بنظر شما اگر شخصی در شغلی استعداد نداشته باشد ولی علاقه داشت

نیلوفر مرداب

دوام آوردن در چالش های اقتصادی

بنظر شما اگر شخصی در شغلی استعداد نداشته باشد ولی علاقه داشته باشد، مو

بنظر شما اگر شخصی در شغلی استعداد نداشته باشد ولی علاقه داشته باشد، موفق خواهد شد؟

محمد محمدعلیان 21 آذر 97 239 3

0

نمیدونم دقیقا!

ولی به نظرم براساس روش استاد بهرام پور که میگفتن برای یادگیری هر آموزشی اگر 500 ساعت وقت بزاریم، نتیجه قابل قبولی میده... شما میتونید این کار رو بکنید..با خودتون قرار بزارید که مثلا 100 ساعت روی مهارت خودتون وقت بزارید و تمرین کنید..ببینید نتیجه چطور خواهد بود و همینطور اگر اوکی بود بیشتر و بیشترش کنید...

نمایش نظرات

  1

  سلام دوست عزیز وقت شما بخیر 

  موضوع خیلی مهمی که باید در رابطه با بحث استعداد در نظر بگیریم این هستش که اصلا استعداد به درستی تعریف نشده و بسیاری از افراد واقعا نمی‌دانند استعداد به معنی واقعی چیست؟

  متاسفانه اغلب افراد به استعداد را اینطور تلقی می‌کنند که استعداد یعنی اینکه من آیا کاری را میتوانم انجام بدم یا خیر؟

   مثلا آیا من استعداد ریاضی دارند یا یا خیر اگر استعداد ریاضی داشته باشم میتوانم ریاضی یاد بگیرم و مسائل ریاضی را حل کنم و اگر استعداد ریاضی نداشته باشد به هیچ عنوان نمی توانم مسائل ریاضی را حل کنم.

  اما حقیقت این است که تعریف واقعی استعداد این نیست تحقیقات جدید علوم اعصاب نشان می‌دهد که استعداد یعنی سرعت یادگیری یک چیز است. 

  بنابراین من اگر در موضوعی استعداد داشته باشد به این معنی است که آن موضوع را سریعتر می توانند یاد بگیرم و اگر در چیزی استعداد نداشته باشد به این معنی است که آن را با تمرین و زمان بیشتری میتوانم یاد بگیرم

  نکته مهم دیگری که در رابطه با استعداد وجود دارد این است که اگر کاری را به مدت زیادی و به صورت درست تمرین کنید بعد از مدتی این مسیر عصبی آن برای شما شکل خواهد گرفت و به نوعی در آن موضوع دارای استعداد خواهید شد اجازه بدهید برای شما مثالی بزنم مثلا استعداد یادگیری زبان انگلیسی در من بسیار ضعیف است و به نظر می رسد خیلی راحت نمی توانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم شاید تعجب کنید و بپرسید که خب پس چطور شما انقدر راحت ارتباطات بین‌المللی دارید و به انگلیسی مطالب را یاد می‌گیرید کتاب های انگلیسی می خوانید و….

  اما مسئله فقط بحث توانستن نیست! مسئله بر سر سرعت یادگیری است مثلاً زمانی که می‌گویم سطح فعلی زبان من که یک سطح متوسط است و با روزانه سه تا چهار ساعت مطالعه انگلیسی دیدن فیلم ها حضور در سمینار ها و غیره به دست آمده بسیاری از افراد که سطح زیان خوبی دارند تعجب می‌کنند و می‌گویند این همه زمان گذاشته ای تازه اینجایی؟؟؟

  خوب دلیل این موضوع این است که استعداد یادگیری زبان من کم است یعنی من نیاز دارم ساعات بیشتری تمرین بکنم و نکته دیگری که باید در نظر داشته باشیم این است که فرد دیگری ممکن است استعداد زبان بالاتری داشته باشد و بتواند با صرف زمان کمتری یادگیری بیشتری داشته باشد

  اما در رابطه با سوال شما باید بگویم که اگر شما واقعاً به موضوع علاقه‌مند باشید بعد از مدتی مسیر عصبی یادگیری آن موضوع برای شما ساخته خواهد شد و شما میتوانید این موضوع را به خوبی یاد بگیرید و پس از مدتی از تعداد این موضوع در شما به شکل خواهد گرفت.

  اگر می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید پیشنهاد می‌کنم حتماً حتماً حتماً در دوره انعطاف پذیری عصبی شرکت کنید این کارگاه کارگاهی است که در قونیه ترکیه برگزار شده و فیلم آن را می توانید از سایت تهیه کنید امیدوارم که همیشه در راستای توانمندی های خودتان حرکت کنید و آن را که می‌خواهید به اهدافتان برسید

  نمایش نظرات
   jafarlakzaei

   علم رفتار

   02 بهمن 97

   0

   بله

   نمایش نظرات