گزارش جلسه پنجم مدرسه استادی 6؛ همچنان پر انرژی ادامه می‌دهیم…

سرفصل های مهم این مقاله:

گزارش جلسه پنجم مدرسه استادی 6، توسط خانم «سحر هاشمی» یکی از شرکت‌کندگان در این دوره نوشته شده است.

گزارش جلسه پنجم مدرسه استادی 6

سلااااااااام. پر انرژی آماده باشید…. امروز قرار است تا گزارش پنجمین جلسه مدرسه استادی 6 را با هم داشته باشیم. موافقید سری بزنیم ببینیم آقای پیام بهرام پور، دوستان مدرسه استادی 6 و تیم پشتیبانی بیشتر از یک در این شرایط چه کاری انجام می دهند؟

همچنان با انگیزه و پرقدرت در حال ادامه دادن هستند…

تا امروز کارهایی را انجام دهند که دیگران حاضر نیستند

تا فردا کارهایی را انجام دهند که دیگران قادر نیستند

خب به نظر می‌رسید که دیگر دوستان مدرسه استادی با فضای آموزش مجازی وبینار نه تنها که بیگانه نیستند بلکه حرفه‌ای‌تر هم شدند. از بچه‌های مدرسه استادی خواسته شده بود تا از خودشان سوال کنند که چطور در این شرایط می‌توانند یادگیرنده‌ی بهتری باشند. 

هر کس کارهای مختلفی انجام داده بود. به عنوان مثال یکی از راهکارهای هوشمندانه را پدری اجرا کرده بود که بچه‌ی کوچک خود را سر کلاس وبینار مبصر کرده بود. برخی دوستان گوشی موبایل خود را دور کرده بودند و یا شبکه های اجتماعی را بسته بودند تا با تمرکز بیشتری سر جلسه حضور پیدا کنند.

بعد از آموزش‌های سایت، تند خوانی، نقشه ذهنی، OVO و شناخت مخاطب امروز ‌رسیدیم به جلسه پنجم دوره استادی 6.

روز پنجشنبه 28 فروردین ماه راس ساعت 9 صبح وبینار آغاز شد. مدرس این جلسه آقای پیام بهرام پور بودند. اگر با فضای سمینارهای آقای بهرام پور آشنایی داشته باشید، می‌دانید که آقای بهرام پور همیشه سمینارهای خود را متفاوت شروع می‌کنند. در فضای مجازی هم این شروع متفاوت وجود داشت. چگونه؟  آقای حسنی زاده وبینار را شروع کردند و گفتند خیلی خوشحالم که این دو جلسه من در خدمت شما هستم و چند ساعت آخر آقای بهرام پور به جمع ما اضافه خواهند شد. آقای حسنی زاده نظر شرکت کنندگان را پرسیدند؟! بعد از یک نظرسنجی در قسمت چت وبینار، آقای حسنی زاده اعلام کردند که شوخی کردم و آقای بهرام پور شروع به صحبت کردند!!

در ابتدا آقای بهرام پور پاسخ دوستان مدرسه استادی را دادند.

یکی از سوالات این بود:  «مقایسه کردن جلوی بازدهی من را می‌گیرد و نمی‌دانم چه کار کنم؟!»

  آقای بهرام پور در پاسخ گفتند: «باید نقطه مقایسه را فلج کنیم و تکنیک ACT را آموزش دادند. به عنوان مثال در ذهن گفته می‌شود من از بقیه دوستان عقب ماندم! وای حالا چی کار کنم؟ وقتی این گونه افکار به ذهنتان می آید شروع کنیم سختی آن فکر را کمتر کنیم. تکنیک ACT بدین صورت است که شروع کنیم آن فکر را آهنگین بخوانیم. «وای عقب موندم»، «وای عقب موندم» ( ریتیمک خوانده شود) و حساسیت مغز کمتر می‌شود. 

همچنین وقتی کار سختی برایمان پیش می‌آید مغز ترفندی دارد که می‌گوید: «من برای این کار ساخته نشدم.» من نمی‌توانم. پس مغز دنبال راهکاری می‌گردد تا سریع خلاص شود. 

محتوای آموزشی جلسه پنجم مدرسه استادی 6 چه بود؟

حالا اجازه دهید تا نگاهی با هم داشته باشیم به محتوای آموزشی جلسه پنجم مدرسه استادی 6…

  اشتباهات بزرگ مدرسان

اولین مورد آموزشی در خصوص اشتباهات رایج و تکرار شونده مدرسان بود.

  • مثلا مرور نکردن و یا اجرا نکردن مطالب آموزشی
  •  نداشتن پیوستگی وسماجت.
  • جدی نگرفتن بازاریابی و فروش که باید به دنبال آن  OVO  رعایت شود.

برنامه ریزی درست داشتن یعنی تعادل درست در تمامی ابعاد ایجاد شود.به عبارت دیگر از خواب نباید زده شود که بازدهی مغز پایین بیاید. همچنان برای خانواده وقت بگذاریم. منتظر لقمه حاضر و آماده نباید باشیم تا فردی بیاید و بگوید الان چی کار باید انجام دهیم. مدرسان اگر مطلبی را نمی‌دانند باید در سایت‌های آموزشی جستجو کنند. جوابی که خود شخص پیدا می‌کند باعث رشد فرد می‌شود. در حالی که اگر استاد جواب بدهد درست است که کار راه می‌افتد ولی تنبلی به دنبال آن می‌آید.

  مدیریت بازدهی و عملکرد

مورد بعدی که بسیار هم پر اهمیت بود آموزش مدیریت بازدهی و عملکرد بود…

یعنی انجام دادن کار درست در زمان درست… نه انجام دادن کاری که دوست داریم در زمانی که دوست داریم!

باید با اراده درجه یک برنامه ریزی انجام بدهیم و دیسیپلین ایجاد کنیم. دقیق تعیین کنیم « چه کاری را چه زمانی و چطور باید انجام دهیم.»

باید قصد انجام کارها (Implementation Intention) را داشته باشیم، لیست کارها را بنویسم، مهلت انجام کارها را مشخص کنیم، بعد اولویت بندی کنیم و از اولویت مهم شروع کنیم. حواسمان به کارهای کوچک باشد مثل پیغام های واتساپ، اینستاگرام که ذره ذره زمان را می‌دزدند و باعث می‌شوند از برنامه خود عقب بیفتیم.

اولین شرط مدیریت زمان؛ قبول صد در صد مسئولیت زندگی است. حتی نود ونه درصد هم نه. صد در صد…!

گزارش جلسه پنجم مدرسه استادی 6؛ همچنان پر انرژی ادامه می‌دهیم...

 توجه به دایره کنترل:

 متاسفانه درصد کمی به دایره کنترل توجه دارند و به جای آن به فکر نگرانی هایی مثل اخبار و بلایا، رفتار مردم و اشتباهاتشان، اتفاقات گذشته و آینده هستند. بهتر است به جای دایره نگرانی به محتویات دایره کنترل توجه کنیم یعنی رفتا ، باورها، عادت‌ها، برنامه‌ها و اهداف، واکنش به احساساتم، نحوه ارتباط با دیگران و با خودم چطور رفتار کنم. همچنین دست از قربانی بودن برداریم. خانواده و جامعه بر ما شاید تاثیر بگذارید ولی کنترل ندارد. 

 تخمین درست زدن:

یکی دیگر از موارد مدیریت بازدهی و عملکرد درست تخمین زدن برنامه است. یک لحظه به برنامه ریزی خودمان توجه کنیم. اغلب اول کار یک برنامه عجیب غریب و شگفت انگیز می‌ریزیم که معلوم است به آن نمی‌رسیم. چرا؟ چون طبق این برنامه باید قید خانواده خود را بزنیم و اتفاقات غیرمنتظره را پیش بینی نمی‌کنیم. پس شکست می‌خوریم بعدش هم با خود بد می‌شویم. مسیرعصبی تخمین زدن را برای کارهای کوچک روزانه انجام بدهیم. در کارهای کوچک ضرب و تقسیم انجام دهیم. کمی از توان خودمان بیشتر توقع داشته باشیم که فضای رشد داشته باشیم ولی به هیچ عنوان انتظار عجیب غریب از خودمان نداشته باشیم.

 جمله‌ی طلایی جلسه پنجم 

یکی از بدترین تخمین‌ها، درست تخمین نزدن توان خودمان است! 

نه کمتر از توان خودمان تخمین بزنیم و نه خیلی بیشتر!

  چطور با انرژی باشیم؟

باید مدل ذهنی، رفتار کلامی و رفتار غیر کلامی یک فرد بانشاط را داشته باشیم. مدل ذهنی یعنی با انگیزه، مثبت باشیم. وقتی کسی با شما باشد حال خوبی داشته باشد. دقیقا بدانیم چی کار می‌کنیم. رفتارهای کلامی این افراد هم شامل قدردانی زیاد، استفاده درست از طنز، داشتن صدای رسا و واضح، سعی در بهتر شدن همه چیز به جای انتقاد است. دو مورد از رفتارهای غیر کلامی هم شامل انجام سریع کارها و لبخند بر لب داشتن است. دائما به خودمان یادآوری کنیم که باید سعی کنیم بانشاط باشیم تا کم کم مسیر عصبی آن شکل بگیرد. کارهایی که حالمان را خوب می‌کند پیدا کنیم و انجام دهیم. 

  اینستاگرام

همان طور که در جلسات گذشته هم به مبحث اینستاگرام پرداخته شد این جلسه هم به طور مفصل‌تری به نکاتی اشاره شد:

 مصرف کننده نباشیم.

 پروفایل در یک نگاه باید به گونه ای باشد که افراد دکمه فالو را بزنند.

 پروفایل اینستاگرام بیزینس شود تا یک سری آمارهای خوبی از اینستاگرام به دست بیاریم. مثلا مخاطب ما  چه روز و ساعتی بیشتر حضور دارد. کدام پست مخاطب بیشتری آورده است و …

 کیفیت عکس‌، فیلم و صدا خوب باشد.

 در اینستاگرام  تعامل داشته باشیم. دائما عکس و استوری  قرار داده شود. با افراد حوزه تخصصی خود در تعامل باشیم. زیر پست‌ها نظرات بنویسیم. پست‌های خوبی قرار بدیم که کامنت و لایک بخورد، ذخیره شود و به اشتراک گذاشته شود. 

  مقاله نویسی

در جلسات گذشته الفبایی از مقاله نویسی توضیح داده شد و این جلسه توضیحات بیشتری در خصوص مقاله نویسی آموزش داده شد.

گزارش جلسه پنجم مدرسه استادی 6؛ همچنان پر انرژی ادامه می‌دهیم...

قرار شد برای انتخاب عنوان مقاله از گوگل استفاده کنیم چون گوگل نشان دهنده سرچ و جستجوی افراد است. تا می‌توانیم مقالات خوب با نگاه تحلیلی بخوانیم. یکی از الگوهای ساده برای نوشتن، الگوی «چی، چرا و چطور» است. یعنی اول توضیح می‌دهیم که در مورد چی داریم صحبت می کنیم. در بخش چرا توضیح می‌دهیم که اهمیتش در کجا است. در بخش چطور روش‌ها را توضیح می‌دهیم، اگر در این بخش خوب کار کنیم مقاله کاربردی می‌شود. 

پس از توضیحات آقای بهرام پور، دوستان استادی 6 دست به قلم شدند و  به مدت ده دقیقه یک مقاله در موضوع استادی خود ‌نوشتند.


بیشتر بخوانید:  مقاله نوشتن در بیست دقیقه؛ چطور در بیست دقیقه مقاله بنویسیم؟


  توهم دانش

توهم دانش یعنی فکر میکنی که میدونی ولی نمیدونی … 

وقتی توهم دانش داشته باشیم باعث می‌شود به چیزهای غلط توجه کنیم. اگر توهم دانش نداشته باشیم ذهن را برای یادگیری باز می‎گذاریم. داناترین فرد کسی است که بداند که نمی‌داند.

گزارش جلسه پنجم مدرسه استادی 6؛ همچنان پر انرژی ادامه می‌دهیم...-توهم دانش

توهم دانش در نمودار اثر داننیگ کروگر کاملا مشخص است. اول هیچ دانشی نداریم ولی بعد از به دست آوردن یک مقدار کم دانش افراد اعتماد به نفس چسبیده به سقف و کاذب پیدا می‌کنند. بعد کم کم سیر نزولی دارد و بعد یک سیر صعودی. آقای بهرام پور از روی نمودار زیر به طور مفصل توضیح دادند.

تو دانش در نمودار - گزارش جلسه 5 استادی 6

و  در آخر کتاب کار عمیق معرفی شد و از بچه های استادی خواسته شد تا بدون توهم دانش این کتاب را مطالعه کنند.

راس ساعت سه بعد از ظهر آقای بهرام پور وبینار را با این جمله به پایان رساندند:

اجازه ندهیم شرایط بر شخصیت ما اثر بگذارد…

گزارش سایر جلسات را از لینک‌های زیر بخوانید:

 گزارش جلسه اول مدرسه استادی 6 ؛ پیش به سوی رشد و یادگیری و تکامل…

 

 گزارش جلسه دوم مدرسه استادی 6 ؛ تازه داره جون می‌گیره…!

 

 گزارش جلسه سوم مدرسه استادی 6؛ وقتی همه «آنلاین» بودند!

 

 گزارش جلسه چهارم مدرسه استادی 6؛ غیرحضوری، اما موثر…!

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا