سلام. دلم میخواد دنیاهای جدیدی رو تجربه کنم و از درس فاصله ب

نیلوفر مرداب

دوام آوردن در چالش های اقتصادی

سلام. دلم میخواد دنیاهای جدیدی رو تجربه کنم و از درس فاصله بگیرم. شما

سلام. دلم میخواد دنیاهای جدیدی رو تجربه کنم و از درس فاصله بگیرم. شما لیست جامعی از حرفه ها، ورزش ها، هنرها، رشته ها و ... دارید که به من کمک کنه؟

13 فروردین 98 145 1
wall.e

فائزه چنگیز

14 فروردین 98

0

سلام عزیز

من اطلاعات خودمو در اختیارتون قرار میدم امیدوارم براتون مفید باشه.

سوالتون بسیاااار کلی است و واژه جامع یکم کار رو سخت میکنه . 

من برای زمان های خودم یه تقسیم بندی انجام دادم و اونچه که تا حالا تجربه کردم اینه  که درس خوندن میتونه یه هیجان باشه اگر دوستش داشته باشی( من دبیرستان رشته تجربی و ریاضی رو همزمان خوندم و دانشگاه اومدم یه رشته ای که هم معارف اسلامی داره و هم روانشناسی و الان به هنر علاقه پیدا کردم ، این رو گفتم که اگر روحیه پخش و وسیعی داری بدونی که یه عاااالمه چیز میتونی تجربه کنی و لذتشون رو ببری) اول اینکه به خانه های فرهنگ نزدیک خونتون میتونی مراجعه کنی و یه لیست بلند و بالا از خهنر ها اونجا هست (نمیدونم جنسیتتون چیه اما اگر از هنر هایی مثل خمیر چینی لذت میبرید اصلا خجالت نکشید و اگر کلاس آقایونش براتون وجود نداره سرچ کنید و خود آموز یاد بگیرید) انقدر وقت دارید که برای تجربه هم که شده هنر های مختلفی یاد بگیرید و ببینید کدومش علاقه اصلی تونه. اگر هم علاقه اصلی نداشتیئ فدای سرتون مهم  حس خوب خلق کردنه که بهتون میده.

ورزش ها هم همین طور به شخصه بازی های محلی و تکواندو و کیپاپ دنس رو دوست دارم البته بسکتبال و والیبال و اسکیت و پینگ پونگ و بدمینتون و تنیسو شنا و واتر پلو و صخره نوردی و کوهنوردی و دوچرخه سواری و پارکو و ... برای این موراد به  سالن های ورزشی مراجه کنید که محل سکونتتون وجود دارند. 

اما حتما یه بخشی از زمان هفتگی یا ماهانتون رو برای خیریه ها بزارید که این بخش از زندگی یه حال متفاوتی داره

یه بخشی هم برودنبال یاد گیری که یک برکه راکد آب بد بویی داره. جریان داشته باش. اگر میپرسی چطور باید بگم منم دقیقا از جای خودت شروع کردم شاید باورت نشه اما اوب تو نت سرچ کردم اگر کانال یا پیجی بود که مرتبط بود فالو کردم تو قسمت نظرات سوالامو مینوشتم ( گاهی جواب داده میشد و گاهی نه که ناامید هم نمیشدم) و بعد تو جلساتشون حضور پیدا میکردم و گاهی تو زندگی یه سرندپیتی نیازه( سرندپیتی یعنی یه اتفاق خیلی ناگهانی که میسیر زندگیتو عوض میکنه.) و معمولا سرندپیتی وقتی اتفاق میوفته که خودت یه تلاش کرده باشی.

من برای زنده موندن و هیجان داشتن چالش خود ساخته میزارم.مثلا من خیلی شوخ نیستم چالشم اینه که روزی چهار بار باید شوخی حسابی کنم و به شوخی دیگران حسابی بخندم ( من با این بعد از خودم راحت نیستم و دارم کم کم تغییرش میدم و این میشه برای من رشد) یا مثلا میترسیدم تنها برم کافه بشینم و کتاب بخونم چون فکر میکردم همه چپ چپ نگاهم میکنند یا رفتن تنهایی به سینما یا تجربه کردن مسیر های مختلف بازگشت به خونه یا برم تو کتابفروشی کتاب ببینم و یک ساعت اونجا باشم اما چیزی نخرم اینا برای من چالشه ممکنه برای شما عادی باشه پس برای اینکه زندگی کنی بهت پیشنهاد چالش میدم .

امیدوارم منطورتون از این پرسش رو به درستی متوجه شده باشم. بیشتر از یک نفر باشید.

در آغوش خدا

تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات

    سوالات مرتبط