راه اندازی فروشگاه اینترنتی؛ با این روش‌ها فروشگاهتان را بسازید!

سرفصل های مهم این مقاله:

چطور می‌توانیم یک فروشگاه اینترنتی تاسیس و راه‌اندازی کنیم؟

با فراگیر‌شدن اینترنت خیلی از افراد کسب‌وکار خود را به فضای مجازی منتقل کرده‌اند و به صورت اینترنتی کسب درآمد می‌کنند.

خیلی از فروشگاه‌ها دیگر وجود فیزیکی ندارند و فروشگاه‌های اینترنتی زیادی نیز در دو سه سال اخیر تأسیس شده‌اند. فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند امروزه خیلی پررونق‌ شده‌اند و ضروری است که با قدم‌های لازم جهت راه‌اندازی آنان آشنا باشیم. ما در این مقاله به معرفی مراحل راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی می‌پردازیم.

مهم‌ترین مزایای فروشگاه اینترنتی چیست؟

 

مهم‌ترین مزایای فروشگاه اینترنتی چیست؟

پیش‌ از اینکه به سراغ مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی برویم لازم است چند مورد از مزایای فروشگاه‌های اینترنتی را ذکر کنیم:

مزیت اول: سرعت در خرید

 با وجود فروشگاه‌های اینترنتی خرید دیگر آن کار وقت‌گیر نیست، نیازی به حضور فیزیکی ندارد و ما می‌توانیم در خانه بنشینیم و در عرض چند دقیقه خریدمان را انجام دهیم.

مزیت دوم: تنوع بیشتر

در گذشته ما برای خرید باید به فروشگاه‌های متعددی سر می‌زدیم. کمتر کسی وقت و حوصله کافی برای این‌کار را داشت و نهایتاً باید از بین یک‌سری گزینه محدود دست به انتخاب می‌زد؛ اما امروزه و با رونق گرفتن فروشگاه‌های اینترنتی دیگر با این محدودیت روبرو نیستیم و به راحتی می‌توانیم در خانه بنشینیم و گزینه‌های متعددی را بررسی کنیم و سپس خرید کنیم.

مزیت سوم: برداشته‌شدن مرزهای جغرافیایی

چند سال پیش خرید از دیگر شهرها و کشورها جز برای عده محدودی، کاملاً بعید و رؤیایی بنظر می‌رسید؛ اما امروزه مردم می‌توانند به راحتی از سراسر کشور خرید کنند. نه‌تنها از سراسر کشور، بلکه امروزه خرید از فروشگاه‌های اینترنتی در دیگر کشورها نیز کاملاً ممکن شده است. همه این تغییرات به لطف فروشگاه‌های اینترنتی رخ داده‌اند.

در مجموع می‌توان گفت که به لطف فروشگاه‌های اینترنتی خرید به یک کار آسان و راحت تبدیل شده‌است. حال وقت آن رسیده که مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را معرفی کنیم.

مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت کوتاه

 

مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت کوتاه

با هم مهم‌ترین مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی را مرور کنیم…!

1- انتخاب محصولات‌ و خدمات

در اولین قدم ما باید محصولات و خدمات خود را انتخاب کنیم. در واقع ابتدا ما باید به این سؤال جواب دهیم که قرار است چه‌چیزی را به مردم بفروشیم؟ یا اینکه چه خدماتی را قرار است به مردم ارائه کنیم؟

این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و زیربنای اصلی همه قدم‌هایی است که قرار است در ادامه برداشته شوند. به همین خاطر باید دقت زیادی را به‌خرج دهیم و شرایط و جوانب کافی را برای انتخاب در نظر بگیریم.

2- انتخاب نام فروشگاه

نام فروشگاه و کسب‌وکار ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این مرحله نیز باید دقت کافی را به خرج دهیم. نام فروشگاه در واقع معرفی‌کننده شما به دیگران است و شما باید خوب بیاندیشید که قرار است چگونه خود را به دیگران معرفی کنید؟!

3- طراحی و راه اندازی سایت

در مرحله بعد ما باید به سراغ طراحی یک سایت برای کسب‌وکارمان برویم. سایت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و محل اصلی معرفی و فروش محصولات است. به همین خاطر باید آن را به افراد متخصص بسپرید.

4- طی‌کردن مراحل قانونی

پس از انتخاب نام و طراحی سایت باید به سراغ مراحل قانونی بروید، فروشگاه اینترنتی خود را ثبت کنید و مجوزهای لازم را بگیرید. شما بدون طی کردن این مراحل نمی‌توانید درگاه پرداخت ایجاد کنید. به همین خاطر ضروری است که به سرعت به سراغ این مراحل بروید.

 

تا همین چند سال خبری نبود، اکنون اما ده‌ها هزار فروشگاه اینترنتی مشغول فعالیت‌اند!

 

5- تیم‌سازی

پس از اینکه هم مراحل قانونی را طی کردید وقت آن است که یک تیم قوی برای خود تشکیل دهید. تیمی که بتواند در پلتفرم‌های مختلف از جمله اینستاگرام و تلگرام صفحه و کانال تشکیل دهد، به جذب مخاطب بپردازد و محصولات را به آن‌ها معرفی کند. تک‌تک این کارها نیازمند خلاقیت هستند و شما باید تلاش کنید که افراد ماهری را به تیم خود اضافه کنید.

6- تبلیغات و برندسازی

در آخرین مرحله نیز باید به تبلیغات بپردازید. نیاز به تبلیغات در ابتدای مسیر بیشتر احساس می‌شود و باید هزینه جدایی را برای تبلیغات کنار بگذارید. انتخاب محل تبلیغ نیز بسیار مهم است و شما باید بدانید که احتمال جذب مخاطب در چه صفحات یا کانال‌هایی بیشتر است.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی مزایای فروشگاه‌های اینترنتی و مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پرداختیم. از جمله مزایای فروشگاه‌های اینترنتی می‌توان به افزایش سرعت و تنوع خرید و همچنین برداشتن مرزهای جغرافیایی اشاره کرد.

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی ابتدا باید محصولات و خدمات خود را انتخاب کنیم، سپس نام فروشگاه را انتخاب کنیم. در مراحل بعد نیز باید به سراغ طراحی سایت، طی‌کردن مراحل قانونی، تیم‌سازی و تبلیغات برویم.

مقالات مناسب دیگر در زمینه کسب‌وکار و کسب درآمد

این مقالات را هم برای کسب درآمد دلاری، ریالی و راه‌اندازی کسب‌وکار بخوانید:

افزایش درآمد با 14 تکنیک اقتصادی و عملی

16 روش کسب درآمد از اینستاگرام | چگونه از اینستا کسب درآمد کنیم؟

17 ایده واقعی درآمد دلاری در ایران + مسیر دور زدن تحریم ها!

6 روش؛ بهترین راه افزایش درآمد در زندگی کارمندی

17 ایده پولساز اینترنتی | کاملا تست شده + نحوه کسب درآمد

راز ثروت یهودیان | 4 راز مهم طبق تحقیقات معتبر

کسب و کار اینترنتی برای نوجوانان + 6 پیشنهاد پول‌ساز!

نحوه استفاده از پی پال در ایران برای فروش دلاری

در این مدرسه، کسب‌وکارتان را در 100 روز راه‌اندازی می‌کنید!!

روی تصویر زیر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذاریم:

مدرسه کسب و کار | راه اندازی و به سود رساندن بیزینس در 100 روز | راه اندزای کسب و کار اینترنتی

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا