بهبود مهارت های فردی – گزارش جلسه هجدهم مدرسه استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه هجدهم مدرسه استادی 4، در روز جمعه 2 آذر ماه 1397 برگزار شد.
قبل از اینکه گزارش جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4 رو بخونید، بیایید نگاهی به گزارش روزهای قبل بیندازیم و ببینیم در جلسات قبل چه گذشت. روی هر جلسه ای که میخواهید، کلیک کنید!

17. شبکه سازی انسانی – گزارش جلسه هفدهم مدرسه استادی 4

16. فروش-جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4

15. تولید محصول ویدیویی-جلسه پانزدهم مدرسه استادی 4

14. ترس از سخنرانی – گزارش جلسه‌ی چهاردهم مدرسه استادی 4

13. تولید محصول صوتی – گزارش جلسه سیزدهم مدرسه استادی 4

12. برگزاری سمینار – گزارش جلسه ی دوازدهم مدرسه ی استادی 4

11. چگونه کتابمان را چاپ کنیم – گزارش جلسه ی یازدهم مدرسه ی استادی 4

10. حل مسئله – گزارش جلسه دهم مدرسه استادی 4

9. مقابله با افکار مزاحم – گزارش جلسه نهم مدرسه استادی 4

8. ساده سازی محتوا – گزارش جلسه هشتم مدرسه استادی 4

7. نوشتن کتاب الکترونیکی – گزارش جلسه هفتم مدرسه استادی 4

6. گزارش جلسه ششم مدرسه استادی 4

5. گزارش جلسه پنجم مدرسه ی استادی 4

4. گزارش جلسه ی سوم مدرسه ی استادی 4

3. گزارش جلسه ی چهارم مدرسه ی استادی 4

2. گزارش جلسه ی دوم مدرسه استادی 4

1. گزارش جلسه اول مدرسه استادی چهار

0. گزارش تصویری سمینار مدرسه استادی 4 (سمینار معارفه)

شرکت کنندگان مدرسه استادی بعد از سپری کردن جلسه 17 آمده اند تا روزی پرکار و پر از آموزش را سپری کنند.
قرار است روز هجدهم مدرسه استادی برگزار شود و موضوع کلی آن در مورد شناخت فلسفه زندگی و بهبود مهارت‌های فردی برای آماده شدن جهت موفقیت است.
قرار است استاد سعید وفایی به شرکت کنندگان آموزش دهد. از تشویق‌های دوستان در هنگام ورود آقای وفایی مشخص است که محبوبیت زیادی نزد حضار دارد.
طبق معمول از ساعتی قبل تیم مجموعه بیشتر از یک نفر، در حال کار و آماده سازی هستند تا آموزش‌ها در بالاترین کیفیت به شرکت کنندگان ارائه شود. عکاسان و تصویربرداران، افراد پشت صحنه که کمتر دیده می‌شوند و مدیران مجموعه بیشتر از یک نفر همه و همه در حال همکاری و فعالیت هستند.
نکته: استاد سعید وفایی، در حین آموزش، کتاب‌ها و منابع زیادی را معرفی کردند. در این گزارش، نام کتاب‌ها به صورت درشت به همراه عکس آن برای استفاده و مطالعه بیشتر شما، آمده است.

جلسه 18 مدرسه استادی 4

آموزش دهنده روز هجدهم مدرسه استادی چه کسی است؟

استاد سعید وفایی، مدرس و مشاور کسب و کار و موفقیت فردی، قرار است آموزش شرکت کنندگان استادی را امروز بر عهده داشته باشد. آقای وفایی حدود 16 سال است که در فضای کسب و کار به صورت فعال حضور و حدود 14 سال نیز تجربه آموزش و سخنرانی و مشاوره دارد.
او به گفته خودش «تلاش می‌کند تا به مسائل با نگاهی متفاوت بنگرد و معتقد است در بسیاری از اوقات، افراد سرگرم حل مسائلی هستند به امید بهبود وضعیت موجودشان، در حالی که شاید متوجه ریشه یا اصل مسئله نشده باشند»
او به افراد کمک می‌کند نگاهی بازتر و خلاقانه‌تر به مسائل و چالش‌هایشان داشته باشند و با کشف لایه‌های زیرین هر مسئله آن را از جای درست حل کنند.

مدرسه استادی

آغاز جلسه هجدهم استادی 4؛ ورزش، دعا، شکرگزاری

بعد از صرف صبحانه‌ای مقوی، دوستان شرکت کننده روی صندلی‌هایشان قرار گرفتند تا مهیای آموزش شوند. در ابتدای مراسم، شکرگزاری به درگاه خداوند متعال انجام شد. سپس استاد موسویان، با تیپ اسپرت به روی سن آمد تا نرمش‌های صبحگاهی و هوازی خودش را با بقیه دوستان به اشتراک بگذارد.
سپس آیاتی از قرآن تلاوت و سرود ملی کشورمان در سالن محل برگزاری مدرسه استادی، طنین انداز شد.
ابتدای جلسه، به این موضوع پرداخته شد که اصلاً فلسفه زندگی ما انسان‌ها چیست؛ چرا به دنیا آمده‌ایم و آمدنمان بهر چه بوده است؟
استاد وفایی گفت که انگیزه و انرژی را باید از درون خود جستجو کنیم، نه از بیرون وجودمان!
او از دوستان خواست موفقیت را تعریف کنند و از نظر خودش یکی از بهترین تعاریفی که برای موفقیت بیان شده تعریفی است که دکتر دی پاک چوپرا در کتابش آورده است: «موفقیت یعنی گسترش مدام شادمانی، تحقق فزاینده اهداف ارزشمند و تجربه اعجاز و شکوفایی الوهیت درون»

قوانین و استعدادهایت را بنویس!

استاد وفایی در مرحله بعد از حضار خواست که 10 قانون برای خود وضع و از آنها پیروی کنند. او می‌خواست به همه این درک را بدهد که جایگاه کنونی‌شان، همان جایگاهی است که باید باشد، اما درجا زدن در این جایگاه چیزی جز شکست به همراه ندارد. او سپس از همه خواست لیستی از استعدادهایشان تهیه و مکتوب کنند. استاد وفایی، همه مخاطبان را با بحث‌ها درگیر می‌کردند و تا جایی که زمان اجازه می‌داد، سعی در مشارکت همه شرکت کنندگان داشتند.

معرفی کتاب در این بخش از سخنرانی: «هرگاه باور کنید میبینید» از وین دایر

هرگاه باور کنید میبینید

چه راهی را در زندگی باید برگزینیم؟

استاد سعید وفایی، همرنگ جماعت شدن را راه خوبی برای موفقیت نمی‌داند. او توصیه می‌کند «در مسیر جنگلی زندگی، از راهی برو که کم گذرتر است و هرکسی آن را انتخاب نمی‌کند»
او برای اینکه به حضار جهت انتخاب مسیر زندگی‌شان، انگیزه بدهد، جمله‌ای زیبا از گاندی نقل می‌کند: «ابتدا تو را نادیده می‌گیرند، بعد به تو می‌خندند، بعد با تو می‌جنگند و آنگاه تو پیروز می‌شوی!»

وقتی استاد وفایی خواننده می‌شود…

از ویژگی‌های استاد وفایی که باعث می‌شود محبوب همه باشد، یکی طنز موقعیتی و کلامی بسیار قوی او و دیگری صدای جالب توجه و گیرای اوست.
در هر بخش، استاد وفایی برای اینکه مخاطبین خسته نشوند و انرژی‌شان افت نکند، از طنزهای کلامی و موقعیتی خاصی به شیوه‌ای هوشمندانه بهره می‌گیرد.
آقای وفایی صدای خوبی هم دارد و به نظر می‌رسد اگر در زمینه‌های کنونی فعالیت نمی‌کرد، حتماً خواننده موفقی می‌شد. او یکی دو بیت از ترانه‌هایی به سبک سنتی برای شرکت کنندگان اجرا می‌کرد و آنها را سر ذوق می‌آورد.

پنج اصل بسیار مهم ریکی چیست؟

اصول پنجگانه بنیادین ریکی، مهم‌ترین بخش سخنرانی امروز آقای وفایی بود.
این اصول، تمرین باطنی است که در سال 1922 توسط میکائو اوسویی یک راهب ژاپنی، ابداع شد. این روش بیان می‌کند که هر فردی با رعایت این 5 اصل می‌تواند به یک انسان خالص و کامل تبدیل شود.

 

اصل اول: فقط برای امروز خشمگین نباش!
خشمگین نبودن یعنی جاری و زلال بودن، یعنی اینکه لزومی ندارد روی هرچیزی در این جهان کنترل داشته باشیم و یعنی اینکه هر اندازه آگاه‌تر شویم، خشم‌های درونی‌مان کمتر می‌شود. در این اصل، هرگونه ناهماهنگی ظاهری، نشانه‌ای از ناهماهنگی باطنی است. بنابراین در این اصل به هماهنگی و نظم‌های ظاهری تاکید زیادی می‌شود.
آقای وفایی با ذکر خاطراتی از جذب وضعیت‌های منفی، گفت که هر اندازه آدمی در برابر وضعیت‌های مختلف مقاومت کند، آن را به سوی خود جذب می‌کند.
او توصیه کرد ما هم مثل خداوند ستار العیوب و بخشنده باشیم تا خشم‌های درونی‌مان، کمتر و کمتر شود.

اصل دوم: فقط برای امروز نگران نباش!
ریکی به صورت ساده بیان می‌کند که ما انسان‌ها نباید برای چیزهایی که نفوذی روی آن نداریم، نگران باشیم. استاد وفایی در این بخش، حلقه‌های نفوذ را معرفی کرد و توصیه کرد که در مصرف انرژی‌مان خسیس باشیم و آن را تنها برای مهم‌ترین بخش‌های زندگی مصرف کنیم.
او قضاوت کردن و وابسته کردن حس و حال به نظر دیگران را دو موضوع منفی دانست و تاکید کرد که در هرمکانی باید نقش مخصوص به خود را بازی کنیم.
یک تمرین جالب تمرکزی به نام تمرین «آوووممم» هم برای دوستان در نظر گرفته شد که با نظرسنجی بعد از این تمرین، تأثیر آن به خوبی مشخص شد.
آقای وفایی همچنین به پذیرش مسئولیت به صورت 100 درصد (و نه 99 درصد) تاکید کرد و قانون مرغابی –عقاب را به صورت تمثیلی از برداشت ما انسان‌ها از زندگی حیوانات برای دوستان گفت که اتفاقاً با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد.

معرفی کتاب برای این بخش

وجود متعالی انسان

1- وجود متعالی انسان
 

کتاب ملت عشق

2- ملت عشق

 اعتماد به نفس از باربارا دی آنجلیس

3- اعتماد به نفس از باربارا دی آنجلیس

اصل سوم: فقط برای امروز خوب کار کن!
در ابتدای آموزش این اصل، استاد وفایی پرسش جالب را به نظرسنجی گذاشت. او از حضار پرسید آیا اگر همین الان 100 میلیارد تومان پول به شما بدهند، کار و شغلت را رها می‌کنی یا آن را ادامه می‌دهی؟
برخی گفتند ادامه می‌دهند و برخی گفتند دست از کار می‌کشند. با این روش، مشخص می‌شود که چه کسانی به شغلشان عاشقانه می‌پردازند و چه کسانی از سر اجبار.
یکی از دلایلی که شغل‌های خود را دوست نداریم، این است که برای پول کار می‌کنیم. آقای وفایی پیشنهاد داد که به جای کار کردن برای پول، تنها برای خلق ارزش کار کنیم. پول خود به خود خواهد آمد.
او در این بخش از زندگی مورچه‌ها و درس‌هایی که از آن می‌گیریم، مثال زد.
نیت خیر در کارکردن و فقط با خدا معامله کردن، از آموزش‌های دیگری بود که خود استاد وفایی، آن‌ها را به شدت تضمین می‌کرد.

معرفی کتاب برای این بخش

1- برتری خفیف

 کتاب اثر مرکب

2- اثر مرکب

اصل چهارم: فقط برای امروز سپاسگزار باش
هدف استاد وفایی در این بخش یادآوری تمام داشته‌ها و نعمت‌هایی است که در زندگی داریم و از آنها غافل هستیم.
او گفت خوشحالیتان را به تعویق نیندازید و جمله‌ای از جیم ران را در این زمینه نقل قول کرد: «اگر می‌خواهی بیشتر داشته باشی، بیشتر باش»!
داستان جالب مرغ ماهیخوار و کنسرو تن ماهی، یکی از داستان‌های جالبی بود که استاد در این بخش برای حضار تعریف کرد.

اصل پنجم: فقط برای امروز با همه مهربان باش
اصل عاطفی پنجم، مهربانی بود. استاد وفائی دل و قلب ما را به خانه‌های شیشه‌ای توصیف کرد و گفت یادتان باشد که همیشه در یک خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنید و همه چیز شما آشکار است. او زندگی دلفین‌ها، کپورها و کوسه‌ها را با هم مقایسه کرد و توصیه کرد همه ما مثل دلفین‌ها، تعاملی زندگی کنیم، نه تهاجمی یا با نگاه برنده بازنده.
 

ساعتی با استاد رضا غفارزاده و تمرین سخنرانی

ساعات پایانی مدرسه استادی امروز، با استاد رضا غفارزاده گذشت. او در این ساعت همه بچه‌ها را به گروه‌هایی ده نفره تقسیم کرد تا هر یک سخنرانی‌هایی 3 دقیقه‌ای برای دیگران انجام دهند و نقاط قوت و قابل بهبود خود را پیدا کنند.
همچنین تعدادی از سخنرانان که قرار بود به روی سن بیایند و سخنرانی‌شان را انجام دهند، توسط استاد غفارزاده بررسی و سخنرانی‌هایشان تجزیه و تحلیل شد.
در این بخش، آموزش‌های ویژه‌ای هم توسط آقای غفارزاده تهیه شده بود که به دوستان و شرکت کنندگان ارائه شد.

بخش‌های پایانی

در بخش پایانی بعد از اینکه پیام تصویری برای محمدپیام بهرام پور ضبط و برای او ارسال شد، دوستان و شرکت کنندگان عزیز دقایقی در بیرون از سالن طبق معمول گرد آمدند و مشغول رد و بدل کردن اطلاعاتی که از این جلسه پربار آموزشی دریافت کرده بودند، شدند.
در حالی که ساعت 6 بعدازظهر، خورشید غروب کرده بود و باران دوباره باریدن گرفته بود، دوستان رهسپار خانه‌های خود شدند تا مباحث این دو روز را تمرین کنند و چشم انتظار جلسات بعدی مدرسه استادی بمانند.
 

اگر میخواهید در اولویت اخبار مدرسه استادی 5 قرار بگیرید روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا