ثروتمند نمی‌شوید، اگر این 10 کار را هنوز انجام می‌دهید!

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

کارهایی که ثروتمندان نمی کنند ❌ 

هیچ رازی برای ثروتمند شدن وجود ندارد، اما برخی سیستم‌های ثابت شده وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند ثروتمند شوید. واقعیت این است که هر کسی فرصت دارد ثروتمند باشد. برخی ممکن است با موانعی بزرگ‌تر از دیگران روبرو شوند؛ اما فرصتی است که همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا برخی افراد ثروتمند هستند و برخی دیگر این‌طور نیستند؟ بیشتر به خاطر سبک زندگی و طرز فکر آن‌ها است. بسیاری از مردم تمام عمر خود را صرف تأسف از وضعیتی می‌کنند که در آن متولد شده‌اند، در حالی که دیگران هر روز تلاش می‌کنند آن را تغییر دهند و این تفاوت است که ما را متمایز می‌کند.

افراد با طرز فکر نادرست نسبت به پول، فقط معتقد به شانس و یا پول آسان و بی دردسر هستند. به همین دلیل است که هنوز شرکت‌هایی وجود دارند که پول را با وعده دو برابر کردن ظرف یک هفته، از دیگران به سرقت می‌برند!

هنوز تعداد زیادی از مردم وجود دارند که هیچ کاری نمی‌کنند، چون احساس می‌کنند که یک روز «زمان آن‌ها فرا می‌رسد» و این باور وجود دارد که ثروتمند بودن، یک موضوع شانسی یا الهی است! اما داشتن پول یا «آزادی مالی» بیشتر از اینکه «شانس یا راه آسان» باشد، مربوط به عادت و تلاش است و عادت‌های زیادی وجود دارد که به شما اجازه نمی‌دهد به آن هدف برسید.

کارهایی که ثروتمندان نمی کنند 👇

از زندگی فراتر از توان خود گرفته تا داشتن یک منبع درآمد واحد، 10 نشانه برای شما آورده‌ام که می‌گوید شما هرگز ثروتمند نخواهید شد تا وقتی برای این‌ها فکری نکنید…

1- شغل و کار تمام وقت داشته باشید ❌

در این دنیا، هیچ چیز کاملاً واقعی وجود ندارد. هرکسی این پتانسیل را دارد که آینده خود را هر طور که می‌خواهد رقم بزند. اما در طول زندگی کوتاه خود و از طریق چند کتابی که خوانده‌ام، دریافته‌ام که اکثر میلیونرهای مرفه یک نکته مشترک دارند: هیچ یک از آن‌ها شاغل نیستند. برخی دلایل عبارت‌اند از:

👈 یک کارآفرین به طور متوسط ساعت‌های بیشتری را صرف تحلیل و ساختاردهی سرمایه‌های خود می‌کند.

👈 کارآفرینان به ندرت شرایط مالی خود را قبول می‌کنند. آن‌ها همیشه مراقب تغییرات نامطلوب هستند و این باعث می‌شود که آن‌ها زمان و تلاش خود را برای مراقبت از منابع خود اختصاص دهند.

👈 آن‌ها مجبورند از وضعیت مالی خود مراقبت کنند، چرا که هیچ‌کس دیگری این کار را برای آن‌ها انجام نخواهد داد.

کارآفرین بودن به معنای گرفتن مسئولیت‌های بیشتر و ریسک است. از منطقه راحتی خود خارج شوید و منابع درآمد اضافی ایجاد کنید. در مدرسه یاد می‌گیریم که سخت کوشی باعث پیشرفت زندگی ما خواهد شد. ریک ادلمن، مشاور عالی مالی، می‌گوید:

«این فقط نیمی از داستان است.»

اگر این حقوق به شما امکان می‌دهد راحت زندگی کنید، مرخصی بگیرید و قبض‌های خود را پرداخت کنید، پس به سختی به دنبال چیز دیگری هستید. با این حال، تقریباً هیچ کس با پس انداز از حقوق یک کارمند میلیونر نمی‌شود؛ بنابراین یک دلیل که میلیونر نخواهید شد این است که فقط یک کار دارید.

در مورد من، من 4 سال از عمر خود را در انتظار افزایش حقوق و کار اضافی و دادن حداکثر توانم گذراندم، اما مدیران من تنها زمانی حقوق مرا افزایش دادند که می‌خواستم به یک شرکت دیگر بروم، نه به این دلیل که «سزاوار آن بودم.»

من می دانم که مدیران تا زمانی که کار خود را به درستی انجام دهید، واقعاً به عملکرد شما اهمیت نمی‌دهند و اگر در شرکتی باشید که فقط به پول اهمیت می‌دهد، برای کارایی خود هیچ چیز اضافی کسب نخواهید کرد. بنابراین امسال، تصمیم گرفتم تغییری ایجاد کنم. به جای انتظار برای افزایش حقوق، من فقط در شرکت کار می‌کردم و از انرژی و وقت خود برای پروژه‌های شخصی استفاده می‌کردم.

نتیجه این بود که درآمد ماهیانه من به میزان 150 درصد بین سرمایه‌گذاری و کارآفرینی افزایش یابد. من چیزهای زیادی در مورد سرمایه‌گذاری یاد گرفته‌ام و امیدوارم که در سال 2021 به طور کامل مستقل شوم.

2- تأکید بیش از حد بر پس انداز داشته باشید❌

اگر در ژانویه 1000 دلار در حساب بانکی خود قرار دهید که سود سالانه آن 1٪ است، در حال حاضر 10 دلار درآمد کسب خواهید کرد. با این حال، اگر در ژانویه 2020، با همین 1000 دلار 3 سهم Netflix را به ارزش 324 دلار خریداری کرده بودید. در حال حاضر، شما 580 دلار درآمد کسب خواهید کرد.

من به شما نمی‌گویم که باید تمام پولتان را در سهام سرمایه‌گذاری کنید؛ این کار مستلزم تحلیل و شناخت بازار است. منظور من از این کار این است که راه‌های بهتری برای استفاده از پولتان به جای رها کردن آن در حساب ذخیره‌شده پیدا کنید.

اگرچه پس انداز کردن، کار خوب و معقولانه‌ای است، فقط پس‌انداز کردن در حساب بانکی، شما را میلیونر نخواهد کرد. باید عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید و از آن پس انداز برای ایجاد درآمد اضافی استفاده کنید.

روش‌های زیادی (و حتی راه‌های ایمن) وجود دارند که در آن‌ها می‌توانید از پس‌انداز خود امروز استفاده کنید که به شما کمک می‌کند فردا درآمد بیشتری تولید کنید. به عنوان مثال، یکی از سرمایه‌گذاری‌هایی که در حال حاضر انجام می‌دهم شرکت در دوره‌های خوب است. دانش یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید پول خود را در آن سرمایه‌گذاری کنید.

من یاد گرفتم که پول خود را عاقلانه سرمایه‌گذاری کنم و انواع مختلفی از سرمایه‌گذاری را امتحان کردم – برای مثال، سپرده و سهام.

در مجموع، امسال 700 دلار صرف دوره‌های آموزشی کرده‌ام. این مبلغ 2200 دلار بابت بهبود مهارت‌هایم برایم عایدی به همراه آورد. در تجارت، من 900 دلار هزینه کردم که به من اجازه داد 3000 دلار درآمد داشته باشم. این پول اگر در یک حساب بانکی بود، امکان خرید کیف دستی جدید را برای من فراهم می‌کرد، اما اکنون من درآمد جدیدی دارم که به من امکان می‌دهد زودتر بازنشسته شوم.

3- به پول آسان و بسیار زودبازده معتقد باشید!❌

بسیاری از مشاغل وجود دارد که به شما نوید «آزادی فوری مالی» می‌دهند. امروزه هنوز افراد زیادی وجود دارند که معتقدند با آن‌ها ثروتمند می‌شوید، اما آن‌ها واقعاً برای ثروتمند شدن شما کاری نمی‌کنند.

برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

👈 قمار:

در قمار، این سیستم باعث می‌شود افراد پول خود را از دست بدهند.

👈 بازاریابی شبکه‌ای (بدون محصول):

سیستم بازاریابی شبکه‌ای بدون یک محصول در نهایت به شکل یک سیستم Ponzi تبدیل خواهد شد. (در مورد ترفند پونزی بیشتر بخوانید).

در سیستم بازاریابی شبکه‌ای، اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که یکی از اولین کسانی باشید که وارد شده، به سرعت پول می‌گیرید، اما در نهایت به یک کسب‌وکار ناپایدار تبدیل می‌شود و به زودی تمام پول و حتی دوستانی که به این کار دعوت کرده‌اید را از دست خواهید داد.

👈 وام دادن سرسری:

اگر به کسانی وام یا پول قرض بدهید که شما را جدی نمی‌گیرند و به این راحتی‌ها نمی‌توانید از آن‌ها پولتان را پس بگیرید و در عین حال نمی‌توانید آن‌ها را به زندان بیندازید، پولتان را بر باد می‌دهید!

👈 بازی با کریپتوکارنسی‌ها:

کریپتوکارنسی‌ها یا همان رمزارزهای جدید (مثل بیت کوین) راهی برای «کسب پول» نیست؛ راهی برای «حفظ پول». در رمزارزها هم می‌توان به سرعت برنده شد و رشد کرد و هم به همان سرعت بازنده شد و همه‌چیز را باخت. اگر نمی‌دانید چه می‌کنید، بعداً پشیمان خواهید شد.

اگر می‌خواهید پول زیادی به دست آورید، کار کنید، زمان و پول خود را سرمایه‌گذاری کنید، در مورد آنچه واقعاً کارساز است یاد بگیرید و سازگار و منطبق باشید. هر کاری که تا کنون انجام داده‌ام سخت بوده ‌است. از بیرون، شاید افراد دیگر فکر کنند که شانس است، اما هر روز (حتی در تعطیلات)، زود بیدار شده‌ام تا در آن پروژه‌های شخصی رشد کنم.

من موقعی فهمیدم که پول آسان وجود ندارد که وقتی از پدرم یک تلفن همراه خواستم، در نهایت با خواسته‌ام موافقت نشد و مجبور شدم از ناهار مدرسه بزنم تا پولش را رفته رفته صرف پس انداز برای خرید گوشی تلفن همراه کنم. حالا می‌فهمم که چرا پدرم آن را راحت به من نداد و از آن قدردانی می‌کنم.

4- هرگز چیزی درباره پول یاد نگیرید❌

اگر نحوه رانندگی صحیح را یاد نگیرید، هرگز گواهینامه نمی‌گیرید. برای شخصی که قوانین اساسی را نمی‌داند سوار شدن در وسیله نقلیه ایمن نیست. پول هم همین‌طور.

اگر نمی‌دانید پول چگونه کار می‌کند، هرگز نمی‌توانید پول را برای خودتان به کار بگیرید…

من افرادی را می‌شناسم که نمی‌دانند مالیات چگونه کار می‌کند یا چرا شرکت‌ها مقادیر مشخصی از حقوق خود را کاهش می‌دهند. من همیشه تعجب می‌کنم اگر آن‌ها اهمیتی ندهند که شرکت‌ها از پول خود در چه کاری استفاده می‌کنند، از کجا می‌دانند که مورد کلاه‌برداری قرار نمی‌گیرند.

آموزش مالی افراد را قادر می‌سازد تا فرصت‌های خود را بهتر تجسم کنند، تصمیمات هوشمندانه بگیرند، بدانند از کجا کمک بگیرند و برای حل مناقشات اقدام کنند.

به عنوان مثال، در کشور من قانونی وجود دارد که کسانی که مقدار مشخصی درآمد کسب می‌کنند و در حال تحصیل هستند، سالانه 10٪ مالیاتی را که برای تحصیل خرج کرده‌اند به دولت بازمی‌گردانند؛ اما از بین 200 نفری که با من تحصیل کرده‌اند، فقط 3 نفر را می‌شناسم که از این مزایا استفاده می‌کنند.

به لطف این مزیت، دولت مبلغ 1000 دلار برای تحصیل به من پس داده است. با استفاده هوشمندانه از کارت‌های اعتباری، یک پرواز رفت و برگشت «رایگان» به بوستون گرفتم و می دانم چگونه می‌توانم پول را به کار بگیرم.


⭐️⭐️⭐️👇⭐️⭐️⭐️

برای یادگیری بیشتر در مورد پول، ثروت و نگاهی تازه و علمی به پدیده پول، فقط با 9 هزار تومان (به همراه گارانتی بازگشت وجه) در جلسه صفرم دوره پول شرکت کنید:

جلسه صفرم دوره جامع پول


5- برای پولتان هدف نداشته باشید❌

داشتن اهداف به من اجازه داد اولین ماشین خود را در سن 19 سالگی، اولین خانه خود را در سن 22 سالگی بخرم و هر سال 2 بار سفر کنم. من هر ساله بودجه‌ای عالی و آنچه می‌خواهم با آن پول به دست آورم را ایجاد می‌کنم.

این به من این امکان را می‌دهد که با اشتیاق بیشتر برای رسیدن به آن کار کنم و پول خود را صرف چیزهای غیر ضروری نکنم. بهترین راه برای پس‌انداز و افزایش درآمد شما داشتن یک هدف برای پول است. اگر نمی‌دانید می‌خواهید برای چه چیزی پول داشته باشید پس انداز کردن برای شما منطقی نیست.

آیا می‌خواهید خانه‌ای بخرید؟ ماشین جدیدی تهیه می‌کنید؟ جهانگردی؟ این‌ها اهداف معتبری هستند که می‌توانید بنویسید تا برای آن پس انداز کنید. بیشتر افرادی که با پس انداز خود هدفی ندارند، حتی یک دلار در حساب ندارند. آن‌ها روز به روز زندگی می‌کنند و از اکنون لذت می‌برند.

اگر نمی‌دانید اهداف مالی شما چیست، نمی‌توانید برای تحقق آن‌ها کار کنید.

هارو اکر در کتاب خود می‌گوید:

«دلیل این که بیشتر مردم چیزی را که می‌خواهند دریافت نمی‌کنند این است که نمی‌دانند چه می‌خواهند.»

اگر می‌خواهید روزی ثروتمند شوید اولین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید چرا می‌خواهید ثروتمند شوید.

دیدن این لایو آموزشی علمی در مورد هدف گذاری مالی، به شما کمک می‌کند از این اشتباه بزرگ، با موفقیت جلوگیری کنید:

6- شما سرمایه‌گذاری را شروع نکرده‌اید❌

سرمایه‌گذاری برای مدیریت خوب پول ضروری است زیرا هم حال و هم امنیت مالی آینده را تضمین می‌کند. نه تنها سرانجام با پول بیشتری در بانک روبرو می‌شوید، بلکه به یک جریان درآمد دیگر نیز خواهید رسید. سرمایه‌گذاری تنها راه دستیابی به ثروت رو به رشد و درآمد غیرفعال است.

اگر پول خود را سرمایه‌گذاری نکنید، به این معنی است که شما قصد دارید فقط با حقوق ماهانه خود زندگی کنید و تا 65 سالگی قصد بازنشستگی ندارید. اگر می‌خواهید زود بازنشسته شوید یا از نظر مالی مستقل شوید، سرمایه‌گذاری راهی برای انجام آن است، اما شما باید با دقت انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که هرچه بازده ارائه‌شده توسط یک سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، ریسک از دست دادن پولتان بیشتر است. برای حفاظت از ثروت خود، باید ترکیبی از سرمایه‌گذاری با ریسک بالا و کم داشته باشید.

سال گذشته صندوق سرمایه‌گذاری مشترکی دریافت کردم که 7٪ با خیال راحت برایم باقی می‌ماند. در آنجا پولی دارم که می‌خواهم در بلند مدت پس انداز کنم. برای پس انداز کوتاه مدت، من گواهینامه و سهام دارم. همچنین، شروع به خرید املاک کردم. من در حال حاضر یک خانه دارم.

7- تنها یک منبع درآمد داشته باشید❌

زندگی فقط با حقوق کارمندی، نشانه پذیرش محیط امن و دایره راحتی است! عدم جستجوی منابع درآمد دیگر به این معنی است که آرزو و هدفی برای رشد ندارید. اگرچه از نظر مالی از حقوق خوبی برخوردار هستید و به شما امکان می‌دهد زندگی آرامی داشته باشید، اما داشتن منابع مختلف درآمد به شما امکان می‌دهد در نهایت به استقلال مالی برسید.

میلیونرها، به طور متوسط، هفت جریان درآمد دارند. آن‌ها یاد گرفته‌اند که تنوع و ایجاد جریان‌های چندگانه درآمدی، کلید ایجاد ثروت بلند مدت است. این، کلید دستیابی به چیزی است که بسیاری از مردم رؤیای آن را دارند: آزادی مالی.

داشتن درآمد چندگانه مزایای زیادی دارد؛ اصل امنیت است. اگر چیزی در دهه گذشته به ما یاد داده، این که هیچ کاری بی‌خطر نیست

داشتن چندین درآمد مزایای زیادی دارد. اگر دهه گذشته، چیزی به ما آموخته باشد، این است که «هیچ شغلی ایمن نیست.»

اقتصاد، نوسانات وحشیانه‌ای فراتر از کنترل هرکسی دارد و متأسفانه، برای اکثر مردم، تنها منبع درآمد آن‌ها از کار روزانه است. وقتی آن آب باریکه قابل اعتماد از بین می‌رود، آن‌ها خود را در یک مشکل جدی مالی می‌بینند!

سه سال پیش، من فقط کار می‌کردم، حقوق ثابت ماهیانه داشتم و پس انداز می‌کردم و اهدافم فقط با توجه به آن درآمد بود. رؤیاهایم محدود بود. بعد از اینکه یاد گرفتم چگونه درآمد دیگری داشته باشم، رؤیاهای بزرگ‌تری را شروع کردم و اکنون احساس می‌کنم چیزی نیست که نتوانم در سال‌های آینده به آن برسم.

8- از منطقه راحتی خود بیرون نروید❌

ثروتمند شدن، قدم برداشتن به دنیای ناشناخته و غلبه بر ترس‌ها است. کشف افکار و ایده‌های جدید و گنجاندن آن‌ها در زندگی به معنی بیرون آمدن از آن منطقه راحتی است که به آن عادت داریم.

هرچه بیشتر در پیله خود باشید، خطرات کمتری خواهید داشت و فرصت‌های کمتری به دست شما خواهد آمد.

هرچه بیشتر با ترس برخورد کنید، افراد کمتری خواهید دید و استراتژی‌های جدید کمتری خواهید داشت.

هرلحظه که احساس امنیت و راحتی کردید، رشدتان متوقف می‌شود. یک‌لحظه ترس می‌تواند زندگی شما را برای ابدیت تغییر دهد. راحت بودن و ریسک نکردن، باعث کشته شدن ایده‌ها، فرصت‌ها، اقدامات بیشتر و رشد بیشتر می‌شود.

اگر می‌خواهید بزرگ شوید، باید ریسک کنید و اشتباه کنید. به جای ترسیدن از خطرات، به هر فرصتی برای یادگیری مهارت‌های جدید نگاه کنید.

اگر رؤیاهایم را برای رسیدن به اهداف درآمدی بهتر به واقعیت بدل نکرده بودم، باز هم در انتظار بالا رفتن، سوار شدن بر یک ماشین قدیمی و جستجوی یک شغل بهتر بودم. اکنون می دانم که زندگی فراتر از جستجوی موقعیت عالی در یک شرکت است.

برای بیرون آمدن از منطقه راحتی، حتما بخوانید:👇

چگونه از منطقه امن خود خارج شویم؟

9- فکر کنید ثروتمند بودن مختص افراد خوش شانس است❌

هیچ چیز در این زندگی شانسی یا موهبت آسمانی نیست. هر چیزی که در این زندگی برای ما اتفاق می‌افتد از اعمال ما ناشی می‌شود. ثروتمند شدن می‌تواند کار بسیار سختی باشد. فکر کردن به اینکه ثروتمند شدن ناشی از شانس است، به این معنی است که شما نمی‌خواهید برای رسیدن به هر چیزی تلاش کنید یا ریسک کنید.

افراد با هزاران تصمیم و اقدام استراتژیک که باعث ثروت آن‌ها می‌شود، ثروتمند می‌شوند. آن‌ها مهارت‌ها را توسعه می‌دهند؛ محصولات را تولید می‌کنند؛ خدمات را تأمین می‌کنند؛ و فراتر از همه، ارزش برای افراد دیگر خلق می‌کنند. ارزش آفرینی کنید!

طبیعی است که به کسی که ثروتمند است، لقب خوش شانس بدهیم، اما باید به هزاران فکر و ایده و اقدامی که انجام داده هم فکر کنید. برای مثال، من می‌توانم یک پست وبلاگ بنویسم که وایرال (انتشار گسترده) شود، مخاطبان زیادی را جمع کنم و درآمد زیادی کسب کنم. هر چند این فقط به طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد.

برای بسیاری از نویسندگان و تولید کنندگان محتوا، این کار، شاید روزها و ماه‌ها و سال‌ها زمان برده تا به این نقطه برسند که پست تولیدی‌شان به سرعت پخش و منتشر شود. افراد ثروتمند سال‌ها وقتشان را صرف توسعه مهارت‌ها، ایجاد اعتبار و ایجاد ارزش قبل از دریافت پول از مشتری می‌کنند.

مقاله زیر را بخوانید تا با نقش شانس در زندگی بیشتر آشنا شوید:👇

نقش شانس در زندگی واقعا چقدر است

10- یک کارت اعتباری دریافت کنید و مقدار زیادی خرج کنید❌

منفجر کردن کل فیش حقوقی خود (و سپس مقداری) در هر ماه، عنصری مطلوب در دستورالعمل موفقیت مالی نیست. افراد ثروتمند، همه پس اندازشان را خرج نمی‌کنند و خرج بیهوده و بی مصرف ندارند. بیشتر افرادی که هرگز سلامت مالی نخواهند داشت کسانی هستند که بیش از درآمدشان هزینه می‌کنند.

اگر می‌خواهید در تمام عمر خود فقیر باشید، کارت اعتباری را پر کنید و تنها به حداقل حقوق خود بپردازید، ماشین‌هایی را بخرید که گران‌تر از ظرفیت شما هستند و هرگز اقساط وامتان را پرداخت نکنید!

برای توقف خرج کردن غیرضروری، با ردیابی پول در هر ماه شروع کنید. سعی کنید مناطق غیر ضروری را که می‌توانید در آن‌ها هزینه‌ها را کاهش دهید به صفر برسانید. سپس بودجه واقع بینانه ای ایجاد کنید که اطمینان حاصل کند شما به اندازه کافی برای پرداخت صورت حساب و سرمایه کافی دارید.

در حال حاضر، من از کارت‌های اعتباری خود برای هر سودی که به من می‌دهند استفاده می‌کنم به عنوان مثال برای ایجاد امتیاز برای سفرها یا تخفیف‌ها در فروشگاه‌های خاص. من هیچ وامی ندارم و فقط وقتی وام می‌گیرم که برای سرمایه‌گذاری باشد و سود آن بهتر از میزان قسط وام باشد.

سخن پایانی مقاله کارهایی که ثروتمندان نمی کنند

دلیل اینکه اکثریت قریب به اتفاق مردم هرگز ثروت قابل توجهی جمع نمی‌کنند این است که ماهیت پول یا نحوه کار آن را درک نمی‌کنند. من معتقدم ثروتمند بودن از ذهن شروع می‌شود. ممکن است اکنون پول زیادی به دست آورید، اما اگر نمی‌دانید چگونه آن را مدیریت کنید، برای همیشه دوام نخواهد داشت.

اگر می‌خواهید ثروتمند باشید، پس باید خودتان را آموزش دهید و بدانید دنیا چگونه کار می‌کند، زیرا اگر همچنان به این باور برسید که همه‌چیز یک شانس است و نه کار و دانش، پس متأسفم که به شما بگویم که در منطقه راحتی خود خواهید ماند.

آموزشی متفاوت و تقریباً رایگان در مورد پول!

شما را به شرکت در جلسه صفرم دوره جامع پول دعوت می‌کنیم. مطمئن باشید مطالبی کاملاً متفاوت که جای دیگری پیدایشان نمی کنید برای شما آماده کرده‌ایم. .

در ویدئوی کوتاه زیر، ببینید چه آشی برایتان پخته‌ایم :))👇👇👇

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

 

برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

فیلم جلسه صفرم دوره پول

 


منبع مقاله: وب سایت مدیوم

 


در این مدرسه، کسب‌وکارتان را راه‌اندازی می‌کنید و در 100 روز به سوددهی می‌رسانید!

روی تصویر زیر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذاریم:

مدرسه کسب و کار | راه اندازی و به سود رساندن بیزینس در 100 روز

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

تیم فنی بیشتر از یک

تیم فنی بیشتر از یک

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا