طرز برخورد با افراد مسخره کننده | بهترین روش‌ها چیست؟

سرفصل های مهم این مقاله

پیام بهرامپور

دوره رایگان گپ و گفت کسب و کاری با پیام بهرام پور

گفتگوهایی عمیق برای نجات کسب و کارتان!!

طرز برخورد با افراد مسخره کننده

احتمالاً شما هم در موقعیت‌هایی قرارگرفته‌اید که مورد تمسخر واقع شده‌اید و نمی‌دانسته‌اید با افراد مسخره کننده، چگونه رفتار کنید! یا سوالات زیر برایتان پیش آمده است:

 • چرا همه منو مسخره میکنن؟
 • جواب دندان شکن به مسخره کنندگان چیست؟
 • تمسخر دیگران چرا روی می‌دهد؟

در مقاله پیش رو تلاش کرده‌ایم بهترین راهکارها و روش‌های برخورد و رفتار با افراد مسخره کننده را به شما یادآور شویم. اگر راهکار دیگری هم می‌شناسید، آن را در قسمت کامنت ها برایمان بنویسید تا دیگران هم استفاده کنند.

طریقه درست رفتار با افراد مسخره کننده چیست؟

افراد مسخره کننده چه ویژگی‌هایی دارند؟

بسیاری از این افراد از تمسخر دیگران و گستاخی لذت می‌برند. احتمالاً این رفتار آن‌ها می‌تواند ناشی از دلایل زیر باشد:

 • حسادت
 • دشمنی و کینه‌ای که از قبل مانده
 • مشکلات روانی آن‌ها
 • و….

افرادی که دیگران را مورد تمسخر قرار می‌دهند، اغلب پرخاشگر هستند و اینکه دیگران نسبت به آنها حس بدی داشته باشند، برایشان اهمیتی ندارند. برخی از این افراد هم خودشیفته هستند و خود را برتر و بالاتر از دیگران می‌بینند.

 

چند روش رفتار با افراد مسخره کننده که به خوبی کاربرد دارد!

راه های مختلفی برای رفتار با افرادی که ما را مورد تمسخر و تحقیر قرار میدهند، وجود دارد. از روش های زیر برای مقابله با افراد طعنه زن و متلک پران استفاده کنید:

 

روش اول: مبتنی بر نادیده گرفتن طرف مقابل

در روش اول، شما بر اعصاب خود مسلط هستید و با نادیده گرفتن فرد مسخره کننده، تلاش دارید او از رفتار ناشایست خود، نتیجه نگیرد. شاید انجام کارهای زیر در این زمینه راهگشا باشد:

قیافه عبوس و جدی به خود بگیرید! 

بعضی مواقع لازم است تنها با زبان بدنتان نشان دهید که از رفتار طرف مقابل رضایت خاطر ندارید. با وجود اینکه عصبانی بودن در  این شرایط طبیعی است، اما در این روش باید قیافه ای خشک و جدی به خود بگیرید. بعضی افراد مسخره کننده، آرامش شما برایشان بهترین جواب است. حتی ممکن است آنقدر واکنش نشان دهند که بالاخره شما را وادار به واکنش کنند، اما همچنان تلاش کنید آرامش خود را حفظکرده و تنها با قیافه‌ای اخمو نشان دهید از او خوشتان نمی آید. با این کار به او ثابت می‌کنید حتی ارزش جواب دادن هم ندارد.

از او روی گردان شوید!

این روش هم مبتنی بر زبان بدن است. شما با رویگردانی از طرف مقابل به اون نشان می‌دهید که رفتارش زشت و منزجر کننده است.  سعی کنید شانه و پای خود را در جهت عکس طرف مقابل به کار بگیرید و نسبت به رفتارش بی تفاوت باشید.

محل را ترک کنید!

لزومی دارد در محلی بمانید که شخصی مشغول تمسخر شماست؟ رک کردن ان مکان را به منزله ضعف خود به حساب نیاورید. این مورد را به منزله این به حساب آورید که شخص مقابل آنقدر برایتان بی اهمیت است که حاضر نیستید با او در یک مکان بمانید! شاید این رفتار او را هم به خود بیاورد…

رفاقت تعطیل…!

اگر رفتارهای چنین شخصی چندبار تکرار شده، هیچ لزومی ندارد دوستی‌تان را با چنین فرد بی ادبی ادامه دهید. بنابراین یک بار برای همیشه او را ترک کنید و رفاقتتان را با افرادی مودب‌تر برقرار کنید.

 

روش دوم: مبتنی بر مقابله با فرد مسخره کننده

همچون سحابی باشید و با این افراد مقابله کنید!

در روش دوم مقابله با افراد تحقیر کننده، به روشی تهاجمی تر عمل می‌کنید و این بار مقابله به مثل می‌کنید. این ابتکارات را دنبال کنید:

رک و رو راست جوابش را بدهید!

گاهی مقابله به مثل بهتر جواب می‌دهد. مستقیم با چنین فردی مقابله کنید و هرچه گفت جوابش را بدهید. برای اینکه بتوانید به فردی حاضر جواب تبدیل شوید، مقالات زیر در این زمینه به شما کمک خواهد کرد:

چطور حاضر جواب تر باشیم؟

چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟

تمرینات فن بیان

شوخ طبعی هم جواب می‌دهد

شوخی بسیاری از اوقات هم از سطح تنش‌ها می‌کاهد و هم بهترین راهکار است. اگر بلد باشید بحث را به سمت شوخی ببرید، احتمالاً فضایی دوستانه، جایگزین فضای سنگین تمسخر و تحقیر خواهید کرد.

اگر نمی‌دانید چطور باید شوخ طبع باشید، مقالات زیر را مطالعه کنید:

چطور شوخ طبع باشیم و دیگران را بخندانیم؟

ایجاد شرایط طنز در سخنرانی | مقاله جامع و ویدیویی

اگر او بی ادب است، شما اینطور نباشید!

یکی از تمیزترین راه‌های مقابله با افراد بی ادب و مسخره کننده، مهربانی و شفقت با اوست. چنین افرادی نیاز به شفقت دارند و شاید از اینکه کارش زشت و منزجر کننده است، آگاه نیست. اگر شما هم به اندازه او بی ادبی کنید، پس فرق شما با او چیست؟ به قول مولانا: “گر تو با بد بد کنی، پس فرق چیست؟”
سعی کنید تن صدایتان را پایین بیاورید و با گفتن جملات و عبارات مودبانه‌ای همچون “لطفا ادامه نده” و “لطفا احترام خودتان را نگه دارید” او را متوجه اشتباهش کنید.
این را درک کنید که چه چیزی او را آزار داده که مجبور به تمسخر شما شده است؟ شاید به اندازه کافی به او محبت نمی شود که دست به چنین رفتاری می‌زند… به او بگویید چطور می‌توانید کمکش کنید تا از عصبانیت و خشمش کم شود؟

او را به محلی دیگر ببرید و خصوص حرف بزنید

از فرد مقابل بخواهید با شما به مکانی دیگر بیاید تا صاف و پوست کنذه با هم در فضایی تازه ملاقات و صحبت کنید. اگر لجبازی کرد و پرخاشگری کرد، روشی دیگر را امتحان کنید. اما اگر مودبانه از او چنین درخواستی کنید، به احتمال زیاد درخواستتان را رد نخواهد کرد.

 

درشرایطی که مورد تمسخر قرار می‌گیرید، ممکن است خشمگین شوید!

از روش های زیر، خشم خودتان را کنترل کنید!

تمرینات کنترل خشم ؛ 5 روش علمی و ساده

 

چطور با افراد مسخره کننده که سخنرانی را به هم می‌ریزند برخورد کنیم؟

معمولاً برخوردها در چنین شرایطی با افراد مسخره کننده دو حالت دارد.

 • یا به صورت خیلی ضربتی و کوبنده است
 • و یا خیلی بی‌تفاوت که کنترل سخنرانی از دست داده می‌شود.

هر دو این حالات اشتباه هستند و ما باید از انرژی فرد به بهترین نحو استفاده ببریم.

چطور افراد مسخره کننده را بسیار حرفه‌ای مدیریت و کنترل کنیم و اجازه ندهیم که کار ما را خراب کنند؟

طرز برخورد با افراد مسخره کننده در سخنرانی را در فیلم زیر تماشا کنید:

 

 

مدیریت بحران افراد مسخره کننده به روش خلبانان

خلبانان را الگوی خود در مقابله با افراد مسخره کننده قرار دهید

فرض کنید که  خلبان یک پرواز مسافربری هستید و مسئولیت جان و سلامتی تمام مسافران هواپیما به عهده شما است. در حین پرواز با یک ایراد و یا یک آلارم که شما را از یک ایراد و یا یک نقص فنی آگاه می کند، مواجه می شوید. مسلما یک خلبان کارکشته و زبده هرگز تصمیم سریع و عجولانه ای نمی گیرد و ممکن است که یک شخص عادی بگوید که خب کاری به این قطعه ای که دارد ایراد را اعلام می کند ندارم و یا اینکه اصلا این قطعه را خاموش کن و یا از مدار خارج بکن!

این می تواند خطر خارج شدن مدیریت پرواز را در ادامه داشته باشد. اما یک سخنران هم میتواند مثل یک خلبان خیلی خیلی در اوج باشد و خب مسئولیت مدیریت آن مخاطبان را در سخنرانی خودش به عهده داشته باشد.

در حقیقت باید از تکنیک هایی که خلبان ها استفاده می کنند به عنوان سخنران استفاده بکنید. خلبان وقتی ایراد را می بیند شروع می کند به بررسی کردن  و بلافاصله متوجه می شود که ایراد بسیار بسیار اورژانسی هست و یا اطلاع از عیبی است که ممکن است در چند دقیقه آینده پیش بیاید و بنابراین آنجا تصمیم میگیرد که حالا چه برخوردی با آن ایراد و یا نقص فنی بکند.

خب، در پرواز ما و در حقیقت در سمینار ما، در سخنرانی ما شخصی از حضار شروع می کند به اصطلاح خوشمزگی و جوک تعریف کردن و جواب های طنز به سوالات ما دادن.

مسلما خیلی از سخنران ها چیزی که الان وجود دارد، به شدت با آن شخص برخورد می کنند مثل خلبان ناشی که خیلی سریع می خواهد آن قطعه را از مدار خارج کند و به هیچ عنوان مطلع نیستند که این به ضرر آن پرواز و به ضرر آن سمینار خواهد بود، بنابراین این کار به هیچ عنوان کار منطقی و کار عاقلانه ای نیست. راهکارهای مختلف وجود دارد که من می خواهم اینجا چند نمونه از بهترین راهکارها را با همدیگر بررسی بکنیم.

راهکار اول مدیریت افراد مسخره کننده در سخنرانی

اولین راهکاری که باید حتما مد نظر قرار بدهیم این است که: با آن شخص و با آن ایراد مقابله نکنیم. بررسی بکنیم ببینیم که موضوع چه چیزی است. خیلی وقت ها این جور افراد فقط احتیاج به توجه دارند و فقط می خواهند به نوعی جلب توجه بکنند که در جمع و بخصوص توسط سخنران  دیده بشوند، بنابراین آن چیزی که آنها می خواهند در وهله اول خیلی راحت می توانیم یک مقدار کم رنگتر به آنها بدهیم.

می توانیم از انرژی آنها به نفع سمینار استفاده کنیم به این صورت که اگر چیز خنده داری گفتند کمی با آنها همراهی می کنیم و لبخند می زنیم و خب این فرصت را میدهیم که حتی جمع هم به حرف آنها عکس العمل نشان بدهند و بخندند و خب چیزی که خیلی مهم است بلافاصله بعد از اینکه لبخند جمعی تمام شد صحبت خودمان را طبق برنامه ادامه می دهیم.

راهکار دوم مدیریت افراد مسخره کننده در سخنرانی

مورد بعد اینکه ما می توانیم در حین سخنرانی و در فرصت های مختلفی که برای ما پیش می آید بارها و بارها دوباره از انرژی آن شخص استفاده کنیم . حرف ها و موارد مختلف را به آن شخص ارجاع بدهیم و از او بخواهیم حرف خنده دار را دوباره تکرار کند و یا خودمان آن کار را انجام بدهیم.

 

این همان توجهی است که آن شخص می خواهد و ما در حقیقت با این کار داریم به او توجهی که خواهان آن است را می دهیم.

راهکار سوم مدیریت افراد مسخره کننده در سخنرانی

مورد سوم این است که حتما زمانی که آن شخص دارد از خودش به اصطلاح خوشمزگی ها را بروز می دهد و آن حرف های خنده دار را می زند بعد از کمی همراهی به او یادآوری کنیم که هدف از سخنرانی چیست

و از او بخواهیم که به انتظارات  ما توجه بکند حالا نوبت او است که با ما همکاری بکند.

با ترفندهای مختلف هم از طریق شوخی و طنز و هم گاهی کمی جدی تر می توانیم به او یادآوری بکنیم و از او بخواهیم که با ما همراهی بکند و خب زمانی که شما دارید فرصت های مختلفی را برای او بوجود می آورید به احتمال خیلی زیاد آن شخص با شما همراه خواهد بود.

خب این سه راهکار برای همراهی با آن شخصی است که می خواهد یک مقدار توجه جمع را به خودش جلب بکند، اما گاهی وقت ها پیش می آید که آن شخص به هیچ عنوان هیچ کدام از این راهکارها را نمی پذیرد و شما می بینید که او دارد مدیریت آن برنامه و آن سخنرانی را بهم می زند.

 

رفتار قاطعانه با کسانی که سخنرانی را به تمسخر می‌گیرند

آنجا زمانی است که لازم است که یک مقدار جدی تر با آن برخورد بکنید.

در برخورد فردی قاطع و با شهامت باشید

 

خب، بهترین کاری که می توانیم بکنیم این است که

 

در حین صحبت کردن قدم بزنیم و به سمتش برویم و دستی روی شانه اش بگذاریم و چیزی در گوشش بگوییم

 

و یا اینکه از او بخواهیم اجازه بدهد که من بحث را ادامه بدهم.

حالا در ساعت استراحت با هم صحبت می کنیم یا اگر زمانی وجود دارد مثل استراحت از او بخواهیم که اجازه بدهد یک مقدار بحث ما جدی تر بشود. آخر جلسه فرصتی می دهیم که یک مقدار با همدیگر همراه باشیم.

 

چطور خشم‌مان را مواقعی که مسخره می‌شویم کنترل کنیم؟

بسیاری از این موقعیت‌ها ممکن است ما را دچار خشم  عصبانیت کنند. خدای نکرده، یک لحظه خشم می‌تواند موجب یک عمر پشیمانی شود. اگر می‌خواهید بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های مقابله با خشمگین شدن را یاد بگیرید، محصول زیر برای شما آماده شده است:

روی تصویر زیر کلیک کنید:

پشتیبانی بیشتر از یک

پشتیبانی بیشتر از یک

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۵ دیدگاه دربارهٔ «طرز برخورد با افراد مسخره کننده | بهترین روش‌ها چیست؟»

 1. سلام خسته نباشید من بچه روستا هستم و همه منو میشناسن و باهام فامیل هستن چند نفر غریبه روی من اسم خیلی بدی گذاشتن و اینو جلوی فامیلام تکرار میکنن و بهم هی میگن ۵ هزاری چیکار کنم که دیگه نگن لطفا کمک کنین

 2. سلام من کلاس هفتم هستم چند تا از بچه ها منو مسخره میکنن اسمم رو مسخره میککند چون میدونن از فامیلیم بدم میاد همش اسم و فامیلیم رو کامل میگن جلوی هم
  تمام دوستام رو هم کشیدن طرف خودشون
  وقتی هم که بهشون محل نمیدم میگن
  اوووووو ببین فلانی عصبانی شده
  دیگه باید چیکار کنم

 3. سلام خسته نباشید.
  من کلاس نهم هستم و بیشتر بچه های کلاس من رو بخاطر بدنم و اسم خودم و پدرم من رو مسخره می‌کنند و این هر روز بدتر میشه و نمیدونم چکار بکنم.
  خیلی ممنون اگه جواب بدید.

 4. سلام من کلاس نهم هستم تو کلاس خیلیا اذیتم میکنن وحرف بد میگن به من ولقب میزارن ودروغ میسازن حتی مدیرمون چند بار ازشون عصبی شد اما حرف روی کلشون نمیره چیکارکنم

 5. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  چقدر خوب که مقالات آموزشی مطالعه می‌کنید.
  اگر فکر می‌کنید این موضوع بدلیل عدم اعتماد به نفس کافی شماست دوره رایگان اکسیر بهتون کمک خواهد کرد.
  تاب آور و بیشتر ازیک نفر باشید…
  دوره رایگان اکسیر | مس ارتباطاتت را طلا کن!

 6. سلام یکی فامیلی منو مسخره میکنه
  یه بار این کارو کرد چیزی نگفتم دفعه بعدی اگه
  این کارو کرد میزنم فک ودهنشو خورد میکنم
  این بهترین راهه مگه نه؟ یبار کتک بخوره دیگه عمرا زر زیادی نمیزنههههه

 7. شما باید رابطه رو با به اصطلاح ( دوستتان ) تمام کنید
  چون که اگر ادامه پیدا کند سبب مشکلات بزرگترین خواهد شد

 8. لعنتی ادامو جلو بقیه در میاره بعد هر هر میخنده، حتی وقتی با یکی ساده حرف میزنم ادامو در میاره و بعد میخنده درست مثل دختربچه‌های ده یازده ساله. انگار من دلقکشم! منتظرم یه بار دیگه تکرار کنهذتا دهنشو سرویس کنمممم نفس کششش

 9. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که این موضوع رو پذیرفتید و به دنبال حل آن از طریق آموزش هستید.
  بهتون پیشنهاد می کنیم در این راستا دوره رایگان اکسیر رو مشاهده کنید.
  دوره رایگان اکسیر | مس ارتباطاتت را طلا کن!
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 10. همش ادامو در میاره
  امروز سر کلاس معلممونو صدا کردم گفتم خانم معلممونم جوابمو نداد
  تا ظهر هی با اون یکی دوستش میگفتن خانوم خانوم
  من اصلا حرف خنده داری نزده بودم

 11. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال کننده مقاله های آموزشی هستید.
  در متن مقاله روش هایی در خصوص نحوه برخورد با این دسته از افراد مطرح شده است؛ امیدواریم براتون مفید باشه…
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 12. من تو روستا زندگی میکنم با مینی بوس میرم مدرسه و میام‌ ولی مینیبوسمون‌ دخترو‌ پسر قاطیه‌ بعد همشونم‌ مسخره میکنن‌ و تیکه میندازن‌ چس کار کنم‌ من؟

 13. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که برای چالش های روزانتون دنبال محتوا و مقاله های آموزشی هستید.
  در متن مقاله در این خصوص راهکارهایی اشاره شده است که میتونه براتون کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 14. سلام من ۱۴ سالمه کلاس هشتم مدرسه نمونه چند نفر از کلاس منو خیلی اذیت می کنن خسته شدم برای مثال دیروز صدای سگ اومد یکی گفت چقدر شبیه صدای زهرا است اصلا خودشه بچه ها هم پشتش خندیدن من ادمیم که اگر چیزی بگن اصلا چزی نمی گم انگار اصلا چیزی نشنیدم انقدر چیزی نگفتم که رو شون زیاد شده حالا خداییش یه چند نفری تو کلاس خیلی با شعورن وقتی این حرفو بهم زدن یکی از بچه های با شعور گفت چه کار این بد بخت دارین چرا اذیتش می کنین هر چی هیچی نمی ه روتون رو زیاد می کنین بس کنید دیگه یا همش بخاطر قدم مسخرم می کنن جلو تمام معلما و دوستام مسخرم می کنن یه دفعه سر کلاس اینقدر اذیتم کردن که معلم علومم گفت خدا از دست شما ها به زهرا صبر بده خیلی خسته شدم یه ترمه دارم تحملشون می کنم لطفا یه راهی بزارید جلوم

 15. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که برای مسائلتون دنبال محتوا و مقاله های آموزشی هستید.
  در متن مقاله در این خصوص به راهکارهایی اشاره کردیم که میتونه براتون مفید باشه.
  همچنین بهتون پیشنهاد می کنیم دوره رایگان های اکسیر ( در خصوص افزایش اعتماد به نفس)، دوره رایگان ۲۱ مهارت ارتباطی و دوره رایگان کاریزماتیک رو مشاهده کنید؛ در این زمینه بهتون کمک خواهد کرد.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.
  دوره رایگان ارتباطات کاریزماتیک
  ۲۱ درس کاربردی در حیطه تفکر | مهارت های ارتباطی | فن بیان و سخنرانی
  دوره رایگان اکسیر | مس ارتباطاتت را طلا کن!

 16. سلام خسته نباشید من یه دانش اموز ۱۰ساله هستم وقتی میرم مدرسه چند تا از بچه های کلاسمون هم اذیتم میکنن وهم مسخرم میکنن چیکار کنم دیگه این کار نکنن

 17. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که تو این روزا و تو این سن کم اهل مقاله آموزشی هستی.
  در متن مقاله در این خصوص راهکارهایی ارائه کرده که میتونه برات مفید باشه…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشی…

 18. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال محتوای اموزشی هستید.
  در متن مقاله به راهکارهایی در این خصوص اشاره شده است؛ امیدواریم براتون مفید و کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر…

 19. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم سایر متن مقاله و راهکارها در این راستا براتون کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر…

 20. همه مثل هم نیستن .بعضی افراد بخاطر کینه و حسادت به طرف مقابل.کمبودش و با مسخره کردن و خودشو بالاتر از همه دونستن ارضا میکنه .دوست عزیز وقتی جواب طرف و ندی سر به زیر باشی اونطرف فکر میکنه ازش میترسی .فرداش دباره میاد بدتر و بدتر میکنه و اعصاب و روان تو داغون میکنه .فقط بکوبش طرف و برین بهش .مطالب اینترنت جواب نمیده

 21. من یک کلاس هشتمی هستم ۳۲ نفر هم کلاسی ام مرا ل خاطر مثبت بودنم مسخره میکنند و تازه چون یکی از هم کلاسی هایم فامیلم میره تو جمع فامیل میگه بدتر میشم . من به کل افسرده شدم میخوام هیچ حرفی نزنم و تازه وسط کلاس غیر مستقیم میگم و من نمیتونم مح رو ترک کنم

 22. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ متن مقاله در این راستا براتون کاربردی هست، به موارد مطرح شده عمل کنید.
  بیشتر ازیک نفر…

 23. ببین خواهر مهمترین دلیل اینه که هی هیچی نمیگیم. من خودم تو مدرسه این جور افراد زیاد دیدم، هم کسایی که مسخره میکنن هم کسایی که مسخره میشن. اگه دقت کنی همه کسایی که مسخره میشن یه ویژگی مشترک دارن و اونم اینه که هیچی نمیگن و وقتی مسخره میشن عین گلابی می‌مونن. هیچی نمیگن! در واقع این ویژگی ما ریشه در کودکی داره، زمان هایی که بچه بودیم و سعی میکردیم همه رو راضی نگه داریم(به هر حال تو این فضایی بزرگ شدیم دیکه چه میشه کرد) مشکل اینه که ما حتی سعی میکنم این افراد رو هم راضی نگه داریم! یعنی قبل از اینکه چیزی بگیم با خودمان میگیم یعنی چی میگه؟ نکنه ناراحت بشه؟ یا چیز های از این قبیل. اگه از من میپرسی بهترین راهکار جدی بودنه. آدم های جدی اصلا مسخره نمیشن، تو روشون وایسا و حرفتو بزن، شکایت کن و ناراحتی تو ابراز کن.
  متاسفانه این آدم های به اصطلاح عوضی همه جا هستن نه میشه حذفشون کرد نه میشه جایی رفت که نباشن، باید روی خودت کار کنی چون تا آخر زندگی با این آدم ها طرف هستی، یک بار متفاوت رفتار کن مطمئنم راضی میشی.

 24. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر…

 25. سلام.دوست عزیز فورا کلاس و یا حتی مدرسه ت رو عوض کن به بهانه دوری مسیر و… تو فامیل تابلو نکن بدترین دشمنت همون همکلاسی فامیلته! و دیگه تو هیچ جمعی بیش از حد مهربان و صمیمی نباش یکم سنگین و مغرور بودن ضرری نداره و سسیاستمدار باش.

 26. به نطر بنده بهترین کار اینه که فلکه گهرو روشون باز کنی. اگر قراره اون شمارو ناراحت کنه و بسوزید چرا شما اونو نسوزونید که دوگانه سوز بشه. حیوانی که سعی داره از نقاط ضعف شما استفاده کنه تا روخحقیرتون کنه قطعا خودش کلی کمبود عقده و نقاطصعف داره بهتره همون نقاط ضعفش رو بشناسید و بهش بگید که دیگه جرات نکنه کارشو تکرار کنه. بعدم ارتباط رو کامل قطع کنید به احساس و ارامش خودتون احترام بزارید. هیچ انسانی لایق این نیست که بخاطر هر ایرادی که دست خودش نیست مورد قضاوت قرار بگیره.

 27. باید پیشان نروید
  حتماً اگه مشکلی دارید از خودشان بپرس(سه راه حل بهت میگویم)
  ۱_گفتن به معلم یا مدیر مدرسه
  ۲_من انسان هستم مثل شما خلق شدم دیگه خدا خلقم کرده ام
  ۳_ من دیگه دوستان نیستم و همه انسان ها که خلق شدن برای چه برای مسخره یا دوستی

 28. سلام عزیزم من الان ۳۵ سالمه منم وقتی مدرسه میرفتم یه عده قلدر منو مسخره میکردن هیشکی جرئت نداشت باهاشون مخالفت کنه الان که فکر میکنم میبینم نه هیکلی داشتن نه بابای پولدار نمیدونم چرا ازشون حساب میبردن که حتی اگه اینا رو هم داشتن مدرسه جای این قالتاق بازیا نیست همیشه پشیمونم که چرا سکوت کردم و اجازه دادم به کارشون ادامه بدن هیچکدومشونم تو زندگیشون به هیچ کجا نرسیدن میخوام مطمئن بشی که ایراد از تو نیست و اینکه اونا تو زندگیشون یه سری گره و مشکل اساسی هست که مسخره کردن باعث میشه احساس قدرت کنن و ضعفهای خودشونو بپوشونن اصلا به فکر اینکه بخوای با صحبت و دوستی حلش کنی نباش اینا منطق سرشون نمیشه تمرکزتو بذار برای اینکه از طریق معلما و والدین بهشون فشار بیاری تا یا دهنشون رو ببندن یا مدرسشونو عوض کنن ممکنه یکم اولش سخت باشه ولی ازشون نترس اونا طبل توخالین نذار با زندگیت بازی کنن اگه سر کلاس زیر زیرکی بهت تیکه انداختن تو خودت نریز و بلند به استاد بگو که دارن مسخرت میکنن و قلدر بازی درمیارن یکم ادامه پیدا کنه دهنشون رو میبندن. موفق باشی:)

 29. آتیش و با آتیش جواب بدی؟اینکه بخوای کار اشتباه اون رو تکرار کنی که فایده ای نداره و تو هم مثل اون میشی!! یه خورده به حرفت فکر ون ببین چقدر به اون شخصی که مسخره میکنه توهین کردی و اگر خودت هم همین کار بکنی همه این ها به خودت برنمگیرده ؟
  باید عاقل منشانه رفتار کنید تا اینکه اخلاق بد شخص رو درست کنید.همه چی باز زور نیس متاسفانه الان نوجوان ها فکر میکنند باید حتما با حاضر جوابی برخورد کنن و اون ها هم پاسخ بلعکس توهین رو داشته باشند .

 30. درکت میکنم:)
  اونایی که مسخره میکنن ضعف شخصیتی دارند و هر کاری بکنن و هر چقدر مسخره کنن داره شخصیت ضعیفشون رو نشون میدن
  با این دیدگاه نگاه کنی برات آسون میشه تحمل کردن و اهمیت ندادن بهشون
  بزار تا ابد مسخره کنن چی عایدشون میشه؟ فقط دوستامون رو از دست میدن و در آینده مردم ازشون دچار تنفر میشن
  من خودم برای اینکه خودم رو خالی کنم میام برای خودم بهشون فوش میدم و نقشه قتلشون رو میکشم

 31. خیلی خوب بود ولی من خواهرم همیشه برای اندامم منو جلوی بقیه مسخره میکنه با اینکه اندام خوبی دارم
  چطور باهاش رفتار کنم ؟

 32. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر…

 33. من۱۷سالمه منو تو مدرسه. دبیرستانی مسخره میکردن بعدش یه نفر دونفر نبودن متاستفانه نسف کلاس یهویی مسخرم میکردن من که تجربه دارم بهتون چندتا نکته بگم موقعی که شمارو مسخره میکنن اصلا استرس نگیرید خیلی ریلکس سعی کنید جوابشو بگید اصلا ناراحت یا عصبانی نشید نزارید به این چزی که میخوان برسن سعی کنید از اونایی که مسخرتون میکنن دور بمونین سعی کنید آدم اجتماعی بشید راحت بتونید با بقیه ارتباط برقرار کنید تو مدرسه یا هرجایی دیگه حرفی نزنید قادر به انجامش نیستین تا مسخره تون کنن امیدوارم مشکلتون حل بشه مسخره شدن و تحقیر شدن خیلی سخته اگه مشکلتون خیلی جدی بود تو دل خودتون نگه ندارین با بزرگتر ها یا بقیه درمیان بزارین

 34. دوستان این مطالب خیلی خوبن حتما استفاده کنید ولی چیزی بهتون بگم،یسری افرادی هم هستند که خیلی بی شعورند و چون شخصیت ضعیفی دارن و احساس کمبود می‌کنند می‌خواهند ضعف های خودشون رو با بلد جلوه دادن ما کنار دیگران خودشون رو بالا بکشن،متاسفانه من با اینگونه افراد بسیار ارتباط داشتم و یک چیز را فهمیدم،بعضیاشون یکم بیشعور بودن که اونا با بی توجهی کردن بهشون یا شوخی باهوشند دیگه اون رفتارو تکرار نمیکردن ولی یه دسته دیگه که هنوزم باهوشند به اجبار ارتباط دارم به دلیل هم کلاس بودن ایشون فردی کاملا گستاخ بیشعور و از ادب بویس نبرده اصلا هم بیخیال نمیشه من هم سکوت رو امتحان کردم هم بی توجهی هم اخم و هم شوخی اما با شوخی بدتر میشد و با سکوت و بی توجهی چندان فرقی نمیکرد،از اون همون روش قدیمی یعنی مثل خودش باهاش رفتار کردن و بدجور جوابشو دادم و دیگه یکم غلاف کرده و کوتاه اومده اینم بگم که این رفتارش به دلیل هیدجی بودنشه ،خلاصه دیدید کسی فایده نکرد با مشت بکوبید تو دهنش ،مخلصم

 35. منم مثل تو قدم ۱۸۳ و مدام بخاطر این موضوع مسخره م میکنن از کلاس هفتم تا الان که دهم ام هنوز وضع همینه هر روز تو مدرسه دعوا بود هر روز هر روز هر سری با یه روش متفاوت تحقیر م میکردن و تمومی هم نداشت یهو رومو برمیگردوندم میدیدم که ۲۵ نفر هم زمان دارن بهم حمله میکنن و بقیه هم پشتشون در میومدن و متاسفانه فقط مختص به مدرسه هم نبود همه جا وضع همین بود …آخه ۱بار میشه جواب نداد ۲بار میشه جواب نداد برای کسی که هر روزش اینجوریه این روش ها کار ساز نیست من همه اینا رو امتحان کردم هیچکدومشون متوقف نکرد رفتار اونا رو و من مدام تو مدرسه دعوا میکردم و تازه همیشه من گناهکار بودم

 36. با رفتار زشتشون مواجهشون کن. تو چشمشون نگاه کن و با جدیت بگو مسخره میکنید؟ در همین حدین؟ بیشتر آدما وقتی با رفتار زشتشون مواجه بشن میکشن عقب. مگه اینکه خیلی دنده پهن و پررو باشن که اونوقت فقط فاصله گرفتن ازشون جواب میده.

 37. سلام من بخاطر چاق بودنم همیشه تو مدرسه توسط یک سری آدم دلقک بدرد نخور مسخره میشم .کسی میدونه چجوری با اونها رفتار کنم

 38. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ راهکارهای مقاله رو تست کردید؟

 39. اینطوری با من رفتار شده و من ۱۵ سلمه و همکلاسی هایم بامن مثل برده رفتار میکردند اما ازاین به بعد سعی میکنم با انها باجدیت و با ادبانه رفتار کنم و انها چون شبیه خودشان نبودم و این جور ادم ها این هستند که رفتار و شخصیت خود را نشان می دهند و دوست دارند هر کسی که شبیه خود است به خود جذب کنند و منتظر فرستی هستند که ما افراد را مسخره کنند اما سعی میکنم با رفتار محکم و قانع کننده انها را متوجه اشتبا هشان کنم و اگر متوجه نشدند دیگر از انها دور میشوم چون همچین ادمایی نه لیاقت حرف زدن و دوستی را ندارن و انها را ترک میکنم و دوستان با ادب تر میگردم تا با انها رفت امد کنم و مثل انها شوم

 40. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
  بیشتر ازیک نفر…

 41. یکی بهم خیلی گیر میداد توجمع باحالت کنایه میگفت چقدر ساکتی حرف بزن منم گفتم تو که اینقدر حرف زدی چیکار کردی بعدش ساکت شد گفتم چرا حالا حرفی نمیزنی

 42. به نظر من بهترین روش اینکه بهشون اهمیت ندی و فقط از کنارشون رد بشی و هروقت که مسخرت کردن بهشون نگاه نکن یا باهاشون حرف نزن و خودتو به یک راه دیگه بزن .

 43. سلام ممنون از راه کارهی خوبتون.
  یه سوال داشتم. می خواستم بدونم که چه کار کنم که بچه های کلاس همی چیز رو تقصیر من نیندازند.
  هر اتفاقی که میفته مگین کار خودته و من نمی تونم بی گناهی خودم ثابت کنم و بچه ها به من می خندند.
  ممنون میشم اگه کمکم کنید.

 44. اگر هم به خواهیم به مدیر یا حالا معاون بگیم بهمون میگن بچه ننه.
  از دستشون خسته شدم وشاید باورتون نشه سر نماز هام از خدا میخواهم که تو آتش بسوزن من یه نفس راحت بکشم.

 45. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که برای مسائل خود دنبال مقاله های آموزشی هستید؛ تبریک به شما
  بهتون پیشنهاد میکنیم بصورت کلی مهارت خود را در زمینه دفاع کرن از خود بالا برده و در این زمینه در دوره رایگان اکسیر نیز همراهمون باشید.
  دسترسی به دوره رایگان اکسیر
  بیشتر ازیک نفر

 46. سلام دوستان
  منم مثل شما هر روز تو مدرسه مسخره ام میکنند یا اذیتم میکنندو اینکه من سالم میام خونه از لطف خداست .
  به نظر من بیاید مثل اونا اینقدر دنیا رو کوچیک و محدود نبینیم، بگذریم و ببخشیم. بالاخره زمان میگذره و اونا میفهمند با این کارشون فقط به خودشون ضرر زدن.
  من تقریبا دوساله که دارم این وضعو تحمل میکنم و هر روز که میام خونه از سر درد نمیتونم درس بخونم وحتما باید یکی دوساعت استراحت کنم و بعد شروع به مطالعه کنم اما چیزی نمونده یه سال دیگه تموم میشه .
  در کل پیشنهاد من اینه که ارزش و شخصیت شمارو حرف های بیخودی اونا تعیین نمیکنه و حرف هایی اصلا براشون دقیقه ای فکر نمیشه اصلا ارزشی ندارند پس بهشون اهمیت ندین و سعی کنید بهتر از اون ها باشید هم در رفتار و هم درس در ضمن هر وقت نیاز به کمک داشتند، اتفاقا کمکشون کنید تا اونا بفهمند که شما چه روح بزرگی دارید.
  همیشه لبخند بزنید و قبلتون رو ازاد کنید و حتی اگر دوست داشتید میتونید روزی از آن ها به خاطر اینکه با رفتار هاشون به شما یاد دادند در مقابل سختی ها مقاوم باشید تشکر کنید شاید اگر آن ها توی زندگی ما نبودند ما خیلی چیزارو یاد نمیگرفتیم .

 47. من ۱۴ سالمه تو مدرسه هر روز باید قیافه ی این نفه ها رو تحمل کنم من خیلی آدمه مغرورم من این طوریم نمیدونم اونا میگن تو خود شیفته ای منو هر روز مسخره میکنن من بهشون اهمیت نمیدم ولی هی پرو میشن یه روز سوپرایزشون کردم رفتم به مدیر به معاون به همه ی دفتر گفتم مامانمم همون روز گفتم بیاد همه ی دفترو سرشون خبر کردم حالا با من میخوان دوس شن عوضیا حالا حتی تخم ندارن باهام حرف بزنن
  هر کی تو مدرسه مسخره میشه مثه من عمل کنه دیگه هیچ غلطی نمیتونن بکنن

 48. باید بگی اگه بخوای حاشیه بری نزدیک سال نو
  یه چی محکم می‌زارم لا چا.کتو
  اینم تقدیم به جوجه های فشاری
  که از قدیم دارن به ما ارادت

 49. س خسته نباشین من جوانی هستم نزدیک چهل ساله درسته نمیشه گفت جوان به قول قدیمیا کم کم داریم پیر میشیم این متنی رو که براتون مینویسم دقیقا خود واقعیته من خیلی خوشگل بودم تا سن نوزده همه چی خوب بود ولی الان چند سالیه سرم قوس گرفته همه منو تمسخر میکنن حتی خانواده م و همه ی اونایی که منو دوست داشتند دیگه دوستم ندارند خیلی مسخره میکنن راستشو بخواین کلافه شدم چند بار میخواستم خودکشی کنم ولی نقشم نگرفت متوجه شدن یا هر بار میخواستم اینکار رو کنم یجوری لو میرفتم باور کنین چند بار تصمیم گرفتم از خونه فرار کنم چون خسته شدم دور و بریام منو مسخره میکنن میگن کله شبیه اسبه پشت سرت صافه خواهشا شما بگین چکار کنم چجوری اینو تحمل کنم همه ی اونایی که دوستم داشتن چه دوست یا فامیل دیگه نگام نمکینن اگه یاد کنن محض سیاست زود عصبانی میشم باور کنین خیلی سعی میکنم خودمو کنترل کنم به کسی بی احترامی یا پرخاشگری نکنم چجوری بگم حسرت همه چی به دلم ماند درسمو ول کردم تفریح ندارم هر چی آرزو داشتم نشد بهش برسم کار نمیتونم کنم چون محیط کار خیلی تمسخر میکنن همیشه با خانواده م سر همین موضوع بحث دارم آخه دیگه کار نمیکنم چون زیاد از خونه بیرون نمیام با اینکه میدونم چه اتفاقی برام پیش اومده بعضی موقع پیش خودم میگم حتما خدا منو دوست نداره که این بلا سرم آورده من که اینقدر خوشگل بودم چرا سرم این شکلی شد نصف عمرم رفت ولی هنوز توی حسرت اون موقعه ای هستم که این بلا سرم نیومده خواهشا راهنماییم کنین موفق باشین

 50. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که دغدغه رشد و تغییر دارید و رشد فردیتون توجه دارید.
  در این خصوص بهتره با یک مشاوره در ارتباط باشید؛ در صورت تمایل مجموعه پل در این خصوص از طریق سایت زیر در خدمت شما هستند.
  سایت پل
  بیشتر ازیک نفر

 51. سلام من تازه به مدرسه رفته بودم تازه سبیل هام در اومده بود یکی همش سبیل هام رو مسخره میکرد بعد چندبار دیگه خشمم را کنترل نکردم بلند شدم مستقیم سمتش رفتم جوری تو گوشش گذاشتم که تا دوروز زبونش باز نمیشد

 52. سلام من ۱۴ سالمه همکلاسی های دارم که از من خوش شون نمی یاد نمی دونم چرا کسی که باهات فامیله از همه بد تر هست آخه
  منو به دلیل اینکه از همشون بهترم مسخره می کنند یکی دوتا هم نیستن منم چون ازشون خوشم نمی یاد باهاشون دوست نمی شم الان سه سال که این وضعیت رو دارم قبلاً بهترین دوستام بودن چون شهر ما کوچیکه و یه مدرسه راهنمایی دخترونه داره نمی توانم برم مدرسه دیگه و نمی توانم کلاسم رو عوض کنم چون بهشون عادت کردم چی کار کنم

 53. من ۱۷ سالمه و کلاس یازدهم هستم من یه آدم متفاوت هستم و با بقیه پسرا فرق دارم روح من دخترونه ست و این از رفتار هام طوری که صبحت میکنم یا طوری که راه میرم معلومه
  متاسفانه به خاطر همین موضوع نه فقط تو کلاسمون بلکه تو کل مدرسه توسط بقیه بچه ها اذیت میشم
  بعضی وقتا کارهای خیلی وحشتناک میکنن یا حرفهای خیلی وحشتناکی میزنن که من تا چند روز میرم تو خودم و منزوی میشم پریروز تو مدرسه به قدری توهین و تحقیرم کردن که برای اولین به خودم آسیب زدم
  من نمیتونم از خودم دفاع کنم این ضعف منه نمیتونم اهمیت ندم از صورتم معلومه استرس دارم و اونا همینو می‌خوان‌ اونا می‌خوان‌ من استرس داشته باشمو ناراحت بشم
  دیگه خسته شدم از همه چی هیچی دیگه حالمو خوب نمیکنه‌ شاید فقط باید دیگه وجود نداشته باشم

 54. سلام من ۱۲ سالم هست و وقتی که عید نوروز میشه میایم با خانواده تعطیلات شمالل دختر عمه ام که ۱۵ سالش هست و دوتا پسر عمه هام که یکی ۶ سالشه که خیلی کوچولو و اون یکی پسر عمم که ۱۳ سالش هست منو اذیت میکنن بهشون هیچی نمیگم میگن از ما می‌ترسی و وقتی که جوابشون را میگم ده برابر میزارن روش میرن به همه میگن منو خراب کنن پیش همه
  چیکار کنم؟

 55. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که تو این روزای شلوغ اول سال، شما به فکر آموزش و یادگیری هستید؛ همراهیتون ارزشمنده.
  بیشتر ازیک نفر

 56. سلام من کلاس ششم هستم و بخاطر اینکه طرفدار یک سری گروه ها و اشخاص خاص هستم و خیلی به ظاهرم اهمیت میدم هر روز زیاد میرم جلوی آینه و با نازو دخترونه رفتار میکنم و یک زمان زیاد از مشکلات زندگیم حرف میزدم و اعتماد بنفس نداشتم همه مسخره و اذیتم میکنند لطفا پاسخ بدید که چه کاری از دست برمیاد؟ مقاله خیلی عالی ای هم بود متشکرم

 57. سلام من کلاس هشتم یکی از رفیق های قدیم یم مرا مسخره می‌کنه سر کلاس به همه هم گفته و هر چیز میشه اون اسم رو میگه منم از مدرسه دیگه بدم میاد خیلی بدم میاد چیکار کنم

 58. متاسفانه ی سری افراد به خاطر کمبودهای مختلف مالی محبت توجه… برای تسکین خود دیگران مورد حمله قرارمیدهند و چون افراد ضعیفی هستند فقط زورشان در این گونه رفتار خلاصه می‌شوند. ما باید قوی برخورد کنیم. خداروشکر دوران مدرسه گذشت مجبور بودیم تحمل کنیم. فکرکنید اینا چه مادر پدرهایی میشوند خدا به جامعه رحم کند.
  اگر از دوستان هست من فقط حذف میکنم
  هیچ راهی برای اصلاح وجود ندارد
  ادم حسود نمیتوان درست کرد من سالها روی یکی دونفر فامیل تلاش کردم نشد

اسکرول به بالا