چگونه کاریزماتیک شویم؟

سرفصل های مهم این مقاله:

ممکن است به نظر برسد که برخی افراد دوست‌داشتنی به دنیا می‌آیند، شاید این‌طور باشد! اما کاریزما چیزی است که می‌توانیم آن را به دست آوریم و توسعه‌اش دهیم.

بیشتر ما به آن دسته از آدم‌ها برخورد کرده‌ایم که وقتی وارد اتاقی پر از غریبه می‌شوند، با ده دوست جدید، یک قرار برای ناهار هفته آینده و پیشنهادی برای آشنایی با مدیر یک شرکت بزرگ اتاق را ترک می‌کنند.

چطور کاریزماتیک باشیم؟

بله آن‌ها آدم‌های کاریزماتیکی هستند؛ اما چه چیزی این افراد را این همه دوست‌داشتنی کرده است در حالی که بسیاری از ما باید به سختی روی این موضوع کار کنیم؟

مهم نیست الآن چگونه هستید. مهم این است که شما می‌توانید تمرین کنید و شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید. اینکه «چگونه کاریزماتیک شویم» را در مقاله پیش رو خواهید فهمید.

ما در بیشتر از یک مقالات جالبی در مورد کاریزما و اینکه «چطور کاریزماتیک شویم» داریم. اگر به دنبال یک نقشه راه کاریزماتیک شدن هستید، بسیار خب! ما آن را برای شما آماده کرده‌ایم:

نقشه راه «داشتن شخصیتی کاریزماتیک» در وب سایت بیشتر از یک

اگر میخواهید شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید، پیشنهاد ما دنبال کردن این نقشه راه است:

ابتدا این دو مقاله زیر را بخوانید تا بدانید اصلا کاریزما چه چیزی هست:

کاریزما چیست و چطور می‌توان شخصیتی کاریزماتیک داشت؟

تعریف کاریزما چیست؟

سپس در این مقاله از ویژگی های یک فرد کاریزماتیک پرده برداری می کنیم. ببینید این ویژگی ها را دارید یا خیر:

ویژگی افراد کاریزماتیک چیست؟

نظر یکی از کاریزماتیک ترین سخنرانان دنیا در مورد کاریزماتیک را میخواهید؟ اینجاست:

برایان تریسی در مورد کاریزما می‌گوید

در این دو مقاله از قددرت کلمات و کاریزمایی که در آن وجود دارد، اگاه می شویم:

از قدرت کاریزمای کلمات استفاده کنید

صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سپس باهم نگاهی به انی می اندازیم که افراد جذاب و کاریزماتیک، چگونه فکر می کنند:

نگرش افراد کاریزماتیک چگونه است؟

سپس در بحث سخنرانی با هم نگاهی می کنیم که چطور می توانیم یک سخنران جذاب و با ابهت باشیم:

چطور یک سخنران کاریزماتیک شویم؟

و یک سخنرانی جالب و مشهور را باهم تحلیل می کنیم:

تحلیل سخنرانی آدولف هیتلر | یک سخنران کاریزماتیک

و در آخر یک محصول کاربردی رایگان که می تواند در نوع شخصیت و اثرگذاری شما بسیار حیاتی باشد. این محصول پر از تمرین های جالب و جذاب است و شما با کلیک روی لینک زیر می توانید اطلاعات کامل تری از آن دریافت کنید:

بخشی از معرفی فیلم این دوره 100 درصد رایگان را در ویدئوی زیر با هم ببینیم!

 

 

بعضی‌ها همین‌طور الکی کاریزماتیک هستند!

اگر تا به حال افرادی را دوست‌داشتنی دیدید، اما نمی‌توانید به طور خاص توضیح دهید که چرا دوستشان دارید، آن‌ها کاریزما دارند. شما می‌توانید یاد بگیرید که شخصیت کاریزماتیک داشته باشید. نشانه‌های ناخودآگاه، نشانه‌های اجتماعی، زبان بدن، نوع بیان، نوع پوشش و نحوه برخورد شما با دیگران در توسعه کاریزماتیک شما نقش دارند.

الکساندر تودورف، استاد روانشناسی دانشگاه پرینستون، نشان داده افراد می‌توانند با دیدن چهره یک نفر، در عرض تنها یک دهم ثانیه در مورد دوست‌داشتنی بودن، قابل اعتماد بودن و شایستگی او قضاوت کنند.

پس شروع کنید!

چطور کاریزماتیک باشیم؟

راه‌های زیر به ما یاد می‌دهد که چگونه کاریزماتیک شویم.

برای کاریزماتیک‌تر شدن، شجاعت لازم دارید؟

نکته اول در راه کاریزماتیک‌تر شدن شجاعت و شهامت است.

توسعه کاریزما فرآیندی است که باید در آن دقیق شوید. شما باید هر روز سعی کنید یک جزء از شخصیتتان را زیر میکروسکوپ ببرید و آن را در جهت کاریزمای بیشتر بهبود بدهید. خواهید دید که چنین اثرات مرکبی، در طول مدت زمانی نسبتاً طولانی چطور به شما شخصیتی جذاب‌تر می‌بخشد.

به یاد داشته باشید شخصیت شما قرار نیست شخم بخورد. شما تنها قرار است روش‌ها و چیزهایی را در خودتان کمی جابجا کنید و تغییر دهید.

چطور کاریزماتیک شویم؟

یک لبخند روی صورتتان بکارید

اینکه چه قیافه‌ای داریم و چه شکلی هستیم، اصلاً دست خودمان نبوده؛ بنابراین نه حق داریم کسی را مسخره کنیم و نه کسی حق دارد چهره ما را مورد تمسخر قرار دهد. با این حال برخی از ویژگی‌های بدنی ما قابل تغییر است.

پروفسور تودورف استاد روانشناسی دانشگاه پرینستون تحقیقاتی مبتنی بر مدل‌های آماری انجام داده و الگوریتم‌هایی در زمینه دست‌کاری چهره به دست آورده است. این الگوریتم‌ها نشان می‌دهد کاشتن حتی یک لبخند کوچک روی چهره می‌تواند باعث شود بیشتر مورد اعتماد قرار بگیریم.

مطالعات او نشان می‌دهد:

«هرچه یک چهره خوشحال‌تر باشد، قابل‌اعتمادتر است.»

او می‌گوید با انجام برخی کارها مثل همین لبخند زدن حتی می‌توانید قضاوت‌های قبلی منفی در مورد خودتان را تغییر دهید.

به بیان دیگر با انجام برخی کارها در راستای اینکه «چگونه کاریزماتیک باشیم» می‌توانیم طوری مخاطبمان را تحت تأثیر قرار دهیم که فراموش کنند در ابتدا چه فکری درباره ما داشتند.

با بهبود مهارت‌های فردی، کاریزماتیک‌تر می‌شوید

خانم سوزان دی یاناش، استاد دانشگاه سیاتل، می‌گوید: «یادگیری مهارت‌های فردی و توسعه آن مهر روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. امروزه محیط‌های کاری و سازمانی دیگر بر ساختارهای قدیمی سلسله مراتبی پایدار نیستند و اگر مهارت‌های فردی‌تان را رشد ندهید، به زودی دیگر کسی برایتان تره هم خرد نمی‌کند!»

واقعیت این است که وقتی در یک تیم کارمی کنید، اگر مهارت خوب صحبت کردن، فن بیان قوی، مهارت متقاعدسازی و مهارت‌هایی از این دست داشته باشید، حرفتان خریدار بیشتری دارد.
وقتی در خانواده مهارت همسرداری یا تربیت فرزندتان را بهبود بدهید، بدون تردید زندگی با کیفیت‌تری خواهید داشت.

وقتی مهارت اعتماد به نفس خودتان را ارتقا دهید، هر روز کاریزماتیک‌تر می‌شوید.

چگونه کاریزماتیک تر شویم؟

پس یکی از اساسی‌ترین پاسخ‌ها به سؤال «چگونه کاریزماتیک شویم» این است: روی بهبود فردی خود کار کنید…

در مورد مخاطبتان حرف بزنید!

قدم بعدی برای دوست‌داشتنی بودن و جذاب‌تر به نظر رسیدن آن است که دیدارتان با دیگران را به ملاقاتی در مورد آن‌ها تبدیل کنید؛ یعنی درباره خودتان حرف نزنید.

جک شیفر، روانشناس می‌گوید:

«قاعده طلایی دوستی آن است که اگر کاری کنید دیگران احساس خوبی درباره خودشان داشته باشند، شما را هم دوست خواهند داشت.»

البته یادتان باشد این موضوع تنها وقتی کار می‌کند که شما علاقه واقعی به حرف‌های طرف مقابل نشان دهید.

افراد کاریزماتیک

اگر درباره کسی که با او حرف می‌زنید بیشتر بدانید، می‌توانید تأثیرگذارتر هم باشید. مثلاً در گردهمایی‌های عمومی که بیشتر به قصد آشنایی با دیگران برگزار می‌شود، می‌توانید این موضوع را تست کنید. ممکن است از قبل چیزهایی درباره طرف مقابل خود شنیده باشید که مطرح کردنش در آن موقعیت کمک بزرگی به شما کند. مثلاً به طرف مقابل بگویید: «شنیده‌ام که فلان اتفاق بزرگ برای شما افتاده است، خیلی دوست دارم که ماجرا را از زبان خودتان بشنوم.»

به دنبال نقاط اشتراک بگردید

یافتن نقاط مشترک از بهترین راه‌های کاریزماتیک شدن است.

حتی اگر با طرف مقابل خود اختلاف نظر داشته باشید یافتن نقاط اشتراک می‌تواند به بهتر به نظر رسیدن شما کمک کند.

افراد کاریزماتیک معمولاً مهارت دارند که در ارتباط خود با دیگران نقطه اشتراک پیدا کنند، حتی اگر چیز زیادی وجود نداشته باشد.

اگرچه این ایده خوب همیشه جواب می‌دهد، اما بهتر است گاهی اوقات سعی کنید با رویدادهای پراهمیت روز جهان،‌ کشور یا محل کارتان هماهنگ باشید، چرا که این چیزها بیشترین موارد اشتراک میان افراد هستند.

مثلاً اگر محل تولد شخص طرف صحبت خود را می‌دانید، می‌توانید بگویید: «اهل اصفهان هستید؟ من هم اصفهانی هستم».  یا اگر اهل آنجا نیستید بگویید: «امیدوارم تابستان آینده بتوانم به اصفهان سفر کنم»، یا حتی اگر هیچ کدام برای شما کار نمی‌کند می‌توانید بگویید: «یکی از دوستان نزدیک من در شهرداری اصفهان کار می‌کند.»

ویژگی های افراد کاریزماتیک

به بدن دیگران دقت و توجه کنید

نکته کلیدی دیگر برای اینکه «چگونه کاریزماتیک شویم» این است که حرکات بدن فرد مقابل را تکرار کنیم.

وقتی افرادی که در حال گفت و گو هستند حرکات بدن هم را تقلید می‌کنند، یعنی به توافق رسیده‌اند.

شما می‌توانید از همین موضوع استفاده کرده و با تقلید حرکات بدنی دیگران به آن‌ها نشان دهید که با آن‌ها موافقید.

این تکنیک حتی می‌تواند آزمونی باشد که بفهمیم آیا مذاکرات به خوبی پیش رفته یا خیر.

اگر با تغییر وضعیت بدن شما، طرف مقابل همان حرکت را تکرار کند، احتمالاً همه چیز به خوبی دارد پیش می‌رود. آن‌هایی که کارشان تجارت است می‌توانند از چنین لحظاتی برای شروع مذاکره و متقاعد کردن طرف مقابل استفاده کنند.

نکته بعدی و بسیار مهم این است:

اشتباه رایج خیلی از ما در دیدار با آدم‌های جدید آن است که آن‌ها را غرق در اطلاعات بیش از اندازه درباره خودمان می‌کنیم. این کار حوصله‌شان را سر می‌برد.

بهتر است اطلاعات درباره خودتان را به صورت قطره چکانی و ذره ذره برای دوست تازه خود فاش کنید. به این ترتیب هر کدام از این جزییات با تحریک کنجکاوی آن‌ها، علاقه‌شان را به شما حفظ می‌کند و رابطه شما زنده می‌ماند. اگر در طرف مقابل به دنبال اطلاعات می‌گردید یک تکنیک جالب می‌تواند این باشد:

بیان جملاتی همراه با پیش‌فرض مانند اینکه «‌به نظر می‌رسد بین 25 تا 30 ساله باشی» اغلب فرد مقابل را به تأیید وا می‌دارد و اطلاعات واقعی خود را در اختیار شما قرار خواهد داد.

طراحی عکس‌ها: کیمیا صحرایی


وبینار رایگان ارتباطات کاریزماتیک! مهارت‌های ارتباطی تان را قدرتمند کنید!

روی تصویر زیر کلیک کنید:

وبینار رایگان ارتباطات کاریزماتیک

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا