پروفایل اینستاگرام حرفه ای | 15 نکته تجربی و مهم +چند نمونه پروفایل خوب

سرفصل های مهم این مقاله

پیام بهرامپور

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!!

در دنیای ارتباطات و فن بیان، موضوعی به اسم اولین تاثیر وجود دارد و به این اشاره می‌کند که همیشه اولین دیداری که فرد با شما داشته باشد، باعث ایجاد یک تاثیر اولیه در ذهن او شده و این تاثیر، در تصمیم‌های بعدی‌اش حین رابطه با شما تاثیر زیادی دارد.

روش پروفایل حرفه ای در اینستاگرام چیست؟

حالا جالب است بدانید که دقیقا این تاثیر اولیه در اینستاگرام هم کارایی دارد! مخاطبان اولین چیزی که هنگام مشاهده اکانت شما مشاهده می‌کنند، پروفایل اینستاگرام تان است و میزان حرفه‌ای و جذاب بودن این پروفایل، تاثیر زیادی روی رفتارهای بعدی آنها مثل تصمیم‌شان به فالو کردن یا نکردن‌تان دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله به شکل جامع و تجربی با هم یاد می‌گیریم چطور یک پروفایل حرفه ای اینستاگرام بسازیم:

پروفایل اینستاگرام حرفه ای

عکس پروفایل اینستاگرام

آیدی اینستاگرام

بیو اینستاگرام حرفه ای

انتخاب نام در پروفایل اینستاگرام

لینک بیو اینستاگرام

هایلایت‌ها در بیوی اینستاگرام

ما امیدواریم شما عزیزان خواننده، در به اشتراک گذاری این مقاله با کیفیت به ما کمک کنید.

پروفایل اینستاگرام حرفه ای (Instagram Profile)

اول از همه باید ببینیم اصلا یک پروفایل اینستاگرام چه بخش‌هایی دارد؟ بعد از آن سعی کنیم به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن آن را بسازیم و ویرایش کنیم. به عکس پایین که پروفایل پیج «اینستاگرام بیشتر از یک نفر» است نگاه کنید:

پروفایل اینستاگرام حرفه ای | 15 نکته تجربی و مهم + بهترین نمونه‌های پروفایل

  

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، هر پروفایل اینستا از این بخش‌ها تشکیل شده:

 عکس پروفایل،

  آیدی اینستاگرام،

 بخش تعداد فالوورها و فالووینگ‌ها،

 بیو یا bio،

 نام،

 لینک،

 بخش هایلایت‌ها.

خب، حالا به سراغ این می‌رویم که یکی‌یکی این بخش‌ها را بررسی کرده و به شکل صحیح بسازیم‌شان:

1_ عکس پروفایل اینستاگرام

اولین بخشی که برای داشتن یک اکانت حرفه‌ای باید به آن توجه کنیم، عکس پروفایل است. نکته مهمی که در مورد این بخش وجود دارد، این است که عکس پروفایل به نوعی نماینده شما در این شبکه اجتماعی است. منظورم چیست؟

به سراغ پست‌های پربازدید در اینستاگرام بروید! احتمالا می‌بینید تعداد خیلی زیادی از اکانت‌ها زیر این پست‌ها کامنت گذاشته‌اند. حالا چند ثانیه این نظرها را بررسی کنید، متوجه می‌شوید دوست دارید اکانت بعضی از آنهایی که عکس پروفایل های جذاب، رنگی، متفاوت و… دارند را مشاهده کنید!

پروفایل اینستاگرام حرفه ای | 15 نکته تجربی و مهم

  

در واقع این یکی از تکنیک های آموزش اینستاگرام است که عکس پروفایل خاص برای اکانت بگذارید بعد هم اقدام به فعالیت‌ در پیج‌های بزرگ کنید تا مخاطبان نسبت به مشاهده اکانت شما و فالو کردنتان ترغیب شوند!

بنابراین داشتن یک عکس پروفایل اینستاگرام حرفه ای، خیلی به موفقیت‌تان در این شبکه کمک می‌کند. اما چطور چنین عکسی داشته باشیم؟ در ادامه به شما توضیح می‌دهم:

اندازه

اولین نکته در مورد عکس اینستاگرام، اندازه و سایز مناسب است. یادتان باشد اندازه دقیق تصویر پروفایل اینستا، 110 در 110 پیکسل است. اما خب خیلی اندازه دقیق مهم نیست، چیزی که مهم است این است که عکس پروفایل انتخابی به شکل مربع باشد و نام برند شما دقیقا در وسط آن قرار بگیرد تا هنگام بریده شدن گوشه‌های آن، چیزی از سوژه اصلی عکس از دست نرود.

رنگ

اگر رنگ سازمانی خاصی دارید، بهتر است در پروفایل‌تان به خوبی قابل مشاهده باشد. مثلا خیلی از برندها رنگ سازمانی آبی یا زرد دارند که به عنوان پس‌زمینه عکس پروفایل‌شان آن را انتخاب می‌کنند. بنابراین شما هم بهتر است یک رنگ خاص یا حداقل سفید یک دست را به عنوان بک گراند انتخاب کنید. فقط دقت کنید که رنگ لوگو با بک گراند به‌خوبی قابل تشخیص بوده و مخاطب برای مشاهده آن اذیت نشود.

سوژه اصلی تصویر

اگر قرار است مثل بیشتر از یک نفر، از لوگو مجموعه به عنوان سوژه اصلی عکس استفاده کنید، باید حواستان باشد که لوگو دقیقا وسط عکس پروفایل قرار بگیرد. اما اگر قرار است از تصویر خودتان استفاده کنید، باید بدانید که این بخش برای قرار دادن یک عکس ایستاده از خودتان ساخته نشده! این یعنی باید تصویری از خودتان بگیرید که نهایتا از سینه به بالای‌تان را نشان دهد. به عنوان نمونه تصویر پروفایل برایان تریسی را مشاهده کنید:

پروفایل اینستاگرام حرفه ای - برایان تریسی

عکس نوشته در عکس پروفایل اینستاگرام!

یک نکته مهم: به هیچ عنوان قرار نیست عکس پروفایل اینستاگرام شما همراه با عکس نوشته باشد. با توجه به اندازه کوچک این بخش، پیشنهاد می‌کنم صرفا از تصویر خودتان یا لوگو برند استفاده کنید و نوشته‌ای روی آن قرار ندهید. این کار باعث می‌شود مخاطب فکر کند شما غیر حرفه‌ای هستید.

به این 7 نکته برای انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام دقت کنید:

از آنجایی که عکس پروفایل اینستاگرام شما تاثیر چشمگیری در جذب فالور دارد، انتخاب عکسی صحیح برای پروفایل اینستاگرام مزیت های زیادی خواهد داشت. یک عکس پروفایل جذاب نه تنها منجر به افزایش تعداد لایک و کامنت های شما می شود بلکه افزایش تعداد فالورها را نیز به دنبال خواهد داشت. زمانی که بازدید کننده، صفحه شما را مشاهده می کند اولین چیزی که می بیند، عکس شماست. در صورتی که عکس شما جذاب باشد به احتمال زیاد بازدید کننده صفحه شما را دنبال خواهد کرد. پس به این 7 نکته طلایی در انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام خود دقت کنید:

اندازه درست عکس
اندازه عکس پروفایل اینستاگرام 110*110 پیکسل است. از آنجایی که عکس پروفایل دایره ای شکل است باید دقت داشته باشید که قسمتهای مهم عکس را برش ندهید. عکس شما باید به خوبی در قسمت دایره ای شکل جای بگیرد.
چهره شما باید در عکس پروفایل اینستاگرام تان نمایان باشد
محققان دریافته اند که صفحه افرادی که عکس پروفایلشان تصویر واضحی از چهره خودشان باشد 30 درصد تعامل بیشتری خواهند داشت.
چهره شما یک پیام قدرتمند در ذهن مخاطب ایجاد می کند. سعی کنید همیشه عکسی را برای پروفایل اینستاگرام خودتان انتخاب کنید که چهره شما به خوبی در آن نمایان باشد. مردم همواره دوست دارند ببینند چه کسی پشت این صفحه قرار دارد. از این رو سعی کنید عکسی جذاب و با احساس از خودتان بگیرید و آن را برای پروفایل اینستاگرامتان انتخاب کنید.
لبخند بزنید…
اگر از عکس شخصی (نه برند) در پروفایل استفاده می کنید، بدانید که خنده درست مثل دنیای واقعی، در دنیای مجازی نیز تاثیر زیادی در جذب مخاطب خواهد داشت. اگر چهره خندان شما در عکس پروفایل اینستاگرام تان نمایان باشد، مخاطب علاقه مندی بیشتری به صفحه شما نشان خواهد داد. بنابراین سعی کنید طبیعی و واقعی لبخند بزنید. مطالعات در این زمینه نشان می دهد لبخندهایی که منجر به نمایان شدن دندان‌ها می شود، به مراتب تاثیر بهتری بر روی ذهن مخاطب خواهد داشت. بنابراین چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی لبخند زدن را فراموش نکنید.
چشم‌هایتان در عکس نمایان باشد
چشم هایتان را پشت عینک آفتابی پنهان نکنید. نگاه عمیق به چشم مخاطب منجر به ایجاد اطمینان می‌شود. بنابراین فراموش نکنید که چشم‌هایتان باید در عکس پروفایل اینستاگرام شما نمایان باشد.
لوگوی برندتان را فراموش نکیند!
اگر شما یک صفحه تجاری دارید و از اینستاگرام برای بهبود کسب و کارتان استفاده می کند. باید عکس لوگوی شما یا بخشی از آن را به عنوان عکس پروفایل اینستاگرام انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا کاربران برند شما را بهتر بشناسند.
عکسی منحصر به فرد انتخاب کنید
وقتی که وسط تابستان هستیم ولی عکس پروفایل شما هنوز هم یک سفره هفت سین را نشان می‌دهد، کاربران جدید فکر می کنند که شما در اینستاگرام فعال نیستید، چون ماه هاست که عکس پروفایلتان را عوض نکرده‌اید. بنابراین به جای انتخاب عکس‌های فصلی یا عکس‌های مربوط به یک رویداد مانند شب یلدا و نوروز سعی کنید از عکس‌های منحصر به فرد استفاده کنید. عکس پروفایل اینستاگرام شما باید در هر موقعیتی برای کاربر جدید تازگی داشته باشد.
از پس زمینه آبی برای عکس‌هایتان استفاده کنید
طی یک سری مطالعات، عکس‌های اینستاگرام 8 میلیون کاربر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج این مطالعات نشان داد تصاویری که پس زمینه آبی داشتند 24% بیشتر از تصاویری با پس زمینه قرمز لایک شده اند. بنابراین شما می توانید از تاثیر مثبت رنگ آبی برای عکس پروفایلتان استفاده کنید تا دنبال کنندگان بیشتری را جذب کنید. (مثلاً عکسی از خودتان با پس زمینه دریا)

از دیگر نکاتی که باید با آن توجه داشته باشید، کیفیت عکس است. عکس های شما باید با یک دوربین خوب گرفته شوند. بنابراین سعی کنید از دوربین های قوی یا تلفن های هوشمند جدید برای عکس گرفتن استفاده کنید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که هنگام انتخاب عکس افراد زیادی مرتکب آن می شوند این است که آنها بدنشان را بیشتر نشان می دهند. یعنی بدنی بزرگ و یک سر کوچک را شما در عکس پروفایل اینستاگرام‌شان می‌بینید.!!

بنابراین سعی کنید عکس را به گونه ای برش دهد تا سر و سرشانه های شما در آن معلوم باشد. چون عکس پروفایل شما به اندازه ای کوچک است که تنها می تواند صورتتان را نشان دهد نه بدن شما!

امیدواریم به کمک این نکات بتوانید عکسی درست و جذاب برای پروفایل اینستاگرام تان انتخاب کنید. فراموش نکنید که توجه کردن به چنین نکات هر چند کوچکی تاثیر زیادی در جذب مخاطب و بهبود صفحه اینستاگرامی شما خواهد داشت.

بیشتر در مورد اینستاگرام یاد بگیریم:

رفع بلاک و ریپورت اینستاگرام | راهنمای جامع + راهکار

2_ آیدی اینستاگرام

خب، به بخش دوم رسیدیم. چیز دیگری که باعث می‌شود شما یک پروفایل اینستاگرام حرفه ای داشته باشید، آیدی مناسب است. برای ساخت آیدی می‌توانید از حروف مختلف انگلیسی و بعضی علامت‌های نگارشی مثل نقطه و خط فاصله (. / _) استفاده کنید. با توجه به اینکه اینستاگرام یک شبکه اجتماعی خیلی معروف است و تعداد زیادی مخاطب دارد، احتمالا دقیقا آن آیدی که مد نظرتان است دیگر برای انتخاب در دسترس نباشد. اما در هر حال نکات مهمی که باید در مورد انتخاب آیدی رعایت کنید را در ادامه به شما می‌گویم:

 اگر اکانت اینستاگرام شما مربوط به وب سایت‌تان است، بهتر است نام آن را همان نام دامنه سایت انتخاب کنید،

اگر نام دامنه سایت قبلا اشغال شده، بهتر است پسوند دامنه را هم به آن اضافه کنید. مثلا به جای bishtarazyek بنویسید bishtarazyekir یا bishtarazyek-ir

تا جای ممکن آیدی‌‌ای را انتخاب کنید که به راحتی در ذهن مخاطب ماندگار شود،

از قرار دادن علامت‌های نگارشی در نام آیدی تا جایی که برایتان مقدور است خودداری کنید،

اگر مجبور شدید از علامت‌های نگارشی استفاده کنید، حداقل آنها را پشت سر هم قرار ندهید! مثلا پشت سر هم قرار دادن دو خط فاصله یا یک خط و یک نقطه. در این صورت حفظ کردن و تایپ کردن آیدی برای مخاطب کار سختی می‌شود.

خب، در مورد آیدی اینستاگرام توضیحات بیشتری وجود ندارد که بخواهم در اختیارتان قرار بدهم. فقط لب مطلب این است که تا جای ممکن، سعی کنید آیدی ساده و به یاد ماندنی برای اکانت‌تان انتخاب کنید. همین!

3_ بیو اینستاگرام حرفه ای

اگر بپرسید مهم‌ترین بخش این مقاله دقیقا چه بخشی است، بدون شک جواب می‌دهم همین قسمت! در واقع بیو اینستاگرام تاثیرگذارترین چیزی است که باعث می‌شود شما یک پروفایل حرفه ای داشته باشید. متن این قسمت از پروفایل اینستاگرام شما در موفقیت و جذب مخاطب تاثیر زیادی دارد. اما چطور بیو حرفه ای بنویسیم؟

ببینید، به طور خلاصه بیو اینستاگرام شما باید در کم‌ترین تعداد کلمه، به مخاطب بفهماند که در صورت فالو کردن این اکانت چه چیزی به دست می‌آورد! اصلا باید به آنها بگویید که چه دلیلی دارد شما را دنبال کنند؟ یعنی چه؟ بیایید یک بار دیگر به بیو «بیشتر از یک نفر» نگاه کنیم:

پروفایل اینستاگرام حرفه ای | 15 نکته تجربی و مهم

  

ما در اینستاگرام بیشتر از یک نفر یک سری نکات در زمینه فن بیان، عزت نفس، آموزش سخنرانی و… به مخاطبان آموزش می‌دهیم. همانطور که می‌بینید سعی کرده‌ایم در بیو با یک جمله کوتاه دقیقا رسالت و کاری که می‌کنیم را به مخاطب بفهمانیم.

شما هم دقیقا باید با چند جمله که در عین جذابیت، رسالت‌تان را به مخاطب می‌فهمانند، بیو خودتان را تزئین کنید. مثلا اگر یک فروشگاه فروش لوازم تزئین منزل دارید، چنین متن‌هایی در عین فهماندن نوع فعالیت به مخاطب، او را به فالو کردن ترغیب می‌کنند:

به کمک مشاوره و محصولات ما، یک خانه رویایی برای خودتان بسازید!

بهترین محصولات تزئینی برای ساخت یک خانه جذاب و دوست داشتنی،

خرید محصولات جذاب و تزئینی برای ساخت یک خانه متفاوت،

و…

بگذارید یک مثال دیگر از پیج اینستاگرام هاب اسپات بزنم. به نظر من بیو این اکانت خیلی جذاب است:

پلتفرم فروش و بازاریابی همه کاره؛ ما به رشد شغل شما کمک می‌کنیم! برای دسترسی به محتوای جذاب، مسابقات و تخفیف‌ها ما را دنبال کنید.

همانطور که می‌بینید، علاوه بر تعیین رسالت و نوع فعالیت، چند دلیل واضح در اختیار شما قرار گرفت که بتوانید پیج هاب اسپات را دنبال کنید. البته الزامی در این نیست که بیو یک جمله باشد. بلکه می‌توانید به اندازه‌ای که اینستاگرام محدودیت نوشتن قرار داده، متن‌تان را طولانی کنید.

تست کنید!

اگر از دنبال کنندگان قدیمی اینستاگرام بیشتر از یک نفر باشید، احتمالا می‌دانید که ما طی این سال‌ها چند صد بار متن بیو پیج را تغییر داده‌ایم! بله دقیقا بیشتر از چند صد بار. شاید صرفا در همین یک سال بیشتر از ده بار این کار را کرده باشیم. اما چرا؟ خب در واقع ما هر بار سعی می‌کنیم یک متن جذاب‌تر و بهتر از قبل بنویسیم.

شما هم دقیقا باید همین کار را بکنید، باید یک بیو جذاب بنویسید، با توجه به بازخوردی که از مخاطب، دوست، آشنا و… می‌گیرید سعی کنید آن را جذاب‌تر کرده و در صورت نیاز بارها آن را تغییر بدهید. بنابراین از تست کردن و تغییر دادن بیو اینستا نترسید.

هشتگ بگذاریم؟

یکی از کارهایی می‌بینم که به تازگی مد شده، قرار دادن چند هشتگ در بیو اینستاگرام است! در این روش صاحب پروفایل بعضی از هشتگ‌های مهم حیطه فعالیت خودش را در بیو اینستاگرامش می‌نویسد. چرا؟ نمی‌دانیم! خودشان هم نمی‌دانند (!) اما بعضی‌های‌شان فکر می‌کنند با این کار، پست‌های‌شان در این هشتگ‌ها قدرت بیشتری می‌گیرند. اما تا الان چنین چیزی ثابت نشده.

در هر حال اگر شما هم علاقه به انجام چنین کاری دارید، پیشنهاد می‌کنم به جای اینکه چند هشتگ پربازدید و محبوب را در بیو قرار بدهید، یک یا دو هشتگ مخصوص خودتان ساخته و از آنها استفاده کنید. به این ترتیب مخاطب به محض کلیک کردن روی هشتگ‌ها، به جای اینکه وارد یک صفحه از پست رقبای شما بشود، صفحه‌ای را می‌بیند که مخصوص شماست و فقط پست‌های پیج شما در آن مشاهده می‌شود.

شکلک در بیو

پیشنهاد می‌کنم در عین اینکه به فکر نوشتن یک متن جذاب در بیو هستید، برای جذاب‌تر کردن آن از شکلک‌ها و ایموجی‌های مرتبط استفاده کنید. البته شکلک‌هایی را انتخاب کنید که واقعا با برند شما ارتباط داشته باشند.

یک نمونه پروفایل اینستاگرام حرفه ای

شماره‌های تماس و راه‌های ارتباطی

به عنوان آخرین نکته در مورد بیو اینستاگرام، اگر شرکت یا مجموعه‌ای هستید که مخاطبان نیاز دارند برای استفاده از خدمات و محصولات‌تان دائما با شما در تماس باشند، پس حتما یک شماره تماس یا ایمیل در بخش بیو قرار بدهید. البته آن را از طریق تنظیمات و گزینه‌های مربوط به آن بنویسید نه در بخشی که قرار است متن بیو قرار بگیرد. در نهایت باید چیزی شبیه به این داشته باشید:

پروفایل اینستاگرام حرفه ای | بهترین نمونه‌های پروفایل

  

دانلود نشدن فیلم از اینستاگرام اعصابتان را به هم ریخته؟ این مقاله را هم بخوانید: 

7 راه و روش آسان دانلود فیلم از اینستاگرام | بدون زحمت

4_ انتخاب نام در پروفایل اینستاگرام

خب، بخش بعدی که باید برای داشتن یک پروفایل حرفه ای اینستاگرام به آن دقت کنید، نام است. در واقع نام اکانت شما با آیدی آن متفاوت است. نکته مهم اینجاست که متن نوشته شده در این بخش، برای کاربران قابل جستجو است! یعنی چه؟ یعنی اینکه اگر شما الان در اینستاگرام خودتان عبارت “بیشتر از یک نفر” را جستجو کنید، به این خاطر که ما این عبارت را در بخش نام اکانت نوشته‌ایم، می‌توانید اکانت ما را در بخش جستجو صفحه مشاهده کنید.

بنابراین برای انتخاب نام 2 رویکرد دارید:

رویکرد اول اینکه اگر مثل ما برند شناخته شده‌ای دارید و مخاطبان دائما نام‌تان را جستجو می‌کنند، دقیقا نام خودتان را در این بخش قرار بدهید تا مخاطبان با جستجو آن به اکانت‌تان برسند.

رویکرد دوم اما قرار دادن کلمات کلیدی در این بخش است! این یعنی اگر تازه‌کارید و قصدتان جذب مخاطب است، عبارت کلیدی را در این بخش بنویسید تا کاربر با جستجو آن به شما برسد. مثلا کلمه “آموزش تندخوانی” را در نام قرار بدهید تا کاربران علاقه‌مند بعد از جستجو این عبارت، اکانت شما را مشاهده کنند.

علاوه بر 2 رویکرد بالا، اگر نام برندتان خیلی طولانی نیست، می‌توانید هم آن را بنویسید و هم در کنار یک کلمه کلیدی مهم قرار بدهید. مثلا: «بیشتر از یک/موفقیت فردی». بعضی اکانت‌ها هم در این بخش از 2 کلمه کلیدی کنار هم استفاده می‌کنند. اینها دیگر انتخابی است که شما می‌توانید داشته باشید.

5_ لینک بیو اینستاگرام 

فارغ از تعداد فالوورها و همینطور نوع اکانت، اینستاگرام به همه اکانت‌ها اجازه قرار دادن یک لینک در بخش پروفایل را می‌دهد. شاید تصور کنید یک لینک قرار نیست بازخورد زیادی برای ما داشته باشد اما اتفاقا تجربه در بیشترازیک به ما ثابت کرده چقدر همین لینک می‌تواند کمک کننده باشد.

در حالت عادی می‌توانید صرفا لینک صفحه اصلی سایت‌تان را در این بخش قرار بدهید. اما راهکارهای دیگری هم وجود دارد که در ادامه آنها را به شما توضیح می‌دهم:

استفاده از لینک سازها

در سطح وب یک سری لینک ساز وجود دارند که به کمک آن می‌توانید صفحه‌ای را در یک سایت بسازید، سپس در آن صفحه چند لینک برای خودتان قرار بدهید. در نهایت هم لینک آن صفحه را در بیو اینستاگرام خودتان منتشر کنید. در این حالت به جای اینکه صرفا یک لینک در بیو داشته باشید، چند صفحه مهم‌تان را در مقابل دید مخاطبان قرار می‌دهید. به عنوان مثال اگر در حال حاضر روی لینک موجود در بیو اینستاگرام «بیشتر از یک نفر» کلیک کنید، این صفحه را می‌بینید:

چطور چند لینک در اینستاگرام بگذاریم؟ پروفایل اینستاگرام حرفه ای | 15 نکته تجربی و مهم + بهترین نمونه‌های پروفایل

  

به همین راحتی ما توانسته‌ایم به کمک این لینک سازها، مهم‌ترین صفحات‌مان را در مقابل دید مخاطبان قرار بدهیم. شما هم می‌توانید به کمک سایتی مثل zil.ink چنین کاری را برای اکانت خودتان انجام بدهید.

البته اگر به عنوان یک برند شخصی فعالیت می‌کنید، می‌توانید به جای صفحات محصول، لینک صفحات خدمات، رزومه، راه‌های ارتباطی و… خودتان در صفحه zil.ink قرار بدهید.

علاوه بر این، ما در بعضی از کمپین‌های خودمان، لینک موجود در بیو را عوض کرده و لینک صفحه محصول مورد نظرمان در آن قرار می‌دهیم. در ادامه هم از مخاطبان در پست و استوری‌هایمان می‌خواهیم به کمک آن، به سراغ صفحه مورد نظر بروند.

تکنیک مهم در این شرایط این است که اگر چنین کاری می‌کنید، برای افزایش تعداد کلیک‌ها روی آن لینک، در بیو یک متن جذاب کوتاه بنویسید که مخاطب را به کلیک روی لینک ترغیب کند.

6_ هایلایت‌ها در پروفایل حرفه ای اینستاگرام

و در نهایت آخرین بخشی که می‌خواهم در این مقاله از آن صحبت کنم، بخش هایلایت‌هاست. این قابلیت یکی دو سالی است که به اینستاگرام اضافه شده اما در همین مدت کوتاه بعضی از اکانت‌ها با خلاقیت‌های‌شان، استفاده‌های زیاد و جالبی از آن کرده‌اند. اگر نمی‌دانید چطور باید در اکانت خودتان هایلایت بسازید، به سراغ مقاله آموزش استوری اینستاگرام بروید.

شما می‌توانید استوری‌های اینستاگرامی خودتان را در بخش هایلایت‌ها ذخیره کنید و همینطور می‌توانید روی هر کدام از آنها یک تصویر جذاب قرار بدهید. البته هایلایت کردن هر استوری که در پیج می‌گذارید، خیلی انتخاب خوبی نیست اما اگر این کار را با استراتژی انجام بدهید، بازخورد خیلی خوبی می‌گیرد. منظورم چیست؟ بیایید به هایلایت‌های «بیشتر از یک نفر» نگاهی داشته باشیم:

هایلایت ها چیست و چطور یک هایلایت استوری درست کنیم؟ پروفایل اینستاگرام حرفه ای |

  

هایلایت‌های ما با توجه به چند استراتژی تنظیم شده‌ و چنین اهدافی دارند:

 معرفی دوره‌های آموزشی و محصولات رایگان

  ارائه یک سری فایل رایگان و در مقابل دریافت ایمیل مخاطبان،

  آشنایی بیشتر مخاطب جدید با مجموعه بیشتر از یک نفر،

  آشنایی مخاطب جدید با موسس مجموعه بیشتر از یک نفر،

  آموزش یک سری نکات مهم در جهت افزایش سطح ارتباط با مخاطب،

  و…

دقیقا شما هم باید با توجه به استراتژی‌های خودتان، اقدام به ایجاد این هایلایت‌ها کنید. ممکن است مخاطب شما بیشتر از اینکه نیاز به آشنایی با محصولات‌تان داشته باشد، نیاز به آگاهی نسبت به خود برندتان را حس کند. بنابراین باید در هایلایت‌ها روی این موضوع تمرکز کنید. با توجه به این توضیحات، برای ساخت یک پروفایل اینستاگرام حرفه ای، چنین چیزی را رعایت کنید.


توی پرانتز! یک دوره رایگان و فوق‌العاده تقویم به شما!

برای اینکه حضور قدرتمندی در اینستاگرام باشید، اول در این دوره کاملاً رایگان و باکیفیت شرکت کنید! برای درست کردن این دوره، هزینه‌های زیادی شده اما به صورت رایگان آن را در اختیارتان قرار داده‌ایم. کلیک کنید:


8 نکته برای انتخاب نام آیدی اینستاگرام و پروفایل حرفه ای

نام کاربری شما شبیه به دامنه وبسایت است. مردم صفحه شما را با آن می‌شناسند، در نتیجه نام کاربری شما باید جذاب و همچنین قابل شناسایی باشد تا در قسمت سرچ به راحتی پیج شما را در لیست نتایج جستوجو نشان دهد. مردم باید نام کاربری شما را بخوانند و بلافاصله به چیستی صفحه و برند شما پی ببرند. در این جا چند نکته مهم وجود دارد که شما هنگام انتخاب نام کاربری پیج اینستاگرامتان باید به آنها توجه کنید:

نکات مربوط به پروفایل و عکس پروفایل حرفه ای اینستا

1. تلفظ

گفتن نام کاربری شما باید راحت باشد. هیچ بخشی از اسم شما هرگز نباید گیج کننده به نظر برسد.

2. منحصر به فرد

شما نمی‌توانید از نام کاربری ای استفاده کنید که قبلا به شخص دیگری اختصاص پیدا کرده است. در ضمن نام کاربری شما باید با کسب و کارها و برند هایی که از قبل وجود داشته اند تفاوت داشته باشد زیرا در آینده که پیج شما شروع به رشد کرد، قوانین مربوط به کپی رایت گریبان شما را خواهد گرفت.

3. نقطه‌ها و زیرخط‌‌ها (underline)

شاید مجبور شوید از این علائم برای خلق نام کاربری خاص استفاده کنید اما تا جای ممکن از به کار بردن آنها اجتناب کنید، اما اگر مجبور بودید استفاده از آنها را محدود کنید و هیچوقت دو یا چند نقطه یا زیر خط را کنار هم قرار ندهید زیرا با این کار پیدا کردن صفحه شما با سرچ سخت تر می‌شود

4. بلندا و طول

نام کاربری شما نباید طولانی باشد، این برای نام کامل شما هم صدق می‌کند. هر چه نام کاربری شما طولانی تر باشد پیدا کردن صفحه شما با سرچ سخت تر می‌شود.

5. جنسیت/نژاد/مذهب

اینها را وارد نام کاربری تان نکنید و به چیزی که فالوئرهایتان می‌خواهند ببینند احترام بگذارید؛ مگر اینکه جایگاه خاصی داشته باشید و بخواهید تعداد احتمالی مخاطبان را حتی قبل از شروع محدود کنید.

6. اسامی پرطرفدار

از اسامی پرطرفداری مانند کارآفرین، موفیقت، میلیاردر و… در نام کاربری اینستاگرامتان استفاده نکنید چون حساب های اینستاگرامی زیادی وجود دارند که کنترل این جایگاه ها را به دست گرفته اند و شما کار سختی برای رقابت با آنها دارید.

7. مرتبط بودن

نام کاربری شما باید با موضوع برند شما مرتبط باشد تا دیگران با دیدن آن به چیستی برند شما پی ببرند.

8. شبیه به وبسایت‌تان

نام کاربری شما باید با دامنه وبسایت شما هماهنگ باشد.

 در مورد اینستاگرام این مقاله را هم مطالعه کنید:

راهنمای کامل حذف اکانت اینستاگرام دائمی و موقت | دیلیت اکانت اینستاگرام

چند نمونه پروفایل حرفه‌ای و خوب

نمونه‌های خارجی و داخلی خیلی زیادی از پروفایل ها و به طور کلی صفحات اینستاگرام حرفه ای وجود دارد که چند نمونه آن را اینجا می‌بینید:

پروفایل اینستاگرام تونی رابینز

پروفایل اینستاگرام تونی رابینز


توضیح: پروفایل اینستاگرام تونی رابینز هم به جای تمرکز روی فعالیت پیج، بیشتر روی رزومه شخصی خود او تمرکز کرده. علاوه بر این، در بخش لینک، لینکی از سایت قرار داده شده تا به کمک آن، به محتواهای جدید این فرد دسترسی داشته باشید.

پروفایل اینستاگرام گری وینر چاک


توضیح: گری وی یکی از قدرتمندترین برندهای شخصی در دنیای بازاریابی آنلاین است. در بخش بیو پیج، به جای اینکه توضیحاتی در مورد فعالیت اکانت داده شود، عملا یک رزومه شخصی نوشته شده. اما این با گفته‌های این مقاله در تضاد است! پس چطور این شخص 8 میلیون فالوور دارد و البته به عنوان یک پروفایل موفق اینستاگرامی شناخته می‌شود.

خب در واقع این رزومه آنقدر قوی است که هرکسی را مجبور می‌کند نیم‌نگاهی به پیج انداخته و در ادامه پست‌ها و هایلایت‌های پیج او را به دنبال کردن اکانت ترغیب می‌کند. (در بیو، گری وی به عنوان سرمایه‌گذار و هم‌بنیانگذار چند شرکت خارجی قدرتمند معرفی شده) بنابراین اگر شما هم چنین رزومه خوبی داشته باشید، می‌توانید کمی ساختارشکنانه حرکت کنید.

پروفایل اینستاگرام آلیس آئدی


توضیح: یک پروفایل ترکیبی و جذاب! در ابتدا تصویر پروفایل باعث می‌شود شما حدس بزنید صاحب پیج چه کاره است، سپس در بیو و در یک خط توضیح داده می‌شود که فعالیت اصلی مستندسازی و فیلمسازی است، در نهایت هم یک رزومه شخصی کوچک شامل فعالیت‌ها و البته عقاید!

پروفایل اینستاگرام علی حاجی محمدی


توضیح: به نظرم اکانت اینستاگرام علی حاجی محمدی هم حرفه‌ای و قابل تامل است. با توجه به اینکه این اکانت در حال فعالیت روی برند شخصی است، تصویر پروفایل تصویر صاحب پیج در نظر گرفته شده. در بخش نام از نام برند و کلمه کلیدی استفاده شده و با یک جمله در بخش بیو، به ساده‌ترین شکل ممکن رسالت پیج تعیین می‌شود.


توضیح: در بین پروفایل های منتخب، این یکی را واقعا خیلی دوست داشتم! صرفا به خاطر همین یک جمله هوشمندانه که در بیو نوشته شده: بحران آب و هوا در حال رخ دادن است و الان زمان اقدام است!

سخن پایانی مقاله پروفایل حرفه ای اینستاگرام

خب، به انتهای مقاله آموزش ساخت پروفایل حرفه ای اینستاگرام رسیدیم. در این مقاله با هم یاد گرفتیم چطور با ایجاد تغییرات در عکس پروفایل، نام، آیدی، بیو، لینک و… آن، یک تجربه جذاب برای مشتری ساخته و او را ترغیب کنیم که اکانت ما را دنبال کند. اگر سوال و نظری در مورد مطالب این مقاله داشتید، در بخش نظرات منتظر شما هستم.

چند مقاله مفید و موثر دیگر  در مورد اینستاگرام:

 آموزش کامل نحوه تبلیغ در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام مخاطبان خودمان را پیدا کنیم؟ راهی نیست!

5 راهکار خطرناک افزایش فالوور اینستاگرام + 15 روش صحیح!

دانلود + آموزش تغییر فونت پست، استوری و بیو اینستا

قبل از خرید لایک اینستاگرام این مقاله را بخوانید!

قبل از خرید فالوور اینستاگرام این مقاله را بخوانید

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا