راهکارهایی برای مبارزه با پشت گوش انداختن کارها

سرفصل های مهم این مقاله:

راهکارهایی برای مبارزه با پشت گوش انداختن کارها

راهکارهایی برای مبارزه با پشت گوش انداختن کارها ، بسیاری از ما همیشه شعار می دهیم و در شعار هم بسیار خوب ظاهر می شویم اما زمانی که بحث و پای عمل به میان می آید کم می آوریم و نمی توانیم به آنچه ادعا کرده ایم عمل کنیم.

همین امر باعث می شود که اعتماد به نفسمان پایین بیاید و تبدیل بشویم به آدمی که در مرور زمان از خودش بیزار است .

سهل انگاری و عقب انداختن برنامه های جاری زندگی باعث می شود که اندک اندک به جایی برسیم که دیگر حتی چشم دیدن خودمان را هم نداشته باشیم.

این موضوع گریبانگیر همه افراد هست. حالا یکی بیشتر و یکی کمتر.

مبارزه با اهمال کاری و سهل انگاری می تواند یکی از راهکارهایی باشد که باعث می شود کم کم با خودمان آشتی کنیم و خودمان را آنطور که هستیم دوست داشته باشیم.

روشهای زیادی برای دوست داشتن و علاقمند شدن به خود وجود دارد من راهکاری ساده و چند خطی را به شما ارائه می کنم تا به سوی علاقه بیشتر به خودتان قدم بردارید.

 

ایمان داشته باشید وقتی خودتان به خویش علاقمند باشید دنیا هم به شما علاقمند خواهد شد.

 

1-قبل از هر چیز لیستی از کارهای عقب افتاده خودتان تهیه بفرمایید. این کارها می توانند بسیار کوچک مانند مرتب کردن  اتاق باشند یا خیلی بزرگ مانند یاد گرفتن یک فن یا علم یا زبان جدید.

2-کارهایی را که لیست کرده اید اولویت بندی کنید . کدام کار مهم تر و کدام کار بی اهمیت تر است.

3- حالا بر اساس اولویت یک کار کم اهمیت و یک کار پر اهمیت را به ترتیب در لیست از اول تا آخر قرار دهید تا کارها همگی  لیست شوند مجدد.

4-کارها را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید. وقتی طبقه بندی کارها تمام شد و کارها به اجزای کوچک تقسیم شدند می توانید ببینید که انقدرها هم لیست شما ترسناک نیست.

5- برنامه روزانه بچینید. ساعتهای روزتان را تقسیم کنید و با دقت آنها را طبقه بندی کنید و حالا دست به کار شوید. سعی کنید  طبق برنامه روزانه تان پیش بروید و کارها را سر وقت انجام بدهید.

6- هر کاری که در لیست شما انجام می شود و تمام می شود آنرا تیک بزنید و از لیست خارج کنید. به ازای هر کار که انجام می شود و اهمیت آن امتیازهایی روزانه برای خودتان ثبت کنید. قرار بگذارید در ازای هر مقدار از امتیاز بدست آمده یک جایزهه برای خودتان قرار دهید. مثلا 100 امتیاز یک رستوران یا 2000 امتیاز یک مسافرت. با این سبک انجام دادن وظایف روزانه و کارهای عقب افتاده تبدیل می شود به یک بازی مفرح و شاد.

 

دوره غیر حضوری سخنرانی و فن بیان را از دست ندهید

 

هر چه بیشتر وظایف روزانه تان را انجام دهید و کارهای عقب افتاده تان را به سر انجام برسانید و تمام کنید بیشتر به خودتان اعتماد پیدا می کنید و اعتماد به نفستان به طور خود به خودی بالاتر می رود.

از همین الان دست به کار شوید . یک قلم و کاغذ بردارید و ببینید چه کارهایی بوده که در انجام آنها اهمال کاری به خرج داده اید. آنها را لیست کنید. دست به کار شوید. فردا و یک ساعت دیگر خیلی دیر است. همین الان شروع کنید.

پاینده باشید

دکتر بهاره دادرس

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه دربارهٔ «راهکارهایی برای مبارزه با پشت گوش انداختن کارها»

    1. پشتیبانی بیشتر از یک .

      دوست عزیز سلام امیدواریم که شاد باشید بسیار خوشحالیم که به مطالب و موارد مطرح شده علاقه داشتید. از همراهی شما ممنونیم…

اسکرول به بالا