جلسه اول-گزارش سخنرانی به زبان انگلیسی

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه اول سخنرانی به زبان انگلیسی روز دوشنبه 30 مهر ماه نود و هفت سدر مجموعه بیشتر از یکنفر برگزار شد.
یک سخنران ماهر و حرفه ای، کسی است که علاوه بر سخنرانی به زبان فارسی سلیس، بتواند دست کم بخشی از سخنرانی اش را به سخنرانی انگلیسی اختصاص دهد. البته الزامی به این کار نیست. اما یادگیری اینکه بخشی از سخنرانی را به زبان انگلیسی صحبت کنید، می تواند به توسعه و پیشرفت فن بیان شما کمک کند و علاوه بر این به اعتبار شما بیفزاید. خدا را چه دیدید؟ شاید ناگهان به یک سمینار خارجی دعوت شدید و از شما درخواست یک سخنرانی کوتاه کردند…!
 

سخنرانی به زبان انگلیسی

چگونه به زبان انگلیسی سخنرانی کنیم؟

هدف از برگزاری دوره این بود که در کوتاه مدت، افراد سخنران بتوانند حداقل چند دقیقه ای از سخنرانی شان را به زبان انگلیسی صحبت کنند و از چم و خم های سخنرانی به زبان انگلیسی آگاه شوند. 

کلاس چطور شروع شد و چگونه پیش رفت؟

مدرس دوره ، استاد نظیری از مدرسین مجموعه بودند. در ابتدای جلسه، ایشان خودشان را به زبان انگلیسی معرفی کردند و رزومه ای کوتاه از خودشان به شیوه استوری (داستان) گفتند تا دوستان عزیز بتوانند با نحوه معرفی خودشان که از مهم ترین بخش های سخنرانی است، آشنا شوند.
آقای نظیری به دوستان عزیز شرکت کننده یاد داد که چطور می توانند یک معرفی متفاوت از خودشان داشته باشند و برای این کار یک داستان طراحی کنند. او این نکته را به آنها گفت که داستان آنها باید جذاب، کمی با چاشنی کمدی و البته دارای یک روال مشخص و واضح باشد.

بخش بندی کلاس سخنرانی به زبان انگلیسی

در بخش های اصلی سخنرانی امروز یک روش 5 مرحله ای به شرکت کنندگان عزیز آموزش داده شد. به آنها گفته شد که برای آغاز یک سخنرانی می توانند از این روش استفاده کنند. مرحله اول شامل خوشامدگویی به زبان انگلیسی با استفاده از عبارات متفاوت انجام شود.
سپس در مرحله بعد معرفی خود سخنران به شیوه داستانی که در بالا به آن اشاره شد.
در مرحله سوم سخنرانان باید توضیح بدهند که هدف از برگزاری جلسه کنونی خودشان چیست. در واقع پس از معرفی و خوشامدگویی وقت آن است که یک نقشه راه جلوی مخاطبین خودشان قرار بدهند.
مرحله چهارم به چرایی جذاب و مفید بودن کارگاه امروزشان طی می شود و در مرحله نهایی از آنها خواسته شد که بگویند کل سخنرانی از چه قسمت هایی تشکیل و به چه بخش هایی تقسیم می شود.

سخنرانی به زبان انگلیسی

 

استاد نظیری اسم این روش را WISES  گذاشتند که از ابتدای واژه های تشکیل دهنده این 5 مرحله شکل گرفته است.
در مرحله بعد با توجه به ساختاری که به آنها ارائه شد، از آنها درخواست شد که دست کم 30 ثانیه سخنرانی آماده کنند و پس از مدتی که الگوهای بیشتری در اختیارشان قرار داده شد، از آنها خواسته شد که این 5 مرحله الگوی سخنرانی را دقیقاً رعایت کنند و در نهایت هر نفر حدود 5 الی 6 دقیقه سخنرانی کرد.
جالب بود که اکثر سخنرانان این را به عنوان یک موفقیت برای خود ارزیابی می کردند. لازم به ذکر است که چنین کلاسی (آموزش سخنرانی به زبان انگلیسی) مسبوق به سابقه نبوده و برای نخستین بار در مجموعه بیشتر از یک نفر آموزش داده می شود.

کلاس سخنرانی انگلیسی

کلاس آموزش سخنرانی به زبان انگلیسی که از ساعت 5 و نیم بعدازظهر آغاز شده بود، حوالی ساعت 9 شب درر حالی که هوا تاریک شده بود به اتمام رسید. بخش انتهایی کلاس به رفع اشکال، پرسش و پاسخ و ردوبدل کردن اطلاعات گذشت…

برای اطلاع از دوره جامع سخنرانی و فن بیان انگلیسی کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا