چرا باید مدرس شویم؟ مگر مزایای آموزش دادن چیست؟

سرفصل های مهم این مقاله:

چرا باید مدرس شویم؟ مگر مزایای آموزش دادن چیست؟

شاید وقتی واژه آموزش دادن را می‌شنوید، ناخودآگاه به یاد معلم‌ها بیفتید و پیش خود بگویید «معلم‌ها که در ایران وضع خوبی ندارند. به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود!»

منظور ما البته از آموزش دادن، صرفاً معلم رسمی بودن در آموزش‌وپرورش نیست.

شما هر مهارتی که داشته باشید را می‌توانید آموزش دهید. ضمن اینکه به هر مهارتی علاقه داشته باشید، می‌توانید یاد بگیرید چطور آن را آموزش ببینید و سپس به یک آموزش‌دهنده‌ی حرفه‌ای تبدیل شوید.

 اگر می خواهید ببینید چطور دنیا با آموزش جای زیباتری برای زندگی می شود، این فیلم کوتاه را ببینید:

مگر در ایران هم آموزش‌های حرفه‌ای و استاندارد وجود دارد؟

 

کمتر کسی که نپذیرد سیستم آموزشی کشورمان ضعف‌های جدی دارد؛ اما می‌گویند هر تهدیدی، فرصت‌های زیادی هم به دنبال خودش می‌آورد.

یکی از مهم‌ترین فرصت‌هایی که با ضعف نظام آموزشی کشورمان به وجود آمده، این است که بتوانیم آموزش‌هایی به افراد مختلف بدهیم که هیچ‌گاه در دوران تحصیل به آن‌ها داده نشده است.

منظور ما مهارت‌های کاربردی‌ای است که اغلب جایش در سیستم آموزشی ما خالی است.

اما کجا می‌توانیم آموزش‌های نوین، استاندارد و بین‌المللی را یاد بگیریم؟ به چه آموزش‌دهندگانی می‌توانیم اعتماد کنیم؟

در این مقاله ابتدا، مزایای آموزش دادن و فواید آموزش‌دهنده شدن را از زبان محمد پیام بهرام پور می‌شنوید و سپس یک دوره فوق حرفه‌ای که صدها مدرس فوق‌العاده تربیت کرده است را معرفی خواهیم کرد.

مزایای آموزش دادن…

در این فیلم که بخشی از «سمینار معارفه مدرسه استادی 5» است، برخی از مهم‌ترین مزایای آموزش‌دهنده شدن و مدرس شدن را با هم مرور می‌کنیم:

چطور یک مدرس حرفه ای شویم؟

اول: دنیای جای قشنگ‌تری برای زندگی میشه!

در سیستم آموزشی ما بسیاری از آموزش ها، غیر کاربردی بوده و آموزش های واقعا کاربردی، هرگز به ما داده نشده است.

با آموزش های حرفه ای می توانیم به خود و افراد دیگر کمک کنیم تا با همراهی هم دنیا را جای زیباتری برای زندگی کنیم.

شاید قدری شعارگونه یا رویایی به نظر برسد، اما اگر نگاهی به کشورهایی که سطح رضایت از زندگی بالایی دارند بیندازیم، می بینیم در نهایت همه چیز به آموزش ختم خواهد شد. هرچه آموزش ها حرفه ای تر و کابردی تر، سطح رضایت از زندگی افراد هم بالاتر.

در نتیجه می توانیم اولین و شاید مهم ترین مزیت آموزش دادن را «زیباتر شدن دنیا برای زندگی» نام ببریم.

دوم: توسعه فردی و رشد شخصی

اگر بخواهید در حیطه آموزش موفق شوید و پیشرفت کنید، باید اول از همه خودتان دائماً رشد کنید و یادگیری داشته باشید.

در واقع آموزش دادن ما را مجبور می‌کند که خودمان رشد کنیم. تا خودمان پیشرفت نکنیم، اجازه نداریم به کسی آموزش بدهیم و این از مهم‌ترین مزایای آموزش دادن است.

توسعه فردی از بهترین خاصیت‌های مدرس شدن است.

این بخش از ویدئو را نگاه کنید تا با استفاده از مفهوم «غوطه وری» ببینید چطور می توانید حال خودتان و دیگران را با آموزش خوب کنید:

سوم: درآمد بالایی داره!

به اینکه معلمین ما درآمد کمی دارند، نگاه نکنید. همین الان بسیاری از آموزش‌دهندگان حرفه‌ای، دوره‌ها، کارگاه‌ها و محصولات پرفروشی دارند که برایشان درآمدهای بسیار بالایی به همراه آورده است.

کافی است نگاهی داشته باشید به مدرسان آزاد کشور، مخصوصاً آن‌هایی که به بحث بازاریابی اینترنتی مسلط هستند! خواهید دید که درآمد ماهانه چند ده میلیون اصلاً درآمد زیادی نیست.

درصد زیادی از درآمد این افراد، درامد غیرفعال است؛ یعنی حتی وقتی در خواب هم به سر می‌برند، محصولات، دوره‌ها و کارگاه‌هایشان دارد می‌فروشد و برایشان درآمد ایجاد می‌کند. آیا این دلیل جذابی برای آموزش‌دهنده شدن نیست؟

بخشی از ویدئوی توضیحات آقای بهرام پور در مورد درآمد خوب داشتن با استفاده از آموزش دادن:

چهارم: شهرت و جایگاه اجتماعی فوق‌العاده داره!

وقتی یک مدرس معروف شوید، صدها و هزاران نفر شما را خواهند شناخت و یکی از نیازهای مهم شما که نیاز به کسب شهرت و مقبولیت و محبوبیت است، پاسخ مناسبی دریافت خواهد کرد. در نتیجه میزان رضایت شما از زندگی به طرز عجیبی بالاتر خواهد رفت. البته تمام این مزایای به شرطی است که به اندازه کافی انگیزه داشته باشید، آموزش‌های حرفه‌ای ببینید و حاضر باشید زحمات زیادی در این مسیر بکشید.

حس خوبی است که در شبکه‌های اجتماعی هزاران نفر شما را دنبال کنند، منتظر یک فایل صوتی یا تصویری از شما باشند و با عشق و علاقه به پای صحبت‌های شما در کارگاه‌ها و دوره‌ها بنشینند. این‌طور نیست؟

این ویدئو را حتماً تماشا کنید:

سایر مزایای آموزش دهنده شدن و تدریس

برخی دیگر از مزایای آموزش دادن را  با هم مرور می کنیم:

پنجم: ارتباطات قوی شکل خواهید داد

هیچ شغلی به اندازه فعالیت در حیطه آموزش، به شما این فرصت را نخواهد داد که با افراد مختلف و خصوصاً فرهیخته آشنا شوید.

تمام کسانی که به دنبال آموزش هستند، افرادی هستند که به رشد شخصی و بهتر شدن خودشان اهمیت می‌دهند؛ بنابراین شما این فرصت را خواهید داشت که ارتباطات تازه‌ای شکل دهید، افراد با مهارت‌های متفاوت و جورواجور به پیش شما بیایند و شاید هم بتوانید محصولات، همکاری‌ها و کارهای مشترک مهمی را با هم کلید بزنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین شغل دنیا چیست؟

ششم: به دیگران کمک کنید و مؤثرتر از خودتان باشید!

 یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای آموزش دادن این است که می‌توانید به دیگران کم کنید. حتی اگر بتوانید به «یک نفر» هم کمک کنید تا زندگی بهتر و رضایت بخشی بیشتری داشته باشد، گویی رسالتتان را انجام داده‌اید. حالا تصور کنید با دانش و مهارت‌هایتان این کار را برای صدها نفر انجام دهید.

با آموزش‌هایتان می‌توانید مطالب مهمی که سیستم آموزش‌وپرورش کشورمان به مردم آموزش نداده را منتقل کنید و کمک کنید تا افراد زندگی بهتری داشته باشند.

راستش را بخواهید، ما آمده‌ایم تا اثری از خود برجای بگذاریم …

و چه اثری از این بهتر که به دیگران کمک کنیم زندگی شادتری داشته باشند.

هفتم: مسیر آموزش دادن، سراسر لذت است و حس خوب…

اگرچه در مسیر موفقیت و تبدیل شدن به یک استاد و مدرس، کلی زحمت و تلاش لازم است، اما همین زحمات و تلاش‌ها حس لذتی به ما می‌دهد که تمام مسیر مدرس شدن را لذت بخش خواهد کرد.

شما در تمام بخش‌های این کار حس خوبی دارید، زیرا هم به خود و هم به دیگران نفع می‌رسانید و کمک می‌کنید تا زندگی خودتان و دیگران بهتر و با کیفیت‌تر شود

اگر به دنبال آموزش‌های حرفه‌ای و فوق‌العاده هستید…

برگردیم به سوال اوایل مقاله. از کجا می‌توانیم آموزش‌های نوین، استاندارد و بین‌المللی را یاد بگیریم؟ به چه آموزش‌دهندگانی می‌توانیم اعتماد کنیم؟

مدرسه استادی، با تجربه‌ای که از برگزاری 5 دوره بلندمدت و آموزش صدها نفر به دست آورده است، می تواند مسیر زندگی شما را متحول کند.

ابتدا در لینک زیر تصاویری از دوره های مختلف مدرسه استادی را ببینید و سپس روی تصویر زیر کلیک کنید تا اطلاعاتکامل تری راجعه به این دوره رویایی در اختیارتان بگذاریم:

گزارش تصویری از 5 دوره مدرسه استادی

و یا می توانید فرم زیر را به سادگی پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند:

فرم درخواست ها

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا