم از لطفتون بابت آموزش های عالی تون. خوشحالم و خیلی امیدوار شدم با حرفاتون که میتونم روی صدام کار کنم . یه مقدار صدام آرومه یه کمم تو دماغی حرف میزنم

 39. سلام
  ضمن تشکر بابت ارایه تمرینهای عالی
  لطفا راهنمایی فرمایید که تمرینات صدا سازی نه گانه استاد لقایی را پشت سرهم و در یک زمان انجام بدیم یا هر کدام را یک روز ؟
  سوال دوم در خصوص آهنگین کردن و ملودی دادن به صدا است که اشاره نموده بودید ،میتوان با یک جستجو به سایتهای مختلف برای آموزش دست یافت، با توجه به کثرت سایتها و اموزشها، اگر براتون مقدور است لینک اموزشهای سایتی که بصورت اصولی اموزش میده و مورد تایید شما است را ارسال فرمایید
  متشکرم

 40. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  بله اگه توانایی اجرا و تمرین پشت سر هم رو دارید باید پشت سر هم تمرین کرد اگر نه میتونید در دو مرحله انجام بدید در خصوص آهنگین کردن کلام بهترین تمرین خوندن ملودی تولدت مبارک با جملات ساده و کاملا غیر ملودیک مثل صحبتهای روزمره هست که باید با ملودی تولدت مبارک خونده بشه…
  درباره معرفی سایت هم متاسفانه مدرس خاطرشون نیست که‌ بخواهند اسم سایتی رو معرفی کنند…

 41. تمرینات خیلی عالیه
  یه سوال
  بعد از چند وقت که شروع کردیم و تمرینات برامون سبک شد
  بیشتر تمرین کنیم‍؟
  هر ویسی رو دوبار کار کنیم

 42. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  لام دوست عزیز
  تمرینات برای افراد حرفه ای و مبتدی روزی ۲۰ الی ۳۰ دقیقه هست. و اگر حنجرتون اذیت نمیشه میتونید دوتا ۲۰ دقیقه در روز تمرین کنید.
  بیشتر ازیک نفر باشید…

 43. سلام.ممنون از لطف شما.من همین امروز شروع کردم.و مطمئنم با تمرینات شما به صدای دلخواهم دست پیدا میکنم.بازم مرسی.اما از نظر خودم صدام بده.به نظرتون خوب میشه صدام؟

 44. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  تبریک میگیم بهتون که اهل اموزش و یادگیری هستید.
  و بله قطعا
  در اخر دوره نتیجه و موفقیتتون رو باهامون به اشتراک بذارید.

  بیشتر ازیک نفر باشید…

 45. من تقریبا ۷ ماهه دارم تمرین های صداسازی فرهاد لقایی رو انجام میدم ولی اصلا تغییری در صدام احساس نمیکنم، این همه کار کردم آخرم هیچی. به چیزی که انتظار داشتم نرسیدم.

 46. خیلی عالیه تمرین ها. من تمرینهای دوره رایگان فن بیان رو انجام میدادم چند روزه که تصادفی این مقاله رو پیدا کردم و هر روز تمرین میکنم.
  سپاسگزارم

 47. سلام سلام
  تمرینات عالی بوده خیلی خیلی ممنونم از مجموعه بیشتر از یک❤️ که کمک میکنید از هر لحاظی در زندگی بهتر بشیم چه از لحاظ صدایی یا فن بیانی یا شهامتی یا …
  این مقاله برای من عالی بوده تا الان با مرسی ازتون که کاری کردین با لذت و اهنگین تمرینات رو انجام بدیم
  فقط یک سوالی داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید
  تمرینات صدا سازی رو بعد از بیدار شدن از خواب هم میشه انجام داد یا نه؟
  در کل بهترین زمان تمرین کردن چه ساعاتی در روز هست (اول صبح پس از بیداری، ظهر یا عصر یا ….)

 48. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  تبریک به شما که اهل اموزش و یادیگیری هستید.
  خوشحالیم بابت همراهی و رضایتتون.
  بصورت کلی تمرینات رو بهتره با فواصل زمانی دلخواهتون ۳ الی ۴ مرتبه در روز انجام دهید.
  بیشتر ازیک نفر باشید…

 49. منظورم تمرین های صداسازیه. همون هایی که به صورت صداست. مثل تمرین آ ، گوگ و گاگ، یونگه و.. منظورم این تمرین هاست که دارم انجام میدم و نتیجه نمیگیرم

 50. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که اهل اموزش و یادگیری هستید.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید…

 51. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  تبریک به شما که اهل اموزش و یادگیری هستید.
  شما در خصوص پاسخ سوال خود لطفا یک ویس در دایرکت برای مدرس به ادرس زیر در اینستاگرام ارسال کنید تا مسئلتون رو براتون روشن کرده و راهنماییتون کنند.

  ادرس اینستاگرام مدرس:

  https://instagram.com/ir_drums=

  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 52. باسلام واحترام
  جناب بهرامپور عزیز،من توی دهه هشتاد بصورت اتفاقی توی یکی ازسخنرانیهای کوتاه وجمع وجور شما شرکت کردم.
  از اون نقطه تااینجا که هستین مسیر بسیار زیادی رو باشیب بسیار تند ترقی کردین. واقعا فوق العاده هستین. صادقانه بگم،هرچه داری وهرجا نشسته ای،برازنده وجود نازنینت هست. دمت گرم،دست مریزاد.

 53. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه قدیمی
  همراهیتون باعث افتخارمون هست❤
  و چقدر خوشحالیم که دغدغه اموزش و یادگیری دارید.
  مرسی بابت انرژی و محبتتون
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید…

 54. سلام…من دو ماهه دارم تمرینات رو انجام میدم.صدام خیلی قشنگ تر شده…برد صدام بیشتر شده و ته صدام آهنگین شده
  سوالم اینه که هرچی بیشتر ادامه بدم صدام قشنگتر میشه یا تا حدی تغییر میکنه و ثابت میمونه؟

 55. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  تا یک زمانی صداتون تغییر خواهد کرد اما بعد از گذر زمان و تغییر گستردتون صداتون ثابت مانده و برای ثابت ماندن آن باید تمرین و ممارست داشته باشید.
  بیشتر ازیک نفر…

 56. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  چقدر خوب که تصمیم گرفتید اهل آموزش و یادگیری باشید.
  خوشحالیم بابت همرایتون.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 57. سلام خسته نباشید و خداقوت میگم بهتون❤
  اول اینکه واقعا خیلی خیلی ممنون از مطالبی که گذاشتین. بعد یک سوال داشتم این تمرینات رو اگه روزانه انجام بدیم بعد چه بازه زمانی تاثیرات اولیه خودش رو نشون میده

 58. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم بابت همراهی و رضایتون…
  روزانه باید ۲۰ دقیقه تمرین کنید اما بصورت کلی تمرین کردن روزانه رو هیچ وقت نباید کنار بگذارید چراکه بعد از پیشرفته شدن هم نیاز به تمرین و ممارست ثابت خواهید داشت.
  بیشتر ازیک نفر…

 59. خیلی توضیحات خوب و کاربردی ای بودن چون خودم یه دوره فن بیان شرکت کردم که کلی هزینش شد ولی این خیلی جامع تر و بهتر بود به نظرم فقط یه مشکل جدی که فکر کنم مشکل خیلیا هست اینه که جایی برای تمرین نداریم به خصوص با این خونه های کوچیک و دیوارای نازک چند ثانیه تمرینشم کلی اعتراض همراهش داره کاش در این مورد یه راه حلی بهمون بدین

 60. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  ممنونیم بابت همراهیتون…
  اگه ماشین دارید میتونید موقعی که تو ماشین هستید انجام بدید یا اگه تو منزل انجام میدید در ساعتهای شلوغی شهر یا صبحها که اکثر همسایه ها سر کار هستند انجام بدید یا مثلا تو فضای باز انجام بدید که افراد نزدیکتون نباشند.
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 61. چندین سال است این مشکل رادارم . خب شغل من هم در کارخانه فولاد بود جایی پر سر و صدا . در سال هفتاد یاهفتاد دو حتی وسیله ای برای شنوایی بهتر خریدم که در حلزونی گوش پیوند بگذارند اما چند ماهی است متوجه شدم اصلا چیزی پیوند نگذاشتند و بیمارستان خاتم انبیا معلوم نیست آن وسیه را چه کردند. هر ساعت ، هرشب ، حتی الان ، صدای سوت میشنوم و این خیلی آزار دهنده است .

 62. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  بابت شرایط پیش اومده خیلی متاسفیم امیدواریم هرچه سریع تر رو به بهبودی روید.
  حتما در این خصوص به متخصصین مربوطه مراجعه کنید.
  با ارزوی بهبودی برای شما…
  بیشتر ازیک نفر

 63. سلام
  من وقتی داد میزنم صدام اولش می گیره اما بعد از یک ساعت صدام خیلی خوب میشه
  آیا داد زدن کار درستی هست و واقعا باعث باز شدن صدا میشه و تاثیر بدی نمی زاره؟
  و اینکه تمرین بلند خوانی در حد داد زدن چی آسیب نمی زنه
  کلا چه طوری بفهمیم به حنجره موقع تمرین آسیب نمی زنیم؟

 64. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  فریاد زدن خیلی بلند در طولانی مدت میتونه به حنجره اسیب بزنه چون باعث التهاب تارهای صوتی میشه و کم کم باعث خشک شدن و التهاب مزمن میشه ولی بلند خوانی در حدی که حنجره اذیت نشه و فشار زیاد به گلو نیاره مشکلی ندارد…
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 65. سلام دوست عزیز ..نزدیک ۳۵ سال نوحه میخونم از سن دوازده سالگی شروع کردم نوحه خانی..الان سال ب سال صدام تغیر میکنه اگر حرف بلند بزنم حس میکنم یکی صدام در نمیاد خواشن کمک کنید چکار کنم .من علاقه به نوحه خانی دارم

 66. سلام
  من یک دختر ۱۲ ساله هستم صدام خیلی خوبه برای گویندگب و مجری گری ولی ۲ هفتست سرما خوردم حالم خوب شده ولی صدام دیگه به خوبی قبل نیست چیکار کنم؟

 67. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  در متن مقاله راهکارهایی در این زمینه ارائه شده است که میتونه براتون کاربردی باشد…
  امیدواریم براتون مفید باشه..
  بیشتر ازیک نفر بمانید.

 68. سلام،یه سوال داشتم گفتید یک ماه هر روز ۲۰دقیقه این تمرینها رو انجام بدیم سوالم اینه آیا روزی یدونه ازین تمرینات یا هر روز هر ۹تا تمرین رو انجام بدیم؟
  ممنونم از زحماتتون و خسته نباشید

 69. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  چقدر خوب که دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخاره
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 70. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  چقدر خوب که دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخاره
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 71. سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم
  برای اینکه خیشومی ( تو بینی) صبحت نکنیم یا چیزی رو نخونیم باید چه تمرین های رو انجام بدیم

 72. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دغدغه آموزش و یادگیری دارید.
  بله هروز ۹ تا تمرین رو پشت سر و به ترتیب انجام دهید.
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 73. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  بله این تمرینات اصلا به جنسیت ربطی نداره و برای تمامی افراد یکسان می باشد.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 74. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  میتونه براتون سودمند باشه اما قطعا برای تمرینات خوانندگی باید خیلی حرفه ای تر و زیر نظر تمرینات تخصصی فعالیت کرد.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 75. سلام وقتتون بخیر خوبین خسته نباشید ببخشید چه غذایی استفاده کنیم تاتار های صوتی مون خراب نشده ونشود وچه تمرینات برای گرم کردن صدا انجام بدهیم تا صدامون خش نیوفته در روز چند لیوان آب بنوشیم وآب چه تاثیری روی صدا می زاره آیا داد زدن صدارو خراب میکنه بابت اینکه کمکمون میکنید ممنونم

 76. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  در خصوص تغذیه بهتر ست بصورت کلی غذاهای اسیدی و در شب از خوردن لبنیات و غذاهای چرب و پر ادویه خودداری کنید؛ برای گرم کردن بهتر هست تمرین موتوری و هامینگ انجام دهید.
  در خصوص داد زدن هم بله اگر غیر اصولی باشد به تارهای صوتی آسیب میزند.
  و در خصوص نوشیدن آب هم باید حتما روزی ۸ لیوان آب نوشیده شود تا رطوبت تارهای صوتی حفظ شود چراکه به نوعی مثل روغن کاری تارهای صوتی می باشد.
  در خصوص تمایل به اطلاعات بیشتر میتونید دوره صداسازیمون رو تهیه کنید.
  بیشتر ازیک نفر…
  صفر تا صد فن بیان و صداسازی به روش افراد حرفه ای

 77. سلام من دخترم ۱۷ سالم صدام معمولیه اما به شدت علاقه دارم صدام شبیه به مجری ها باشه و میخوام تن صدام رو تغییر بدم یه صدای جذاب داشته باشم سوالم این هست که ایا میشه تن صدارو تغییر داد ؟ اگه بله چه راهی پیشنهاد میکنید؟

 78. سلام استاد محترم صدایم گرفته گی داره یعنی بگم قسمی حس میکنم که راه گلونم ره چیزی گرفته باشم در موضوع خواندن قرآنکریم همو صدای را که میخایم از گلونم خارج نمیشه وقسمی فکر میکنم که گلونم پیش رویش کدام پرده است آیا همی تمرینات کمک میکنه بخاطری بهبود صدا و چی بخوریم تا از گرفته گی صدا جلوگیری کنیم

 79. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  در این خصوص حتما به متخصصین و پزشک مربوطه مراجعه کرده تا از علت گرفتگی صدای خود مطلع شوید.
  بیشتر ازیک نفر…

 80. با سلام و خسته نباشید
  بنده یک سوالی داشتم که اگر جواب بدید ممنونتون میشم.
  آیا بعد از اینکه صدای ما تغییر کرد و بهتر شد دیگه تمرینات رو انجام ندیم صدامون باز برمیگرده به حالت اولیه مون؟

 81. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خیر بهتره که روزانه حدودا ۲۰ دقیقه برای تمرینات زمان گذاشته تو روز به روز بهتر از قبل شده و صداتون به قبل برنگردد.
  بیشتر ازیک نفر…

 82. عرض سلام وخسته نباشید
  بنده خانم هستم وچندین سال قرائت قرآن داشتم.صدام خیلی قوی نبود اما همیشه بدون مشکل تمام پرده های پایین وبالای صدارا راحت در قرائتم اجرا میکردم

  .ولی بعد از کرونا صدام مشکل پیدا کرد وام تی دی حنجره گرفتم .یعنی ۵ دقیقه صحبت کنم سریع صدام میگیره و پرد ه های پایین را اصلا نمیتونم بخونم و کلا صدام دچار خش شده .دکتر رفتم ارجاع دادن به گفتار درمانی

  متأسفانه نتونستن بهم کمک کنن.چون سرش شلوغ بود اصلا رسیدگی نمیکرد
  ومدام میخواست بهم نوبت نده .و شهرستان هستیم گفتار درمانی دیگه ای در این رابطه پیدا نکردم.

  اگر این تمارین شمارا انجام بدم.امیدی هست صدام بهتر بشه.خواهش میکنم کمکم کنید

 83. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  بهتره در ابتدا به یک پزشک متخصص جهت اطمینان در صحت و سلامتیتون مراجعه نمایید.
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 84. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
  بصورت کلی تمرینات صداسازی باید روزانه ۲۰ دقیقه همیشه انجام شود تا همیش اون مهارتی که مد نظرتون هست رو داشته باشید مثل ورزش کردن که هیچ وقت کافی نیست..
  بیشتر ازیک نفر…

 85. سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه مشکلی داشتم اونم اینه که بعد از آواز خواندن تو حنجره‌ام احساس منقبض شدن و درد میکنم
  میشه بگید علتش چیه و چطور میشه رفعش کرد؟

 86. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه هستید.
  احتمالا دلیل اصلی گرم نکردن کافی و صحیح قبل آواز خواندن باشه…
  و یا نوت هایی رو میخونید که فراتر از گام صدای شما می باشد؛ یعنی صدای شما در اون رنج نباشه…
  چراکه هر صدایی یک گستره ای داره که اگر بدون تکنیک از اون گستره بخواهید خارج شوید قطعا اذیت کنندست‌…
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 87. سلام خیلی ممنون از سایتتون❤
  من تازه یکی ۲ روز شروع به تمرین برای مداحی کردم و صدام یکم بهتر شده
  واقعا ازتون ممنونم❤❤❤

 88. تمرینات بسیار واضح و عالی بود و ممنون از وقتی که گذاشتید و محتوا آماده کردین. کاش بقیه تمرینات صداسازی هم ایمجا بود تا استفاده کنیم‌ .

 89. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه هستید.
  این تمرینات برای هر جنسیت ( خانم و آقا ) بلامانع می باشد.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 90. سلام ‌‌من قبلا گوینده بودم و همیشه صدای من از جانب اطرافیان و کسانی که برای اولین بار میدیدن منو تحسین میشد اما الان مدتیه که صدام تغییر کرده و زیبا نیست،از حالت اهنگین و خوش طنین دخترونه در اومده و بم تر شده،میشه به من بفرمایید چه تمرینی مناسبه ؟ لطفا.ممنونم

 91. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.

  بهتون پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله رو مطالعه کنید.

  چطور لحن مناسبی داشته باشیم؟
  بیشتر ازیک نفر…

 92. سلام راهکاری برای نازک خواندن دارید؟
  منظورم این نیست ک صدای بم رو زیر کنیم
  یعنی از یک صدا دخترونه عادی صداهایی با تن های هایده مهستی یا خیلی از خواننده های دیگه بسازیم

 93. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل سرچ کردن مقالات آموزشی هستید.
  در خصوص ارتقای این مهارت حتما باید تخصصی بصورت خود آموز و یا مراجعه به متخصصین مربوطه پیگیری کنید؛ مجموعه بیشتر ازیک محتوای و فعالیتی در این باره نداشته است…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر باشید.

 94. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  ممنون که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخارمون هست…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 95. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید.
  بهتون تبریک میگیم که تصمیم گرفتید با مطالعه این مقاله، مهارت صداسازیتون رو ارتقا دهید.
  مرسی که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 96. سلام عرض میکنم خدمت استاد عزیز
  میخواستم بدونم این ۹ تمرین صدا سازی
  باید همشون را در روز باهم انجام بدیم
  یا روزی یکی را انجام بدیم

 97. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 98. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 99. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  ممنون که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخارمون هست…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 100. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  با توجه به اینکه این مبحث کاملا مربوط به صداسازی هست؛ بله میتونه در این زمینه هم براتون کاربردی باشد…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 101. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  با توجه به اینکه این مبحث کاملا مربوط به صداسازی هست؛ بله میتونه در این زمینه هم براتون کاربردی باشد…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 102. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه مقاله و آموزش هستید.
  بله اصلا در این زمینه محدودیتی وجود نداره…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 103. سلام استاد شب تون بخیر خسته نباشید. استاد میخواستم بگم .من یه مدت نزدیک یه سال، صدا سازی خوانندگی اشتباه کار می کردم. و یه مدتی ۲ ماه گیاه خواری بودم ویه مدتی ۲ هفته ورزش گردن اشتباه کار می کردم. و الان ماهیچه داخل حنجرم کلان گرفته شده است و دکتر هم چند جا رفتم ولی خوب نشدم. و الان ۲ سال درگیر حنجرم هستم. یا صدا سازی تو این شرایط در است . دوباره کار کنم. ممنون میشم استاد جواب این سوال بدین.

 104. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید.
  در شرایطی که گرفتگی حنجره وجود داشته باشه تمرین صدا سازی میتونه آسیب بیشتری به تارهای صوتی زده و بهتره که تمرین خودداری نمایید.
  بیشتر ازیک نفر

 105. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  ممنون که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخارمون هست…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 106. سلام استاد
  تمرینات ومطالب فوق العاده بود ، امیدوارم بتوانم با روزی ۲۰دقیقه در طول یکماه تغییرات شگرفی در صدام ایجاد شود.

 107. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید.
  یادگیری هر فرد در این زمینه متفاوت هست؛ هر فردی برای فراگیری در یک بازه زمانی به یادگیری می پردازد؛ اما بصورت کلی بعد از زمان یادگیری تمرینات رو روزانه باید حدود ۲۰ دقیقه همیشه انجام دهید تا مهارت خود را از دست ندهید.
  بیشتر ازیک نفر

 108. امیرعباس فخارنژاد.

  سلام و عرض ادب خدمت مجموعه بیشتر از یک…
  یه سوال داشتم… این نت هارو باید همرو یکبار در روز تمرین کنیم؟ یا اینکه پخششون کنیم بین دو یا سه دفعه در روز؟

 109. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل رشد و یادگیری هستید؛ بله بله دقیقا
  تمام تمرین‌ها پشت سر هم در یک روز نهایتا به مدت نیم ساعت انجام شوند.
  بیشتر ازیک نفر

 110. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید..
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 111. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز

  خوشحالیم که در مسیر رشد فردی قدم برداشته و بیشتر ازیک نفر شدید.

  مرسی که نظرتون رو با عموم و با ما به اشتراک می گذارید.
  بیشتر ازیک نفر

 112. سلام ممنون بابت مقاله مفیدتون
  این تمرینات به تلفظ درست بعضی از حروف هم کمک میکنه؟چون من احساس میکنم حرف س رو یکم تیز میگم
  باید برم گفتار درمانی یا تلفظ درستشو یاد بگیرم؟

 113. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید و اهل آموزش…
  مقداری در گفتن حروف هم تاثیر خواهد داشت اما باید جداگانه روی آن آموزش دید و تلاش کرد.
  بیشتر ازیک نفر

 114. سلام
  با تشکر از مطالب کامل و جامعتون.
  فقط یه سوال داشتم..
  این تمرینات چه مدت و چقدر باید ادامه پیدا کنه تا ما بتونیم به صدای مطلوب و دلخواهمون برسیم؟!

 115. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 116. سلام توی تمرینات صداسازی برخی جاها نت ها ریتمش بهم میریخت ایا این عمدی بود و باید با اون بخونیم یا اشتباه اقای لقایی بود بودش و همون ریتم عادی رو حفظ کنیم ؟

 117. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه و آموزش هستید.
  متاسفانه متوجه نشدیم کدوم قسمت منظورتون می باشد؛ امکانش هست دقیق تر سوالتون رو مطرح نمایید.
  بیشتر ازیک نفر

 118. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  ممنون که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخارمون هست…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 119. سلام خدا قوت بنده واقعا استفاده کردم چون ضمن شغل فنی رسالت مداحی اهلبیت علیه السلام را عاشقانه بدوش گرفته ودوست دارم ماهرانه بافن بیان بامستمع ارتباط بهتری برقرار
  کنم لطفا بنده را راهنمایی فرمایید باتشکر فراوان
  م شمس الدینی

 120. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز

  خوشحالیم که همراهمون هستید و اهل آموزش…

  در صورت تمایل به آموزش بیشتر در این زمینه می توانید در دوره صفر تا صد فن بیان و صداسازی نیز آموزش ببینید؛ جهت اطلاعات بیشتر از این دوره روی دکمه صفحه محصول زیر کلیک نمایید.
  دوره صفر تا صد فن بیان و صداسازی
  بیشتر ازیک نفر

 121. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 122. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که همراهمون هستید و دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ همراهیتون باعث افتخارمون هست…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 123. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  همراه عزیز

  خوشحالیم که در مسیر رشد فردی قدم برداشته و بیشتر ازیک نفر شدید.

  مرسی که نظرتون رو با عموم و با ما به اشتراک می گذارید.

  بیشتر ازیک نفر

 124. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز

  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید.

  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 125. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  همراه عزیز
  خوشحالیم که در مسیر رشد فردی قدم برداشته و بیشتر ازیک نفر شدید.
  مرسی که نظرتون رو با عموم و با ما به اشتراک می گذارید.
  بیشتر ازیک نفر

 126. درود و مهر وقتتون بخیر و نیکی
  چرا فایل‌های صوتی به صورت آنلاین فقط یک بار قابل شنیدن هستن ؟ من دوست دارم همین جا بشنوم و تمرین کنم چون حس کلاس آنلاین رو پیدا می‌کنم.
  ممنون میشم رسیدگی کنید

 127. بنظرم تمرین تاثیر گذار اینه که مدام صدای خودمون رو تحلیل کنیم و گوش بدیم. این تکنیک خیلی خیلی خوبه✨

 128. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  همراه عزیز

  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید.

  احتمالا اینترنتتون ضعیف شده و یا فیلترشکنتون رو شن می باشد چراکه هیچ محدودیتی در پلی شدن محتوا نمی باشد.

  بیشتر ازیک نفر

 129. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  همراه عزیز

  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید.

  بهتون تبریک میگیم که تصمیم گرفتید با آموزش، خردمندانه تر زندگی کنید.

  بیشتر ازیک نفر

 130. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  همراه عزیز

  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید؛ ممنونیم که تجربتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

  بیشتر ازیک نفر

 131. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید.
  بیشتر ازیک نفر

 132. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید و به آموزش و یادگیری علاقه مندید.
  بیشتر ازیک نفر

 133. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل تغییر و یادگیری هستید؛ بهتون پیشنهاد می کنمی در این خصوص در مقاله زیر همراهمون باشید.
  مقاله
  بیشتر ازیک نفر

 134. سلام دورود بر شما
  من پسرم ۱۵ سالشه و این تمرین هارو روزانه دقیق ۲۰ دقیقه انجام میده
  خاستم بدونم تو این سن خوبه این تمرینارو انجام بده یانه

 135. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه مقاله و آموزش هستید.
  بله اصلا در این زمینه محدودیتی وجود نداره…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 136. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه مقالات آموزشی هستید؛ تبریک به شما
  رضایت و همراهیتون باعث افتخار ماست؛ ممنونیم که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
  بیشتر ازیک نفر

 137. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل مطالعه مقالات آموزشی هستید؛ تبریک به شما
  رضایت و همراهیتون باعث افتخار ماست؛ ممنونیم که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
  بیشتر ازیک نفر

 138. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که محتوا براتون کاربردی بوده است؛ امیدواریم در ادامه نیز بتوانیم با محتوایی مفید همراهتون باشیم.
  بیشتر ازیک نفر

 139. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که تو جمع بیشتر ازیکی ها هستید و اهل آموزش؛ ممنوینم بابت همراهیتون.
  بیشتر ازیک نفر

 140. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که برای رشد فردیتون اهل مطالعه هستید؛ همراهیتون برامون ارزشمنده.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 141. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که تو دنیای امروزی دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 142. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که تو دنیای امروزی دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ بله بله تکمامی محتوای سایت ما بر مبنای علم می باشد.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 143. سلام
  من وقتی داد میزنم صدام اولش می گیره اما بعد از یک ساعت صدام خیلی خوب میشه
  آیا داد زدن کار درستی هست و واقعا باعث باز شدن صدا میشه و تاثیر بدی نمی زاره؟
  و اینکه تمرین بلند خوانی در حد داد زدن چی آسیب نمی زنه
  کلا چه طوری بفهمیم به حنجره موقع تمرین آسیب نمی زنیم

 144. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خیر داد زدن بدون گرم کردن صدا میتونه به حنجره آسیب بزند، بلندی صدا باید در حدی باشد که فشار زیاد به تارهای صوتی وارد نشده و هر جا احساس درد و فشار رو‌ی حنجره داریم باید تمرین رو‌ متوقف کنیم.
  بیشتر ازیک نفر

 145. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که همراه بیشتر ازیکی ها دغدغه رشد و یادگیری دارید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 146. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز

  خوشحالیم که به محتوای آموزشی توجه دارید؛ تبریک به شما

  امیدواریم بازهم بتونیم با محتوایی مفید در خدمتتون باشیم.

  بیشتر ازیک نفر

 147. سلام وقتتون بخیر ممنونم بابت این مطالب مفید
  ممکنه بفرمایید تمریناتو چه مدت باید انجام بدیم تا تاثیرشو ببینیم؟

 148. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 149. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز

  جهت دانلود گواهینامه در ابتدا از تکمیل شدن تمام فایل هاتون (تیک خوردن انها به عنوان فایل مشاهده شده ) مطلع شوید؛ سپس طبق ویدیو ارسالی جهت دانلود گواهینامه اقدام کنید.

  اگر همه فایل های شما به عنوان تکمیل شده تیک خورده باشد؛ گزینه دانلود گواهینامه  پایین دکمه ” شروع یادگیری ” دوره براتون نمایش داده می شود.

  بیشتر ازیک نفر…

 150. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که تو اولین روز سال جدید هم، دغدغه رشد و آموزش دارید؛ تبریک به شما
  امسالتون مبارک؛ بیشتر ازیک نفر

 151. سلام خسته نباشید خیلی ممنون از زحماتتون
  ببخشید این تمرین هارو تا چند وقت باید انجام بدیم و بعد از مدتش دوباره لازم ب تمرین هست یا ن

 152. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  چقدر خوب که تو عید نوروز هم دقایقی را به آموزش می گذرانید؛ تبریک به شما
  امسالتون مبارک, بیشتر ازیک نفر

 153. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 154. من بدلیل مشغله کاری زمان کافی برای تمرین صدا سازی نداشتم
  ایام عید رو اختصاص دادم برای اینکار
  مقاله مفید و کاربردی بود ممنون از شما و تیمتون

 155. مقاله های زیادی برای اموزش صداسازی وجود داره مقاله شما یکی از بهترینشون بود
  که به طور کامل برای داشتن صدای بهتر تکنیک ارائه دادین
  تشکر

 156. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ نوروز, شما به فکر رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 157. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ نوروز, شما به فکر رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 158. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ نوروز, شما به فکر رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 159. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ نوروز, شما به فکر رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 160. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ نوروز, شما به فکر رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 161. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ نوروز, شما به فکر رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 162. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 163. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 164. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  در ابتدای آموزش می توانید بسته به تواناییتون این تمرینات رو انجام دهید؛ اما پس از آموزش و یادگیری کامل باید همیشه روزانه در بازه زمانی حدودا ۲۰ دقیقه همه این تمرینات رو تمرین کنید تا مهارت صداسازی خود را از دست ندهید…
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 165. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که اهل آموزش و یادگیری هستید.
  امرینات ابتدایی شاید یکسان باشد اما برای خوانندگی باید زیر نظر متخصصین و تمرینات مربوطه آموزش ببینید.
  روزگارتون نیک؛ بیشتر ازیک نفر

 166. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ اول سال، شما به فکر آموزش و یادگیری هستید؛ بهتره جداگانه انجام شود.
  بیشتر ازیک نفر

اسکرول به بالا