پر حرفی و تکنیک های درمان و کنترل پرحرفی

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

پر حرفی و تکنیک های درمان و کنترل

پر حرفی و زیاد صحبت کردن و  از مشکلات بزرگ است که ممکن است ما نیز با آن دست و پنجه نرم کنیم. هیچ کسی فرد پر حرف را دوست ندارد و از گفت و گو با او خوشحال نخواهد شد. در این نوشته به تکنیک های درمان و کنترل پر حرفی خواهیم پرداخت…

پر حرفی و تکنیک های درمان و کنترل

چگونه صحبت می کنید؟ آیا شخص پر حرفی هستید؟

اگر می‌خواهید با دوستان خود ارتباط خوبی برقرار کنید، روابط عمومی خوبی داشته باشید، منظور خود را به خوبی به مخاطبانتان منتقل کنید و همچنین کاری کنید که بقیه از همنشینی و صحبت با شما لذت ببرند باید «فن بیان» خوبی داشته باشید. اما باید توجه داشت که:

 

فن بیان به معنی پرحرفی نیست...

اگر شما جزو دسته افرادی هستید که بیش از حد صحبت می کنید و خودتان یا اطرافیانتان حس می‌کنید که پر حرف هستید و یا نمی توانید پر حرفی را کنترل کنید، مطمئن هستم که این مقاله برای شما می‌تواند مفید باشد.

1-تعیین کنید که به چه میزان بیش از اندازه صحبت می کنید و پر حرف هستید

2-کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش دهید

همه می خواهند که حرف هایشان شنیده شود. هیچ اشکالی ندارد که عقاید و احساسات خود را با افراد دیگر در میان بگذاریم. البته بیان عقاید، زمانی که بیش از اندازه باشد، برای طرف مقابل آزاردهنده خواهد بود  و باعث خجالت زدگی شما می شود.

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که برای برقراری  ارتباط نیاز می باشد، مهارت خوب گوش دادن است. اگر شما نگران هستید که هنر سخنوری شما تنها با گوش دادن به طور کامل کنار گذاشته شود، در این جا پیشنهادات و راهکارهایی وجود دارد که در این شرایط چه کاری انجام دهید.

 

ترجمه تصویر: تو فکر می‌کنی من خیلی صحبت می‌کنم و پر حرفی می کنم؟ منظورم اینه که مردم میگن که من پر حرف هستم اما من فکر نمی‌کنم که پر حرف باشم شاید من کمی زیاد صحبت کنم اما بسیاری از مردم از من هم بیشتر صحبت می‌کنند….

در  اینجا راه حل هایی را بیان خواهیم کرد.

 

1-تعیین کنید که به چه میزان بیش از اندازه صحبت می کنید و پر حرفی می‌کنید ؟

 روش یک: مکالمات روزمره خود را مورد بازبینی و ارزیابی قرار دهید.

هنگامی که شما دوستان تان را ملاقات می کنید، در طول مدت نگران این هستید که دوباره پرحرفی نکنید و اجازه صحبت کردن را از دیگران نگیرید و مداوم به خود می گویید که آیا دوباره بیش از حد صحبت کرده اید یا خیر!!!

اما برای رهایی از این نگرانی  بیایید به صورت کاملا صادقانه تمام اتفاقات و رفتارها و صحبت های خودتان و اطرافیان تان را در ذهن تان مرور کنید، این به شما کمک می کند که به طور واضح ببینید خواسته یا ناخواسته در مقابل دیگران چه قدر صحبت کرده اید و به راحتی در مورد خود و رفتارتان قضاوت کنید.

شاید خیلی خوب باشد که شما گفت و گو های خود را ضبط کنید و به آن گوش کنید و در این حین چند سوال مشابه سوالات زیر را از خودتان بپرسید و صادقانه پاسخ دهید:

1-چه کسی بیشتر در جمع صحبت می کرد؟

2-آیا بیشتر در مورد من صحبت کردیم یا دیگر دوستانم؟

3-آیا اغلب من حرف دوستم را قطع می کردم؟


در دوره رایگان و جدید «فن بیان و سخنرانی» شرکت کنید:

آموزش فن بیان

 


 روش دو: ارزیابی مکالمات خود را محدود به دایره اجتماعی خودتان نکنید.

درباره راهی برای صحبت کردن با هر کسی فکر کنید. نه فقط رییس، مادر، همسر، همکار، گارسون رستوران و … که  همیشه با آنها در ارتباط هستید. بلکه این دایره را وسیع تر کنید و نحوه ارتباط تان با همه افراد را مورد ارزیابی قرار دهید.

 روش سه: پیدا کنید بیشتر دوست دارید به چه روشی بحث را آغاز کنید.

آیا شما گفت و گوی خودتان را به طور بی مقدمه و با بیان کردن داستانی خنده دار از زندگی خودتان شروع می کنید، بدون این که از کسی نظری بخواهید؟

یا شما دوست دارید که سوالی از کسی بپرسید و اجازه دهید آن ها داستان شان درباره آن موضوع یا نظرشان را بیان کنند؟

مکالمه تعاملی بین دو نفر است و هر زمانی که افراد بیش از حد روی خودشان تاکید کنند در نتیجه مرکز توجه جمع قرار می گیرند.

 

 روش چهار: به زبان بدن دیگران توجه کنید.

زبان بدن در بسیاری از موارد می‌تواند بسیار گویا باشد!

آیا اطرافیان در زمانی که شما شروع به صحبت می کنید چشم هایشان را برمی گردانند و یا بی صبرانه پاهایشان را تکان می دهند؟

آیا در زمانی که شما در حال صحبت کردن راجع به موضوعی هستید و آن را با دقت و جزئیات تعریف می کنید، دیگران به شما با توجه و هیجان نگاه می کنند یا پریشان به نظر می رسند؟

آیا دیگران از کلماتی مانند “بله” و “خب” در حین صحبت استفاده می کنند و به سادگی سر خود را به معنای این که تمایلی به دانستن توضیحات بیشتر ندارند تکان می دهند؟

یا حتی بدتر از این ها!!!

آیا در زمانی که شما در حال صحبت کردن هستید، به طور کامل به شما بی توجهی می کنند و سرشان را برگردانده و با شخص دیگری شروع به صحبت می کنند؟

مورد آخر به طور واضح نشان می دهد که شما بیش از حد صحبت می کنید!!!

این نتایج به خوبی نشان می دهد که وقتی شما بیش از حد صحبت می کنید اطرافیان تان خسته و کسل می شوند.اگر شما نشانه هایی از این  موارد را در مکالمات تان می بینید پس در واقعیت بپذیرید که بیش از حد صحبت می کنید!

نحوه تعامل با افراد پرحرف1

 روش پنجم: به خاطر بسپارید چند بار به طور تصادفی بیشتر از بیان کردن منظورتان صحبت کرده اید.

آیا شما اغلب در حال به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی به دیگران هستید که منظور شما را نمی رساند؟

یا شاید به اشتباه به خودتان اجازه می دهید اظهار نظرهای نادرستی درباره دیگران بکنید.

توجه داشته باشید که اینگونه مکالمات روز به روز رخ می دهد.

پیشنهاد من به شما این است که یک دفترچه کوچک همراه داشته باشید و هر بار حس کردید که به اینگونه صحبت می کنید، یک علامتی در دفترچه تان بزنید و بررسی کنید که در روز چند بار این اتفاق رخ می دهد.


در نقطه مقابل پرحرفی، کم حرفی وجود دارد! برای همین منظور، ما تستی طراحی کرده‌ایم که میزان کم حرفی یا پرحرفی شما را نشان داده و دلایل آن را هم موشکافی کرده‌ایم. روی لینک زیر کلیک کنید:


2-کمتر صحبت کنید، با پر حرفی مقابله کنید و بیشتر گوش دهید

1-راه حلی برای مشکل تان پیدا کنید

اگر به این نتیجه رسیده اید که شما بیش از اندازه صحبت می کنید و پر حرفی در شما نهادینه شده و در نتیجه می خواهید این مشکل را برطرف کرده و کمتراز قبل حرف بزنید پس نگویید:

” من می دونم که مشکل دارم، اما من نمی تونم مشکلم را حل کنم”

اگر شما می توانید یاد بگیرید که چطور کارهایی نظیر: نواختن موسیقی، کار با رایانه، آشپزی، باغبانی و…  را انجام دهید، پس مطمئن باشید که شما از پس این کار برمی آیید.

 

2- به صورت آگاهانه تلاش کنید که بیشتر گوش دهید و کمتر پر حرفی کنید

گوش دادن یعنی اینکه برای دیگران و حرف آنان احترام قائل هستیم. مطمئناً همه ما زمانی که صحبت می‌کنیم دوست داریم که دیگران به حرف ما گوش کنند. مردم شنونده های خوب را دوست دارند زیرا هرکسی در درون خود دوست دارد که درمورد خودش صحبت کند.

به یاد داشته باشید اگر شما به آنها اجازه صحبت دهید ( سوال بپرسید- صحبت شان را قطع نکنید- زبان بدن تان را با خودتان هماهنگ کنید- اجازه دهید ارتباط چشمی شکل بگیرد) و بحث را دنبال کنید،

بدون این که نیاز باشد شما زیاد صحبت کنید آنها فکر می کنند شما یک سخنور عالی هستید.

اغلب افراد فکر می کنند بهترین سخنوران کسانی هستند که زیاد صحبت می کنند. اما این موضوع اصلاً اینطور نیست و هرچه پر حرفی بییشتر باشد،‌ جایگاه افراد ضعیف تر می‌شود.

اما بهتر است بدانیم فردی که فن بیان خوبی دارد، مطمئنا باید شنونده خوبی باشد نه این که پر حرفی کند…

به طور مثال: اگر مهمان شما که به صرف ناهار به منزل شما آمده است بی توجه به دیگران، بیش تر از نیمی از غذایی که برای باقی مهمان ها است را بخورد.

آیا برداشت شما از آن مهمان چیست؟

نه تنها او را مهمان خوبی نمی دانید، بلکه از او به عنوان کسی که آداب در جمع بودن را بلد نیست و خودخواه است یاد می کنید.

پس نتیجه می گیریم زیاده روی در هر کاری نتیجه معکوس دارد.

3-بیش از حد اجازه ندهید سکوت حکمفرما شود

این نکته ای مهم در نشست های گروهی به شمار می آید.

گاهی اوقات مکث کردن زمانی را به شخص دیگری برای صحبت کردن می دهد، آنها هم از چنین لحظاتی به بیان آنچه که گفته شده می پردازند و به نوعی بر روی موارد مهم تاکید می کنند.

بعضی از افراد دوست دارند که در مورد سوال به خوبی فکر کنند و پاسخ خود را با دقت و کامل بدهند.

خودتان را ملزم نکنید که بین هر سکوتی صحبت کنید!!

اگر خودتان را درگیر این شکاف های زمانی کنید به شما فرصت بیشتری داده می شود که صحبت کنید اما دیگران حس می کنند که شما حرفشان را قطع کرده اید.

پس 5 ثانیه به خودتان زمان بدهید و به اطراف تان نگاه کنید و اگر به نظر نمی رسید که کسی قصد صحبت کردن دارد، با طرح یک پرسش به جای نظر دادن از آنها بخواهید که صحبت کنند.

 4-لازم نیست که جزئیات بی ارزش را در مورد یک موضوع بیان کنید

می توانید مانند یک سخنران دانشگاهی صحبت را شروع کنید و در ابتدا پاسخ را به طور مستقیم و با بیان توضیحات مختصری به دیگران ارائه دهید.

منتظر بمانید و ببینید در صورتی که آنها خواستار اطلاعات بیشتری بودند، جزئیات بیشتری را بیان کنید. اگر این کار را انجام دهید، آنها سوالات بیشتری را از شما خواهند پرسید.

به عبارت دیگر آماده سازی مناسب باعث جلب توجه مخاطب و افزایش انگیزه او می شود.

اگر این کار را انجام ندهید ممکن است آنها به کمک نشانه های غیرکلامی به شما نشان دهند که اطلاعاتی که در اختیارشان قرار داید کافی است و علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتری از شما نیستند.

5- یک مکالمه خوب مثل یک رالی به سمت عقب و جلو است

اگر کسی از شما سوالی می پرسد، به طور مثال: تعطیلات شما چگونه بود؟ بعد از اینکه درباره تجربیات و سفرتان توضیحاتی به صورت خلاصه بیان کردید، برای ادامه صحبت و همراه کردن طرف مقابل با خود از او سوالاتی بپرسید نظیر:

در مورد شما چطور؟ شما قصد سفر ندارید؟ تعطیلات شما به چگونه بود؟ حال خانواده شما چطور است؟

چرا برخی افراد پرحرف هستند؟

6-بی دلیل اسمی را در مکالمه نیاورید

اگر کسی که شما در حال صحبت کردن با او هستید شناختی از دوست تان به نام رضا که در همسایگی شما است نداشته باشد، باید در جملات بعدی حتما اشاره ای به این شخص داشته باشید.

در غیر این صورت شنونده خودتان را از دست می دهید و آنها نسبت به موضوع بی توجه می شوند.

7- آرام و شمرده صحبت کنید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، بیشتر افراد عادت به سریع حرف زدن پیدا کرده اند.

بعضی ها هم وقتی خیلی تحت تاثیر قرار می گیرند، ممکن است سریع و یک نفس صحبت کنند و فراموش می کنند که مکالمه، صحبتی دوطرفه است. این عملی خودخواهانه است.

به عنوان راهکاری برای شمرده صحبت کردن، درابتدا باید که آرامش خود را حفظ کنید و نفسی عمیق کشیده و بعد خبر یا اطلاع جالبی را که می خواهید، به دوست تان منتقل کنید.

قبل از حرف زدن، درست فکر کنید!!

موضوع خاصی که دارید تعریف می کنید، زمانی برای شنوندگان جذاب خواهد بود که قبل از آن درست فکر کنید و شمرده شمرده بیان کنید.

به طور کلی سعی کنید سرعت خود را با مخاطب تان هماهنگ کنید، نه آن قدر تند صحبت کنید که مخاطب متوجه نشود و نه به قدری آرام که مخاطب را خسته کنید. در نتیجه با او همگام شوید، تا صحبت شما تاثیرگذار شود.

 حتما بخوانید: چگونه روان و شمرده حرف بزنیم؟ + 14 راه مؤثر و کاربردی

8-اگر هیچ چیزی را یاد نگرفتید، حداقل یاد بگیرید که در میان صحبت دیگران نپرید

متاسفانه اکثر مردم جهان بنا به عادتی غلط در حین صحبت، حرف دیگران را قطع می کنند و این امری عادی برای چنین افرادی تلقی می شود.

بسیاری از افراد از این رفتار خودخواهانه نسبت به در دست گرفتن گفت و گو و بی اهمیتی به دیگران اعلام نارضایتی دارند.

لحظه ای در این باره فکر کنید. وقتی که به میان حرف کسی می دوید یا جمله او را تمام می کنید، نه تنها باید افکار خود، بلکه افکار کسی را هم که حرفش را قطع می کنید پیگیری کنید. در این صورت نه شما شنونده خوبی خواهید بود و نه فرد حس خوبی دارد و باعث می شود که آن فرد سرعت حرف زدنش را بیشتر و صحبت را زودتر تمام کند.

باید یاد بگیرید که چگونه در صحبت کردن نوبت دیگران را رعایت کنید و بین حرف آنها نپرید. در عمل فکر می کنید با انجام این کار به طرف مقابل تان نشان می دهید که به صحبتش توجه می کنید و هیجان دارید اما این به معنای بی احترامی به شخص مقابل است.

پس درمکالمه های بعدی احساسات تان نسبت به موضوع را به شخص مقابل نشان دهید اما اجازه ندهید این کار اختلالی در صحبت ایجاد کند. بنابراین شنونده‌های خوب سریع نسبت به حرف‌های طرف ‌مقابلشان واکنش نشان نمی‌دهند، بلکه آنها فعالانه گوش داده و بعد سوالات محترمانه‌ای می‌پرسند که نهایتا به کشف راهکارها یا برنامه‌های عملی کمک می‌کند.

شنونده خوب بودن مهارتی است که باعث می شود قدرت تکلم شما افزایش پیدا کند و همچنین صبر شما زیاد شود!

پر حرفی و تکنیک های درمان و کنترل

9-علت و معلول را درنظر بگیرید

در ابتدا از خود بپرسید که چرا فردی پرحرف هستید؟

آیا کمتر شنیده می شوید و مورد توجه دیگران قرار می گیرید؟

آیا در کودکی به شما توجه کمتری شده است؟

آیا حس خوبی نسبت به خودتان ندارید؟

آیا شما احساس تنهایی می کنید و این دلیلی است که خلا های درونی تان را پر کنید؟

آیا همیشه از زمان عقب هستید و در صحبت کردن عجله می کنید؟

دلایل را پیدا کنید و متوجه شوید در چه شرایطی بیش از حد صحبت می کنید و زمانی که این حالت اتفاق افتاد، دوباره در ذهن تان مرور کنید و تغییر وضعیت دهید، یک لحظه نفس عمیق بکشید و کمی آرام تر صحبت کنید.

10- یاد بگیرید که خود را به شیوه ای سرگرم کننده توصیف نمایید

می توانید موضوع را به صورت یک داستان بیان کنید تا برای طرف مقابل جالب به نظر برسد و مطمئنا اثربخشی و ماندگاری بیشتری در ذهن طرف مقابل دارد.

مختصر و مفید بودن صحبت تان یکی از نکات کلیدی در مکالمه است و سعی کنید از بیان جزئیات بیش از حد بپرهیزید، زیرا هرچه مکالمه تان خلاصه تر باشد، می توانید بیشتر شنونده تان را بخندانید، یا روی آن تاثیر بگذارید.

راهنمایی: 

 • هنگامی که برای اولین بار شخصی را ملاقات می کنید، از این مطلب بهره بگیرید که یک مکالمه خوب مانند یک رالی به صورت عقب جلو است، یعنی در ابتدا بپرسید سلام حال شما خوب است؟ امروز چطور بود؟ و خودتان هم پاسخ دهید اما فقط به پاسخ به این سوال اکتفا نکنید بلکه شروع کنید به بیان داستانی حول محوری مرتبط با شرایطی که در آن قرار دارید. این نشان می دهد که شما از هم صحبتی با چنین فردی خوشحال هستید و ارتباط خوبی ایجاد می شود.
 • زمانی که متوجه شدید که بیش از حد صحبت کرده اید سعی کنید از این شرایط به نفع خودتان استفاده کنید و بگویید: اوه، متاسفم مثل این که من زیاد صحبت کردم. خب کجا بودیم؟ (برگردید به موضوعاتی که گفته شده)
 • عادت های بدتان را ترک کنید! ممکن است طول بکشد اما دلسرد نشوید. عاقلانه ترین کار این است که از دوستان نزدیک تان بخواهید که شما را در طول مسیر حمایت کنند. داشتن یک مشاور در این زمان به شما کمک بیشتری خواهد کرد.
 • در هنگام غذا خوردن به بشقاب های اطرافیان توجه کنید. اگر در بشقاب فردی بیش از حد معمول غذا باقی مانده بود یعنی آن فرد در طول مدت غذا خوردن در حال صحبت کردن بوده است. این زمان بهترین موقعیت است که تمرین کنید کمتر حرف بزنید.
 • اگر فردی به طور آشکار یا به صورتی کاملا ماهرانه به شما گوشزد کرد که بیش از حد صحبت می کنید، نترسید از این که عذرخواهی کنید!! بلکه این را فرصتی در نظر بگیرید که این عادت را ترک کنید و کم تر صحبت کنید و بیشتر گوش دهید!
 • یکی از روش های گوش دادن موثر این است که با بازخورد دادن، سوال کردن، تکرار صحبت‌های گوینده با کلماتی متفاوت و حتی بیان اجمالی گفته‌های او، نشان‌دهنده توجه شما به سخنان گوینده است.‌
 • از فردی که رازدار و مورد اعتماد شماست بخواهید که آگاه کند شما را، وقتی که به عادت های قدیمی تان برگشتید. به کمک او سعی کنید و راه تان را اصلاح کنید.
 • اگر شما یک خانم هستید توجه کنید که چه کسی می گوید شما بیش از اندازه صحبت می کنید. دوستان دختر و اعضای خانواده تان هیچ شکایتی ندارند اما مردان همیشه شاکی هستند که شما بیش از حد صحبت می کنید. طبق تحقیقات انجام شده، میزان مکالمات مردان با هم و زنان با هم به اندازه نصف نصف است مگر این که فردی خجالتی باشد یا بیش از حد صحبت کند. اما با این حال مهارت گوش دادن مردان بیشتر از زنان است و شما می توانید که این رفتارتان را تغییر داده و از دیگران الگو بگیرید.
 • یاد بگیرید در زمان سکوت راحت باشید و خود را ملزم به حرف زدن نکنید و به گونه ای هم نباشید که حس ناتوانی به شما دست دهد که هیچ نقشی ندارید، بلکه با سر اشاره کنید یا بیان کنید “بله، درسته” “واقعا؟” و یا با مکث به فرد مقابل تان نشان دهید که به او و حرف های او علاقه مند هستید. بدون این که انجام این کارها سبب قطع شدن کلام فرد شود بلکه به حرف های او توجه بیشتری می شود.

هشدارها:

اصلا به این فکر نکنید که صحبت کردن را به طور کامل متوقف کنید. صحبت کردن یکی از مهم ترین روش ارتباطات بین انسان هاست. سخنور خوب شدن گامی برای به دست آوردن “پروانه‌هایی کوچک با اثرات بزرگ” است باید مراقب کارهای کوچک خوب باشیم، زیرا تغییرات کوچک می توانند نتایج اعجاب آور و بسیار بزرگی در پی داشته باشند. نگران نباشید و به خاطر داشته باشید که این موضوع برای کمتر صحبت کردن و بهتر گوش دادن است.

این مقاله ترجمه‌ای آزاد از نوشته How to Tell if You Talk Too Much است!

 

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

محمدرضا رمضان نیا

محمدرضا رمضان نیا

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

۲۷ دیدگاه دربارهٔ «پر حرفی و تکنیک های درمان و کنترل پرحرفی»

 1. سلام خسته نباشید
  من یه مشکل بزرگی دارم اون اینه که برای هر چیزی نظر میدم و خودم رو در هر بحثی جا میدم. به قولی خودم رو موظف میدونم که صحبت کنم و نظر بدم. این موضوع خیلی ناراحتم میکنه مخصوصاً زمانی که میام به حرفام و کارام فک میکنم با خودم میگم که دیگه این کارو نمیکنم اما در زمانی که در موقعیت قرار میگیرم دوباره این رفتار رو انجام میدم این باعث شده که موضوعات مهم و خصوصی زندگیم رو هم بگم ممنون میشم کمکم کنید که برای رفع این مشکلم چیکار کنم
  ممنون از لطفتون

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام دوست عزیز
   از شما ممنونیم که مجموعه بیشتر از یک نفر رو برای رشد و یادگیری خودتون انتخاب کردید.
   زمانی که ما رفتارهایی انجام میدهیم و بعدا متوجه میشویم که اشتباه کردیم و رفتارهای تکانشی از خودمون بروز میدیم احتمالا به خاطر این هست که ما ذهن آگاه نیستیم.
   ما شدیدا به شما پیشنهاد میکنیم در طور روز چند بار مدیتیشن انجام بدهید و میتوانید از اپلیکیشن آرامیا استفاده نمایید.
   ما رو در جریان موفقیت هاتون قرار بدید.
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید …

 2. سلام ووقت بخیر
  من اگه حرف نزنم انگارافسرده میشم هرکی منومیبینه میگه چراناراحتی اماوقتی حرف میزنم وشادم اینجوری بیشتربهم خوش میگذره
  خب من حرف هام اکثرراجب کارهاودرس ولی مبحث وخیلی بازمیکنم ومتاسفانه دوستام الان منوباچشم پرحرف میبینن

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام دوست عزیز
   بهتون پیشنهاد می کنیم به همین راحتی به خودتون برچسب افسردگی نزنید ما در ابتدا ممکنه فرسوده شویم و اگر درمانش نکنیم به افسردگی تبدیل میشه…
   در این خصوص بهتون پیشنهاد می کنیم دوره رایگان از فرسودگی تا بالندگی رو مشاهده کنید.
   موفق و بیشتر ازیک نفر باشید…
   از فرسودگی تا بالندگی | وبینار رایگان

 3. سلام
  من نمیدونم چرا بیش از حد ی چیزی ب ی نفر میگم بعد چن دقیقه پشیمون میشم که کاش اون حرفا نمیگفتم

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام دوست عزیز
   این موضوع نیاز به این داره که بیشتر صحبت کنیم و ببینیم ریشه این موضوع چیه؟
   در این خصوص میتونید باهامون به صورت تلفنی در ارتباط باشید.

   برای این موضوع کافیست با شماره
   ۰۲۱۹۱۰۹۰۹۰۸
   داخلی و انتخاب یکی از کدهای
   ۱۰۱
   ۱۰۲
   ۱۰۳
   در ساعات کاری و غیر تعطیلی
   (شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸)با همکاران ما تماس بگرید.

   موردی بود در خدمت شما هستیم

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام دوست عزیز
   چقدر خوب که تصمیم گرفتید مطالب علمی رو دنبال کنید؛ تبریک به شما.
   باتوجه به اینکه موضوعی که مطرح کردید لازم هست ریشه یابی بشه تا بتونیم مسئلتون رو برطرف کنیم و محتوای آموزشی و یا مقاله مرتبط بهتون معرفی کنیم لازم هست بیشتر در این مورد باهاتون بررسی کنیم.
   برای ارتباط با ما جهت بررسی این موضوع در ساعات کاری ( شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۸ عصر) میتونید با ما در ارتباط باشید.
   ۰۲۱۹۱۰۹۰۹۰۸
   بیشتر ازیک نفر باشید…

 4. سلام من موقع هایی که وارد جمعی از دوستام میشم همش حرف میزنم مخصوصا موقع هایی که مدرسه هستم اصلا نمی دونم چطوری جلوی صحبتم رو بگیرم سرکلاس معلم داره درس میده و وقتی من حرف میزنم معلمم ناراحت میشه و البته حقم داره ناراحت شه و یا پیش خانواده و فامیل انقدر حرف میزنم که همه آزرده بشن ولی بقیه به روم نمیارن که ناراحت شدن میشه راهنماییم کنین لطفا

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام دوست عزیز
   چقدر خوب که نقصتون رو تشخیص داده و پذیرفتید.
   در مقاله یکسری راهکار ارائه شده که میتونه براتون کاربردی باشه.
   امیدواریم براتون مفید باشه…
   موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 5. سارا فراهانی.

  مقاله بسیار مفیدی بود، بخصوص نکته ای که در مورد بیان نکردن جزییات بی ارزش نوشته بودین، ممنون از شما

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   چقدر خوب که دغدغه آموزش و یادگیری دارید.
   موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 6. سلام
  ۱۴ سالمه به قدری از پر حرفی رنج میبرم امیدمون به زندگی از دست دادم و می‌خوام بمیرم خودکشی کنم. دنبال یه راهی ام دیگه زر نزنم
  اصلا ساکت مطلق باشم

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام همراه عزیز
   بدون اینکه حوصلتون رو سر ببریم بهتون پیشنهاد می کنیم از متن مقاله استفاده کنید؛ در این خصوص راهکارهایی مطرح شده است.
   بیشتر ازیک نفر…

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
   بیشتر ازیک نفر…

  2. خوب شیما جوون من خیلی بهتر درک تون می کنم کمکم من اینه که اصلا به هیچ کسی جز خودتون توجه نکنید و بدی هاشونو نگید یا اصلا بدی هاشونو ببینید ولی سریع فراموش کنید و نادیده بگیرد دوست دارن با شما بیشتر حرف بزنم

 7. خیلی تشکر
  می توانم خیلی راحت از گوگل سوال بپرسم و جواب و راه کار را نداشم بده. واقعا هیلی ممنونم از رهنمای شما.

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
   بیشتر ازیک نفر…

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
   بیشتر ازیک نفر…

 8. من میخام اون آدم پرحرف تو زندگیم نباشه چون خودخواه و عاشق پیاده کردن نظرات خود رو مخ بقیه هست زورش از من بیشتره وگرنه نابودش میکردم فقط از آینده میترسم ولی قدرت پیدا کنم خونش حلاله حرومی آشغال

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
   بهتون پیشنهاد می کنیم در راستای گرفتن حقتون و توانایی صحبت کردن با اعتماد به نفس در دوره رایگان اکسیر نیز همراهمون باشید.
   بیشتر ازیک نفر…

 9. سلام
  من خیلی خیلی ذهن پری دارم از خیلی موضوعات اگاهی دارم یه عالمه کتاب خودم و انگار دلم میخواد همه شو با حرف زدن تخلیه کنم
  الان یه پر حرف شناخته میشم
  و خجالت زده ام
  کاش کمکی باشه که یاد بگیرم همه دلشون نمیخواد راجع به همه چیز بدونن بارها خودم و سرزنش کردم ولی جواب نمیده وقتی ساکتم همه میگن چته وقتی حرف میزنم همه مسخره ام میکنن و اعتماد بنفسم نابود شده

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   خوشحالیم که اهل مطالعه مقاله و یادگیری هستید؛ تبریک به شما
   راهکارهای مقاله رو تست کردید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا