آنچه در کارگاه دو روزه سخنرانی و فن بیان گذشت

سرفصل های مهم این مقاله:

دوره جامع سخنرانی و فن بیان یکی از دوره هایی ست که در مجموعه بیشتراز یک نفر به صدمین دوره خود نزدیک شده است. با توجه به درخواست عزیزانی که محل زندگیشان تهران نبود و از راه های دور در دوره های ما شرکت می کردند تصمیم گرفتیم این دوره را در دو روز و به صورت فشرده برگزار کنیم.
 

 

دوره دو روزه سخنرانی و فن بیان در تاریخ 13 و 14 تیر ماه در دفتر مجموعه بیشتر از یک نفر همراه با شرکت کنندگان برگزار شد. این دوره تلفیقی از دوستانی بود که از عزیزانی که از شهرستان تشریف آورده بودند و دوستانی که از تهران بودند.
طبق روال همیشه مهارت های سخنرانی و فن بیان در سه بخش توسط اساتید دوره تدریس داده شد. این سه بخش شامل موارد زیر می شوند.

  • صداسازی
  • شخصیت شناسی
  • مهارت های سخنرانی و فن بیان

هر کدام از این بخش ها توسط اساتید مربوط به خود تدریس داده شد، بخش سخنرانی و فن بیان را در این دوره آقای احمد انصاری مدرس مهارت های سخنرانی و فن بیان بر عهده داشتند، بخش صداسازی را اقای فرهاد لقایی مدرس صداسازی و بخش شخصیت شناسی توسط اقای حمید وجکانی مدرس تندخوانی و شخصیت شناسی تدریس داده شد.
 

بخشی از تمرین سخنرانی شرکت کنندگان

 

گام های سخنرانی در این دوره

این دوره در ده گام طراحی شده بود، گام های پیش از سخنرانی و اهمیت آن تا بعد از پایان یک سخنرانی و اینکه چه کارهایی را انجام دهیم تا سخنرانی ما علاوه بر اینکه جذاب و تاثیرگذار باشد به صورت حرفه ای نیز باشد. اگر میخواهید سبک زندگی تان حرفه ای باشد و حرفه ای باشید کلیک کنید.

 

تمرینات صداسازی در این کارگاه

در این دوره به همراه دوستان عزیز روی شناخت صدای خودمان، بهتر و رساتر کردن صدا کار کردیم، ابتدا با ریشه یابی مشکلات صدایی آگاهی هر فرد را راجع به صدای خود شخص بالا بردیم و سعی کردیم با داشتن آگاهی از مشکلات صدایی خودمان در رفع مشکلات اقدام کنیم اولین تمرین، تمرین درست گوش دادن بود که با یه اقدام کوچک در کلاس تمرین شد، سپس به نواحی مختلف تولید صدا در بدن پرداختیم که باز هم با کار عملی تمرین شد.

برای داشتن صدای خوب و رسا پیشنهاد می کنیم مقاله های مرتبط با صداسازی را از دست ندهید

دانلود تمرین چگونه صدای بم و کلفت داشته باشیم – از بین بردن صدای زنانه برای آقایان

چرا صدای خودمان را دوست نداریم؟

تغذیه مناسب برای صدا سازی و فن بیان

دانلود رایگان فایل صوتی چگونه صدای رسایی داشته باشیم؟
 

در مبحث شخصیت شناسی چه گذشت؟

در بحث شخصیت شناسی ابتدا به ارائه راه هایی برای بود بهبود عملکرد مغز در هنگام یادگیری و تقویت مغز پرداختیم. عموماً مغز ما به دلیل ضعف‌های سیستم آموزشی، در سه بخش بهترین عملکرد خود را ارائه نمی‌کند و بهینه نیست. این عملکرد نامطلوب باعث می‌شود که دانش آموزان، دانشجویان و کلاً کسانی که به دنبال یادگیری هستند، نتوانند به خوبی از مغزشان استفاده کنند. در ادامه به درونگرا و برون گرا بودن شرکت کنندگان پرداختیم. برای خواندن مقاله های مربوط به شخصیت شناسی روی لینک های زیر کلیک کنید.

ده تست شخصیت شناسی مشهور

شخصیت شناسی خودمان

دوره جامع فن بیان

 

مختصر مواردی که در این دو روز به آنها پرداختیم…

– فرمول های مختلف جهانی و بومی سخنرانی به شرکت کنندگان گفته شد.
– روش هایی ایجاد جذابیت برای مخاطب
– میخکوب کردن مخاطب در سخنرانی
– انتخاب موضوع مناسب برای سخنرانی
– زمان بندی صحیح برای سخنرانی
– نحوه معرفی سخنران
– یخ شکنی و از بین بردن فضای سرد در ابتدای سخنرانی

اگر می خواهید از دوره جامع فن بیان و سخنرانی اطلاعات بیشتری را کسب کنید روی تصویر زیر کلیک کنید

 

برخی از روش های رایج یخ شکنی که در موردش توضیح داده شد:

  • سوال پرسیدن
  • اشاره به یک اتفاق جذاب یا مهم
  • یک کار عملی انجام دادن
  • بیان یک موضوع فرهنگی

علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم فرمول بندی مناسبی نیز از شروع و پایان سخنرانی به شرکت کنندگان آموزش داده شد. در خصوص شروع و پایان پیکربندی در سخنرانی پیشنهاد می کنیم مقاله های زیر را بخوانید

پیکربندی شروع سخنرانی

پیکربندی محتوای سخنرانی

همه ما می دانیم که بدون تمرین احتمال موفقیت در کارها پایین است به خاطر همین موضوع ما در تمام کلاس های خود علاوه بر آموزش هایی که به شرکتکنندگان می دهیم تمرینات بسیاری را در حین دوره با شرکت کنندگان داریم. در این دوره هم شرکت کنندگان چند بار امکان تمرین سخنرانی برایشان فراهم شد تا در طول دوره علاوه بر یاد گرفتن مباحث آموزشی برای سخنرانی بتوانند خودشان را در شرایط سخنرانی قرار دهند.

دسته چک های سخنرانی چه چیزهایی هستند

در دوره های سخنرانی و فن بیان که برگزار می کنیم علاوه بر جزوه هایی که به شرکت کنندگان داده می شود دسته چک هایی نیز به آنها می دهیم.
اما اهمیت این دسته چک در چیست؟ در دسته چک های سخنرانی شرکت کنندگان نظرات خود را در رابطه با سخنرانی های یکدیگر می نویسند. آنها نقاط مثبت و منفی و همچنین نکات قابل رشد را در دسته چک ها می نویسند. و بعد از پایان هر سخنرانی تمام نظرات جمع می شود به سخنران داده می شود. این روش یکی از بهترین نوع بازخورد است که می توان به یک سخنران داد.

برخی از شرکت کنندگان این دوره عزیزانی بودند که تجربه سخنرانی در جمع را از قبل داشتند، یعنی یا مدیر بودند که برای پرسنل خود صحبت کرده باشند و یا مدرس بودند، جالب بود این عزیزان بیشتر از دیگران احساس می کردند که به این کلاس ها نیاز دارند و در تلاش بودند که سخنرانی خود را در جمع حرفه ای تر کنند.

اگر دوست دارید مهارت های سخنرانی را یاد بگیرید اما امکان شرکت در دوره حضوری را ندارید 

می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و به صورت غیر حضوری این مهارت ها را بیاموزید

بسته غیرحضوری و تصویری جامع آموزش سخنرانی و فن بیان
 

تمرینات بعد از اتمام دوره

در ابتدای شروع دوره گروهی در تلگرام تشکیل داده شد تا به مدت یک ماه تمریناتی که توسط شرکت کنندگان انجام می شود همراه با حامیان دوره نقد و بررسی شود.
در پایان کلاس شرکت کنندگان با انرژی مجموعه را ترک کردند.

پذیرایی های بیشتر از یک در این دوره

 

 

 

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا