محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

بهترین سخنرانان انگیزشی تاریخ چه کسانی هستند؟

سخنرانان انگیزشی قطعاً تأثیر زیادی در زندگی میلیون‌ها نفر فارغ از اینکه چه کسانی هستند و چه کسب و کاری دارند، داشته‌اند. کلمات آن‌ها بسیار قدرتمند و الهام‌بخش است، یکی از راه‌های افزایش انگیزه و امید به زندگی، گوش دادن روزانه به سخنان زیبای این افراد است. سخنان آنها جذاب و گیراست.

در زیر به فهرست ده نفره برترین سخنرانان انگیزشی جهان (مطابق با آخرین امارها در سال 2018) پرداخته‌ایم. برخی از این سخنرانان البته درگذشته اند و دیگر زنده نیستند. بهتر است فایل‌های صوتی صحبت‌های آنان را دریافت کنیم و همیشه به آنها گوش بدهیم.

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا را نگاه کنید. امیدوارم بتوانم معروف ترین سخنرانان انگیزشی ایران را هم بتوانم به شما معرفی کنم.

10- نیک ووییچیچ (Nick Vujicic)

 

نیک-وویچی

 نیک وویچیچ هم اکنون یکی از تأثیر گذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و مؤسسه «زندگی بدون محدودیت» را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد اداره می‌کند. آقای وویچیچ، متولد چهارم دسامبر 1982 در استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده است.

این موضوع بدون شک هم از نظر ذهنی و هم فیزیکی برای نیک سخت بود؛ اما او اینگونه رشد کرد. بسیاری از افراد مبتلا به این اختلال ممکن است قادر به انجام کار سخت نباشند، اما نیک می‌تواند 43 واژه را در یک دقیقه با کامپیوتر تایپ کند. درست است، این فردی است که چهار دست و پا ندارد، اما می‌تواند در هر دقیقه 43 کلمه را روی کامپیوتر تایپ کند نیک هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائده کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود را افزایش دهد. قابلیت‌های عجیب او از جایی نمایان شد که در دبیرستان رهبری گروهی را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع‌آوری می‌کردند. او به مدت زیادی به کارهای عام‌المنفعه رو آورد.

نیک در کتاب خود «زندگی بی حد و مرز» می‌گوید: «من بدون دست و پا به دنیا آمدم اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر می‌کنم و به میلیون‌ها نفر الهام می‌بخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند.»

 ویدئوهای نیک اکنون در یوتیوب و سایر شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده‌ای منتشر والهام بخش افراد بسیار زیادی از سراسر جهان به ویژه افراد دارای نقص عضو شده است. راستی، آقای وویچیچ دو بار هم به ایران سفر کرده است.

یک جمله از نیک وویچیچ:

این یک دروغ بزرگ است که فکر کنید به اندازه کافی خوب نیستید! این دروغی که به خود می گویید باعث می‌شود فکر کنید که ارزش هیچ چیز را ندارید.

سخنرانان انگیزشی برتر دنیا

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

9- برایان تریسی (Brian Tracy)

 

برایان-تریسی

آقای تریسی از مشهورترین نویسندگان کتابهای خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به صورت کتاب گویا ارائه داده است و در ایران هم طرفداران بسیار زیادی دارد. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است. آقای تریسی در سال 1944 در ونکوور کانادا به دنیا آمد و هم اکنون رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت «برایان تریسی اینترنشنال» است. او این شرکت را در سال 1984 در همان شهر ونکوور کانادا بنیان نهاد. این شرکت به ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه رهبری، فروش، اعتماد به نفس، هدف‌گذاری، راهبرد، خلاقیت و روان‌شناسی موفقیت می‌پردازد. برایان تریسی پیش از تأسیس این شرکت به عنوان مدیر ارشد عدر یک شرکت ساخت‌وساز مشغول به کار بود. او همچنین در زمینه فروش و بازاریابی، سرمایه‌گذاری، ساخت‌وساز، واردات، توزیع و نیز مشاوره مدیریتی فعالیت داشته است. او تاکنون ده‌ها کتاب نوشته است.

تریسی، هدف نهایی خود را کمک به دیگران عنوان کرده تا بتوانند به اهداف خود دست یابند و از پتانسیل خود به طور کامل استفاده کنند. این مساله قطعاً اساس یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی در جهان را تعیین می‌کند.

دستاوردهای عمر او فوق‌العاده است، مشاوره برای تعداد زیادی کسب و کار، میزبانی تعداد زیادی سمینار و سال‌ها تحقیق در زمینه تجارت، اقتصاد، روانشناسی و فلسفه از دستاوردهای آقای تریسی است. درباره او چیز دیگری نمی‌توان گفت. وب سایت او، وی را به خوبی معرفی کرده است:

«سخنگوی حرفه‌ای، بهترین فروشنده، کارآفرین و متخصص موفقیت.»

یک جمله از برایان تریسی:

«هیچ‌کس به اندازه کافی زنده نیست تا همه چیز را یاد بگیرد و یا از اول شروع کند. برای موفق بودن، ما قطعاً باید افرادی را پیدا کنیم که بهای آن را پرداخته‌اند تا چیزهایی را یاد بگیرند و تجربه کسب کنند. ما باید از آنها یاد بگیریم تا به اهداف خود برسیم.»

سخنرانان مشهور

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

 8- رابین شارما (Robin Sharma)

 

رابین-شارما

رابین شارما در سال 1964 در نپال متولد شد. او از دانشکده حقوق دانشگاه دالهوسی فارغ‌التحصیل شد. شارما نمونه بارز یک انسان «بیشتر از یک» است. چون بسیار بیشتر و موفق‌تر از حرفه خود عمل کرد.

شارما از سال 1995 تا به حال بیش از 15 کتاب منتشر کرده که موضوع آنها حمایت و رهبری بوده است. یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های او «راهبی که فراری‌اش را فروخت» است. این کتاب بیش از 5 میلیون نسخه در دنیا فروش رفت. کتاب در مورد یک شخصیت به نام «جولیان» است که تصمیم می‌گیرد خانه‌ و اتومبیل فراری‌اش را به فروش برساند و بعد از این که قربانی حمله قلبی شد، به سفر روحانی برود. «راهبی که فراری‌اش را فروخت» یک گنجینه است. فرمولی قدرتمند و ذکاوتمندانه برای شادی و موفقیت واقعی است. رابین شارما قرن‌ها بصیرت فرزانگان را جمع کرده و آن‌ها را به این زمانۀ آشفته مرتبط ساخته است. این کتاب به شیوۀ داستان و تمثیل، سه اصل مهم برای دستیابی به یک زندگی با کیفیت و رضایتمند را از طریق قهرمان داستان، به خواننده می‌آموزد:

1. چگونگی افزایش تجربه‌های درونی مثبت.

2. افزایش فراوانی «زمان کیفی» برای خود در زندگی

3. افزایش معنا و هدف زندگی

برخی ممکن است بگویند که رابین شارما به جای سخنران، بیشتر یک نویسنده انگیزشی به شمار می‌رود؛ اما او مستحق این است که در فهرست ما باشد. او یک نویسنده متخصص در زمینه مدیریت و اعتماد به نفس است.

یک جمله از رابین شارما:

«رهبری فقط یک موضوع یا اسم نیست. رهبری دربرگیرنده تأثیر، نفوذ و الهام بخشیدن است؛ تأثیر یعنی گرفتن نتایج مطلوب و نفوذ به معنای گسترش شور و اشتیاق خود بین دیگران. باید به هم‌تیمی‌ها و مشتریان خود انگیزه بدهید تا به هدف برسید.»

چگونه سخنران انگیزشی شویم؟

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

 7- وین دایر (Wayne Dyer)

 

وین-دایر

وین دایر زاده 1940، نویسنده کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب او با عنوان «چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟» در سال 1976 در حدود 35 میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب‌ها در تاریخ شد. دایر در سال 1987 به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال 2011 مجله «واتکینز» وین دایر را سومین انسان معنوی تأثیر گذار در دنیا معرفی کرد. دایر از 1958 تا 1962 در نیروی دریایی آمریکا بود. سپس مدرک خود را به عنوان مشاور دریافت کرد و در همین زمینه مدتی مشغول به کار شد. آقای دایر سپس شغل آموزش خود را ترک کرد و شروع به دنبال کردن سخنرانی انگیزشی کرده و سخنرانی‌های متعددی در سراسر آمریکا برگزار کرد و به یک نویسنده فوق‌العاده محبوب تبدیل شد.

جمله‌ای از وین دایر:

 «انتخاب با توست، می‌توانی بگوئی: صبح به خیر خدا جان و یا بگوئی: خدا به خیر کنه، صبح شده …»

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

6- زیگ زیگلار (Zig Ziglar)

 

زیگ-زیگلار

زیگ زیگلار با نام اصلی «هیلاری هینتون»، نویسنده، فروشنده و سخنران انگیزشی در سال 1926 در آمریکا متولد شد. زیگلار در جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا خدمت کرد. بعد از آن به عنوان فروشنده در چند شرکت مشغول به کار شد. در سال 1968، زیگلار نایب رییس و مدیر آموزش یک شرکت بزرگ شد. زیگلار در طول دوران حرفه‌ای خود به عنوان سخنران در سمینارهای بی‌شماری شرکت کرد و به بزرگترین کمپانی‌های آمریکایی مشاوره داد. آقای زیگلار 11 فرزند دارد و در سن پنج‌سالگی، پدرش را براثر سکته و دوروز بعد هم خواهرش را از دست داد. زیگ زیگلار یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های جهان در زمینه سخنرانی انگیزشی و مشاوره بود.

یک جمله از زیگ زیگلار:

«بازنده‌ترین افراد کسانی هستند که هرگز دست به هیچ کاری نمی‌زنند…»

سخنران انگیزشی زن را در مقاله ای دیگر به شما معرفی خواهیم کرد.

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

5- آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger)

 

آرنولد

از اینکه نام اسطوره پرورش اندام دنیا را در این فهرست دیدید تعجب کردید؟ شاید بد نباشد بدانید آرنولد دوبار در سال‌های 2004 و 2007 از سوی مجله تایم به عنوان یکی از صد شخصیت بانفوذ دنیا انتخاب شده است. آرنولد در 30 ژوییه 1947 در اتریش به دنیا آمد. با وجود اینکه همه ما او را به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای می‌شناسیم، اما شخصیت قوی او الهام بخش مردم دنیا به ویژه ورزشکاران است.

شوارتزنگر در سن 18 سالگی به مدت 1 سال در ارتش اتریش خدمت کرد. خدمت در آن زمان برای تمامی مردان بالای 18 سال الزامی بود. او همزمان با خدمت در ارتش همچنان با تمرینات ورزشی خود، رویاهای بزرگی را در سر می‌پروراند. در میانه خدمت، او مخفیانه از کمپ خارج شد تا در مسابقه «آقای جوانان» اروپا رقابت کند و در این مسابقات عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. «نظم و انضباط» مثال زدنی آرنولد یکی از عوامل مهم در موفقیت او بود. مساله خارج شدن او از کمپ خدمتی، نشان می‌دهد که چقدر برای رسیدن به آرزو و رویای خود مصمم بود. این روزها او الهام بخش بسیاری از ورزشکاران بدنساز و یک منبع قوی انگیزه برای هر کسی است که بخواهد موفق باشد.

جمله‌ای از آرنولد:

«زندگی برای من به طور پیوسته اشتیاق آور بوده است. زندگی فقط زنده ماندن نیست. بلکه بالارفتن، پیشرفت، مبارزه، موفقیت و شکست دادن است.»

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

4- جیم ران (Jim Rohn)

 

جیم ران در سال 1930 در واشنگتن به دنیا آمد. او یک کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشی بود. کارهای او تأثیرِ مستقیمی بر آفرینش و گسترش افراد دیگری که در صنعت رشد شخصی فعالیت داشتند. از قبیل آنتونی رابینز، مارک ویکتر هنسن، برایان تریسی و جک کنفیلد.

دستاوردهای عمر او فوق‌العاده است، آقای ران تا سن 25 سالگی هنوز هدف خاصی نداشت و مثل اکثر انسان‌ها، به بیراهه می‌رفت تا اینکه یکی از دوستان وی جیم را به یک سمینار آموزشی دعوت کرد. پیام سخنران این همایش (شف) چنان در جیم اثر کرد که او بلافاصله دریافت که او هم راه و روش زندگی شف را می‌خواهد؛ بنابراین به سازمان فروش مستقیم شف پیوست و شف آموزش وی را بر عهده گرفت و در طول 5 سال فلسفه‌های ساده و عمیق خود را به آقای ران آموزش داد. به این ترتیب بعد از چندسال جیم ران به یکی از بهترین سخنرانان آموزشی دنیا تبدیل و الهام بخش افراد زیادی شد.

جمله‌ای از جیم ران:

«اگر برنامه و طرحی برای زندگی خود نداشته باشید، احتمالاً در برنامه دیگران برای رسیدن به اهدافشان قرار خواهید گرفت. آن موقع باید بنشینید و ببینید چه نقشه‌ای برایتان کشیده‌اند!»

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

 3- لس براون (Les Brown)

 

لس-براون

آقای براون در سال 1945 در فلوریدای آمریکا زاده شد. جالب است بدانیم که آقای براون در دوران ابتدایی عقب مانده ذهنی تلقی می‌شد. با وجود این، او این شانس را داشت که توسط افرادی تشویق به یادگیری شود، از تمام پتانسیل خود بهره بگیرد و به یکی از 5 سخنران انگیزشی برتر دنیا تبدیل گردد.

در سال‌های اخیر، آقای براون به طرز شگفت انگیزی محبوب شده و فایل‌های صوتی و تصویری سخنرانی‌های او بین افراد مختلف دست به دست می‌شود. یکی از ویژگی‌های اصلی او جملات عمیق و پرمعناست که افراد زیادی را جذب خود کرده است. تکیه کلام همیشگی او این بود: «امکان پذیر است!»

از کتاب‌های پرفروش او می‌توان به سه کتاب: «تا زمانی که برنده نشدید تمام نشده است!»، «زنده بودن رویاهای شما» و «انگیزه‌های بلند برای لحظات سخت» اشاره کرد که بسیار خواندنی و الهام بخش هستند.

جمله معروف لس براون:

«وقتی زندگی شما را به زمین زد، تلاش کنید تا به پشت به زمین بخورید. چون اگر نگاهش کنید، می‌توانید دوباره برخیزید! دلیلی برای بلند شدن داشته باشید!»

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

2- تونی رابینز (Tony Robbins)

 

تونی-رابینز

آقای رابینز مشهور به «سلطان انگیزه» در سال 1960 درخانواده‌ای نسبتاً فقیر در لس آنجلس به دنیا آمد. در سن 17 سالگی ناچار شد از خانه برود و در 22 سالگی در آپارتمان 40 متری محقری، زندگی مجردی پرهرج و مرجی داشت. وی تحت تأثیر «جیم ران» که آن زمان از بهترین سخنرانان انگیزشی بود، شروع به کار کرد و ابتدا برای سمینارهای او تبلیغ می‌کرد؛ اما به زودی وی به قدری مشهور شد که نقل قول‌ها و جملاتش ورد زبان‌ها شده بود. او یکی از موفق‌ترین افراد ایالات متحده در زمینه بهبود عملکرد دیگران است.

ویدیوهایش در یوتیوب میلیون‌ها بار دیده شده و میلیون‌ها جلد از کتاب‌هایش به فروش رسیده است. یکی از موارد تماشایی سمینارهایش جایی است که در عرض تنها 7 دقیقه، لکنت زبان یک جوان سی ساله را درمان می‌کند.
جمله‌ای از تونی رابینز (که کم هم نیستند!):

«یکی از دلایلی که تعداد کمی از ما به آنچه می‌خواهیم می‌رسیم این است که هرگز تمرکز خود را روی هدفمان نمی‌گذاریم و هرگز قدرت خود را متمرکز نمی‌کنیم. بسیاری از مردم خود را طعمه زندگی قرار می‌دهند و تصمیم نمی‌گیرند که روی یک جنبه حیاتی از زندگیشان مسلط شوند و تمرکز کنند.»

محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا

 1- اریک توماس (Eric Thomas)

 

اریک-توماس

آقای اریک توماس در دیترویت یکی از ایالت‌های امریکا زاده و در سن 16 سالگی بی خانمان شد؛ اما به زودی به این نتیجه رسید که می‌خواهد زندگی بهتری برای خودش داشته باشد وخود را به کسی تبدیل کند که بتواند به او افتخار کند. دقیقاً همین کار را هم کرد و سخنرانی‌های او، امروزه از پربازدیدترین سخنرانی‌های انگیزشی در دنیاست. جالب است بدانید حدود 90 درصد از فیلم‌های انگیزشی که در یوتیوب بارگذاری می‌شود مربوط به اوست.

ویدئوهای سریالی او در یوتیوب بسیار پربیننده است. او همچنین تحصیلات خود را تا سطح عالی ادامه داد. شاید روزی خواب این روزهایش را می‌دید و به رسیدن به رویاهایش فکر می‌کرد. او سختی‌های زیادی کشید تا به رویاهایش جامه عمل بپوشاند.

و در انتها جمله‌ای اریک توماس:

«زمانی که هدف و موفقیت خود را به اندازه نفس کشیدن بخواهید، به همان اندازه هم به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.»

 

چند زندگینامه از افراد مشهور را بخوانید و الهام بگیرید:

 

زندگینامه استیو جابز (Steve Jobs)

برایان تریسی کیست؟ زندگینامه برایان تریسی

زندگینامه ایلان ماسک ، طرز فکر و حقایق جالب در مورد نابغه جاه‌طلب

زندگینامه گابریل اوتینگن(Gabriele Oettingen) و فلسفه ووپ (WOOP)

جف بزوس کیست؟

 

 

 

 

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

سعید عباسی

سعید عباسی

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

۷ دیدگاه دربارهٔ «محبوب ترین سخنرانان انگیزشی دنیا»

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.

   در این راستا بهتون پیشنهاد می کنیم در دوره رایگان ارتباطات کاریزماتیک هم همراهمون باشید.
   دوره رایگان ارتباطات کاریزماتیک

   بیشتر ازیک نفر…

 1. بسیار عالی و آموزنده از هر یک از نفرات موفق فوق میتوان درسهای زیادی گرفت . به شخصه برآیندم ازین مقاله اینه که هر کدام ازین
  انسانها یک چراغ راه و آموزگار و مربی داشته اند.و روی اهدافشان متمرکز شده و برای اونها جنگیده اند.موفقیت شوخی بردار نیست.
  ممنون از مجموعه۱+

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا