ترس از تصمیم گیری-بیشتر از یک نفر

ترس از تصمیم گیری

بنده همیشه در بعضی مواقع برای تصمیم گیری دچار تردید میشوم و آنقدر طول می دهم که موقعیت را از دست می دهم . نمیدانم چطور این نقطه ضعف را درمان کنم . ممنونم راهنمایی فرمائید.

12 مرداد 98 189 6
zahra.mlj

زهرا

14 مرداد 98

2

هنگام تصمیم گیری روی یک برگه تصمیم‌تون رو بنویسید و یک جدول بکشید به شکل T ، نقاط مثبت تصمیمی که میخواید بگیرید رو بنویسید و نقاط منفی‌اش رو، بنویسید که اگر این تصمیم رو گرفتید چی بدست میارید، چه امتیازهایی داره و در سمت دیگه بنویسید که چه موانع یا مشکلاتی داره؛ این طوری بهتر می‌تونید بسنجید که می‌ارزه اون تصمیم رو عملی کنید یا نه.

و حتما با افراد آگاه در حیطه‌ی تصمیمی که گرفتید مشورت کنید، حتما با چند نفر مشورت کنید چون دیدگاه آدم‌ها با هم متفاوته.

گاهی ما به این دلیل نمی‌تونیم تصمیم بگیریم چون که اضطراب بالایی داریم در اون مدت یا مدت زیادی مضطربیم، اگر به این دلیله حتما برای کم کردن اضطرابتون اقدامی انجام بدید.

و تصمیمات کوچکی بگیرید که کمی ریسک دارند مثلا هنگام خرید یک کالا کوچک که همیشه یک مدل مشخصی رو می‌خریدید سعی کنید مدل‌های دیگه رو بخرید و یا در رفتار، رفتارهای و عادت‌های دیگه‌ای که خوب هستن ولی متفاوتند رو امتحان کنید و نتایجش رو برای خودتون بنویسید که چه مزایا و معایبی داشت.

حتما از جنبه‌های مختلف به اون تصمیم‌تون نگاه کنید؛ اگر در این مورد نیاز به تمرین دارید از دیگران نظرشون رو برای تصمیم‌تون بپرسید، حتما جنبه‌های متفاوتی رو خواهید دید در نظرات و به این نظرات توجه کنید.

از تغییرات کوچک شروع کنیم و اگر اشتباه کردیم درس بگیریم و خودمون رو ببخشیم چون هیچ کسی از خطا مصون نیست.

بنده هم همین طور بودم و با استفاده از همین راه‌ها تونستم رفع کنم.

موفق و سربلند باشید.

تعداد نظرات : 2 نمایش نظرات
  Translator.Plus1

  سحر هاشمی

  04 شهریور 98

  1


  در زمان اوج ترس، درست فکر کردن سخت می شود. به خودتان کمی زمان بدهید تا آرامش خود رابه دست بیاورید و بتوانید واقع بینانه تر به موضوع بنگرید.


  هر چقدر از رویارو شدن با ترس ها بیشتر دوری کنید ضعیف تر می شوید. بهترین راه رفتن به سمت آنها و روبروشدن با آنهاست.

  بعضی وقتها ترس های ما فقط ذهنی هستند و در واقعیت وجود ندارند. به این فکر کنید در بدترین حالت چه می شود؟ با این کار میبینید در اکثر مواقع بیشتر از ذهن خودتان میترسید تا آن اتفاق خاص.

  بسیاری از ترس ها و نگرانی های ما به دلیل کمال گرایی ماست. دست از تلاش برای بی نقص بودن برداریم. لازم است بپذیریم همه ی ما اشتباه می کنیم و این کاملا طبیعی است.

  صحبت در موردترس ها آنها را کمرنگ می کند. ذهن ما برای محافظت از ما موقعیت های مختلف را خطرناک جلوه می دهد. لازم است بعضی اوقات با افراد متخصص و قابل اعتماد در مورد ترس هایمان صحبت کنیم.

  بعضی از ترس های ما ریشه در کودکی ما دارند. مثلا یک خاطره ناخوشایند در آن زمان داشته ایم که این حالت تا سنین بالا ادامه پیدا کرده است. به گذشته رجوع کنید و مسئله را از ریشه بررسی کنید تا ترس ها کمرنگ تر شوند.

  تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات
   jaja

   جواد سامی

   23 مرداد 98

   0

   بنظرم ی چی رو سریع انتخاب کن مثلا ببین فرصت بگذره چی بخچه خودت میگیهمونو انتخاب کن. تا 5 بشمار یکار رو سریع انتخاب کن

   تعداد نظرات : 0
    user0831642

    علی سراج

    27 مرداد 98

    0

    بهترین کار سریع اقدام کردن است تا تردید جلوی شما را نگیرد


    تعداد نظرات : 0

     0

     توصیه میکنم در زمینه ی تصمیم گیری بیشتر مطالعه کنید و مهارت تصمیم گیری رو تمرین کنید.


     پیشنهاد محصول به سوال کننده : تصمیم گیری
     تعداد نظرات : 0

      0

      در نظر گرفتن مزایا و معایب هر کار، اولین کاریه که هر کسی تو تصمیم گیری میکنه و عواقب هر تصمیم رو می سنجه. اگه همه این کارارو کردین و بازم دو دل موندین، از تکنیک زوج و فرد استفاده کنید! توکل کنید به خدا و ازش طلب خیر کنید، بعد کار الف رو به اعداد فرد و کار ب رو به اعداد زوج متناظر کنید. از یکی از نزدیکان یه عدد بپرسید، اگه فرد گفت، کار الف و در غیر اینصورت کار ب رو انجام بدین. حواستون باشه، تصمیم نگرفتن، خودش نوعی تصمیم گیریه، تصمیم به تصمیم نگرفتن و هدر دادن زمان و فرصت

      تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات

       سوالات مرتبط