بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟

سرفصل های مهم این مقاله:

 تا به حال براتون پیش اومده که عصبانی شوید؟

در هنگام بروز عصبانیت چه برخوردی دارید؟

در این فیلم آموزشی به شما خواهیم گفت که اگر مهارت نداشته باشیم در هنگام عصبانیت چه کاری انجام دهیم برای ما پیامدهایی خواهد داشت شامل:

 • از دست دادن روابط یا صمیمیت روابط
 • انواع بیماری
 • خراب شدن یک روز…
 • پایین آمدن بازدهی
 • عروسکِ بازی دیگران بودن
 • و…

 

 

برای دانلود فیلم آموزشی "بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟" که توسط محمدپیام بهرام پور ضبط شده است کافیست به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود این فیلم

 

گزیده ای از فیلم بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟

در طول روز اتفاقاتی برامون میفته که برامون خوشایند نیست و باعث میشه عصبانی بشیم. اینکه بدونیم توی این شرایط باید چیکار کنیم یک مهارت مهم هست و اگر ندانیم باید چیکار کنیم مشکلاتی برامون پیش میاد مثل:

 

1.از دست دادن روابط یا صمیمیت روابط

ممکن هست حرفی بزنیم که فرد حس خوبی نسبت به ما نداشته باشه یاصحبتی بکنیم و بگیم چرا گفتم!

 

عصبانیت

 

2.انواع بیماری

بسیاری از بیماری های عصبی به دلیل استرس و خشم برای ما پیش میاد. زمانی که استرس زیادی به ما وارد میشه سیستم دفاعی بدن مون ضعیف میشه!

 

عصبانیت

 

3.خراب شدن یک روز…

وقتی از صبح عصبانی باشید و بلد نباشید مدیریتش کنید چی میشه؟

 

عصبانیت

 

4.پایین آمدن بازدهی

وقتی عصبی باشیم نمی تونیم با تمام توان مان کار کنیم.

 

عصبانیت

 

5.دوست دارید عروسکِ بازی دیگران باشید؟

زمانی که کنترلِ کنترل خودمون دست خودمون باشه یعنی کنترل احساسات و خشم مون دیگه کسی نمی تونه مارو ناراحت و عصبی کنه.

مدیریت درست نداشتن برای خشم می تونه تبعات بدی داشته باشه.

هیچ چیزی بدتر از بد شدن حال مون وجود نداره!

 

عصبانیت

 

چرخه معیوب خشم

چون مهارت نداریم در هنگام اتفاق از خودمون خشم بروز میدیم.

 

عصبانیت

 

متن فیلم بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟

سلام به شما

وقتتون به خیر. امیدوارم حالتون خوب باشه.

من محمد پیام بهرام ­پور هستم از مجموعه­ ی بیشتر از یک، جاییکه تلاش می‌کنیم بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشیم تا دنیامون یک جای قشنگ‌تر برای زندگی بشه.

امروز میخوام براتون راجع به یک موضوع بسیار بسیار مهم صحبت کنم و اون هم این هست که بروز ناصحیح عصبانیت چه بلایی سر ما میاره و چه اتفاقاتی رو برای ما رقم میزنه؟

موضوع بسیار بسیار مهمی که باید بهش حواسمون باشه. اتفاقی که برای ما میفته تو زندگی روزمره اینه که مدت‌های خیلی زیادی در طول روز اتفاقاتی برامون میفته که برامون خوشایند نیست و به‌اصطلاح عصبانی میشیم و باعث عصبانیت ما میشه، خشمگین میشیم و حس خوبی نداریم.

اما اگر ندونیم با این خشم چیکار بکنیم و نتونیم مدیریتش بکنیم چون خیلی وقتا کنترلش دست ما نیست یعنی ما نمیتونیم کنترل کنیم که ما خشمگین بشیم یا نه. اینکه بدونیم چیکار بکنیم یک مهارت بسیار مهمه و اگر ندونیم چیکار میخوایم بکنیم و چه انتخاب‌هایی داریم اتفاقات بدی میفته.

ازجمله از دست دادن روابط یا صمیمیت روابطه. مثل‌اینکه حرفی رو می‌زنیم که باعث میشه افراد، دیگه حس خوبی دیگه نسبت به ما نداشته باشن. یک‌حرفی از دهنمون در میره به یک نکته­ای اشاره می‌کنیم که اون شخص همیشه نسبت به ما خاطرش مکدر میشه و حس خوبی نداره. یا یک‌چیزی ممکنه به رئیسمون بگیم که بعداً بگیم وای آخه چرا من این حرفو زدم و برامون خیلی گرون تموم بشه. این‌یکی از بدی‌ها شه.

بدی دیگه انواع بیماری‌هاست که تهش ختم میشه به مرگ. بیماری‌های خیلی خیلی زیادی میاد سراغمون بسیاری از بیماری‌های سایکوسوماتیک یا روان‌تنی که ریشه­ ی روانی دارن نه ریشه­ ی فیزیکی؛ یعنی وقتی میرین دکتر، دکتر بهتون میگه این بیماری عصبیِ. بسیاری از این بیماری‌ها به دلیل استرس و خشم برای ما اتفاق میفته.

جالب بدونید سیستم دفاعی بدن ما ضعیف میشه زمانی که ما استرس و خشم زیادی رو تجربه بکنیم و خُب بسیاری از بیماریها رو مستعد میشیم که دریافت بکنیم.

مشکل بعدی خراب شدن یک روزه. شما وقتی صبح عصبانی بشید مثل یک دومینو دونه دونه اینها برخورد میکنن به همدیگه و اگه بلد نباشیم درست مدیریتش بکنیم یه اتفاق بد میفته و اونم این هست که کل روزمون رو یک اتفاق میتونه.

خراب بکنه. پس می‌بینیم مدیریت خشم یک مهارت بسیار کلیدی تو دنیای امروز هست. مورد بعدی پایین اومدن بازدهی هست. زمانی که ما عصبانی باشیم نمیتونیم با تمام توانمون کارکنیم.

تو مورد قبلی گفتیم روزمون خراب میشه؛ یعنی چی؟

یعنی من نمیتونم با همه­ ی توانم کار کنم و اوضاع اون طور که میخوام پیش نمیره و این اتفاق، اتفاق خیلی خیلی بدی هست. نکته­ ی بعدی این هست که به‌نوعی عروسکِ بازی دیگران میشیم یا عروسک خیمه‌شب‌بازی دیگران میشیم.

به این معنی که دیگران میتونن ما رو کنترل بکنند که ما چه رفتاری بروز بدیم؛ یعنی یاد میگیرن افراد که چطوری ما رو میتونن عصبانی بکنند.

من تو کلاسام به شوخی میگم یک تعداد زوج معمولاً میان میگم اگه بخوای همسرتو ناراحت بکنی یا کفرشو دربیاری چیکار میکنی؟ همه بلدن چیکار بکنند. ولی زمانی که کنترل خودمون دست خودمون باشه یعنی مدیریت خشم و احساسات رو به‌خوبی بلد باشیم دیگه کسی نمیتونه رفتار مارو کنترل بکنه.

اگه کسی بلد باشه مارو خشمگین بکنه یعنی ما رو محدود کرده و رفتارهای ما در اختیار اونه. خُب اگر این مهارت رو بلد نباشیم خیلی بده چون دقیقاً دیگران هر جور که بخوان میتونن به ما شکل بدن؛ و تا دلتون بخواد بدی میشه برای بحث خشم گفت. خیلی زیاده و من نمیخوام راجع بهش الآن بیش از این صحبت بکنم.

میتونین خودتون فکر کنید و یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشید که ببینید چقدر مدیریت درست نداشتن بر روی خشم میتونه تبعات بدی داشته باشه؛ اما هیچ‌چیزی بدتر از بد شدن حالمون وجود نداره. حالمون بد میشه حال خودمون با خودمون بد میشه.

اینکه من وقتی عصبانی هستم احساس خوبی ندارم و در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم محیط و اجتماعی که ما توش هستیم احتمال عصبانی شدن و بروز اتفاقاتی که باعث عصبانیت ما بشه خیلی خیلی زیاده؛ بنابراین اگر این مهارت رو ندونیم حالمون بد میشه. خودمون با خودمون بد میشیم و اوضاع خوب پیش نمیره.

یک چرخه­ ی معیوبی وجود داره به اسم چرخه­ی معیوب خشم. به این صورت هست که ما چون مهارت نداریم از خودمون خشم بروز میدیم؛ یعنی چی؟ یعنی من از دست فرزندم ناراحت میشم، مهارتش رو ندارم که چطور باهاش برخورد کنم، از خودم خشم بروز میدم و این خشم باعث میشه اولاً من از رفتار درست فاصله بگیرم و دوما مهارتم ضعیف‌تر بشه؛ بنابراین دفعه­ ی بعد لازمه خشم بیشتری از خودم بروز بدم؛ و این باعث میشه که روز به روز خشم من تو زندگی بیشتر و بیشتر بشه.

این یک چرخه­ ی معیوب بسیار بسیار خطرناک و به‌نوعی میتونم بگم وحشتناک هست که باید بهش حواسمون باشه.

اگر دوست داشتین این مهارت‌ها رو به یک روش خیلی متفاوت، نه روش­هایی که تو کتابها و کلاسها و یا وبسایتهای اینترنتی میتونید ببینید، یک روش ریشه­ای و بسیار خوب آموزش ببینید خوشحال میشم شما رو در کارگاه کنترل صحیح خشم برای زندگی بهتر ببینم. در حقیقت در کارگاه کنترلِ کنترل شما آموزش میبینید چطور احساسات خودتون رو مدیریت بکنید.

اجازه ندین که احساسات شمارو مدیریت بکنن و البته یاد خواهید گرفت که چطور خشم دیگران رو هم مدیریت بکنید. خوشحال میشم که با یک تصمیم درست یک اتفاق فوق‌العاده رو در زندگی خودتون رقم بزنید و خوشحال میشم این اتفاق توسط من رقم بخوره.

نتیجه ­ای که تو دوره ­های قبل گرفتیم فوق‌العاده عالی بود. دوستان بسیار رضایت داشتند و تعریف می‌کردند که ای‌کاش زودتر این مهارت‌ها رو بلد بودم چون می تونستم از زندگیم به بهره ی بهتری ببرم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم همین الآن اقدام کنید و جای خودتون رو تو این کلاس رزرو بکنید.

پیروز و موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

دانلود متن فیلم

خوشحال می شویم در بخش کامنت های سایت به ما بگویید که تا به حال به خاطر عصبانیت حالتون بد شده؟ چیکار کردید؟

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۰ دیدگاه دربارهٔ «رازهای زبان بدن افراد با اعتماد به نفس + الگوهای رایج!»

 1. با سلام
  من به دنبال آموزش اصول و فنون مذاکره هستم
  آیا این دوره بدرد من میخوره؟
  یا اگر نه دوره دیگه ای که برای این منظور باشه دارید یا نه؟

  1. بیشتر از یک نفر.

   سلام دوست عزیز
   بله این دوره براتون مفید هست اما اگر بفرمایید دقیقا در چه خصوصی میخواید فنون مذاکرتون رو تقویت کنید دقیق تر میتونیم راهنماییتون کنیم.

 2. سلام دوستان
  من نمیتونم از کسی که مسخرم میکنه دوری کنم یا بهش بی محلی کنم چون اون برادرمه مادرم از دستم عصبانی میشه اگه این کارو بکنم ولی اون واقعا منو ازار میده و کمکم دارم از دستش مشکل روحی پیدا میکنم روانپزشکم رفتم چی کار باید بکنم؟

  1. بیشتر از یک نفر.

   سلام دوست عزیز
   اگر نمیتونید حقتون رو بگیرید بهتون پیشنهاد می کنیم دوره اموزشی شهامت رو تهیه کنید.

 3. سلام.مطالب بسیار خوب و متفاوتی رو جمع آوری کردید
  ممنون از نویسنده و مجموعه خوبتون
  وقتی درباره “اهمال کاری” جستجو کردم با دیدن چندتا سایت اول داشتم به این موضوع فکرمیکردم که چرا مطالب تکراری هستش ولی با دیدن سایت شما لذت بردم و خوشحالم مطالب رو فقط برای ایجاد محتوایی با این عنوان کپی نکردید!

  1. بیشتر از یک نفر.

   سلام دوست عزیز
   به جمع بیشتر ازیکی ها خوش اومدید…
   رضایتتون خیلی برامون ارزشمند هست.
   امیداریم بتونیم مطالبی مفید در اختیارتون قرار بدیم.

 4. سلام خدمت تبم قوی و عزیزِ ۱+
  چطور میتونم نسخه ی چاپی این مقاله را دریافت کنم
  ممنون از وقتی که به بنده اختصاص دادید.

 5. لطفاا لطفاااا لطفااا درباره موضوعاتی که واقعااا مشکل زاست یه مقاله تهیه کنید درباره چشم زخم و سحر و جادو و این موارد
  شاید فکر کنید مگه کسی هست که هنوز به این چیزا اعتقاد داشته باشه و میخوام از جانب خودم بگم که
  من متنفرم از اینکه به این چیزا اعتقاد داشته باشم چون به کلی ناامیدم میکنن و نه عقلم این مواردو میپذیره نه قلبم!
  اما مشکل اینجاس که هیچ جا نیومدن به صورت منطقی این موضوعو رد کنن و در اکثر جاها ذکر کردن که واقعیت داره و اینا.
  واقعا لطف میکنید یه مقاله هم درباره این موضوعات بذارید مطمعن باشید خیلیا این مشکلو دارن
  ممنونم

  1. بیشتر از یک نفر.

   سلام دوست عزیز
   اتفاقا ما قراره تو مقاله های بیشتر ازیک ذره بین موضوعات خرافی و شبه علمی رو بررسی کنیم.
   حتما استوری هامون رو دنبال کنید چون قراره از طریق استوری مقالات بیشتر از یک ذره بین رو بهتون معرفی کنیم.

اسکرول به بالا