گزارش سمینار بیزینس پلاس

سرفصل های مهم این مقاله

LOVELY

دوره رایگان چطور جذاب و دوست‌داشتنی باشیم؟!

جذابیت بر اساس اصول روانشناسی!

جمع، جمع صاحبان کسب‌و‌کار است!

سالن رویال هال هتل اسپیناس پالاس مملو از جمعیت شده. آدم‌ها، از تمام رده‌های سنی اینجا هستند. جوان و مشتاق، مسن و با تجربه، خانم، آقا، همه آمده‌اند. با اطلاعاتی که موقع ثبت‌نام از شرکت‌کننده‌ها گرفته شده، می‌توان فهمید که عمدتا صاحب کسب‌و‌کار هستند. یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین سالن‌های کشور پر شده از افرادی که جسارت یک «شروع بزرگ» را داشته‌اند و حالا اینجا هستند که «تغییر بزرگ‌تری» را رقم بزنند.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

برگزار کردن یک رویداد آموزشی در قد و قامت بیزینس پلاس، در کنار هفت خان اخذ مجوز و بالا پایین کردن پله‌های اداره جات، چالش بسیار بزرگی است. سختی‌های اخذ مجوز در کشور ما اتفاق خوشایندی نیست اما بیشتر از یک جزو معدود مجموعه‌هایی است که در چند سال اخیر موفق به دریافت مجوز برای سمینارهای خود شده؛ چرا که یک باور قلبی قوی دارد:

امروز کارهایی را می‌کنم که دیگران حاضر نیستند انجام دهند، تا فردا کارهایی را کنم که دیگران قادر نیستند انجام دهند.

فرصت شبکه سازی، هدف اصلی سمینار

از همان ابتدا، شبکه سازی‌ها شروع می‌شود. همه دارند کسب‌و‌کار خودشان را به بغل دستی یا سایر شرکت کننده‌ها معرفی می‌کنند و از همهمه و هیاهوی حضار مشخص است که مشتاقانه در حال داد و ستد تجربه‌هایشان هستند. این شبکه سازی یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری سمینار است چرا که نتایج ارزشمند آن تا مدت‌های طولانی در زندگی و کسب و کار شرکت‌کننده‌ها باقی می‌ماند.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

شروع به موقع …

سمینار راس ساعت اعلام شده شروع می‌شود. وجود چنین نظمی آن هم در یک سمینار چند صد نفری اتفاق عجیب و تازه‌ای است. اما مثل سمینارهای قبلی، همه برنامه‌ها طوری برنامه‌ریزی شده که طبق زمان مقرر  پیش برود. شاید آغاز کننده فرهنگ «آن تایم بودن» در کشورمان، سمینارهای بییشتر از یک باشد.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

ورود پیام بهرام پور

 

«میدونید تغییر اصلی در زندگی من از کی شروع شد؟ من بارها از مدرسه اخراج شدم. مایه آبرو ریزی بودم و فکر می‌کردم یه موجود به درد نخورم …»

این جملاتی است که سمینار بزرگ بیزینس پلاس با آن شروع می‌شود! اگر در سمینارهای قبلی حضور داشته باشید می‌دانید که این رسم همیشگی سمینارهای بیشتر از یک است. سالن تقریبا پر شده و همه سراپا گوش هستند.

سمینار بیزینس پلاس

خود زنی به سبک قبیله‌های آفریقا!

افرادی که منتظر ورود سخنران هستند، توقع هرچیزی را دارند به جز اینکه پیام بهرام‌پور با یک شیپور عجیب از قبلیه‌های آفریقا وارد شود! اگر در سالن نبوده‌اید واقعا جایتان خالی؛ چون چهره کنجکاو و متعجب شرکت کننده‌ها دیدنی بود. صدای شیپور در سالن بزرگ هتل اسپیناس پالاس می‌پیچد و همه منتظرند ببینند چه اتفاقی قرار است بیفتد.

با پخش ویدئو همه چیز مشخص می‌شود و پیام بهرام‌پور هوشمندانه توضیح می‌دهد که علت آوردن این شیپور چیست و چه ارتباطی به دنیای بیزینس دارد. در حقیقت، داستان بسیار جالبی پشت این شیپور پنهان شده و شک نداریم که با شنیدن آن، به فکر فرو می‌روید.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

سمیناری که مثل بقیه نیست!

حضور در میان آدم‌هایی که برای اهدافشان جدیت به خرج می‌دهند، بسیار دلچسب است. پیش رفتن برنامه‌ها طبق زمان، استراحت‌های به موقع، سخنرانی‌های دور از حرف‌های کلیشه‌ای، بسیتر فوق العاده شبکه‌سازی، حتی ناهار و پذیرایی با کیفیت، فاکتورهایی است که شرکت کننده‌ها را سرحال کرده.

فیلم سمینار بیزینس پلاس

اینجا از تکرار مکررات و سخنرانی‌های تکراری و خسته کننده خبری نیست و هر دقیقه یک اتفاق غافلگیرکننده در راه است! مثل همین عکس که داستانش را فقط شرکت کننده‌ها می‌دانند!

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

دفترچه‌هایی برای نوشتن

در بدو ورود شرکت‌کننده‌ها، یک پوشه مقوایی شکیل تقدیمشان شده. کاغذ و خودکار برای جزوه برداری، به همراه یک دفترچه. پیام بهرام‌پور روی تابلویی که روی سن قرار دارد چیزهایی می‌نویسد و از شرکت کننده‌های می‌خواهد بخش‌های مرتبط با دفترچه را از دیدگاه خودشان کامل کنند. از چهره‌های متفکر و خودکارهای در دست می‌شود حدس زد که هیچ دفترچه‌ای قرار نیست خالی و خط خطی نشده از سالن بیرون برود.

سمینار بیزینس پلاس

معرفی ماشین پولسازی

وقتی بزرگترین و پیچیده‌ترین مسائل رو به اجزای کوچیک تقسیم کنید، خیلی راحت تر حلش می‌کنید! زرنگ و باهوش باش! اول اجزای کسب و کارتو بشناس تا بازی تغییر کنه!

در این سمینار قرار است شرکت‌کننده‌ها برای بهبود وضعیت ماشین پولسازی‌شان آماده شوند. بیزینس آن‌ها، همان ماشینی است که از چرخ‌دنده‌های مختلفی تشکیل شده.

چرا بعضی از کسب‌و‌کارها سرعتشون زیاد است و بعضی کم؟ این تفاوت از کجا نشات می‌گیرد؟!

مکث‌های استراتژیک …

قسمتی از سخنرانی به موضوع بسیار مهمی می‌پردازد: مکث‌های استراتژیک. بخشی که همه حاضران میخکوب شده‌اند و در عین حال، یادداشت می‌کنند که چیزی از قلم نیفتد.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

پنل گفتگو؛ فرصت گپ و گفت با موفق‌های دنیای کسب‌وکار

در بخش پنل گفتگو، اساتید صاحب نظر و با تجربه در حیطه‌های مختلف به روی استیج دعوت می‌شوند تا به استقبال یکی از هیجان انگیزترین بخش‌های سمینار برویم. اساتیدی مثل جناب آقای دکتر محمد مهدی روحانی (کارآفرین و مدرس حوزه‌های کسب‌وکار)، جناب آقای حمید محمود زاده (فعال و متخصص حوزه آنلاین مارکتینگ) و جناب آقای پوریا بختیاری (فعال حوزه اقتصادی و بازار سرمایه) از جمله این اساتید هستند.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

سخنرانی دکتر محمود محمدیان؛ تلفیق تجربه و آکادمی!

من هر موقع می‌خوام بیام روی استیج هیجان دارم! برای لحظه به لحظه‌ش فکر می‌کنم! دوست دارم حرف‌های به دردبخور بزنم و روی زندگی شما تاثیر بذارم. این تنها هدف و بزرگترین لذت منه.

سخنران بعدی، استاد محمدیان است. از صحبت‌های ابتدایی ایشان می‌شود فهمید که گفتگوی یک ساعته بسیار متفاوتی در راه است. استاد دانشگاه علامه است و در بهترین فضاهای آکادمیک کشور تدریس می‌کند. اما برای این سمینار، جزوه و کتاب و تئوری نیاورده. بلکه با سوال و جواب‌های جالبی که مطرح می‌کند، فضای جدیدی برای تفکر و اندیشه مخاطبش باز می‌کند.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

دوره‌ای برای به حرکت در آوردن چرخ دنده‌های ماشین پولسازی

با ورود مجدد پیام بهرام‌پور، توضیحات شفافی درمورد دوره بیزینس پلاس ارائه می‌شود. جامع‌ترین دوره کسب‌و‌کار در ایران که طی یک بازه زمانی ۸ ماهه و به شکل حضوری، قرار است اتفاقات تحول آفرینی برای بیزینس‌ها رقم بخورد. او از خدماتی که قرار است در طول دوره ارائه شود می‌گوید:

 • پکیج ارزیابی کننده سلامت کسب و کار برای آمادگی در حضور در دوره
 • کوچ اختصاصی کسب و کار
 • برنامه ریزی جامع از جنس شبکه سازی
 • طراحی سیستم یکپارچه و همه جانبه برای کل مجموعه
 • آموزش‌های اختصاصی برای نیروی انسانی بخش‌های مختلف
 • دفترچه چکاپ سلامت کسب و کار برای آنالیز دقیق
 • دفترچه آنالیز رقبا برای تحقق دیده بانی
 • گواهی شرکت در دوره و جشن پایان دوره
 • وبینار پرسش و پاسخ
 • دفترچه افزایش فوری درآمد
 • قرار گرفتن در گروه اولین مشتریان «کار از ما»

این تازه شروع ماجراست …

به دقایق پایانی سمینار نزدیک می‌شویم. زمانی که در کنار آموزش‌ها و سخنرانی‌ها، شبکه‌سازی‌ها اتفاق افتاده و ارتباطات موثر و احتمالا پایداری شکل گرفته است. افراد حاضر در سمینار، متفکر از چیزهایی که یاد گرفته‌اند و راضی از شبکه سازی‌هایی که کرده‌اند، برای کسب‌و‌کارشان تصمیمات تازه‌ای در ذهن دارند. سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

باز هم شبکه سازی

در ادامه ماجرای شبکه سازی، در قسمتی از محوطه بیرونی سالن فضایی برای عکس و ویدئو آماده شده و جمعیت زیادی صف گرفته‌اند تا عکس بگیرند. مکالمه‌ها ادامه دارد و راه‌های ارتباطی همچنان رد و بدل می‌شود.

سمینار بیزینس پلاس در سالن رویال هال اسپیناس پالاس

اگر در سمینار نبوده‌اید …

اگر به هر دلیلی در سمینار بزرگ بیزینس پلاس نبوده‌اید، برای شما یک خبر داریم. ویدئوی ضبط شده این سمینار با بهترین کیفیت در اختیار شماست و اگرچه مثل شرکت کننده‌ها فرصت‌ شبکه سازی نداشته باشید، اما می‌توانید از سخنرانی‌های ارائه شده بهره مند شوید. امیدواریم در سمینارهای بعدی، شما را از نزدیک ملاقات کنیم.

فیلم سمینار بیزینس پلاس
سیما عباسی

سیما عباسی

سیما عباسی، عضو تیم نویسندگان هلدینگ بیشتر از یک
امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ دیدگاه دربارهٔ «گزارش سمینار بیزینس پلاس»

 1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که در این مقاله همراهمون بودید؛ امیدواریم بازهم با محتوایی کاربردی در خدمتتون باشیم.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 2. واقعا عجیب و جالبه ارتباط گرفتن از هر نوعی با بیشتر از یک باعث حال خوب و احساس رشد و مفید بودن به آدم میده
  خیلی ممنون

 3. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که در این مقاله در خدمت شما بودیم؛ امیدواریم باز با محتوایی مفید همراهتون باشیم.
  بیشتر ازیک نفر

 4. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که در این مقاله در خدمت شما بودیم؛ امیدواریم باز با محتوایی مفید همراهتون باشیم.
  بیشتر ازیک نفر

اسکرول به بالا