گزارش کارگاه تولید محتوا برای شرکت کنندگان دوره استادی

سرفصل های مهم این مقاله:

کارگاه تولید محتوا برای شرکت کنندگان دوره مدرسه استادی در روز چهارشنبه 30 آبان در مجموعه بیشتر از یک نفر توسط علی محمدیان برگزار شد.

در کارگاه تولید محتوا چه خبر بود؟

در این جلسه، علی محمدیان، اصول تولید محتوا و تبدیل محتوا ویژه دوره استادی را به شرکت کنندگان آموزش داد. او نکاتی جالب در مورد تولید محتوا گفت و از مزایای تولید محتوا این نکته را گفت که چطور می‌تواند برای آنها جذب مخاطب و درآمد داشته باشد.

گزارش کارگاه تولید محتوا

آیا مقاله نویسی و تولید محتوا سخت است؟

یکی از مشکلاتی که به نظر می‌رسید شرکت کنندگان  مدرسه استادی با آن مواجه‌اند این موضوع بود که مقاله نویسی و تولید محتوا سخت است. البته که این قضیه صحیح است. تولید محتوای با کیفیت و نوشتن مقالات عالی، کمی سخت است اما به شرکت کنندگان آموزش دادیم که حتماً یک برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت برای آن داشته باشند و قسمتی از زمان روزانه را به یادگیری و شروع آن اختصاص بدهند.
البته بعضی‌ها به اصطلاح «از آن ور بوم» افتاده‌اند. آن‌ها چون فکر می‌کنند تولید محتوا آسان است، برای همین آن را دست کم می‌گیرند و برایش وقت کافی نمی‌گذارند. مثالی که زدیم این بود که دو به اضافه دو می‌شود 4! اما بعضی‌ها آن را با خطاهای شناختی،  5 تا حساب می‌کنند.

گزارش کارگاه تولید محتوا-علی محمدیان

بهانه آوردن ممنوع!

برخی از افراد برای فرار از تولید محتوا و یاد نگرفتن آن، به بهانه‌های گوناگون و بعضاً عجیبی متوسل می‌شوند! مثلاً اینکه «دانشگاه دارم»، «وقت ندارم»، «کارهای دیگه ای دارم»، «سرم شلوغه» و …!
به بچه ها تاکید کردیم که تا وقتی چنین بهانه هایی در ذهنشان جای گرفته باشد، نمیتوانند در زمینه تولید محتوا رشد داشته باشند.

در ادامه کارگاه گفتیم که برای تولید محتوا باید از خود سؤال کنیم که این محتوا به درد چه کسانی می‌خورد؟، به چه کاری می‌آید؟ و چه نیازی را برطرف می‌کند؟
دعوت به اقدام، یکی دیگر از مسائلی بود که تاکید کردیم دوستان حتماً باید در محتواهای خود داشته باشند.
همچنین در مورد استمرار و پافشاری در مسیر تولید محتوا صحبت کردیم و گفتیم محتواهای سریالی چطور تولید می‌شوند، قسمت‌های اول و دوم آن چگونه باشند و اینکه نباید ناامید شویم و برای محتواهای خود به خوبی باید بازاریابی کنیم تا مخاطبین خود را پیدا کنند.

سئو کردن سایت‌های مخصوص شرکت کنندگان

در بخش بعدی به شرکت کنندگان یاد دادیم که چطور سایت مخصوص خودشان را سئو کنند تا در صفحه اول گوگل نمایش داده شود و بالاتر از رقبا قرار بگیرند. اصول سئو کردن را به آنها یاد دادیم و نکات آموزشی بسیار خوبی در اختیارشان قرار دادیم.

ابزارهایی برای ایده یابی جهت تولید محتوا

واندرلیست و دفترچه و خودکار دو تا از ابزارهایی هستند که همیشه باید شرکت کنندگان آنها را با خود به همراه داشته باشند تا اگر ناگهان ایده‌ای به ذهنشان رسید، بلافاصله یادداشت کنند تا فراموش نکنند.
تکه جملات، خلاصه کتاب‌ها، انتشار داستان و تولید پادکست از جمله بهترین محتواهایی هستند که بچه‌ها می‌توانند روی آنها حساب باز کنند.
در بخش انتهایی کلاس همچنین در مورد به روزرسانی محتوا و چرایی و چگونگی آن صحبت کردیم.

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا