هفت چیزی که باید رهایشان کنیم تا موفق شویم!

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور!

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!

نگاهی به زندگی خود در طول روز کنید؛ به فرض یک یک کارمند هستید، هر روز راس ساعت 7 بیدار می شوید، چیزی میخورید و به سرکار می روید. تا ساعت 2 شاید 4 و شاید هم دیرتر، در اداره، تا جایی که می توانید وقت تلف می کنید تا ظهر شود و دوباره به خانه برگردید. سپس بعد از ناهار استراحتی می کنید و روی مبل دراز می کشید. احتمالاً به خواب می روید. از خواب بلند می شوید و پای تلویزیون می نشینید تا شب. احتمالاً شب هم در بیرون از منزل چرخی می زنید و مجدداً به خانه باز می گردید.

از افکار منفی دست بکشید

اگر زندگی شما این یا چیزی مشابه با این نوع زندگی است، میخواهیم ناامیدتان کنیم! تا وقتی چنین زندگی ای را انتخاب کردید، هرگز نباید به موفق شدن فکر کنید. با نحوه زندگی افراد موفق اگر آشنا شوید، می بینید که روش های زندگی شان نه مثل آدم فضایی ها، بلکه یک زندگی نسبتاً متفاوت است. آنها هر روزشان با روز قبل فرق دارد و هرروز به راه های تازه ای برای موفق تر شدن می اندیشند.
اگر به دوستان موفق مان نگاه کنیم، می بینیم که آنها متفاوت فکر می‌کنند، متفاوت صحبت می‌کنند، و هوشمندانه عمل می‌کنند. موفقیت آسان‌تر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم، به شرطی که از افراد مناسب برای مدل سازی و یادگیری استفاده کنیم. گروه همکار ما، منابع و ابزارهایی که برای کسب‌ و کار خود استفاده می‌کنیم و مسئولیت پذیری برای پیگیری تلاش ها، عناصر مهمی هستند که برای موفق شدن باید به آنها توجه کنیم. ما توانا، خلاق، عاقل و خوب هستیم. آنچه که فکر می کنیم می خواهیم به آن برسیم، ممکن است تازه اول راه باشد!

در اینجا هفت راه وجود دارد تا بتوانید از موفقیت هایتان پشتیبانی و حمایت کنید!

افکار منفی را رها کنیم

اگر راهی به ذهن افراد موفق بود، می توانستیم نظم و انظباط ذهن آنها را ببینیم!  آن‌ها می‌دانند که همه موفقیت‌ها از این مکان (ذهن) شروع می‌شوند. آن‌ها هر روز ذهن خود را آموزش می‌دهند تا از پاسخ های پیش‌ فرض مغز که به ما چیزهای منفی می‌گوید اجتناب کنند. باید مراقب افکار خود باشیم و بر روی افکار مثبتی که به ذهنمان خطور می کند متمرکز شویم. همه ما یک انتخاب داریم. برای بهبود در زمینه های ذهنی، تمرینات خوبی وجود دارد تا مثبت اندیش شویم و به افکار بد اجازه ورود ندهیم.

ابتدا مقاله زیر را بخوانید : شش راه برای افزایش رضایت از زندگی از پروفسور سانتوس

از این باور که «نمی توانم دنیا را تغییر دهم» دست برداریم

همه ما قدرت انجام کاری باور نکردنی و خارق العاده را داریم. افراد موفق معتقدند هیچ اهمیتی ندارد که کجا به دنیا آمده‌اید، چه میزان تحصیلات دارید و با چه قدر پول، کسب و کارتان را شروع می‌کنید، بلکه آنها معتقدند موفقیت در این است که باور کنید می‌توانید دنیا را تغییر دهید. انسان های موفق‌ می‌گذارند که باور خودشان، آزادانه آنها را به سمت جهانی بهتر هدایت کند.

می دانید رفتارهای انسان های سخت کوش چگونه است؟ این مقاله را بخوانید:

سخت کوشی افراد موفق + 13 نمونه موردی

از این باور که «نمی توانم دنیا را تغییر دهم» دست برداریم!

از وقت تلف کردن دست برداریم!

یکی از جنبه های عدالت این است که همه انسان ها در طول روز، به یک اندازه زمان در اختیار دارند! کاری که ما با این «زمان» انجام می دهیم کاملا به خود ما بستگی دارد. ما معمولا به خودمان می گوییم: «من وقت کافی برای …….کار ندارم. چون که….»
در جمله بالا می توانیم اولین جای خالی را با چیزی در لیست هدف پر کنیم، مانند: «تماس با دوستان» یا «نمی‌دانم چطور»
اغلب ما در بهانه آوردن برای انجام ندادن کارها، بسیار خوب عمل می کنیم! این یک سم زهرآلود در راه رسیدن به اهداف است و ما را دچار رخوت و سستی می کند. ضروری است هر لحظه به خودمان انرژی بدهیم و با این بهانه آوردن ها مبارزه کنیم! بهتر است کارها را اولویت بندی کنیم تا مشکل وقت نداشتن برای آنها حل شود. اگر می خواهیم به سطوح جدید موفقیت برسیم، باید کارهای اولویت بندی شده را به ترتیب و با جدیت انجام دهیم.

در دوره حرفه ای یک استراتژی مدرن و تازه یاد میگیرید که زمانتان را مدیریت کنید و برنامه های انعطاف پذیر و عالی بچینید: روی لینک زیر کلیک کنید:

مدیریت زمان و برنامه ریزی

از وقت تلف کردن دست برداریم!

کلمه «شانس» را فراموش کنیم…

بیرون بیایید و انجامش دهید! این شعاری است که اپرا وینفری، یکی زنان قدرتمند و موفق جهان هم به آن معتقد است! صبر کردن برای رسیدن زمان مناسب بی معنی است! در این صورت هرگز زمان مناسب را پیدا نخواهیم کرد. ما مسئول موفقیت های خود هستیم! هرروز انتخاب هایی برای انجام دادن داریم. این ما هستیم که انتخاب می کنیم که روزمان را پربار و بزرگ بسازیم یا بی فایده و کوچک!

این هم از نکاتی که یکی از پرنفوذترین زنان جهان به شما یاد می دهد. از دستش ندهید: هفت نکته از اپرا وینفری برای سریع تر موفق شدن

کلمه شانس را فراموش کنید

خودخواهی را ریشه کن کنیم!

«فداکاری» راهی برای تبدیل یک زندگی بیهوده به یک زندگی معنادار و چیزی است که ما می توانیم به داشتنش افتخار کنیم. تمایل ذاتی ما به این است که یک زندگی معنا دار و زیبا داشته باشیم و از محبت و دلسوزی برای دیگران سرشار شویم!

بودا می گوید: اگر چراغی را برای کسی روشن کنی، مسیر خودت را نیز روشن خواهد کرد.

اگر چراغی را برای کسی روشن کنی، مسیر خودت را نیز روشن خواهد کرد

از «اعتماد نکردن به دیگران» دست برداریم!؟

برای اینکه به سمت جلو حرکت کنیم، باید باور کنیم افرادی که در اطراف ما هستند، نقاطی قوتی دارند که ما آنها را نداریم و برای بهره برداری و استفاده از آنها ناچار به همکاری هستیم!. اعتماد کنیم که آن‌هایی که در اطراف ما هستند نقاط قوتی داشته باشند که متفاوت از خودمان باشند و برای بهره‌برداری از آن‌ها، باید با آن‌ها هم‌کاری کنیم. دیدن نقص های دیگران هنر نیست! هنر این است که طلاهای موجود در وجود هر شخص را بیابیم!

از «اعتماد نکردن به دیگران» دست برداریم!

از فکر کردن و قضاوت در مورد عقاید افراد دیگر دست برداریم..

افراد موفق می‌دانند که خلاق، توانا، خردمند و خوب هستند. برخی افراد هستند که نامشان مشهور است. حتی اگر خودشان هم نباشند! آن‌ها اعتماد به نفس دارند و به وسیله آن می‌درخشد. آنچه دیگران درباره آن‌ها فکر می‌کنند به آنها ربطی ندارد! به همین دلیل است که برایشان مهم نیست. همچنین آنها به خود اجازه نمی دهند در افکار دیگران دخالت کنند. علاوه بر اینکه آرامش خود را از دست نمی دهند، ذهن خودشان را هم بیخودی شلوغ نمی کنند!

از فکر کردن و قضاوت در مورد عقاید افراد دیگر دست برداریم!

کلام آخر

اگر در فیلم ها افرادی که در یک بالن سوار شده اند را ببینید، مشاهده می کنید که آنها برای اوج گرفتن لازم است چیزهای اضافه ای که در بالن دارند و به آنها نیاز ندارند را از همان بالا به پایین پرتاب کنند. زندگی شما درست مثل یک بالن بزرگ است. هرچه بخواهید بیشتر اوج بگیرید، باید اضافات و چیزهای زائد زندگی تان را رها کنید.
این زائده ها می تواند افکار منفی باشد، کارهای اضافه ای که به رشد شما هیچ کمکی نمی کند باشد یا حتی افرادی باشد که نه تنها به پیشرفتتان کمک نمیکنند، بلکه مانعی بر سر راه موفقیت شما هستند. در این مورد باید کمی بی رحم باشید. در قبال چیزهای اضافه ای که رها می کنید، قطعا چیزهای ارزشمندی به دست خواهید آورد. «پس از رها کردن و اوج گرفتن نترسید!»

پیام

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور!

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ دیدگاه دربارهٔ «هفت چیزی که باید رهایشان کنیم تا موفق شویم!»

 1. سلام. من یک شاگرد کانکور استم. هر چه میخواهم که درس بخوانم بعد یک فکر منفی نمی‌گذارد که من درس بخوانم لطفاً یک راه حل برایم بگید ☹️ممنون میشم.

 2. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  بهتون تبریک میگیم که اهل اموزش و یادگیری هستید.
  در خصوص تمرکز بیشتر بهتون پیشنهاد می کنیم مدیتیشن کنید که در این خصوص اپلیکیشن و پیج اینستاگرامی مدیتیشن ارامیا و دوره تمرکز بیشتر ازیک بهتون کمک میکنه…
  خبر خوبی که براتون داریم اینکه اشتراک اپلیکیشن مدیتیشن ارامیا برای ۷ روز هم رایگان هست و مدیتیشن های رایگان هم دارند؛ قسمت اخر دوره رایگان جان سخت هم در خصوص کنترل افکار منفی بهتون کمک میکنه…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید…
  دوره رایگان جان سخت | راهکارهای دوام آوردن در ایران
  دوره افزایش تمرکز و توجه | کلیدی ترین مهارت قرن ۲۱

 3. سلام من یک تولیدکننده ویک فروشنده عمده پیراهن هستم ولی نسبت به سرمایه توان پریدن ندارم واطرافیان هم میگن یواش یواش بپرولی زمان درحال حدررفتن است ووقت طلاست می توانید راهنمایی کنید باتشکر

 4. زندگی سخت میگذره
  ولی ادمای منفی سخترش میکنه
  یه راه نشونمون بدین ک بتونیم موفقیت روب چشم ببینیم
  هر راهی باشه هر راهی

 5. زندگی سخت میگذره
  ولی ادمای منفی سخترش میکنه
  یه راه نشونمون بدین ک بتونیم موفقیت روب چشم ببینیم
  هر راهی باشه هر راهی

 6. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که به رشد فردیتون توجه دارید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 7. بینش و خرد خوبی در این مقاله ارائه شد . ممنونم . راجع به مدیریت افکار منفی ، دوره جان سخت واقعا ارزشمند و کاربردی است .

 8. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که اهل مطالعه مقاله هستید؛ امیدواریم در فرصت های بعدی نیز در خدمتتون باشیم.
  بیشتر ازیک نفر

 9. خیلی خوب بود، من چند مورد از این نکات را در زندگی ام دارم و سعی میکنم با تمرین آن ها را کنار بگذارم. به امید موفقیت و موثر بودن . سپاس❤️

 10. سلام اقا من راهی برای پیشرفت کردن ندارم نمی دونم چطوری باید پیشرفت کنم هر کاری رو میرم سمتش متاسفانه یاد نمی گیرم مشکل من اینه هرکاری رو میرم سمتش یاد نمی گیرم نمی دونم

 11. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که دغدغه رشد و تغییر دارید؛ امیدواریم مقاله در این راستا براتون مفید و کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر

اسکرول به بالا
پیام

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور!

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!