خجالتی و منزوی بودن-بیشتر از یک نفر

خجالتی و منزوی بودن

راهکار بدید لطفا

17 مرداد 98 530 6
  گزارش تخلف

0

"آدم های خجالتی خیلی حرف‌های نزده دارند با کلی احساسات بروز نداده که همیشه در صندوقچه اسرارشان قایم کرده‌اند. رفتن روی صحنه به شما اجازه می‌دهد فریاد‌هایی را که می‌خواستید سر این دنیا و آدم هایش بکشید ولی در خودتان خفه کرده‌اید، آزاد کنید. به مرور متوجه شده‌ام هر چقدر یک نفر در پشت صحنه ساکت‌تر باشد، روی صحنه بیشتر غوغا می‌کند. به محض این‌که به شاگردهای خجالتی‌ام میدان می‌دهم، دیگر نمی‌توانم جلویشان را بگیرم! "

این نوشته‌ بخشی بود از کتاب خنداننده‌شو، ترجمه‌ی حسین کلهر و رشید جعفرپور و نوشته‌ی جودی کارتر.‌(اسم(عنوان) کتاب زبان اصلی، نمیدونم چیه)

قبلا هم یک مقاله‌ای رو درباره‌ی مدیران عالی خوندم که بعد از سال ها مطالعه بدست اومده بود، خیلی از آن ها انسان هایی خجالتی ارزیابی شده بودند و یا درگذشته خجالتی بودند. اما همونطور که اشاره شد: اگر به آدم های خجالتی میدان داده شود، دیگر نمی‌شود جلویشان را گرفت...

مشکل اصلی این هست که کمتر اتفاق میفته کسی پیدا بشه که به انسان های خجالتی میدان بده و باعث بشه خودشون رو باور کنن.

پس‌ خودتان به خودتان میدان دهید...

باید ذهن خودتان را آماده‌ی پذیرش تغییر کنید، باید به معنای واقعی شجاع باشید و تغییر کردن رو با قدم های کوچک اما باارزش شروع کنید. قدم های کوچک را دست کم نگیرید چراکه قدم های بزرگتر، در نتیجه‌ی قدم های کوچکتر ایجاد میشوند.

در اولین ماجرای من، با عنوان: "مقابله با منتقد درونی" توضیح داده ام که چگونه می‌شود با یک سلفی گرفتن ساده، تمرین #شجاعت انجام داد.(اگر مطالعه کردید، امیدوارم براتون مفید باشه)

تغییر کردن رو با قدم های کوچکتر شروع کنید و کم‌کم به قدم های بزرگتر برسید.

براتون آرزوی موفقیت می‌کنم...

مخلصیم.

بهنام امینی زاده

تعداد نظرات : 1 نمایش نظرات
  user0831642

  علی سراج

  27 مرداد 98

  0

  مشکل اصلی این هست که کمتر اتفاق میفته کسی پیدا بشه که به انسان های خجالتی میدان بده و باعث بشه خودشون رو باور کنن.

  پس‌ خودتان به خودتان میدان دهید...

  تعداد نظرات : 0
   user9053485955716

   محمد جوان

   21 مرداد 98

   0

   سعی کنید داخل جمع بروید و داخل تاکسی یا اتوبوس با دیگران صحبت کنید یا باتلفن خودتون (فرضی ) صحبت کنید  و کارهایی انجامبدید که تا حالا انجام ندادید

   تعداد نظرات : 0

    0

    برای خجالتی بودن می‌تونید از خودتون فیلم بگیرید و خودتون را توی فیلم معرفی کنید. این کار باعث میشه سطح اعتماد به نفستون بالا بره. من از این تمرین خیلی کمک گرفتم.

    تعداد نظرات : 0
     jaja

     جواد سامی

     23 مرداد 98

     0

     با دوستای اجتماعی هم بگردی کمک میکنه

     تعداد نظرات : 0

      0

      سلام دوست عزیز یکی از راهکار ها این است که با دیگران و. اشنایان خود بحث و جدال های کوچک ایجاد کنید قطعا طی بحث ها جسور خواهید شد

      تعداد نظرات : 0