گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

سرفصل های مهم این مقاله

گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان نیز در تیرماه 1394 در بندرعباس به پایان رسید. این دوره 4 مرتبه در تهران، 3 دوره در  بندرعباس و یک دوره در اهواز برگزار شد (که به دلیل مشغله کاری احتمالاً آخرین دوره خواهد بود)

این دوره که به همت خانه کیفیت ایرانیان با مدیریت دوست عزیزم جناب آقای سید مهدی فخری برگزار می‌شود، تجربه بسیار جالبی بود که برخی از نکات جالب این دوره را با یکدیگر  مرور می‌کنیم. (دقت کنید شماره تماس ذکر شده در بروشور مربوط به بندرعباس است و برای تماس با مجموعه ما کافیست با شماره 02144609613 تماس بگیرید)

گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

دو نفر دوباره در این دوره شرکت کرده‌اند

یکی از نکات بسیار خوشحال کننده برای من این بود که این دوره از نظر شرکت کنندگان آنقدر مفید و غنی بود که دو نفر از شرکت کنندگان دوره قبلی مجدداً در این دوره ثبت نام کرده‌اند و در پایان دوره به من اشاره داشتند که این دو دوره کمتر از 50 درصد با دوره قبلی نقاط اشتراک داشت و محتوای دوره بسته به کلاس و شرایط دانشجویان بسیار متفاوت بود.

از معلم عزیز ممنونم

یکی از اتفاقاتی که در این دوره رخ داد این بود که برای اولین بار شاهد حضور یک معلم عزیز در این دوره بودیم. بسیار خوشحالم که سرکار خانم رضایی معلم عزیز پایه دوم ابتدایی در این دوره شرکت کرده‌اند و بدون هیچ تردیدی دانش آموزان ایشان نیز در آینده به آموزش‌های غیر رسمی و کاربردی تمایل زیادی نشان خواهند داد.

تمرین کنترل خنده

در جلسه آخر دوره جامع سخنرانی و فن بیان یکی از شرکت کنندگان گفتند که حتی با خواندن مقاله چگونه خنده ناخواسته خود را کنترل کنیم؟ مشکلش رفع نشده و بنابراین مسابقه‌ای ترتیب دادیم که ببینیم چه کسانی می‌توانند بیشتر خنده خود را کنترل کنند (در حالی که به چهره یکدیگر زل زده‌اند)  و در انتها من و آقای محمد رسای دوست داشتنی به مرحله فینال راه پیدا کردیم که با حرکتی ناجوانمردانه از من، بازی به پایان رسید! این حرکت در فیلم زیرا قبال مشاهده است:

 

بزرگترین ترس یک نفر از بین رفت

در این دوره خانمی حضور داشتند که همواره در طول زندگی شغلی موفق خود از این می‌ترسیدند که یکی از حضار سعی کند با بیان دلیل و … سعی در خراب کردن سخنرانی خود داشته باشد و جالب است بدانید که به دلیل اضطراب بیش از حد ایشان این مشکل در سه جلسه اول دقیقاً رخ می‌داد زیرا به دلیل استرس بالا رفتارهایی را از خود بروز می‌دادند که برای دیگران این احساس به وجود می‌آمد که شرایط خوبی برای اذیت کردن وجود دارد!

خوشحالم که از جلسه چهارم به بعد ایشان توانستند مهارت‌های خود را به گونه‌ای بروز دهند که نه تنها از این بابت نگرانی نداشته باشند، بلکه این موضوع برایشان تبدیل به یک مهارت و نقطه قوت نیز شد.

هدایای جلسه آخر!

این دوره از جهاتی برای من بسیار خاص بود و یکی از این دلایل این بود که شرکت کنندگان با روش‌های مختلفی من را شگفت زده کردند که برخی از این روش‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم!

داشتن یک اِلِمان این شکلی بر روی میز که توسط یکی از شرکت کنندگان دوره برای شما ساخته شده باشد واقعاً لذت بخش است!

 

گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

 

همچنین دیدن تمبر اختصاصی خودتان نیز می‌تواند شما را بسیار خوشحال کند! حقیقتاً با دیدن تمبر اختصاصی خودم بسیار خوشحال شدم!

 

گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

 

بسیار خوشحالم که در این دوره اکثر دوستان رضایت کافی از دوره را داشتند و نتایج بسیار خوبی را از تغییرات دوستان شاهد بودیم.

 

گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

 

گزارش هشتمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا