نقشه استراتژیک منابع انسانی

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

پخش ویدیو
 

وقتی از بیل گیتس درباره استخدام افراد درست سوال پرسیدند او پاسخ داد:

«ما به دنبال افرادی هستیم که باهوش، خلاق و مشتاق یادگیری باشند. افرادی که بتوانند با چالش‌ها کنار بیایند و در محیطی پویا و پرشتاب کار کنند»

انتخاب درست افراد یکی از مهم‌ترین و چالشی‌ترین تصمیمات مدیران است. اینکه برای جذب یک نیرو به چه عواملی باید توجه داشت؟ مهارت‌های فنی؟ مهارت‌های نرم؟ روحیه و شخصیت؟

معیارهای استخدام

استخدام معیارهای متفاوتی دارد. در یکی از دسته بندی‌ها می‌توان به دو شاخص اشاره کرد:

معیارهای عمومی:

این معیارها برای اکثر مشاغل به شکل عمومی و مشترک وجود دارند و به ویژگی‌های پایه‌ای و اساسی یک فرد برای انجام درست کارها مربوط می‌شوند. فاکتورهایی مثل سلامت جسمی و روانی، سابقه تحصیلی، سوابق کاری، مهارت‌های کامپیوتری و زبانی در این دسته قرار می‌گیرند.

معیارهای تخصصی:

معیارهای تخصصی با توجه به شغل و شرح وظایف آن تعیین می‌شوند و سازمان به سازمان متفاوت هستند. مثلا برای استخدام یک مهندس نرم افزار، طبیعتا تسلط بر زبان‌های برنامه نویسی مطرح است و برای استخدام یک آشپز، به مهارت او در ترکیب مواد غذایی تاکید می‌شود.

تخصص مهم‌تر است یا شخصیت؟

بعضی از مدیران معتقدند که شخصیت فرد نسبت به تخصص او معیار مهم‌تری محسوب می‌شود؛ چرا که تخصص آموختنی است اما چارچوب‌های اخلاقی و شخصیتی را نمی‌توان در کسی پرورش داد. وجود تعهد، نظم، روحیه تیمی، اخلاق حرفه‌ای و احترام در یک نیروی انسانی، فرهنگ سازمان شما را پرورش می‌دهد و به روابط بهتر و بازدهی بالاتر منجر خواهد شد.

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

سیما عباسی

سیما عباسی

سیما عباسی، عضو تیم نویسندگان هلدینگ بیشتر از یک
امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

۱۲ دیدگاه دربارهٔ «نقشه استراتژیک منابع انسانی»

  1. مورد بعدی: که حالا بهتر است به تیم ui &ux ارجاع دهید – دکمه نظر مرا ثبت کن بشدت کم رنگ است . و من به عنوان مهندس نرم افزار و طراح سایت < فک کردم که این دکمه اصلاااااا کار نمی کند. بهتر است زمانی ک کادر خالی است دکمه کم رنگ باشد ولی اگر کادر کمی نوشته شد دکمه پر رنگ شود..

    1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

      خیلی خیلی ممنونیم بابت اینکه نظرتون رو باهامون به اشتراک گذاشتید؛ حتما بررسی خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا