افزایش درآمد با 14 تکنیک اقتصادی و عملی

سرفصل های مهم این مقاله

LOVELY

دوره رایگان چطور جذاب و دوست‌داشتنی باشیم؟!

جذابیت بر اساس اصول روانشناسی!

افزایش درآمد با 15 تکنیک اقتصادی و عملی

چیکار کنم درآمدم زیاد بشه؟ چطور میتوانم پولم را افزایش بدهم؟ در ایران برای افزایش درآمد چه کنیم؟ اینها یک سری سوالات کلیشه‌ای هستند اما خب قرار نیست در مقاله افزایش درآمد، جواب‌های کلیشه‌ای و تکراری در موردشان بخوانید! تلاش کرده‌ایم برای پیدا کردن روش های افزایش درآمد از میان این روش‌های مختلف، کمی وسواسی عمل کرده و بهترین‌ها را برایتان آماده کنیم. با ما همراه باشید با 14 تکنیک عملی افزایش درآمد! قبل از خواندن راهکارها، بیایید ببینیم افزایش درآمد چه فوایدی برای ما به همراه دارد:

افزایش درآمد چه مزایایی دارد؟

در اینجا چندین مزیت وجود دارد که می تواند با افزایش درآمد همراه باشد:

 • استرس کمتری در مورد مسائل مالی تجربه خواهید کرد
 • توانایی پرداخت بدهی‌هایتان نرخ پرسرعت‌تری خواهد گرفت
 • توانایی پس انداز پول برای یک صندوق اضطراری برای روزهای دشوار زندگی بیشتر خواهد شد
 • ثبات مالی بیشتری تجربه خواهید کرد
 • دیگر مجبور نیستید با همان حقوق و دستمزد زندگی کنید!

14 روش افزایش درآمد شخصی و کسب و کار

نکاتی که در ادامه می‌گویم، بعضا هم به درد افزایش درآمد شخصی می‌خورد و هم کسب و کار. بعضی از آنها هم صرفا به یکی از این دو اختصاص دارند که قطعا مطالعه‌شان در آینده کمک‌تان خواهد کرد.

1_ کارهای پولساز را در اولویت قرار بدهید

 

روش های افزایش درآمد - 15 تکنیک واقعی و عملی!

یکی از قوانین بسیار مهم و جذاب که می‌تواند به افزایش درآمد شخصی شما کمک کند، قانون پارتو است. این قانون در مورد درآمد شخصی، چنین نظری دارد: 80 درصد از درآمد شما، حاصل 20 درصد فعالیت‌های‌تان است!

البته قرار نیست حتما آمار دقیقا 20 و 80 درصد باشند اما به طور کلی، حرف این قانون این است که ما طی روزهای کارهای بیهوده زیادی انجام می‌دهیم که نتیجه خاصی ندارند و می‌توانیم با جایگزین کردن‌شان با کارهای ارزشمند، درآمدمان را زیاد کنیم.

با توجه به این، همین حالا بنشینید و فعالیت‌های‌تان را بنویسید. ببینید درآمدی که دارید حاصل از کدام کارهاست؟ در ادامه کارهایی که درآمد زیادی دارند را اولویت‌بندی کنید. به این ترتیب می‌توانید با بیشتر انجام دادنشان، درآمدتان را زیاد کنید.

2_ fake it till make it

جمله جالبی وجود دارد با این مضمون: اداشو دربیار تا خودش بشی!

در واقع این جمله اشاره به یکی اصول و تکنیک‌های موفقیت دارد. در این تکنیک، پیشنهاد می‌شود برای افزایش درآمد، خودتان را مثل انسان‌های ثروتمند بدانید و ادای آنها را دربیاورید تا سریعا مثل خود آنها شوید! چطور؟

مثلا از عادات ثروتمندان الگوبرداری کنید؛ این افراد اغلب ساعت 5/6 صبح بیدار می‌شوند، یک ورزش کوتاه می‌کنند، صبحانه‌ای مقوی می‌خورند و بعد از چند دقیقه مطالعه، به سراغ کارهای‌شان می‌روند. علاوه بر این، آنها اصولا روی آموزش دیدن سرمایه‌گذاری می‌کنند. حتی بعضی از ثروتمندان ایرانی را می‌شناسم که در ماه، 5 تا 10 درصد از درآمدشان را صرفا برای آموزش هزینه می‌کنند!

به جز این عادات روزانه، این تکنیک پیشنهاد می‌کند برای افزایش درآمد، حتی نحوه راه رفتن، لباس پوشیدن، آداب معاشرت و…‌تان را هم به ثروتمندان نزدیک کنید.

نکته: منظور این نیست که از فردا تمام پول‌تان را برای خرید لباس‌های گران‌قیمت صرف کنید. قطعا چنین چیزی نتیجه‌ای جز فقر ندارد. منظور نظمی است که ثروتمندان در پوشش‌شان دارند.

3_ با ثروتمندان معاشرت کنید

 

با این 15 تکنیک عملی، افزایش درآمد واقعی را تجربه کنید!

نمی‌دانم تحقیقات علمی در مورد این تکنیک افزایش درآمد انجام شده یا نه، اما بارها از افراد بزرگ و ثروتمند در مورد این شنیده‌ام که دوستی با بزرگان زمان خودشان، چقدر در موفقیت‌شان تاثیر داشته.

من خودم هم چند مدتی است این راهکار را استفاده می‌کنم. اگر قرار باشد از تجربیاتم بگویم: اولین چیزی که در زندگی‌تان بعد از معاشرت با ثروتمندان تغییر می‌کند، سطح مقایسه‌تان است! تا قبل از این شاید خودتان را با پسرعمو، همسایه یا اصلا خواهر/برادرتان مقایسه می‌کردید و خب نتیجه می‌گرفتید که شرایط‌تان نسبتا راضی‌کننده است. اما از این به بعد باید خودتان را با ثروتمندان مقایسه کنید، متوجه شوید از آنها عقبید و تلاش بیشتری برای مثل آنها شدن کنید.

مورد دوم، این است که ثروتمندان باور شما به ثروت را افزایش می‌دهند. تا قبل از این من از آن آدم‌هایی بودم که تصور می‌کردم همه انسان‌هایی که ثروت چند میلیاردی دارند، از راه نادرست به این ثروت رسیده‌اند. اما الان متوجه شده‌ام که اتفاقا به دست آوردن این ثروت‌ها با پول حلال و کارهای درست کاملا شدنی است و خودم هم تلاشم را برای افزایش درآمد بیشتر کرده‌ام.

در نهایت آخرین چیز برای افزایش درآمد، این است که ثروتمندان درس‌های زیادی به شما می‌دهند. با مشاهده رفتار آنها، متوجه می‌شوید باید طبق چه معیارهایی تصمیم بگیرید، نگران چه چیزهایی باشید و… .

اگر می‌پرسید چطور با ثروتمندان رابطه برقرار کنیم، اینطور جواب می‌دهم: باید ارزش ایجاد کنید! مثلا من خیلی از ارتباطاتی که الان با این افراد دارم، با کارهای رایگانی مثل نوشتن مقالات سایت‌شان یا سئو کردن سایت آنها شروع شده! زمانی که توانستید به آنها ثابت کنید واقعا می‌توانید ارزشی ایجاد کنید، به مرور ارتباط‌شان را با شما گسترش می‌د‌هند.

نکته: ثروتمندان و افراد موفق به شدت روی زمان‌شان حساسند! پس حواس‌تان را جمع کنید که برای چه چیزهایی زمان آنها را می‌گیرید.

4_ برای افزایش درآمد، به فکر شغل دوم باشید

زمانی که صحبت از شغل دوم می‌شود، در ابتدا دو بهانه وجود دارد:

 • من زمان ندارم!
 • چه شغلی انتخاب کنم؟

جواب: ببینید، به نظر من کسی که به دنبال راه‌های افزایش درآمد می‌گردد، باید ابتدا بپذیرد که نیاز به تلاش بیشتر دارد. بنابراین اگر زمان ندارید، یک ساعت از زمان تفریح و یک ساعت از زمان خواب‌تان کم کنید. اصلا روزهای تعطیل را هم کار کنید.

اما در مورد انتخاب شغل: این کاملا به شرایط و البته روحیه شما بستگی دارد. اگر رایانه دارید، شغل‌هایی مثل تولید محتوای سایت، تولید محتوای اینستاگرام، تایپ، سئو سایت، بازاریابی دیجیتال و… برای‌تان مناسب است. اگر از شغل‌های اینترنتی خوش‌تان نمی‌آید، در حال حاضر بهترین راهکار، بازاریابی است. 

5_ از دایره کنترل بیرون نروید

مارتین سلیگمن، دانشمند معروف، تحقیق جالبی در مورد “درماندگی آموخته شده” دارد. طی این تحقیق تعدادی سگ را وارد اتاقکی یک‌بخشی کرده و هر از گاهی به آنها شوک الکتریکی وارد کردند. در ادامه سگ‌هایی را وارد یک اتاقک دو بخشی کردند و گاهی به آنها شوک دادند و خب این سگ‌ها هم خودشان را سریع به بخش دیگر اتاقک پرت کردند.

در ادامه سگ‌هایی که قبلا در اتاقک یک بخشی بودند را به اتاقک دو بخشی آوردند و قضیه تکرار شد. اما جالب اینجا بود که این سگ‌ها برای پریدن به اتاق بغلی هیچ تلاشی نکردند! در واقع آنها به خاطر تجربیات قبلی، به درماندگی آموخته شده مبتلا شده بودند!

یعنی چه؟ یعنی به دلیل اینکه در تجربه قبلی هیچ کاری برای خلاص شدن از درد از دست‌شان بر نمی‌آمده، تصور می‌کردند در بقیه تجربیات هم شرایط به همین صورت است. در ادامه این تحقیقات مفهوم درماندگی آموخته شده به دنیای انسان‌ها هم وارد شد. اما چطور یک انسان به این مشکل دچار می‌شود؟

در واقع ما انسان‌ها وقتی تمرکزمان روی بخشی از زندگی بگذاریم که نمی‌توانیم برای تغییرش کاری کنیم، مبتلا به این احساس می‌شویم. مثلا مواردی مثل قیمت دلار، افزایش قیمت محصولات، مسائل سیاسی و… . مارتین سلیگمن نشان داده زمانی که تمرکزتان را روی این بخش از زندگی یا بهتر است بگویم خارج از دایره کنترل‌تان می‌گذارید، عملا دچار درماندگی آموخته شده خواهید شد. به این ترتیب اقدامات بسیار کم‌تری برای افزایش درآمد و پول انجام داده و به مرور وارد چرخه فقر می‌شوید.

به عنوان راهکار: پیشنهاد می‌کنم از امروز به جای چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند، روی چیزهایی تمرکز کنید که توانایی تغییرشان را دارید. مثلا همین درآمد!

6_ برای افزایش درآمد باید تغییر کنید

پیام بهرام پور یک بار جمله زیبایی گفتند که من خیلی آن را دوست دارم. جمله این است: ((چرا تصور می‌کنید قرار است با انجام دادن کارهایی که بقیه انجام می‌دهند، نتیجه متفاوتی از آنها بگیرید؟))

دقیقا همینطور است! ما انسان‌ها همیشه انتظار داریم با کم‌ترین زحمت ممکن به ثروت و شرایط مناسب مالی برسیم، اما قطعا نمی‌توان مثل بقیه بود و انتظار شرایط متفاوت از بقیه را داشت.

می‌دانم الان خیلی‌ها می‌گویند ((ما تلاش زیادی می‌کنیم اما باز هم شرایط‌مان خوب نیست.)) در واقع مشکل اینجاست که این عزیزان “تلاش هوشمندانه” را با “تلاش بیهوده” اشتباه گرفته‌اند. قطعا آن میلیاردر و ثروتمندی که ماشین چند میلیاردی دارد، مثل شما تلاش نمی‌کند. پس چه باعث شده آنها با کم‌تر سختی کشیدن، به پول بیشتری برسند؟ جواب تغییر است!

آنها کارهایی را انجام داده‌اند که کسی حاضر به انجام‌شان نبوده. مثلا مدیران سایت دیجی کالا، در زمانی که هیچ کس به دنیای آنلاین فکر نمی‌کرد، تغییر کردند! آنها کاری را کردند که شخص دیگری حاضر به انجامش نبود و خب نتیجه‌اش چه شد؟ ثروت چند میلیاردی.

این الگو برای اغلب ثروتمندان هم صادق است. آن زمانی که همه به فکر فروش یک محصول عادی بودند، احد عظیم‌زاده فرش گرد تولید کرد و به فروش رساند. زمانی که مردم از دنیای آنلاین برای سرگرمی استفاده می‌کردند، جف بیزوس به فکر کسب درآمد از آن بود، وقتی در دانشگاه همه به فکر تفریح بودند، مارک زاکربرگ برای ایده‌های بزرگش زمان می‌گذاشت و… .

7_ دنیای وب می‌تواند به افزایش درآمدتان کمک کند

 

چگونه درآمد خودمان را افزایش دهیم؟

چه بخواهید، چه نخواهید، در هر حال فضای کسب و کار همه کشورها از جمله ایران به سمت اینترنتی شدن می‌رود. این یعنی نهایتا بتوانید چند سال دیگر در مقابل اینترنتی شدن کسب و کارتان مقاومت کنید و در نهایت یا باید تغییر را انتخاب کنید یا حذف شدن را.

بنابراین چقدر بهتر است به جای اینکه به زور وارد این فضا شده و به دلیل نبود دانش کافی در آن گمراه شوید، از همین حالا به مرور واردش شده و در آینده‌ای نزدیک به کمکش بتوانید درآمدتان را افزایش بدهید.

قدم اول برای این کار، می‌تواند ورود به پلتفرم‌هایی برای کسب و کار باشد. پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله بازاریابی محتوا را در بیشتر از یک مطالعه کنید چون دید خوبی برای ابتدای کار به شما می‌دهد.

8_ پولی که در نمی‌آید را جمع کنید

زمانی که صحبت از پس‌انداز کردن می‌شود، دو بهانه وجود دارد:

اول اینکه خیلی‌ها می‌گویند اصلا پولی نمی‌ماند که بخواهیم آن را پس انداز کنیم. به همین دلیل در سرتیتر نوشتم “پولی که در نمی‌آید را پس انداز کنید!” در واقع من هم چنین تفکری داشتم تا اینکه در دوره پول، استاد بهرامپور اصول پس‌انداز را آموزش داد و متوجهم کرد که حتی از درآمد ماهانه 100 هزار تومان هم باید پولی پس‌انداز کرد.

اما بهانه دوم: در ایران ارزش پول از دست می‌رود، پس نباید پس‌انداز کرد. در جواب این یکی هم باید بگویم که نظرتان کاملا صحیح است! به همین دلیل است که به محض رسیدن پول‌مان به یک حد معین، سریعا آن را سرمایه‌گذاری می‌کنیم. اما چطور پول پس‌انداز کنیم؟ اجازه بدهید یک هدیه کوچک از دوره جامع پول به شما بدهم تا جواب سوال را بگیرید:

یک هدیه کوچک: نکته‌ای از دوره پول

فرقی ندارد درآمدتان چقدر است یا اصلا چقدر هزینه جاری دارید، از همین فردا برای پس‌انداز کردن این 3 تکنیک را امتحان کنید:

 1. 5 الی 15 درصد از هر پولی که به حساب‌تان واریز می‌شود را پس‌انداز کنید، می‌توانید آن را به یک کارت عابربانک بریزید و کارت را بشکنید که فعلا دسترسی به آن راحت نباشد.
 2. از این به بعد هر موقع خواستید چیزی بخرید، 2 ساعت صبر کنید، اگر دیگر علاقه‌ای به خرید نداشتید، پولش را به کارت پس‌انداز واریز کنید.
 3. روزانه به اندازه پول یک چیپس را به کارت پس‌اندازتان واریز کنید.

نتیجه را در انتهای ماه مشاهده کنید!

9_ دوباره در مورد هزینه‌ها دوباره فکر کنید

استاد بهرامپور در جلسه سوم دوره پول نکته مهمی در مورد هزینه‌ها را مطرح کردند. اینکه ما نسبت به خودمان و رفتارهای مالی‌مان آگاهی نداریم! این موضوع باعث می‌شود هزینه‌های زیادی طی ماه داشته باشیم و در نهایت متوجه نشویم این همه پول خرج چه چیزی شده.

اما راهکار چیست؟ یکی از راهکارهای خودآگاهی نسبت به رفتارهای مالی، نوشتن تمامی هزینه‌هایی است که طی روز داریم. از پول آدامسی که می‌خرید تا چند صد هزار تومان خرج مهمانی.

جالب اینجاست که خیلی از دانشجویان دوره در جلسات بعدی گفتند صرفا با نوشتن هزینه‌های‌شان، در چند روز گذشته پول کمتری خرج کرده‌اند! اما این چه ربطی به افزایش درآمد دارد؟ در واقع شما می‌توانید با کاهش هزینه‌ها و پس‌انداز پول، آنها را در شرایط مناسب سرمایه‌گذاری کرده و عملا پول بیشتری به دست بیاورید.

بخشی از جلسه سوم دوره پول که پیام بهرام پور در مورد خودآگاهی مالی آموزش می‌دهد را ببینید:

10_ افزایش درآمد با وام گرفتن ممکن است

ما در ایران سالانه چیزی بین 20 تا 50 درصد تورم داریم! این یعنی اگر 50 میلیون پول در بانک بگذارید و سال بعد بخواهید آن را بردارید، حتی اگر پول‌تان با سود بانکی‌اش 60 میلیون تومان شده باشد، باز هم چیزی بین 5 تا 15 میلیون تومان ضرر کرده‌اید.

حالا در مقابل، اگر 10 میلیون وام از بانک بگیرید و حتی آن را نزدیک به 13 میلیون طی 3 سال پس بدهید، عملا چندین میلیون سود کرده‌اید!

با این اوصاف پیشنهاد می‌کنم که حتما اگر شرایط مناسبی دارید،برای افزایش درآمدتان وام بگیرید. البته دقت کنید، این وام قرار نیست برای خرید محصولات مصرفی و چیزهایی صرف شود که ارزش خاصی در زندگی اقتصادی‌تان ایجاد نمی‌کند. بلکه باید وام را صرف سرمایه‌گذاری، خرید محصولات کاربردی و… کنید.

11_ سرمایه‌گذاری کنید

تا اینجا چند بار از این صحبت کردم که باید برای افزایش درآمد، پول‌تان را سرمایه‌گذاری کنید. در واقع سرمایه‌گذاری یکی از راه های افزایش پول راکد است. اما چطور؟ کجا؟ متاسفانه یک یا حتی چند مقاله هم برای توضیح آموزش اصول سرمایه‌گذاری کم است بنابراین نمی‌توانم در این مطلب چیز زیادی از آن برای‌تان بگویم.

اما به طور خلاصه، در بدترین حالت می‌توانید پول‌تان را به سرمایه‌هایی مثل دلار، طلا یا ملک تبدیل کنید که هم رشد خوبی دارند و هم دارای نقدشوندگی بالا هستند.

12_ برای افزایش درآمد و فروش، خدمات اضافه ارائه کنید

 

چطور می توانیم درآمدمان را افزایش دهیم و بیشتر کنیم؟

یکی از روش های افزایش درآمد در کسب و کار، افزایش خدمات است. بر خلاف خیلی از صاحبان کسب و کار که برای افزایش درآمد به سراغ ارزان کردن محصولات و خدمات می‌روند تا به قول خودشان تعداد محصول بیشتری به فروشند، شما می‌تواند خدمات اضافه‌ای بدهید.

خدماتی مثل مشاوره، آموزش (حتی به رایگان) و هر چیزی که مشتری شما نیازمند آن است و ارائه‌اش برای شما هزینه خاصی ندارد. به این ترتیب با اضافه کردن مزیت رقابتی به کسب و کارتان، از بقیه جلو زده و درآمد بیشتری کسب می‌کنید.

13_ نگاه‌تان را به تهدیدها تغییر بدهید

این تکنیک یکی از راه های افزایش درآمد کسب و کار است ولی استفاده از آن در غیر از کسب و کار هم امکان‌پذیر است. در زبان انگلیسی جمله زبیایی وجود دارد که مضمونش این است: در هر تهدیدی به اندازه خودش یا بیشتر از خودش، فرصت وجود دارد!

اصولا به محض اینکه یک تهدید به سراغ جامعه‌ای بیاید، افراد زیادی از ان جامعه در مقابلش زانو خواهند زد. اما افرادی هم هستند که با هوشمندی زیاد، از تهدید استفاده کرده و فرصت‌های آن را بیرون می‌کشند.

به عنوان نمونه همین ویروس کرونا! چقدر این ویروس به فضای کسب و کار ایران ضربه زد؟ چند نفر را از پا درآورد و چند کسب و کار را با شکست روبرو کرد؟ اما یک نگاه و ذهن متفاوت چه می‌کند؟ اجازه بدهید از یک نمونه واقعی صحبت کنم:

در کنار این‌همه شکست حاصل از کرونا، استاد بهرام‌پور به فرصت‌های این ویروس نگاه کردند. در مرحله اول که با اجرای کمپین بیشتر از یک خونه در اوایل انتشار ویروس در پیج اینستاگرام بیشتر از یک نفر، توانست بیشتر از 70 هزار فالوور جدید به پیج جذب کند. در مرحله دوم هم متوجه شد الان اغلب مدرسان و افراد نیاز به یادگیری کار با سیستم‌های وبیناری دارند، به همین دلیل سریعا دوره وبینار را طراحی کرده و به تعداد بالا به فروش رساندند. عملا برعکس اغلب کسب و کارها، ویروس کرونا برای بیشتر از یک نفر همراه با مقدار بسیار زیادی سود مالی بود! این نتیجه یک دیدگاه متفاوت است.

14_ برای افزایش درآمد، آموزش ببینید

ذهن ما زمانی که برای مشکلات و شرایط مختلف آمادگی نداشته باشد، قطعا تصمیم‌های نامناسبی می‌گیرد. اما اگر از قبل آن را آماده کرده باشید، در بدترین شرایط هم تصمیماتی می‌گیرد که شما را از بحران خارج کند. با توجه به این، پیشنهاد می‌کنم در مورد مفاهیم پایین آموزش ببینید:

 • مدیریت بحران
 • هوش ارتباطی
 • هوش مالی
 • سرمایه گذاری

چگونه ده میلیون را دو برابر کنم؟ با این 5 راه!

پاسخ به این سؤال چندان ساده نیست. اگر ساده بود، طبیعتاً هرکسی می‌توانست این کار را انجام دهد؛ اما روش‌های تست شده و کار شده‌ای وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن به این سؤال پاسخ دهید که چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

ذکر این نکته الزامی است که بسیاری از کلاه‌برداران، با همین ترفندها به سراغ افراد ناآگاه می‌آیند و به آن‌ها وعده دو برابر کردن پول و درآمد در مدتی کوتاه می‌دهند. حتی این موضوع که چگونه در یک هفته پولمان را دو برابر کنیم سؤال بسیاری از افرادی است که در گوگل یا سایر شبکه‌های اجتماعی، این مسئله را جستجو می‌کنند.

از طرف دیگر، فعالان حرفه‌ای بازار می‌دانند که با سرمایه‌گذاری درست و اصولی، امکان دو برابر کردن سرمایه وجود دارد، منتها شاید کار یک روز و یک هفته نباشد.

حال بیایید با هم بررسی کنیم که چطور می‌توانیم سرمایه خود را دو برابر کنیم؟

روش اول: روش سنتی؛ کسب تدریجی سود از طریق خرید سهام

در این روش باید یک سبد متنوع و البته درست‌وحسابی از سهام شرکت‌های مختلف در بورس بخرید و مدتی انتظار بکشید. واقعیت این است که بورس ایران هنوز هم یکی از بهترین جاها برای سرمایه‌گذاری و چند برابر کردن سرمایه است.

روش دوم: سرمایه‌گذاری با ریسک بالا

برخی مواقع که بحران در بازاری پیش می‌آید، شاید عده‌ای ترس برشان دارد و سریعاً از بازار خارج شوند، بااین‌حال، در هر بحرانی، فرصت‌هایی طلایی برای کسانی که واقعاً با هوشمندی بالا سرمایه‌گذاری می‌کنند، وجود دارد.

شاید شما هم دیده باشید کسانی را که در بحران‌های اقتصادی، زندگی‌شان از این رو به آن رو شده و کلی برد کرده‌اند. شاید این راهی است که با آن می‌توانید سرمایه خود را نه در عرض چند سال، بلکه در عرض یک هفته دو برابر کنید!

روش سوم: واسطه‌گری یا دلالی!

حتماً شما هم شنیده‌اید که ایران، بهشت دلالان و واسطه گران است. واسطه‌گری لزوماً چیز بدی نیست. اگر در این واسطه‌گری کلاه سر فرد مقابل نرود و سود معقولی به هر دو طرف برسد، این کار مفید است!

شما می‌توانید فرصت‌های واسطه‌گری خوبی پیدا کرده و درآمد مناسبی به دست آورید. واسطه‌گری در ملک، ماشین، محصولات مختلف، محصولات کشاورزی و ارز می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای دو برابر کردن پول و درامد و سرمایه باشد.

روش چهارم: سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

این راهی است که خیلی از افراد را به موفقیت‌های خیره‌کننده مالی رسانده است. البته ریسک بسیار بالایی دارد و همان‌طور که فرصت‌های بی‌نظیری در آن وجود دارد، خطرات بالقوه‌ای نیز تهدیدتان می‌کند.

با آگاهی و دانش و آموزش به سراغ ارزهای دیجیتال بروید. ضمناً یادتان باشد که همه سرمایه خود را روی یک رمز ارز واحد نگذارید و دورنمای بلندمدت داشته باشید.

سخن پایانی

خب به انتهای مقاله افزایش درآمد رسیدیم. در این مقاله تلاشمان این بود که به شکل جامع و کامل، پاسخی مناسب به این سوال که چگونه درامدم را افزایش دهم و “چکارکنم درآمدم زیاد بشه” داشته باشیم. از فواید افزایش درامد گفتیم و سپس 14 راهکار مختلف برای بیشتر کردن درامد و پول، گفتیم. امیدواریم از مطالعه این مطالب لذت برده باشید. راستی اگر سوال و نظری دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم.

آرزوی راه‌اندازی کسب‌وکارتان اینگونه عملی می‌شود!

در این مدرسه، کسب‌وکارتان را در 100 روز راه‌اندازی می‌کنید!

روی تصویر زیر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذاریم:

مدرسه کسب و کار | راه اندازی و به سود رساندن بیزینس در 100 روز

تیم فنی بیشتر از یک نفر

تیم فنی بیشتر از یک نفر

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۹ دیدگاه دربارهٔ «افزایش درآمد با 14 تکنیک اقتصادی و عملی»

 1. استاد عزیز شما تازه به ما آموختید که چگونه درست زندگی کنیم ما دراین چند سال مردگی می کردییم ممنونم ازشما

 2. خیلی عالی بود من یک زن هستم فعلا مشگل کمر دارم وهیچ فعالیتی نمیتوانم بکنم تا بعد از عمل ولی این آموزش‌های یک نوع نتیجه گیری در افزایش سرمایه گذاری بر شخصیت و نوع رفتار ومنش و شیوه ی زندگی کردن وبرخورد من با مردم داشت پس من نیز سود کردم در بعد رفتار فردی خودم ممنونم

 3. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  چقدر خوب که دنبال آموزش و یادگیری هستید.
  امیدواریم هرچه سریع تر سلامتیتون بهتون برگرده…
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 4. با سلام و عرض ادب
  ممنون بابت مقاله مفید و عالی ،ولی من با بند دوم اختلاف نظر دارم باهاتون.اکثر ثرونمندان صبح زود بیدار نمی شن،اهل مطالعه نیستن،اگر تو خیابونا دقت کنین اونایی که ساعت شیش یا هفت صبح در خیابان تردد دارن اغلب کارمند و کارگرای ضعیف هستن و تازه ساعت حدود نه یا ده صبح سرو کله پولدارا با ماشین های مدل بالاشون پیدا میشه.

 5. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  بله قطعا استثنا هم داریم؛ مرسی نظرتون رو باهامون به اشتراک گذاشتید.
  بیشتر ازیک نفر…

 6. سلام به نظر من اول باید برای کاری که میخوای شروع کنی مشتری میدا کنی بعد میتونی کار رو انجام بدی و بفروشی، من خیاط خوبی ام اما اول باید ببینم کی حاضر هر هفته ده تا بلوز از من بخره بعد که مشتری رو میدا کردم حالا بیام و پلرچه بخرم و بنا به نیاز بازار بدوزم

 7. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ خوشحالیم بابت همراهیتون.
  بیشتر ازیک نفر باشید.

 8. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  چقدر خوب که این روزا دغدغه آموزش و یادگیری دارید؛ خوشحالیم بابت همراهی و رضایتتون…

  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 9. سلام واقعا به نکات ارزشمندی اشاره کردید
  مشکل اصلی ما برمیگرده به طرز فکر ما، که نه تو خانواده و نه تو جامعه بهش پرداخته نشده

 10. من خیلی این مقاله را دوست داشتم ولی میخواهم سواد مالیم را با همراهی مناسب در میان بگذارم چون خانواده ام شیوه مالی خاص خودشان را دارند و من را باور ندارند و دوست دارند بدون نیاز به حمایتشان کارم را پیش ببرم.

 11. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  خوشحالیم که همراهمون هستید و دغدغه رشد فردی خودتون رو دارید.

  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 12. سلام من ۶۰ سال دارم بازنشسته هستم وچند سالی هست تو خونه نشستم ولی احساس میکنم دارم افسردگی میگیرم درامد انچنانی هم ندارم ولی بفکرم با توجه به در امد کم بازنشستگی کاری انجام بدم ولی هر چه که فکر میکتم به جایی نمی رسم و مقاله شما رو خوندم بنظرم تمام عرایض شما درست ولی ایا با من اصلا سنخیتی داره چطوری میتونم کاری بکنم

 13. سلام ممنونم خیلی مفید بود منم تونستم با رعایت یه سری راز ها بعلاوه این نکات به درآمد مثبت ۳٠ میلیون در ماه برسم دوست داشتید پیجم در اینستاگرام رو دنبال کنیدkosaryeganeh.ir

 14. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز

  خوشحالیم که در مسیر رشد فردی قدم برداشته و بیشتر ازیک نفر شدید.

  مرسی که نظرتون رو با عموم و با ما به اشتراک می گذارید.

  بیشتر ازیک نفر

 15. بسمه تعالی. سلام آقای نماینده مجلس شورای اسلامی ایران من هرروز نان واب خالی میخورم ومن کارگرم و بدانید سیاهی به ذغال میماند. واین که وزارت اقتصاد ایران نمی‌تواند با گران فروشی مقابله کندواینکه حقوق من آنقدر کم است که باید زیر پل بخوابم . لعنت خدا بر آنها که حقوق من را اینجوری تعیین کردن و اینکه من که منتقد دولت هستم . دلسوز ایران هستم و اینکه آب آشامیدنی را چرا به درختان میدهندواینکه چرا آب از هوا نمیسازندواینکه چرا اب از خلیج فارس به ایران نمیاورندواینکه چرا خانه ده متری نمیسازند

 16. سلام من ی پسر ۱۶ساله ام تازه میخوام شروع به کار اینترنتی کنم ک حداقل ماهانه ۳۰ملیون درامد داشته باشم حالا بالاتر بهتر بگذریم الان من کلا یک تومن دستم دارم و میخوام شروع به کار کنم و نمیدونم چه کاری کنم ک این سطح درامد رو داشته باشه ممنون میشم کمکم کنید✨

 17. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  چقدر خوب که دنبال مقالات و محتوای آموزشی هستید؛ امیدواریم متن مقاله در این راستا براتون کاربردی باشد.
  بهتون پیشنهاد می کنیم در این راستا در دوره رایگان قطب نمای کسب و کار همراهمون باشید؛ برای ثبت نام در این دوره رایگان روی لینک زیر کلیک نمایید.
  دوره رایگان قطب نمای کسب و کار
  بیشتر ازیک نفر…

 18. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  همراهیتون باعث افتخارمون هست؛ ممنونیم که بهمون بازخورد داده و به بهتر شدن بیشتر ازیک کمک می کنید.
  بیشتر ازیک نفر

 19. سلام من یه پسر ۱۶ سالم ام تازه میخام شروع به کار اینترنتی کنم احداقل ماه۳۰ میلیون درآمد داشته باشم الا بالاتر بهتر بگذریم الان کلا من دو تومن دستم دارم و می‌خوام شروع به کار کنم ونمیدونم چه کار کنم که این سطع درآمد روداشته باشم ممنون میشم کمکم کنید

 20. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که همراهمون هستید و دغدغه یادگیری دارید.
  بهتون پیشنهاد می کنیم در این خصوص در دوره رایگان قطب نمای کسب و کار از طریق لینک زیر همراهمون باشید.
  دسترسی به دوره رایگان قطب نمای کسب و کار
  بیشتر ازیک نفر

 21. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام همراه عزیز
  خوشحالیم که در این مقاله همراه ما بودید؛ مرسی که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 22. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  چه خوب که از افرادی هستید که به رشد فردیشون توجه دارند؛ تبریک به شما
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 23. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  تبریک به شما که دغدغه یادگیری دارید؛ خوشحالیم بابت همراهیتون.
  موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 24. پشتیبانی بیشتر از یک بیشتر ازیک.

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که همراه بیشتر ازیکی ها دغدغه رشد و یادگیری دارید؛ موفق و بیشتر ازیک نفر باشید.

 25. بعضی ها میگن نظرت راجع به این پسر
  خ پولایی مه میر سراغ دختر خرد پول های تحصیلکرده ازدواج میکنن چیه نظر ندارم چون من خودم با بعضی آقایون حرف زدم به ما گفتن ما هیچوقت برای ازدواج دنبال دختر گدا نمی ریم حالا هرچی بخواد خودش به دست کلی لوازم زیبایی و هزار تا چیز تمسک کنه البته من خودم اصلا از ملت مغرور خنگ نفرت دارم و اینکه مهندس و جادوگرم عاشق ثروتمند موندن ملکه زیبایی شدن با یه مرد که تو احساس دریاست با رز سرخ و رقص پل الوار یه ازدواج شاعرانه

 26. واقعا نظرات خیلی ارزشمند بود جهان سپاس از استاد بزرگوار که موارد مهم ذکر کردند اما فقط یک موضوع از دید گاه اسلام جواز نداره کلمه وام با سودش که مخالف شریعت اسلام است که هر آنچه مخالف اسلام باشه طبعا به انسان ضرر میرسانه

اسکرول به بالا