تفریح درست و حسابی-بیشتر از یک نفر

تفریح درست و حسابی

یکی ار کاربران عزیز سوال کرده بود که چطور آقای بهرامپور همیشه سرحال هستند و جواب ایشون این بود که من بلدم چطور حالم رو زود خوب کنم اما همیشه سرحال نیستم ، من مدتی هست که فشار کار و زندگی برام زیاد شده و سعی کردم یکم تفریح رو به زندگیم اضافه کنم اما معمولا در حین تفریح و اکثرا بعد از زمان تفریحم مرتب صدایی تو سرم میگه که دیدی وقتت تلف شد ، الان اگه به جاش فلان کار رو کرده بودی عقب نبودی و ... چه پیشنهادی برای کمک به بهتر شدن این تفکر من دارید؟ دوباره طرز فکر رو مرور کنم؟ 5 نیاز تئوری انتخاب؟ مرور مجدد اینا کمک میده؟ چون همیشه به خودم میگم اینا رو که شنیدم و از نظر منطقی قبول دارم اما باز این فکر اذیت کننده میاد تو سرم ، این فکر که همش عقبم از کارام و برنامه ام (شایدم برنامه ام باید بهتر بشه!)، از طرفی اینم میدونم غیر ممکن هست ما از ایده هامون جلو بزنیم

1

سلام دوست عزیز

من به سوالتون اینجا پاسخ دادم.

چطور با افکار مزاحم مبارزه کنیم ؟ (یک سوال از پیام)

تعداد نظرات : 0

  1

  سلام. دوست عزیز این سوالی که مطرح کردید سوال خیلی هامون بوده. تک تک راه کارهایی که خودتون گفتید فکر میکنم میتونه موثر باشه. اما چیزی که من از استاد بهرامپور یاد گرفتم اینه که وقت کیفی برای خودمون در نظر بگیریم. مثلا ممکنه فکر کنیم که پاشیم بریم مسافرت تا حالمون خوب بشه. اما به قول شما این زمزمه های ذهنی آزارمون میدن. چه اشکالی داره اگه به جای مسافرت رفتن یه کاری کوچولو اما انگیزه بخش و با کیفیت انجام بدیم؟ 

  من نظرم اینه که حالا که برنامه مون فشرده است، بهتره خودمونو از خوب زندگی کردن محروم نکنیم :) 

  وقتای کیفی هم بستگی به خودتون داره، میتونه نشستن کنار خانواده و نوشیدن یک فنجان دمنوش و یه گپ مختصر باشه. میتونه هر چیزی که برای شما کیفیت محسوب میشه باشه.

  اینکه اهدافمون رو مرور کنیم و از مسیرمون دور نشیم هم میتونه موثر باشه

  تعداد نظرات : 2 نمایش نظرات

   0

   سلام دوستعزیز یکی از اهدافتون باید به نظر من این باشه که چه طور حالم بهتر کنم وو ایین تفریح نباید شما را از اهدافتون دور کنه 


   پیشنهاد محصول به سوال کننده : هدف گذاری حرفه ای + دانلود رایگان فیلم سمینار
   تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات

    0

    با عرض سلام. فکر میکنم یکی از اصلی ترین دلایل این موضوع، تعیین نکردن زمان پایان برای کارهاست. کارهایی که به ذهنتون میرسه رو یادداشت کنید و براشون زمان پایان کار تعیین کنید.


    پیشنهاد محصول به سوال کننده : مدیریت زمان و برنامه ریزی
    تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات