با این روش‌ها، زبان بدن افراد کاریزماتیک را داشته باشید!

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

با این روش‌ها، زبان بدن افراد کاریزماتیک را داشته باشید!

احتمالاً تاکنون بار‌ها و بار‌ها واژه کاریزما را شنیده‌اید و افرادی را دیده‌اید که کاریزماتیک به نظر می‌رسند. گویی جذبه‌ای خاص دارند که نفوذ بیشتری روی دیگران می‌گذارند! اما واژه کاریزما دقیقاً به چیزی اشاره دارد؟ بین کاریزما و زبان بدن چه ارتباطی وجود دارد؟ زبان بدن چگونه می‌تواند ما را به فردی کاریزماتیک تبدیل کنند؟ همه این‌ها سوالاتی‌اند که در مقاله ویژگی‌های زبان بدن افراد کاریزماتیک به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

تعریف کاریزما | تأثیرگذاری بیشتر روی دیگران!

کاریزما به زبان ساده یعنی نوعی جذابیت و تمایز در افراد که باعث می‌شود دیگران تحت تأثیر قرار بگیرند. کاریزما به یک ویژگی و دو ویژگی محدود نمی‌شود و این تمایز و جذابیت می‌تواند در هر زمینه‌ای رخ دهد. برای درک بهتر کاریزما به سراغ تعریف دیکشنری لانگمن از این واژه می‌رویم:

«نوعی توانایی طبیعی برای جذب و تأثیرگذاری بر دیگران و برانگیختن تحسین آنان»

این تعریف اطلاعات زیادی را در رابطه با واژه کاریزما و کاریزماتیک بودن به ما می‌دهد. اول‌ازهمه باید دقت کنیم که کاریزما نوعی توانایی طبیعی است و یک فرد کاریزماتیک فردی نیست که صرفاً ادای افراد کاریزماتیک را در می‌آورد. در واقع برای کاریزماتیک بودن ما اول‌ازهمه نیاز داریم که واقعی باشیم و واقعاً یک تمایز و جذابیت در آن زمینه داشته باشیم.

از جذابیت و تمایز و نفوذ می‌توان به عنوان دیگر ویژگی‌های کاریزما یاد کرد. در واقع یک فرد کاریزماتیک، با ویژگی‌های جذاب و توانمندی‌های خود باعث می‌شود دیگران تحت تأثیر قرار بگیرند و او را تحسین کنند. در نهایت این تحسین باعث می‌شود که فرد در نظر دیگران تمایز پیدا کند.

آیا همه ما می‌توانیم کاریزماتیک باشیم؟

 

آیا همه ما می‌توانیم کاریزماتیک باشیم؟

خیلی اوقات افراد با این سؤال روبه‌رو هستند که آیا همه ما قابلیت کاریزماتیک بودن را داریم یا  کاریزما موهبتی ژنتیک است که فقط در بعضی از ما وجود دارد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که این درست است که خیلی از افراد یک سری توانایی ذاتی و ژنتیک برای کاریزماتیک بودن را دارا هستند، بااین‌حال این بدین معنا نیست که کاریزما فقط متأثر از ژن‌ها است و ما نمی‌توانیم در آن نقش داشته باشیم.

برای مثال ما می‌دانیم که خیلی از افراد به صورت ذاتی توانایی خوبی در سخنرانی دارند، یا زبان بدن خوبی دارند، بااین‌حال این بدین معنی نیست که دیگران نمی‌توانند زبان بدن خوبی داشته باشند.

بسیارند افرادی که در ابتدا زبان بدن خوبی نداشته‌اند، یا فن بیان خوبی نداشته‌اند، بااین‌حال با تکرار و تمرین توانسته‌اند این مهارت‌ها را در خود پرورش دهند. پس به‌صورت کلی باید گفت:

درست است که کاریزما متأثر از ژنتیک است، ولی بااین‌حال این‌گونه نیست که همه افراد کاریزماتیک، به‌صورت ذاتی کاریزما داشته باشند و خیلی اوقات این کاریزما را با تکرار و تمرین به دست آورده‌اند.

زبان بدن؛ زبانی مؤثرتر از زبان دهان!

زبان بدن(Body language) به مجموعه حرکات و حالات بدن و چهره ما گفته می‌شود. در واقع زبان بدن نوعی زبان است که مبتنی بر اطلاعات غیرکلامی است. منظور از اطلاعات غیرکلامی اطلاعاتی است که بدون سخن گفتن و بدون استفاده از کلمات منتقل می‌شوند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که حدود دو‌سوم اطلاعات ردوبدل شده در مکالمات متأثر از زبان بدن و مبتنی بر اطلاعات غیرکلامی‌اند و زبان بدن اهمیتی بسیار بیشتر از کلمات انتخابی ما و یا لحن ما دارند.

یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند باعث کاریزماتیک بودن افراد شود داشتن یک زبان بدن گویا و خوب است. در واقع زبان بدن به ما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر و مؤثرتر خود را ابراز کنیم و این احتمال تأثیرپذیری دیگران از ما را بیشتر می‌کند. به‌صورت کلی زبان بدن یکی از مؤلفه‌هایی است که می‌تواند ما را متمایز نشان دهد.

زبان بدن افراد کاریزماتیک؛ چگونه زبان بدنی کاریزماتیک داشته باشیم؟

 

زبان بدن افراد کاریزماتیک؛ چگونه زبان بدنی کاریزماتیک داشته باشیم؟

برای اینکه زبان بدن افراد کاریزماتیک را یاد بگیرید، روش‌های زیر را دنبال کنید:

مراقب نوع نشستن و یا ایستادن خود باشید

نوع نشستن و ایستادن یکی از عنصرهای کلیدی در زبان بدن کاریزماتیک است. بسیاری اوقات افراد حین نشستن و یا ایستادن حالتی خشک و یا حالتی خموده و خم به خود می‌گیرند. بااین‌حال ما باید بتوانیم بدن خود را در حالتی منعطف نگه‌داریم. نه به گونه‌ای خشک و غیرقابل ارتباطی و نه به گونه‌ای خموده و بی‌حال. به‌صورت کلی باید مراقب نوع نشستن و یا ایستادن خود باشیم.

در دوره رایگان چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم، نکاتی عالی و مهم در مورد رازهای جذابیت را یاد می‌گیرید؛ روی تصویر زیر کلیک کنید:

حالت بدن و چهره‌تان را متناسب با شرایط انتخاب کنید

حالت چهره و بدن همواره اطلاعات زیادی را با طرف مقابل در میان می‌گذارند. طبیعتاً حالت بدن و چهره ما زمانی که به وجد آمده‌ایم باید متفاوت از زمانی باشد که غمگین و فرسوده گوشه‌ای نشسته‌ایم. نباید فراموش کنیم که زبان بدن در انتقال اطلاعات بسیار قدرتمند‌تر از کلمات است. پس باید سعی کنیم که همان‌گونه که با زبان خود واکنش نشان می‌دهیم، با بدن خود نیز واکنش نشان دهیم.

1. بدن خود را بیش‌ازحد تکان ندهید

 

نکات مهم در مورد زبان بدن افراد کاریزماتیک که باید بدانیم!

یکی از اشتباهاتی که افراد حین استفاده از زبان بدن به آن دچار می‌شوند تکان خوردن و جابجایی بیش‌ازحد و استفاده افراطی از دست‌هاست. در این مورد نیز باید توجه داشته باشیم که زمانی که از زبان بدن کاریزماتیک سخن می‌گوییم منظورمان این نیست که این افراد خیلی از دست و بدن خود استفاده می‌کنند. بلکه منظور این است که آن‌ها با توجه به شرایط و به میزان مناسب از بدن خود استفاده می‌کنند. از طرف دیگر نیز بدن خود را در کنترل دارند و از تکان خوردن بیش‌از‌حد خودداری می‌کنند.

2. از دست‌هایتان برای سخن گفتن کمک بگیرید

تصور کنید که به هر دلیلی به مدت دو روز نمی‌توانستید صحبت کنید، طبیعتاً در چنین شرایطی شما به سراغ استفاده از دست‌ها و زبان بدنتان برای سخن گفتن می‌روید. دست‌ها و بدن نیز مانند زبان می‌توانند سخن بگویند و البته قدرت نشانه‌های غیرکلامی بسیار بیشتر از نشانه‌های کلامی است. پس برای داشتن زبان بدنی کاریزماتیک سعی کنید که اجازه دهید دستانتان حرف بزنند.

سخن پایانی

در این مقاله به کاریزما و ارتباط آن با زبان بدن پرداختیم. کاریزما نوعی توانایی طبیعی برای تأثیرگذاری بر دیگران است. افراد کاریزماتیک ویژگی‌هایی دارند که باعث می‌شوند دیگران از آن‌ها تأثیر بپذیرند و آن‌ها را جذاب ارزیابی کنند. زبان بدن یکی از مؤلفه‌هایی است که می‌تواند باعث تأثیرگذاری ما بر دیگران شود. برای داشتن یک زبان بدن کاریزماتیک باید مراقب نوع نشستن و ایستادن خود باشیم، حالت بدن و چهره‌مان را متناسب با حالمان و شرایط تنظیم کنیم و در آخر نیز سعی کنیم که از بدن و دست‌های خود برای انتقال اطلاعات استفاده کنیم.

 

چگونه ارتباطات کاریزماتیک برقرار کنیم؟

بعد از شرکت در دوره رایگان زیر (که بیش از ۳ هزار نفر تاکنون شرکت کرده‌اند)، یاد می‌گیرید چگونه با دیگران ارتباطاتی برقرار کنید که هم کاریزمای شما را افزایش دهد و هم ماندگار و پرفایده باشد. روی تصویر زیر کلیک کنید:

اسلایدر ارتباطات کاریزماتیک (13 دی)

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

سعید عباسی

سعید عباسی

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

۴ دیدگاه دربارهٔ «با این روش‌ها، زبان بدن افراد کاریزماتیک را داشته باشید!»

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   همراه عزیز
   خوشحالیم که در مسیر رشد فردی قدم برداشته و بیشتر ازیک نفر شدید.
   مرسی که نظرتون رو با عموم و با ما به اشتراک می گذارید.
   بیشتر ازیک نفر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا