وقت تونو نمیگیره لطفا جواب بدین جایی این داستان و خوندم و با

وقت تونو نمیگیره لطفا جواب بدین جایی این داستان و خوندم و باهاش به چالش جدی برخوردم

آهنگری بود که با وجود رنج هاو بیماری عمیقاً به خدا عشق می ورزید. روزی یک دوست که اعتقادی به خدا نداشت از او پرسید:چگونه می توانی خدایی را که رنج و بیماری نصیب می کند دوست داشته باشی؟ آهنگرگفت: وقتی می خواهم وسیله ای آهنی بسازم یک تکه آهن را در کوره قرار می دهم. سپس آن را روی سندان می گذارم و می کوبم تا به شکل دلخواهم درآید. اگر به صورت دلخواهم درآمد، می دانم که وسیله مفیدی خواهد بود. اگر نه، آن را کنار می گذارم همین موضوع باعث شده است که همیشه به درگاه خداوند دعا کنم که خدایا! مرا در کوره های رنج قرار ده، اما کنار نگذار... ازاین داستانا ازکودکی زیاد خوندیم و شنیدیم به نظر شما هم این داستان چیزی شبیه پول و ثروت برای آدم های بده نیست؟ چرا این داستان سعی داره بگه خداوند برای اینکه ما آبدیده بشیم ،دهنمونو... ! چالش جدی دارم با این باور و باورهای مشابه درسته افرادیکه زیاد زمین بخورن و ناامید نشن ،ممکنه بتونن موفق بشن ولی به همون نسبت هم خیلی زیادن افرادیکه تلاش کردن ، شکست خوردن،درس گرفتن ،رفع ایراد کردن ،دوباره تلاش،شکست،... این چرخه تا آخر عمرشون ادامه پیدا کرد و شکست خورده مردن

گروه ساترون 18 آبان 98 392 2
  گزارش تخلف

لطفا نظرات را برایمان بنویسید

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

با زدن دکمه اینتر نظر شما ثبت می شود

  0

  بعضی وقت ها با شکست در یک نبرد، راهی برای بردن نهایی جنگ پیدا میکنی!

  چیزی که مرا نکشد قوی ترم میکند!

  از آدم های منفی فاصله بگیرید؛ اونها برای هر راه حلی یه مشکلی سراغ دارن!

  تنهاراه پیش بینی آینده ساختن آن است!

  واقعا کسیکه توکشوری مشابه ایران بی دروپیکر زندگی میکنه ،میتونه آینده شو بسازه؟ 

  جمعیت ایران درسال90 فرض کنید 75میلیون بود،35 میلیون افراد نیازمند درامد(شامل شاغل و بیکار)، 33 میلیون ایرانی مثلا سال 1390 درامدشون بوده ماهی 1000 دلار(معادل یک میلیون تومن درماه) و خیلی فقیربودن و نمیتونستن پس انداز کنن(یعنی ماهی یک میلیون و دویست هزینه هاشون بود)،حتی نمیتونستن فکر کنن که آینده بسازن،حالا همین 33 میلیون که درامدشون همون یک میلیون تومن مونده (معادل 100دلاردرماه) وهزینه هاشونم اندازه همون موقع نمیگیم زیاد شده که شده  حداقل همون 1000 دلار درماه (معادل ده میلیون تومن).

  چطوری باید آینده بسازن؟ ،من میگم پول ندارن نون خالی بخورن !

  ایا این جملات درسته؟ بیاین واقعا بهشون فکرکنیم چه شعاری چه عملیاتی.

  تعداد نظرات : 0

   0

   سلام. اول اینکه ما نسبت به هدف هایی که برای خودمون ترسیم می کنیم یه وظایفی داریم و در مسیرش قدم برمی داریم.حالا در ظاهر امر، یه وقتایی بهش می رسیم و یه وقتایی هم نه. این مسیر حرکت به سمت هدف و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و رنج هاست که ما رو رشد می ده و قوی می کنه. دوم اینکه دنیا محل رنج هست ولی ما باید مدیریت کنیم این رنج رو تا کمتر آسیب ببینیم. برای همینم دستمونو توی دست خدا می ذاریم. سوم هم اینکه به قول آیت الله بهجت عزیز: آینده میزان نیست، عاقبت میزان است.چه بسا کسی ظاهرا به موفقیتی در دنیا نرسیده ولی موفقیتش در آخرت بی نظیره و بالعکس. موفق باشید.

   تعداد نظرات : 0
    محصولات رایگان