معرفی کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن

سرفصل های مهم این مقاله:

بر فواید شکرگزاری در هر دین و مذهبی تاکید شده است. شکرگزاری از نظر علمی هم ثابت شده است که فواید بی شماری دارد.
ابتدا چندتا از آنها را مرور کنیم تا ببینیم شکرگزاری چه فوایدی دارد؟

چند نمونه از فواید شکرگزاری

اگر فرد شکرگزاری هستید بهتر است بدانید از لحاظ روحی و روانی آرامش بیشتری نسبت به دیگران دارید و روح و جسمی سالم دارید. شکرگزاری تأثیر زیادی بر آرامش شما خواهد داشت.
با شنیدن کلمه «شکرگزاری» چه احساسی پیدا می‌کنید؟ در طول روز چند بار به خاطر خوشی‌های کوچک و بزرگی که نصیبتان شده خدا را شکر می‌کنید؟ اصلاً به این مسأله فکر می‌کنید؟ به نظر شما بین سپاسگزار بودن و شرایط روحی و جسمی انسان ارتباطی وجود دارد؟ آیا افراد شکرگزار انسان‌های سالم‌تری هستند؟

اگه میخوای حاالت خوب بشه بخونش

شاید به خاطر شلوغی و شتاب زندگی یا فراموش کاری انسان امروز باشد یا شاید هم دلایل دیگری باشد، هر چه که هست این روزها شکرگزاری به عادتی دور برای ما بدل شده است. در واقع به نظر می‌رسد بهانه‌های کوچک و بزرگ خوشبختی و خوشحالی به سادگی از یاد می‌رود؛ اما این فراموش کاری تبعاتی با خود به همراه دارد و این تبعات بر روح و جسم ما تأثیر منفی می‌گذارد.
احتمالاً باورش قدری سخت است؛ ولی احتمال زیادی وجود دارد که: افراد شکرگزار از نظر روحی و جسمی سالم‌تر از دیگران باشند.
بر این اساس، بیمارانی که حتی در شرایط سخت هم سپاسگزار هستند، نه تنها روحیه بهتری دارند بلکه خوابی راحت‌تر، خستگی کمتر و التهاب بدن کمتری را تجربه می‌کنند. البته اثرات شگفت انگیز سپاسگزاری بر جسم انسان به همین جا ختم نمی‌شود، تنظیم فشار خون، مرتب شدن ضربان قلب و کاهش احتمال خطر ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی از دیگر نتایج بی نظیر معجزه شکرگزاری بر جسم انسان است؛ بنابراین، اگر می‌خواهید در کنار آرامش روحی جسمی سالم داشته باشید و طعم زندگی شیرین را بچشید، شکرگزار نعمت‌های کوچک و بزرگ زندگیتان باشید.

معرفی کتاب معجزه شکرگزاری

مشخصات کلی کتاب:
نام کتاب: معجزه شکرگزاری
نویسنده: راندا برن
مترجم: سیما فرجی
ناشر: نشر نواندیش
تعداد صفحات: 260 صفحه
قیمت: نسخه چاپی حدود 20 هزارتومان و نسخه الکترونیک حدود 8 هزارتومان

می توانید کتاب های دستچین شده در زمینه ی موفقیت و روانشناسی را از فروشگاه کتاب سایت بیشتر از یک تهیه کنید، برای مشاهده ی لیست کتاب ها کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید کتاب

میخوای حالت خوب بشه؟ یکی از بهترین کتاب‌ها در اختیار توست!

معجزه شکرگزاری یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی و به اصطلاح «حال خوب کن» است. تمرینات این کتاب به شدت کاربردی و انرژی بخش هستند.
کتاب به طرز جالبی از 28 روز تشکیل شده است. هر روز مخصوص یک کار است. مثلاً روز اول شما باید نعمت‌های زندگی را بشمارید.
روز دوم، سوم و چهارم وقت آن است که روابط، سلامتی و کارهای شگفت انگیزی شکل دهید.
در روز پنجم برای اینکه از حیطه منفی‌ها خارج شویم، شیوه شگفت انگیزی جستجو کنیم. روز ششم و هفتم، بعد از کشف عناصر شگفت انگیز، آهنربای جذب پول را فعال می‌کنیم و به همین ترتیب به جلو می‌رویم.
در روز هشتم باید از همه انسان‌های اطرافتان قدردانی کنید.
روز یازدهم، باید آماده شوید تا آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.
به روزهای پایانی که نزدیک می‌شوید، شگفتی‌ها بیشتر هم می‌شوند.
روز هجدهم روز شگفتی قلب است و روز بیست و یکم، هوای شگفت انگیز!
و سرانجام روز بیست و هشتم است که شما انسان دیگری شده‌اید، شما تغییر کرده‌اید و به یک انسان شاکر و پر از انرگی مثبت تبدیل شده‌اید. روح شما پالایش شده و باید همین راه را ادامه دهید. اجازه ندهید افکار منفی به ذهنتان وارد و دوباره آن را آلوده کند.

معرفی کتاب معجزه شکرگزاری

جملات شگفت انگیز  شکرگزاری

این جمله شگفت‌انگیز را بگویید: «خدایا، سپاس‌گزارم».
این جمله شگفت‌انگیز را با صدای بلند فریاد بزنید.
سپس هر روز آن را با خودتان زمزمه کنید؛ در ذهنتان بگویید یا در قلبتان احساسش کنید. بکوشید، از امروز به بعد، به هرکجا می‌روید، احساس سپاس‌گزاری و معجزه آن را نیز با خودتان ببرید.
برای این‌که یک زندگی شگفت‌انگیز و سرشار از فراوانی و شادمانی داشته باشید؛ بدانید که فقط باید سپاس‌گزاری از خداوند را همواره بر زبان آورید و آن را در عمق وجودتان احساس کنید. می‌توانید همواره سپاس‌گزار باشید و همواره در زندگی‌تان شگفتی بیافرینید.

اگر به خواندن کتاب هایی در حوزه موفقیت و روانشناسی علاقمند هستید ما کتاب های دست چین شده را معرفی کردیم، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید

معرفی کتاب

تمرین‌های این کتاب کمک می‌کنند تا همواره به نعمت‌های زندگی‌مان بیندیشیم و آن‌ها را قدر بدانیم.
همانطور که گفتیم در کتاب «معجزه شکرگزاری» از راندا برن، 26 تمرین ویژه برای شکرگزار بودن پیشنهاد می‌شود. دقت داشته باشید این تمرین‌ها نقطه شروعی برای «سپاس‌گزارانه‌ زیستن» هستند.
نقطه شروع هستند زیرا هرچه بیشتر از خداوند سپاس‌گزاری کنیم، باز هم کم است. برای سپاس‌گزارانه‌ زیستن باید در عمل سپاس‌گزار باشیم.
قدردانستن نعمت‌ها به این معنی است که به‌ خوبی از آن‌ها استفاده کنیم. پس از تمام‌شدن دوره 26 روزهٔ این تمرین‌ها بکوشید آن‌ها را همواره تکرار کنید.

معرفی کتاب معجزه شکرگزاری

راندا برن نویسنده کتاب معجزه شکرگزاری کیست؟

خانم راندا برن که اکنون 74 سال سن دارد (متولد 1945) نویسنده و تهیه‌کننده سرشناس استرالیایی است. خانم برن بیشتر برای نگارش سری کتاب‌های راز شناخته می‌شود. وی در سال 2007 از سوی مجله تایم به عنوان یکی از 100 نفر تأثیرگذار در دنیا معرفی شد.
در ادامه فعالیت های نویسندگی اش، او کتاب قدرت، جادو و قهرمان و معجزه شکرگزاری را نیز به نگارش درآورد.
فقط کتاب راز او در سال 2007 بیش از 19 میلیون نسخه به 40 زبان دنیا به فروش رفت و در بیش از 2 میلیون دی‌وی‌دی تکثیر شد. کتاب و فیلم راز روی هم بیش از 300،000،000 میلیون دلار فروش کرده‌اند.
برن بعد از یک دوره سختی و فروپاشی وضعیت مالی و اقتصادی، کتابی را از دخترش می‌گیرد که مطالعه کند؛ این کتاب که توسط والاس واتلز به نام «علم پول‌دار شدن» نوشته شده است به خمیر مایه افکار راندا برن تبدیل شد و برن در کتاب‌هایش چندین بار از اثر‌گذاری این کتاب بر اندیشه  و مبانی فکری‌اش نام می‌برد و معتقد است والاس واتلز بینش جدیدی به وی داده است.
راندا برن پس از سال‌های پیاپی شکست‌های مکرر اقتصادی در نهایت به موفقیت رسید و در سال 2007 از سوی مجله تایم به عنوان یکی از 100 نفر تاثیرگذار در دنیا معرفی شد.

شکر-گزاری

چند جمله زیبا از راندا برن نویسنده معجزه شکرگزاری

 • وقت بگذارید و خودتان را بشناسید.
 • تمام آرزوها و اهدافتان را شناسایی کنید.
 • تا جایی که می‌توانید وقت بگذارید، هر چه از زندگی می‌خواهید یادداشت کنید، تمام اهداف کوتاه مدت و بلند مدتتان را بنویسید و با خودتان رو راست باشید.
 • کارهایی را انجام ندهید که دیگران از شما خواسته‌اند. کارهایی را انجام دهید که خودتان دوست دارید، کارهایی که حداقل در نهایت لبخند به لبانتان بیاورند.
 • نیازی نیست هر روز به تابلو تجسمتان نگاه کنید. به خصوص با حالت مکانیکی و بی‌احساس به آن نگاه نکنید. حتی اگر تابلو تجسمی درست نکرده‌اید اما آن را در ذهنتان دارید و می‌توانید حسش کنید، به خواسته‌تان می‌رسید.
 • شروع کنید به احساس کردنش، حسش کنید. اگرچه نامرئی و غیر‌ملموس است، اما شروع کنید به احساس کردنش و در آن رؤیا زندگی کنید. باید خیلی به شما نزدیک باشد، مثل نفس کشیدن و هر چه قوی‌تر حسش کنید زودتر و قوی‌تر به آن خواهید رسید.

معرفی کتاب هفته های قبل به صورت زیر است

معرفی کتاب «کِی؟» (بهترین راه حل ها برای یک زمان سنجی عالی)

معرفی کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

معرفی کتاب «هنر شفاف اندیشیدن»

معرفی کتاب «تمرکز»

معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

معرفی کتاب «هنر گمشده گوش دادن»

معرفی کتاب تئوری انتخاب

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه دربارهٔ «معرفی کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن»

  1. بیشتر از یک نفر.

   سلام دوست عزیز
   خیلی خوشحالیم که مقاله معرفی کتاب معجزه شکرگذاری براتون موثر بوده
   ما رو در جریان موفقیت های بیشترتون قرار بدین
   ممنون از همراهی شما
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید

اسکرول به بالا