(دانلود ویدیو) تمرینات افزایش هوش کلامی

سرفصل های مهم این مقاله:

دانلود ویدیو تمرینات افزایش هوش کلامی

 

در هفتمین باشگاه سخنرانی برج میلاد در خصوص مهارت‌های هوش کلامی و روش‌های ارتقا آن صحبت کردیم. در این ویدئو تمرینات  افزایش هوش کلامی و راهکارهایی برای ارتقا این مهارت بیان شده است.

 

افزایش هوش کلامی

یکی از مهارت‌هایی که همیشه ذهن سخنرانان را به خود اختصاص داده و دارا بودن آن تأثیر چشمگیری در کیفیت سخنرانی دارد، هوش کلامی است. این هوش قابل تقویت و ارتقاست و برای این کار راهکارهایی وجود دارد که سخنران با یادگیری و تمرین آن‌ها هوش کلامی خود را ارتقا داده و شاهد ارتقای چشمگیر بیان و سخنرانی خود باشد.

در این ویدیو به روش‌های تمرین برای ارتقای هوش کلامی می‌پردازیم و علاوه بر شناخت هوش کلامی، به این تمرینات تسلط پیدا می‌کنیم. امیدوارم با دیدن این ویدیو و انجام تمریناتی در آن برای با آن‌ها آشنا می‌شویم، هوش کلامی خود را بهتر و کارا تر کنید و از کارایی این هوش بهره ببرید. شما می‌توانید این ویدئو را از قسمت پایین مشاهده کنید و یا روی لینک دانلود کلیک کنید.

 

 

  برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

 برای دانلود فایل صوتی کافیست اینجا کلیک کنید 

 برای دانلود pdf کافیست اینجا کلیک کنید 


 

متن ویدیو تمرینات افزایش هوش کلامی

این جمله را خیلی خوب است که آدم همیشه یادش باشد.

" آماده نشدن برای چیزی آماده شدن برای شکست است"

 

ما اگر خودمان را برای شرایطی آماده نکنیم بلاشک در آن شرایط شکست خواهیم خورد و گام اول در هوش کلامی همین است. خودمان را در موقعیت هایی فرض کنیم که مورد سوال قرار می گیریم و قرار است راجع به آن صحبت کنیم.

 

وقتی داریم به باشگاه سخنرانی برج میلاد می آییم احتمال اینکه از ما بخواهند سخنرانی کنیم زیاد است پس یک چیزی را از قبل آماده کنیم. وقتی که داریم می رویم عروسی چه کار باید کنیم؟ بله پول آماده کنیم. ما باید خودمان را آماده کنیم، مثلاً اگر بزرگ خانواده هستیم احتمالاً از ما می خواهند که یک صحبتی را آنجا انجام دهیم پس یک چیزی از قبل آماده می کنیم.

 

من که یک سخنران هستم. یکی از لذت بخش ترین لحظات برای برگزار کنندگان سمینار می دانید چیست؟ می خواهند حال من را به اصطلاح بگیرند و بنابراین می گویند: بفرمایید شما که سخنران هستید دو دقیقه برای ما صحبت کنید. پس من هرجا که می روم 6-5 تا سخنرانی از قبل آماده با خودم در ذهنم دارم و خیلی راحت صحبت می کنم. معمولاً هم می دانید راجع به چه چیزی صحبت می کنم؟ خود سخنرانی بداهه! که چطوری اگر کسی خواست حال شما را بگیرد و به شما گفت بیایید صحبت کنید بتوانید بدون هیچ آمادگی بیایید صحبت کنید و این خیلی لذت بخش است.

 

یا مثلا یکی از افرادی که من مشاور ایشان بودم و جزو ثروتمند ترین افراد داخل ایران بودند. حال از این آدم شما چه سوالی می پرسید؟ آقا قرص لاغری چی مصرف می کنید؟! این را از آن فرد می پرسید؟

 

قاعدتاً از ثروتمند ترین آدم های ایران به طور مثال جز 5 نفر ثروتمند است شما خواهید پرسید:

که چطور ثروتمند بشوید؟

چطور می توانم درآمدم را بیشتر کنم؟

و آن فرد چون خودش را برای این فضا آماده نکرده بود پس برای شکست آماده شده بود. خبرنگاران می آمدند و جواب های عجیب و غریبی می گرفتند.

 

مثلاً آن ویژگی هایی که آن شخص تعریف می کرد یک نانوا هم انجام می داد ولی چرا آن آدم پولدار نمی شد؟ در صورتی که ما یک بار نشستیم و آن سخنرانی را آماده کردیم و نتیجه خیلی خوبی گرفتیم. پس ما بسته به شرایط خودمان باید خودمان را آماده کنیم. 

اگر روانشناس هستیم از ما چه چیزی می پرسند؟ قطعاً راجع به ازدواج و تحصیل می پرسند.

اگر وکیل هستیم همیشه یکسری سوالات عمومی وجود دارد.

پس ما خودمان را برای این ها آماده می کنیم!

 

این خودش به افزایش هوش کلامی کمک می کند و خیلی جاها وقتی صحبت داریم عزت نفس و اعتماد به نفس ما بالاتر می رود و راحت تر می توانیم صحبت کنیم حتی زمانی که آمادگی نداریم.

 

گام بعدی و مهارت بعدی گوش دادن به صدای خودمان است. ما یک توهمی داریم به اسم "توهم انس"! توهم انس می گوید شما به هر چیزی که زیاد در معرض آن قرار بگیرید عادت می کنید و آن را بدیهی فرض می کنید!

 

فکر می کنید آن، چیزی است که درست است! و صدای ما هم یکی از همان چیز ها است. چند نفر صدای خودش را تا به حالا گوش کرده است؟؟ داخل فیلم، فایل صوتی یا هر چیز دیگری… همه!

 

چند نفر از صدای خودش خوشش آمده است؟ … خب خیلی خوبه، دو سه نفر داشتیم. .واقعا عالیه!

 

معمولا افراد اصلا از صدای خود خوششان نمی آید تقریباً همه این فضا را دارند. چرا؟ به خاطر اینکه ما سالیان سال بسته به سنمان صدا را از طریق گوش ها و لرزش جمجمه خود شنیده ایم. پس با آن صدایی که دیگران می شنوند کاملاً متفاوت است. من اگر الان عادت نداشته باشم، چون صدای بلندگو برای خود من زیاد است می گویم چرا صدایم به این شکل است؟

 

و همه معمولاً از صدای خود بدشان می آید. چون با آن صدای قبلی انس گرفته اند و فکر می کنند آن صدای قبلی خیلی بهتر است. یک صدای خیلی پر و یک صدای خیلی بم و قشنگ است. بعد صدایشان را گوش می دهند [صدای جیغ مانندی را ایجاد میکند] صدا در این حد زیر است.

 

همه ما دیده ایم وقتی یک فیلمی از ما می گیرند زمانی که قسمت خود ما می رسد می گوییم: بزن جلو!! بزن جلو!! حالم بد شد!! همه ما معمولاً این کار را انجام می دهیم. بخاطر اینکه با صدای خودمان انس گرفتیم و وقتی گوش بدیهم یک الگوی جدیدی را متوجه می شویم. خیلی ها اصلاً متوجه نمی شوند "تکیه کلام" دارند. خیلی ها از یک کلماتی استفاده می کنند که اصلاً باورشان نمی شد.

 

مثلاً یک دوستی بود در یکی از دوره های ما چُدَن را چَدُن می گفت، بعد متوجه نمی شد که این را می گوید. بخاطر اینکه هوش کلامی آن فرد پایین بود و نمی توانست خودش آنالیز کند! برای خیلی ها عجیب است اما وقتی صدای خود را گوش کنید می بینید خود ما هم درگیر این داستان هستیم. حالا شاید یک مقدار شدت آن کمتر باشد!

 

وقتی هر روز 5 دقیقه صدای خود را گوش دهیم یک الگوی جدید در مغز ما ساخته می شود، دیگر این انسی که گرفتیم از بین می رود. و راهکار بعدی این است، متن صحبت خود را هم تایپ کنیم و بعد شروع کنیم بخوانیم. این خودش خیلی چیزها را به ما یاد می دهد. اصلاً لازم نیست هیچ مهارتی داشته باشید که بدانید با آن متن چیکار کنید. فقط صحبتی که انجام دادید را متنش را بنویسید و آن را بخوانید. شک نکنید ظرف مدت خیلی کوتاهی نوع بیان شما کاملاً متمایز می شود.

 

در مورد هوش کلامی این مقالات را هم حتما بخوانید:

تکنیک های افزایش هوش کلامی

چند راهکار ساده برای افزایش هوش کلامی کودکان

هوش کلامی چیست؟ و معرفی کتاب هوش کلامی

 

اگر هنوز چیزی در مورد بسته جامع هوش کلامی نمیدانید، همین الان روی تصویر زیر کلیک کنید و اطلاعات بیشتری در مورد این محصول فوق العاده به دست آورید.

قطعا این دوره برای همه ما دوره ای ضروری و مهم است

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا