زندگی نامه ی باب پراکتور

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

باب پراکتور کیست؟

اگر در قفسه کتاب فروشی های شهرتان یا در فروشگاه های اینترنتی کتاب به دنبال کتاب های انگیزشی و آموزش موفقیت فردی باشید، به احتمال خیلی زیاد یکی از کتاب های باب پراکتور به چشم تان خواهد خورد.استادی که 50 سال را به آموزش مهارت های موفقیت پرداخته است.

bob-proctor

باب پراکتور استاد معروف موفقیت فردی و مالی است که در  سراسر جهان شناخته شده است. او که بیش از 50 سال است به تدریس روش های موفقیت به مردم می پردازد، امروز او یکی از ثروتمند ترین و مشهورترین سخنرانان و نویسندگان جهان است.

عادتی که زندگی شما را تغییر می دهد

در فایل آموزشی بالا باب پراکتور از عادتی صحبت می کرد که می تواند زندگی شما را تغییر دهد،
در مورد قدرت تصمیم گیری صحبت می کند. این که وقتی می خواهیم کاری را انجام دهیم فقط کافی است تصمیم به انجام آن کار بگیریم، یعنی اولین مرحله برای انجام کاری و رسیدن به هدفی این است که تصمیم بگیریم که واقعا می خواهیم به آن هدف دست پیدا کنیم.

اولین مرحله برای رسیدن به هدفی، این است که تصمیم بگیریم واقعا می خواهیم به آن هدف دست پیدا کنیم

احتمالا شما هم افرادی را می شناسید که در تصمیم گیری برای زندگی خود دائم دچار تردید و دودلی هستند. برای مثال وقتی می خواهند وسیله ی جدیدی بخرند،شغل خود را عوض کنند یا در یک کلاس آموزشی شرکت کنند آن قدر مردد هستند و نمی توانند تصمیم درست بگیرند که اغلب آن موقعیت را از دست می دهند و دست آخر می گویند: ای کاش می توانستم فلان کار را انجام دهم.

او در مورد ویژگی های یک تصمیم درست در این فایل توضیح می دهد. البته اگر پس از مشاهده ی این فایل احساس کردید که نیاز به مطالعه و یادگیری مباحث بیشتری در مورد تصمیم گیری دارید، می توانید در مورد آن بیشتر تحقیق کنید.
باب پراکتور می گوید اگر عادت تصمیم گیری توانسته زندگی من را تغییر دهد، می تواند زندگی شما را هم تغییر دهد.

پیشنهاد می کنم اگر هنوز فایل تصویری بالا را ندیده اید ابتدا آن را تماشا کنید

تولد باب پراکتور

باب-پراکتور

باب پراکتور در 14 ام تیرماه سال 1313 در کانادا به دنیا آمده و امروز در 84 سالگی به سر می برد و هنوز آموزش های خود را از طریق سمینار و وب سایت خودش با مردم به اشتراک می گذارد.
او یکی از پر فروش ترین نویسندگان و سخنرانان در آمریکا است و هر ساله هزاران جلد از کتاب های او در سراسر دنیا به فروش می رسند و افراد بسیار زیادی جزو شاگردان او بوده اند. کتاب ها و آموزش های باب پراکتور در ایران هم طرافدارهای زیادی دارند.دا

داستان تحول باب پراکتور:

باب پراکتور به دنبال یک اتفاق در زندگی خود متحول شد.در سن 26 سالگی وقتی کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” را مطالعه کرد، آغاز تحول در زندگی اش بود. او با خواندن این کتاب و رعایت کردن دستورات درج شده در کتاب شروع به کسب موفقیت های زیادی در زندگی اش کرد.

باب-پراکتور

باب پراکتور جوان پس از خواندن این کتاب بذر امید در ذهنش جوانه زد و با تلاش و کوشش زیاد توانست در یک سال بعد به درآمد 100000 دلار در سال دست پیدا کند. این روند پیشرفت باب پراکتور ادامه داشت و او توانست در سال بعد به درآمد 1 میلیون دلار در سال برسد.

او هنوز هم بعد از گذشت 57 سال در سمینارها و کلاس هایی که برگزار می کند از این کتاب آموزش هایی را مطرح می کند، حتی در فیلمی که در ابتدای همین مقاله قرار دارد هم اشاره ای به کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید داشت.

نکته آموزشی:

نکته ی آموزشی که تا این قسمت مقاله برایم بسیار لذت بخش بود این است که برخی افراد وقتی آموزشی می بینند به سراغ اجرا کردن آموزش در زندگی یا کسب و کار خود می روند، اما برخی افراد فقط به دنبال آموزش دیدن هستند و هیچ گونه اقدامی برای عملی کردن آموزش ها انجام نمی دهند. تفاوت عمده بین افراد موفق و ناموفق در میزان عملگرا بودن آن ها است.

تفاوت عمده بین افراد موفق و ناموفق در میزان عملگرا بودن آن ها است.

کمی در مورد کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید:

کتاب-بیندیشید-و-ثروتمند-شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را آقای ناپلئون هیل نوشته است.خود ناپلئون هیل یک خبرنگار بود و ثروتمند نبود اما با تحقیق در مورد اسرار زندگی ثروتمندان و انتشار رازهایی که آن ها
می دانستند و در زندگی خودشان رعایت می کردند در قالب کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید”، خودش هم به ثروت زیادی دست پیدا کرد. این کتاب پرفروش ترین کتاب تاریخ در زمینه ی موفقیت و رشد فردی است و تا سال 2015 بیش از 100 میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته است.

در این کتاب از چه چیزهای صحبت شده است؟

این کتاب را آقای ناپلئون هیل به توصیه ی یکی از ثروتمند ترین افراد روی زمین به نام اندور کارنگی نوشته است.
آقای اندرو کارنگی به ناپلئون هیل راز موفقیت را می گوید و به او پیشنهاد می کند به مدت 20 سال یا بیشتر در در مورد این راز تحقیق کند و آن را به جهانیان معرفی کند. ناپلئون هیل هم بر اساس قولی که به آقای اندرو کارنگی داده بود به مدت 20 سال زندگی افراد موفقی مانند ادیسون،هنری فورد و افراد موفق دیگری را بررسی می کند و سرانجام نتیجه ی تحقیقات خود را در قالب کتابی به نام بیندیشید و ثروتمند شوید منتشر می کند.

این کتاب زندگی افراد زیادی را متحول کرده است که یکی از آن ها باب پراکتور است.

ناپلئون-هیل

باب پراکتور در مستند راز :

باب-پراکتور

مستند راز در سال 2006 پخش شد و به سرعت در تمام دنیا دست به دست شد، در ایران هم این مستند دوبله شد و از شبکه ی چهار پخش شد. این مستند به این می پردازد که چطور با استفاده از قانون جذب می توانیم به خواسته هایمان در زندگی دست پیدا کنیم.

باب پراکتور هم در این مستند حضور داشت و از تجسم خلاق برای رسیدن به اهداف آموزش هایی را ارائه داد.آموزش هایی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه که رسیدن به موفقیت و دستیابی به اهدافمان را برای ما آسان تر می کند. حضور او در این برنامه به شهرت جهانی او بسیار کمک کرد البته تا قبل از پخش شدن این مستند باب پراکتور در چندین برنامه ی تلویزیونی حضور داشت و تعداد زیادی مصاحبه ی تلویزیونی انجام داده بود، اما موفقیت باور نکردنی این مستند باعث شد که افراد حاضر در این مستند، به شهرت جهانی دست پیدا کنند. یکی از جملات زیبای باب پراکتور در این مستند را می توانید در کادر پایین بخوانید:

هدفی را که دارید به وضوح تصور کنید تا ذهنتان آن را باور کند و بتوانید به آن دست پیدا کنید.

باب پراکتور و ارل ناینتینگل

ارل-ناینتینگل

باب پراکتور پس از این که با خواندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید متحول شده بود به جستجوی شناخت اسرار موفقیت رفت و نتیجه ی این جستجو ایجاد همکاری بین او و ارل ناینتینگل شد و آن ها برای مدت ها با هم کار می کردند و باب پراکتور مطالب بسیار ویژه ای را از این همکاری آموخت که تا امروز در سخنرانی ها و دوره های آموزشی اش به آن ها اشاره می کند.

ارل ناینتینگل کیست؟

ارل ناینتینگل یکی از موفق ترین سخنرانان انگیزشی است که در بین ما ایرانیان معروفیت زیادی ندارد. ارل ناینتینگل در سال 1921 در لس آنجلس متولد شد و در سال 1989 از دنیا رفت، ارل ناینتینگل به دنبال راز موفقیت افراد بود و آن را در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل یافت. ارل ناینتینگل در سخنرانی های انگیزشی که در رادیو داشت به مردم انگیزه می داد و افراد را تشویق به پیشرفت می کرد. افرادی مانند :باب پراکتور، جیم ران،زیگ زیگلار از دوستان یا شاگردان ارل ناینتینگل بوده اند.

ارل-ناینتینگل

بیش از 40 سال آموزش و مطالعه ی موفقیت

باب پراکتور در طول سال های طولانی فعالیت خود همواره به افراد کمک کرده که بتوانند نگرش خود را به زندگی عوض کنند و به موفقیت دلخواهشان دست پیدا کنند. در این مدت طولانی او از طریق کتاب ها و کلاس ها و حضور در برنامه های تلویزیونی به مردم کمک کرده است تا بتوانند به زندگی دلخواهشان دست پیدا کنند.

باب-پراکتور-ارل-ناینتینگل

کتاب های باب پراکتور

باب پراکتور در طول سال های فعالیت خود کتاب های زیادی نوشته است که جزو پرفروش ترین کتاب ها در زمینه ی موفقیت فردی بوده اند. لیست تعدادی از کتاب های باب پراکتور:

 1. الفبای موفقیت
 2. تو ثروتمند زاده شده ای
 3. هنر زندگی کردن
 4. و…

کتاب الفبای موفقیت

زندگینامه باب پراکتور

در کتاب الفبای موفقیت باب پراکتور در 28 بخش به تشریح الفبای موفقیت می پردازد، او در این کتاب از ایمان، شکرگزاری، هدف گذاری، مثبت اندیشی و تصویر سازی ذهنی و… صحبت می کند. در ابتدای این کتاب تاکید می کند که مثبت اندیشی صرف شما را به موفقیت نمی رساند و باید مثبت اندیشی با عمل همراه باشد. در واقع قدرت مثبت اندیشی زمانی آشکار می شود که با عمل و اقدام همراه باشد.

قدرت مثبت اندیشی زمانی آشکار می شود که با عمل و اقدام همراه باشد

کتاب تو ثروتمند زاده شده ای

 

شما-ثروتمند-زاده-شده-اید

در این کتاب باب پراکتور اصولی را که 50 سال مورد بررسی و آزمایش قرار داده است را آشکار می کند. در مورد ثروت و ذهنیت ثروت توضیح می دهد. افرادی که در فقر بوده اند و در تامین هزینه های اولیه زندگی شان دچار مشکل بودند با به کار گیری این اصول ساده به رفاه مالی رسیده اند.

در این کتاب در مورد پول و ذهنیت افراد نسبت به پول توضیح می دهد، این که چه ذهنیت و باوری نسبت به پول باید داشته باشیم تا بتوانیم آن را به دست بیاوریم. در مورد شکست افراد بسیار پولدار در اواخر زندگی توضیح می دهد.

یکی از داستان های جالب این کتاب، داستان فقر چارلز شوآب است. چارلز شوآب یک میلیونر در صنعت فولاد بود که در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید هم نپلئون هیل نامی از او می آورد و او را فردی موفق می داند. این مدیر عامل صنعت فولاد آمریکا در اواخر عمر ورشکست می شود و در فقر و نداری دنیا را ترک می کند.

دوره های آموزشی منتشر شده از باب پراکتور

باب پراکتور دوره های آموزشی زیادی را طی سالیان متمادی فعالیت خود منتشر کرده اند که امروز در وب سایت رسمی شان چند دوره موجود است:

دوره ی آموزشی دستیابی به هدف

این دوره جدید ترین سری دوره ی آموزشی تولید شده توسط باب پراکتور است. در این سری آموزش ها به 7 کلیدی اشاره می کند که برای دسترسی به هر هدفی به آن ها نیاز داریم. این دوره با قیمت 195 دلار در وبسایت رسمی ایشان قابل تهیه است.

دوره ی آموزشی تصویر ذهنی برنده

در این دوره باب پراکتور آموزش می دهد که چطور با تغییر طرز تفکر خودتان در زندگی به موفقیت باور نکردنی دست پیدا کنید.در این دوره توضیح می دهد که :

موفقیت شما بستگی به تصویری دارد که از خودتان در ذهن دارید

میزان درآمد شما بستگی به تصویری دارد که از خودتان در ذهن دارید

میزان شادکامی شما در زندگی بستگی به تصویری دارد که از خودتان در ذهن دارید

و…

جملات انگیزشی باب پراکتور:

زندگی-نامه-باب-پراکتور

همواره این را بدانید که هر نوع اقدامی از دست روی دست گذاشتن بهتر است

اگر مثبت اندیشی صرف می توانست باعث زندگی موفق شود، 95 درصد مردم به راحتی و بدون هیچ گونه اقدام و تلاشی به ثروت و خوشبختی می رسیدند.

تفاوت عمده ای که بین افراد موفق و سایر افراد وجود دارد در این است که افراد موفق عمل می کنند!

شما نمی توانید فقط فکر کنید و ثروتمند شوید، بلکه باید کاری در جهت آن افکار انجام دهید

کمبود زمان، نتیجه ی نداشتن اولویت بندی است

شما زمانی به جلو حرکت می کنید که از شر افکار قدیمی تان رها شوید

شما می توانید هرچی که می خواهید را داشته باشید، فقط کافی است تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید و سپس تمام تلاشتان را برای دستیابی به آن انجام دهید

هیچ مشکلی در بیرون وجود ندارد که از قدرت درونی شما قوی باشد

تغییر اجتناب ناپذیر است، اما رشد شخصی یک انتخاب است

اغلب مردم به دنبال آنچه می خواهند نمی روند

همه ی ما توانایی برنامه ریزی زندگی خودمان را داریم

خوبی هایی که در دیگران پیدا می کنید بازتاب خوبی هایی است که در وجود خودتان است

مثل یک تمبر پستی باشید، آنقدر به اهدافتان بچسبید تا به آن ها برسید

برنده شدن یک عادت و رفتار است و متاسفانه باختن هم اینچنین است

یک پیشنهاد ویژه:

حالا که با زندگی نامه باب پراکتور آشنا شدید و مشتاق به پیشرفت و دانستن راز زندگی افراد موفق هستید، می توانید با تفکر اساتید بزرگ ایرانی هم در زمینه ی موفقیت در زندگی و موفقیت در کسب و کار آشنا شوید.

فقط کافی است عضو پروژه ی نیلوفر مرداب شوید، برای عضو شدن به صورت رایگان در پروژه ی نیلوفر مرداب روی گزینه ی زیر کلیک کنید:

نیلوفر مرداب

 

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

۸ دیدگاه دربارهٔ «زندگی نامه ی باب پراکتور»

 1. سید احمد علوی.

  کاش واقعا قدر استاد بهرام پور و این سایت رو بدانیم من که واقعا جز تشکر و دعای خیر کار دیگه ای از دستم بر نمیاد
  البته اینم اضافه کنم که همیشه سعی می کنم سایت رو به دوستانم معرفی کنم و مطالبی رو که یاد گرفتم به اونا هم آموزش بدم

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   خوشحالیم که تو جمع بیشتر ازیکی ها هستید و اهل آموزش؛ ممنوینم بابت همراهیتون.
   بیشتر ازیک نفر

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   همراه عزیز
   خوشحالیم که به دنبال رشد فردی هستید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

  1. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

   خوشحالیم که محتوا براتون کاربردی بوده است؛ تبریک به شما که اهل مطالعید.
   بیشتر ازیک نفر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا