شناخت افراد-بیشتر از یک نفر

شناخت افراد

با سلام بنده یک سوال داشتم در ارتباط با شناخت افراد چگونه میتوان افراد را در مدت زمانی اندک با با ایشان ارتباط داریم بشناسیم مثلا میگویند با یک نگاه فهمیدم چطور ادمیه یا در عرض 5 دقیقه صحبت باهاش دقیق شناختمش برای دستیابی به همچین مهارتی چکارهایی و چه مهارت هایی باید کسب کنم باتشکر

سبحان شمسی 20 تیر 98 353 5
Hashemy

سحر هاشمی

20 مرداد 98

3

اولین و یکی از بهترین‌ موارد خودشناسی و توسعه فردی است که می تواند معجزه گر باشد وقتی فرد خود حقیقی، احساسات، ارزش ها و باورهای خودش رو کشف کرده باشد،  بی قید شرط خودش را دوست داشته باشد کشف دنیای افراد دیگر راحت تر و دقیق تر است.


 مورد بعد تیپ شناسی شخصیتی است از جمله enneagram, mbti, disc که حتماً توصیه میکنم دوره هاشون یا حداقل اگر امکان شرکت در دوره حضوری ندارید کتابشون رو تهیه بفرمایید یا از اینترنت به قول استاد بهرام پور گوگل کنید و به چندین مطلب، مقاله، ویدئو دسترسی پیدا خواهید کرد. خود اناگرام و ام بی تی آی (مایرز بریگز) بسیار به خودشناسی کمک می کنند. 


موفق باشید.

تعداد نظرات : 0

  1

  دوست عزیز شناخت افراد در 5 دقیقه به قول شما، کاملا نسبی و حتما با درصدی از خطاست.در جواب کسی که گفته با یک نگاه فهیدم طرف مقابل چطور آدمیه فقط لبخند بزنید!!!

  تعداد نظرات : 0
   zahra.mlj

   زهرا سنایی

   01 مرداد 98

   1

   دوره‌هایی با این عنوان برگزار میشه که با توجه به تیپ‌های شخصیتی متفاوت می‌تونید شناخت زیادی از افراد در دقایق اول بدست بیارید. اتفاقا به زودی قراره دوره‌ای مجازی با همین موضوع برگزار بشه که اگر تمایل به شرکت داشتید به بنده اطلاع بدید تا اطلاعات بیشتر رو خدمتتون عرض کنم.

   تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات

    1

    سلام دوست عزیز

    اگر شخصی علم زبان بدن بداند و بتواند در لحظه شناخت درستی داشته باشد متوجه مواردی می شود

    اگر شخصی به تیپ های شخصیتی تسلط داشته باشد و بتواند در لحظه شناخت درستی داشته باشد متوجه مواردی می شود.

    شخصی که اجتماعی است باتوجه به تجربه اش ممکن است در دید اول متوجه مواردی بشود.

    اما فراموش نکینم که اکثر این موارد درواقع قضاوت اولیه ما نسبت به یک فرد جدید است. این قضاوت ممکن است اشتباه باشد. اگر کاملا اشتباه نباشد حتما دارای نقص فراوان است. پس نمیتوان به این قضاوت های ذهن خودمان یا دیگران اعتنایی کرد.

    بهتر است در مواجهه با افراد طبق اصول ارزشهای خودمان رفتار کنیم. و طبق قضاوت هایی که درست یا غلط بودنش خیلی مشخص نیست رفتار نکنیم که پیامدهای احتمالی برای ما خواهد داشت

    تعداد نظرات : 0
     jaja

     جواد سامی

     21 مرداد 98

     0

     نمیشه کسی رو کامل شناخت  اونم توی این زمان اندک 

     تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات

      سوالات مرتبط