هفت نکته از اپرا وینفری برای سریع تر موفق شدن

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

اپرا وینفری یکی از مشهورترین و مطرح‌ترین مجری های تلویزیونی آمریکا و جهان است. او همچنین به عنوان یکی از ثروتمند ترین آمریکایی های آفریقایی الاصل در قرن بیستم به حساب می آید. همچنین در نشریه تایم به عنوان یکی از زنان تاثیرگذار و با نفوذ جهان معرفی شده است. او در شهر می سی سی پی به دنیا آمد و اکنون 64 ساله است. مادرش خدمتکار و پدرش یک درجه دار ارتش بود. شهرت اپرا به خاطر موفقیت های خارق العاده پس از کودکی ناامیدکننده و بسیار بد او بود. در کودکی مورد تجاوز قرار گرفت. اما به خود قول داد که تمام این شرایط را تغییر خواهد داد. او نه تنها به عهد خویش عمل کرد، بلکه الهام بخش زنان زیادی در سراسر جهان شد.

اپرا در کودکی سختی زیادی متحمل شد...

اکنون هفت نکته ای که «ملکه رسانه ها» برای موفقیت بیان کرده است را با هم می خوانیم و در پایان هر نکته جمله ای از او را قرار می دهیم.

رویای خود را پیدا کنید…

رویای خودتان را پیدا کنید...

مادربزرگ اپرا به عنوان یک خدمتکار کار می‌کرد و انتظار میرفت که نوه او هم روزی به همان شکل زندگی کند. بزرگ‌ترین امید مادربزرگ برای این دختر جوان یافتن خانواده‌ای خوب بود که بتواند برای آنها کار کند و با وقار و احترام با او رفتار کنند. اما اپرا به خوبی می‌دانست که این چیزی نیست که او قصد انجامش را داشته باشد. او به صدای درون او گوش داد که می‌گفت : ” زندگی من به این شکل نخواهند ماند .” او این صدا را دنبال کرد و اجازه داد که غریزه اش او را به مسیری درست در زندگی هدایت کند. همه ما آن صدای درونی را در درون خود داریم. فقط برخی از ما ممکن است گوش دادن به آن را متوقف کنیم. از خودتان بپرسید: رویای من چیست ؟ چه کار باید بکنم ؟ چه کسی می‌خواهم باشم؟

بزرگ‌ترین ماجراجویی که شما می‌توانید انجام دهید این است که رویاهای زندگی تان را زنده نگه دارید…

زندگینامه افراد موفق را از اینجا بخوانید:

زندگینامه ایلان ماسک ، طرز فکر و حقایق جالب در مورد نابغه جاه‌طلب

جف بزوس کیست؟

در هر قسمتی از زمان، یک قدم بردارید

در هر زمان یک گام رو به رشد بردارید

هنگامی که رویای خود را پیدا کردید، وقت آن است که به آن نزدیک شوید. هنگامی که با این چالش جدید شروع می‌کنیم، دیگراحساس شکست برایمان ترس زیادی به همراه ندارد. به جای این که خودتان را در تمام افکار بعضاً بیهوده غرق کنید، از خودتان این سوال را بپرسید: ” حرکت درست بعدی چیست؟ ” از همان لحظه حرکت مناسب بعدی تا رسیدن به هدفتان برای شما معلوم می شود.

” انجام دادن بهترین کار در لحظه کنونی ، شما را در بهترین موقعیت مکانی برای آینده قرار می‌دهد “

اپرا وینفری در بزرگسالی

فرصت ها را به سادگی از دست ندهید!

من به شانس اعتقاد ندارم. از نظر من شانس آماده‌ شدن برای استفاده از فرصت ها است. به یاد داشته باشید که هر چیزی که در زندگی شما اتفاق‌افتاده، شما را برای لحظه‌ای که قرار است بیاید ، آماده کرده است. شما باید تجربیات قبلی خود را در آغوش بگیرید تا بتوانید در لحظاتی که فرصت ها به سراغ شما می آیند از آن ها استفاده کنید.

« من به شانس اعتقاد ندارم و در زندگی من هیچ شانسی وجود نداشته است ….»

هرکسی ممکن است اشتباه کند!

اپرا کودکی سختی داشت...

وقتی که من بیست ساله بودم، مورد تجاوز قرار گرفتم. با این حال اکنون کینه ای از کسانی که مرا مورد تجاوز قرار دادند، به دل ندارم. سعی کنید بخشنده باشید و آنقدر روح بزرگی داشته باشید که بتوانید از ضعف هایتان، برای ارتقا و قدرت بخشیدن به روحیاتتان استفاده کنید. همچنین اگر خودتان دچار اشتباه شدید، سعی نکنید خود را سرزنش کنید! هر کسی دچار اشتباه می‌شود. خود را از دست کسی که تا حالا بوده اید، برهانید!

 جراحات و زخم های خود را به معرفت و خرد تبدیل کنید…

شما فقط خودتان را می توانید کنترل کنید

چطور مثل اپرا باشیم؟

من موسس یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی آمریکا به مدت چند دهه بودم. برای حفظ و تثبیت این موفقیت، رویکرد ساده‌ای نسبت به دیگر نمایش‌های رقابتی داشتم: وقت خود را صرف نگاه کردن به آن‌ها نکنم!

شما فقط باید روی خودتان کنترل و تسط داشته باشید نه دیگران. این کاری است که شما باید انجام بدهید. به جای آن که به رقابت دیگران نگاه کنید، سعی در بهبود وضعیت خودتان داشته باشید!

شما خودتان را می توانید کنترل کنید

شما در مسابقه زندگی هستید. زندگی مثل یک مسابقه دوندگی است. اگر لحظه ای بایستید و به عقب نگاه کنید، افراد دیگر، به زودی شما خواهند رسید!

همه ما هم همین کار را می کنیم

همه ما همین کار را می کنیم

در برنامه هایم سعی کردم یک چیز را که مردم واقعا به آن نیاز داشتند به آنها یاد بدهم: مهربانی! این ناشی از باور صادقانه من است که هیچ فرقی با مردم ندارم. منن اگر میلیاردر هم باشم، تنها ممکن است کفش هایم با افراد دیگر متفاوت باشد. اما هردو مثل هم انسانیم! ما همگی به دنبال یک چیز هستیم: برآورده کردن والاترین رسالت خودمان به عنوان یک انسان. هیچ تفاوتی وجود ندارد که در یک نانوایی کار کنید یا به عنوان یک هنرمند شناخته شوید.

عالی‌ترین و بزرگ‌ترین چشم انداز ممکن را برای زندگی خود ایجاد کنید، چون شما در نهایت تبدیل به کسی می شوید که در خیالتان به آن فکر می کنید!

آرام باشید! همه چیز مرتبه!

آروم باش!

در یک نمایش تلویزیونی، قرار شد که من نامه ای به خودِ 19 ساله ام بنویسم! مهم ترین چیزهایی که میخواستم به جوانیِ خود بگویم این بود: من زیبا هستم، من مجبور نیستم از چیزی بترسم و اینکه این اتفاق خواهد افتاد! دائماً به خود بگوئید، همه چیز مرتب است. دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. پس نگرانی های بی مورد نداشته باشید.

گاهی به خودم یادداشت می نویسم و میگویم: ” آرام باش دختر، اوضاع خوب است “.

زندگینامه افراد موفق دیگر را زا لینک های زیر بخوانید و از آنها الهام بگیرید…

برایان تریسی کیست؟ زندگینامه برایان تریسی

همه چیز از آنتونی رابینز | زندگی نامه، جملات زیبا، کتاب‌ها و فیلم آنتونی رابینز با زیرنویس فارسی

زندگینامه گابریل اوتینگن(Gabriele Oettingen) و فلسفه ووپ (WOOP)

زندگینامه استیو جابز (Steve Jobs)

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

۲ دیدگاه دربارهٔ «هفت نکته از اپرا وینفری برای سریع تر موفق شدن»

  1. پشتیبانی بیشتر از یک.

   سلام همراه عزیز
   خوشحالیم که دغدغه رشد و تغییر دارید؛ امیدواریم مقاله در این راستا براتون مفید و کاربردی باشد.
   بیشتر ازیک نفر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا