معرفی کتاب – سکوت قدرت درونگراها

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور!

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!

معرفی کتاب – سکوت قدرت درونگراها

معرفی کتاب – سکوت قدرت درونگراها

کتاب سکوت در سال 2012 در آمریکا به چاپ رسید و در همان سال پرفروش ترین کتاب سال نیویورک تایمز/ واشینگتن پست/ لوس آنجلس تایمز/ NPR/ INDIE/هفته نامه ناشران آمریکا شناخته شد. همچنین موسسه آمازون آن را در لیست سه کتاب برتر سال 2012 قرار داد، همچنین بسیاری از هفته نامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان این کتاب را در لیست 10 کتاب برتر سال 2012 اعلام کرده اند.

خانم سوزان کین یک فرد درون گرا است که در زمینه درون گرایی تحقیقات زیادی انجام داده است و کتاب مشهوری با نام Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking (اگر بخواهیم ترجمه کنیم: سکوت: قدرت درون گراها، در دنیایی که از حرف زدن نمی‌ایستد!) دارد که در این کتاب بسیار زیبا در مورد قدرت‌های افراد درون گرا و این که چطور می‌توانند با تغییراتی در شناخت و زندگی خود بازدهی و رضایت خود را بسیار بیشتر کنند، صحبت می‌کند.

در ویدئوی زیر یک معرفی کوتاه از این کتاب را برای شما دوستان عزیز آماده کرده‌ایم و امیدواریم کتاب را مطالعه کنید و از آن استفاده نمایید.

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

 

برای دانلود فایل PDF کافیست اینجا کلیک کنید 

 

همچنین پیشنهاد می‌کنم که ویدئوی سخنرانی بسیار عالی از خانم سوزان کین در تد را مشاهده نمایید:

 

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

متن ویدئوی معرفی کتاب – سکوت قدرت درونگراها:

دوستان عزیز وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان سلام

سعی داریم هرماه کتابی را برای شما عزیزان معرفی کنیم و کتابی که این ماه برای شما در نظر گرفتیم، کتاب سکوت قدرت درون‌گراها در دنیایی که از حرف زدن بازنمی‌ایستند نوشته خانم سوزان کین است.

این کتاب در خصوص درون‌گرایی و ویژگی‌های این افراد و همچنین روابط بین افراد درون‌گرا و برونگرا صحبت شده که با توجه به اینکه بیش از یک‌سوم جامعه را افراد درون‌گرا تشکیل می‌دهند، پیشنهاد می‌کنم چه افراد درون‌گرا حتماً این کتاب را مطالعه کنند و از ویژگی‌های شخصیتی‌شان آگاه شوند و بدانند چگونه بتوانند انرژی‌های خودشان را آزاد کنند و از پتانسیل‌های خودشان به‌خوبی استفاده کنند و همین‌طور افراد برونگرا با توجه به اینکه حتماً یکی از نزدیکانشان حالا چه در روابط اجتماعی، چه در خانواده و یا در محیط کار درون‌گرا هست بتوانند با آن‌ها ارتباطات بهتر و مؤثرتری داشته باشند.

این کتاب در سال 2012 منتشرشده و در آن سال جزو سه کتاب پرفروش آمازون بوده و خوشبختانه کتاب، به‌روزی هست و به فارسی توسط خانم‌ها نرگس جوادیان و نعیمه اعتدال مهر ترجمه‌شده و این کتاب در دسترس هست و می‌توانید تهیه کنید.

خانم سوزان نویسنده کتاب، به‌شدت درون‌گرا بوده و درباره خودشان می‌گویند: گوش دادن را به حرف زدن، مطالعه را به روابط اجتماعی و شرکت در فضاهای مجازی را به شرکت در گروه‌های اجتماعی ترجیح می‌دهند و با توجه به اینکه سخنران خوبی نبودند، تعجب می‌کنند که چگونه در چند سال گذشته بیش از صد سخنرانی بزرگ را داشته‌اند، یک سخنرانی بسیار عالی هم در تد داشتند که در انتهای این مقاله ویدئوی آن را قراردادیم و شما می‌توانید مشاهده کنید.

سخنرانی ایشان، بسیار عالی هست که موضوعش درباره درون‌گرایی است.

 

دوره غیر حضوری سخنرانی و فن بیان را مشاهده کنید

 

اگر بخواهم توضیح بیشتری درباره کتاب بدهم، همان‌طوری که در ویدئوی قبلی در خصوص درون‌گرایی توضیح داده بودم و با توجه به اینکه بیش از یک‌سوم جمعیت را درون‌گراها تشکیل می‌دهند، لازم هست که افراد این ویژگی‌های خودشان را بشناسند و این‌را در نظر بگیرند که جامعه درسته افراد را به سمت برونگرایی سوق می‌دهد و درون‌گرایی یک‌بار منفی برای بیشتر افراد دارد، ولی این را در نظر بگیرید که اگر افراد درون‌گرا نبودند شاید جای خیلی از این ایده‌های ناب و کارهای بزرگ در دنیای ما خالی بود.

کارهای بسیار بزرگی توسط افراد درون‌گرا انجام‌شده و به‌جای اینکه افراد درون‌گرا سعی کنند به برونگرایی تظاهر کنند و انرژی‌های خودشان را هدر بدهند، سعی کنند در همان‌جایی که هستند آن را پیدا کنند، هم احساس راحتی بیشتر دارند و هم می‌توانند بیشتر از آن توان و انرژی‌ای که دارند، استفاده کنند.

در این کتاب یک ‌فصلش در خصوص این موضوع هست که باشخصیت‌های مخالف چطور برخورد داشته باشیم

یعنی اگر درون‌گرا هستیم با یک برونگرا و اگر برونگرا هستیم با یک درون‌گرا چگونه برخورد کنیم.

مثال: شاید برای فردی باشخصیت برونگرا، سکوت یک درون‌گرا آزار دهنده باشد و بالعکس برای یک درون‌گرا

عجیب باشد که بعد از یک روز پرمشغله و شلوغ، چگونه یک برونگرا همچنان پرانرژی هست و شاید ترجیح بدهد که به مهمانی هم برود، در این کتاب درباره روش‌های ارتباطی این دو شخصیت و حل مشکلاتشان آموزش‌های بسیار خوبی ارائه داده ‌شده است که با مطالعه می‌توانیم خیلی از این مشکلات را برطرف کنیم.

ما اگر درک درستی از افراد دیگر با ویژگی‌های شخصیتی متفاوت داشته باشیم، این موضوع خیلی به ما کمک می‌کند و می بینیم که چقدر روابطمان بهتر می‌شود.

 

 

یک‌فصل دیگر این کتاب به کودکان درون‌گرا پرداخته است و پیشنهاد می‌کنم که والدین و معلمین این فصل را به‌دقت مطالعه کنند، چون اگر کودکان درون‌گرا از همان دوران کودکی این ویژگی‌شان شناخته نشود و در زمین‌بازی، خانه و مدرسه نتواند انرژی‌هایشان را آزاد کنند و به‌طور مناسب با آن‌ها برخورد نشود، ممکنه که در آینده نتواند جایگاه واقعی خودشان را پیدا کنند و به همین دلیل فرصت‌های خوب زیادی را از دست بدهند.

دوستان گرامی به این نکته توجه کنید که شخصیت درون‌گرا و برونگرا به‌طور مطلق وجود ندارد و درون‌گرایی و برونگرایی یک طیف گسترده هست که هرکدام از افراد با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌شان در یک قسمت از این طیف قرار دارند، به همین دلیل یک فرد نمی‌تواند بگوید من درون‌گرا و یا برونگرای مطلق هستم.

هرکدام می‌توانند قسمتی از ویژگی‌های این طیف را داشته باشند ولی افراد می‌توانند با کسب مهارت‌های دیگر این مهارت‌ها را توسعه بدهند، توسعه این مهارت‌ها با اینکه ما بخواهیم کلاً نقش یک شخص برونگرا و درون‌گرا را بازی کنیم کاملاً متفاوت هست، با شناخت ویژگی‌های خودمان و همچنین ویژگی‌های شخصیتی‌مان، می‌توانیم از ویژگی‌های شخصیتی تیپ مخالف خودمان هم استفاده کنیم ولی با آگاهی و دانش کامل

در این کتاب از مشاهدات عینی و مطالعات علمی به‌روزی استفاده‌ شده است. بسیاری از این ویژگی‌های شخصیتی، به مسائل ژنتیکی و فیزیولوژیکی مرتبط است و قسمتی به محیط، جامعه و جغرافیایی محل سکونت ما بستگی دارد و همه این‌ها بر این مطالبی که گفته شد و بر روی این ویژگی‌های شخصیتی اثر دارد.

در پایان این کتاب خانم سوزان کین جمله بسیار زیبایی دارند که دوست دارم برایتان بیان کنم.

ایشان می‌نویسند که:

 

راز زندگی شاد این است که زیر نور مناسب قرار بگیری

برای بعضی‌ها نور روی سن تئاتر جذاب است و برای بعضی دیگر نور چراغ مطالعه روی میز

کشف کنید برای چه‌کاری به این دنیا آمده‌اید و اطمینان حاصل کنید که مأموریتتان را انجام خواهید داد

 

در پایان از شما دوستان عزیز تقاضا می‌کنم چنانچه درباره این کتاب نظری دارید در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید و یا اگر قسمت‌هایی از این کتاب، برایتان جالب بود و می‌خواستید دوستان دیگر هم از آن اطلاع داشته باشند برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

ممنون از توجهتان

پیروز و موفق باشید

پیام

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور!

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه دربارهٔ «معرفی کتاب – سکوت قدرت درونگراها»

اسکرول به بالا
پیام

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور!

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!