شرایط ایران خوب نیست؛ با این روش‌ها “ریکاوری” شوید!

سرفصل های مهم این مقاله

همه می‌دانیم که شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایران خوب نیست. هرکسی منکر این قضیه باشد، مورد انتقاد دیگران قرار می‌گیرد. بااین‌حال در فیلم زیر از پیام بهرام پور، آموزش می‌بینیم که حتی در بدترین شرایط اقتصادی و اجتماعی و سیاسی، چگونه بهترین واکنش‌ها را نشان دهیم و کاری کنیم که کمتر آسیب ببینیم.

تلاش کرده‌ایم با هم راهکارهایی پیدا کنیم که میزان آسیب‌های روانی و مادی به ما کمتر شود. حتماً نگاه کنید. دکمه دانلود هم زیر این فیلم قرار گرفته که می‌توانید فیلم را دانلود کنید.

دانلود ویدئوی لایو ریکاوری

 

در ادامه، مهم‌ترین موضوعاتی که در این فیلم گفته شده را خدمتتان لیست کرده‌ایم:

 

آیا ما می‌گوییم اوضاع خوب است؟

هرگز! ما هم مثل شما می‌بینیم و می‌دانیم  که اوضاع کشورمان خوب نیست، به‌خصوص اوضاع اقتصادی. همه ما تحت‌فشاریم. گرانی‌ها را می‌بینیم و شرایط را ناخوب ارزیابی می‌کنیم. بااین‌حال، می‌توانیم تصور کنیم که همه در اتوبوسی هستیم که در حال چپ شدن است. می‌توانیم نحوه واکنشمان را طوری تنظیم کنیم که کمترین آسیب را ببینیم. درجایی قرار بگیریم و تصمیماتی بگیریم که آسیب‌ها را کاهش دهد.

 

به این 3 دایره توجه کنیم!

در فیلم بالا پیام بهرام پور از 3 دایره نام می‌برد.

  • دایره فردی
  • دایره اجتماعی
  • دایره سیاسی

ایشان می‌گوید اگر می‌خواهیم حالمان بهتر شود و آسیب‌های کمتری ببینیم، بهتر است در این سه دایره، عملکردی بهتر از خود نشان دهیم. ما در هر سه دایره،  نقش و وظیفه و حق داریم. یک انسان بیشتر از یک نفر باید در این سه دایره خوب کار کند و مؤثر باشد. درست است محیط اثرگذار است، اما ما هم می‌توانیم واکنش مناسب خود را نشان دهیم.

 

 

توصیه‌هایی برای نقش مؤثرتر در دایره سیاسی

الان هرکس را که می‌بینیم، حرف سیاسی می‌زند. جامعه ما سیاست زده شده. اما برای اینکه صلاحیت و شایستگی زدن حرف سیاسی داشته باشیم و اسیر حواشی نشویم و تمرکزمان را بیهوده هدر ندهیم، لازم است مهارت‌های زیر را داشته باشیم. ضمن اینکه بهتر است حرف کسانی که مهارت‌های زیر را ندارند، بحث سیاسی نکنیم.

اول تفکر نقاد داشته باشیم. تفکر نقادانه یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که کمک می‌کند کمتر آسیب ببینیم. برای این کار، به دوره رایگان تفکر نقادانه مراجعه کنید.

دوم سواد رسانه‌ای داشته باشیم. می‌توانیم برای به دست آوردن سواد رسانه‌ای، در اینترنت جستجو کنیم. همچنین وب‌سایت فرزند سبز از محمد منشی‌زاده هم در این زمینه کمکمان می‌کند.

سوم مطالبه گری را یاد بگیریم. برای یادگیری این مهارت، توصیه می‌کنیم کتاب به پا خاستن برای تغییر را مطالعه کنید و همچنین مبحث ارزش‌ها را به مجموعه مهارت‌هایتان اضافه کنید. خواندن دو مقاله زیر حتما توصیه می‌شود!

مطالبه گری چیست؟ چگونه یک مطالبه گر واقعی باشیم؟

چطور باارزش‌هایمان زندگی کنیم؟ +لیست ارزش های زندگی

پیدا کردن ارزش های زندگی + چند تمرین اختصاصی (لایو اینستاگرامی)

 

چهارم دید اقتصادی صحیح داشته باشیم. برای آسیب کمتر در زمینه پول و درآمد و مسائل اقتصادی، باید هوشمندانه‌تر عمل کنیم. توصیه می‌کنیم در مینی دوره رایگان پول شرکت کنید. همچنین دوره جامع پول، نگاهی عمیق‌تر و متفاوت‌تر در مورد پول به شما خواهد داد.

اگر این 4 مهارت را نداشته باشیم، حرف‌هایمان رنگ و بوی غرغر کردن، تعصب بیجا، خشم بیهوده و هیجانات بی‌ثمر خواهد گرفت.

 

توصیه‌هایی برای نقش مؤثرتر در دایره اجتماعی

توصیه پیام بهرام پور در این قسمت، این است که بیشتر مراقب رفتارهایمان باشیم. راحت، بی سند و مدرک و بی‌دلیل به دیگران برچسب نزنیم. از دوقطبی سازی دست بکشیم و آگاهی‌مان را نسبت به مسائل اجتماعی عمیق‌تر کنیم. حتماً ویدئو را ببینید تا مثال‌های کامل‌تری در این زمینه به آگاهی‌تان برسد.

 

توصیه‌هایی برای نقش مؤثرتر در دایره فردی

در دایره فردی، لازم است مهارت‌های فردی‌مان را بهبود ببخشیم و به توسعه فردی‌مان اهمیت دهیم. شفقت ورزی به خود و دیگران، یادگیری مهارت‌های ارتباطی، افزایش کاریزما و افزایش تاب‌آوری و جان‌سخت شدن، می‌تواند کمکمان کند که رضایتمان از زندگی بیشتر شود.

توصیه می‌کنیم در دوره‌های رایگان زیر حتماً شرکت کنید:

دوره رایگان خودشناسی | متعلق به خودِ خودت باش…!

 دانلود فیلم سمینار هدف‌گذاری فوق حرفه‌ای

 دوره رایگان بازی بی نهایت | قوانین نانوشته موفقیت در کسب‌و‌کار و زندگی

 دوره رایگان جان سخت | راهکارهای دوام آوردن در ایران

دوره رایگان اکسیر

 

چند طرز فکر خطرناک که باید ترکشان کنیم!

در قسمت آخر ویدئو، پیام بهرام پور توصیه می‌کند از دو طرز فکر بد و اشتباه دوری کنیم.

اول: هرکسی وضعش خوب است، دزد و خلاف‌کار است!

لزوماً این‌طور نیست. خیلی از افراد با تلاش و از راه سالم، ثروتمند شده‌اند.

دوم: هر انسانی که قصد مهاجرت دارد، وطن‌فروش است.

باید به شرایط و دلایل مهاجرت آن فرد نگاه کنیم و قضاوت بی‌دلیل نداشته باشیم.

و در انتها:

 

یادمان باشد، اگرچه روزگار برایمان تاس خوبی نینداخته، اما باید با این تاس بد هم خوب بازی کنیم… تا جایی که می‌توانیم…

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه دربارهٔ «شرایط ایران خوب نیست؛ با این روش‌ها “ریکاوری” شوید!»

  1. با سلام و احترام
    صحبت ها ، باورها و محتوای ارزشمندی است ، با تشکر فراوان
    تیم محبوب بیشتر از یک ارزشمندی فراوانی دارد ، خوشبختانه ما میتوانیم با یادگیری این اموزش ها در شرایط کنونی جامعه به شکل بهتری زندگی کنیم و کمک کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی باشد

اسکرول به بالا