گزارش سمینار هدف گذاری حرفه‌ای

سرفصل های مهم این مقاله

سمینار  هدف گذاری حرفه‌ای 25 بهمن ماه 1397 در دانشکده روانشناسی و در دو سانس برگزار شد.
 

سمینار-هدف-گذاری

باهم گزارشی کوتاه از چگونگی برگزاری سمینار هدف گذاری می‌خوانیم:

هدف گذاری؟ چرا؟ برای چی؟

روزهای پایانی سال است. خیلی‌ها هنوز هم نمی‌دانند می‌خواهند چه کار کنند و احتمالاً منتظرند سال بعدی هم شروع شود و باد آنها را به هر سمت و سویی که خواست ببرد.
شاید این بهترین موقع برای برگزاری سمینار هدف گذاری بود. چون در حال آغاز کردن سالی جدید هستیم. هرچند عقب انداختن هدف گذاری و برنامه ریزی، مثل همان جمله معروف «از شنبه شروع می‌کنم…» است که احتمالاً هرگز نخواهد آمد!
 محمد پیام بهرام پور امروز تعاریف دقیق‌تر و مدرن‌تری از هدف گذاری ارائه کرد، گفت که هدف چیست و یک روش سیستماتیک و جامع برای آن شرح داد.  

 

بهرام-پور

سمینار هدف گذاری چطور شروع شد؟

سمینار با بیان نکاتی در مورد هدف گذاری و سپس تعریف آن شروع شد. سپس آقای بهرام پور از خوبی‌های هدف گذاری گفت. او زندگی را به یک درخت تشبیه کرد و هدف را میوه‌های آن برشمرد. چندتا از خوبی‌های هدف گذاری این‌هاست:
 

درخت-هدف

چهار گام اساسی هدف گذاری برای رسیدن به موفقیت

آقای بهرام پور در این بخش مهم‌ترین گام‌های رسیدن به موفقیت با هدف گذاری را شرح داد.
این 4 راه، ایده، اولویت بندی، آزمایش و اقدام هستند.

 

در بیشتر از یک نفر ما قصد داریم دستچینی از کتاب های روانشناسی و موفقیت را با شما در میان بذاریم برای دیدن آن ها می تونید روی لینک زیر کلیک کنید

خرید کتاب

ایده برای هدف گذاری

گام اول از گام‌های چهارگانه هدف گذرای، ایده است. بهرام پور در این بخش گفت که از کجا ایده بیاوریم، چطور و با چه قوانینی بارش فکری برگزار کنیم و دقیقاً چه سوالاتی بپرسیم که ایده‌های هدف گذاری خوبی پیدا کنیم.
 

سمینار-هدف-گذاری

اولویت بندی

در بخش دوم، به صورت مفصل در مورد اولویت بندی اهداف صحبت شد. دو راه خوب برای اولویت بندی می‌تواند «یک کاسه کردن اهداف» و «زمان بندی» آن‌ها به صورت‌های کوتاه، میان مدت و بلندمدت باشد.

آزمایش

در بخش سوم سمینار هدف گذاری 5 عنصر بسیار مهم برای آزمایش اهداف گفته شد. آزمایش اهداف به گفته آقای بهرام پور باید معنی دار، قابل لمس، چالشی، زمان دار و رشد دهنده باشد.
بخش آزمایش اهداف به دلیل اهمیت زیادش، بخش مهمی از سمینار را به خودش اختصاص داده بود.
مثلاً عنصر «رشد دهنده بودن» هدف یعنی اگر هدف ما باعث رشد شخصیتی و اجتماعی ما نشود، هدف خوبی نیست. اگر قرار باشد بعد از رسیدن به هدف، هنوز همان آدمی باشیم که قبلاً بوده‌ایم و هیچ رشدی نکنیم، یعنی هدف ما به هیچ دردی نمی‌خورد!

 

آزمایش-هدف

اقدام

اقدام یکی از مهم‌ترین گام‌های هدف گذاری برای موفقیت است..اقدام مرز بین شکست و موفقیت است. اقدام در هر صورت خوب است. موفق‌ها اقدام کرده‌اند و «نتیجه» گرفته‌اند و شکست خورده‌ها اقدام کرده‌اند و «یاد» گرفته‌اند.
اما چه ابزارها، مهارت‌ها و تخصص‌هایی برای هدف گذاری و رسیدن به موفقیت نیاز داریم؟

 

پیام-بهرام-پور

در سمینار هدف گذاری برای موفقیت در هدف گذاری به ابزارهای زیادی نیاز داریم.
یادگیری هدفمند، مرحله به مرحله و جامع این مهارت‌ها در یک پکیج بسیار ویژه برای شرکت کنندگان آماده شده بود و با قیمتی عالی در اختیار آنها قرار گرفت.
این پکیج ویژه، « حرفه‌ای » نام دارد.

 

هدف-گذاری

در این پکیج 21 عنوان دوره کاربردی و ضروری گنجانده شده که برای موفقیت لازم است. در حقیقت بسیاری از ما فکر می‌کنیم موفقیت دور از دسترس است در حالی که اگر ابزارهای مناسب برای این کار داشته باشیم موفقیت کاملاً ملموس و در دسترس است. برخی از سر فصل‌های این دوره فوق العاده مهارت‌هایی است که کمتر کسی به اهیمت زیاد آنها واقف است. ضمن اینکه این دوره آنقدر کامل است که حتی به تغذیه و ورزش مخاطبینش هم فکر کرده و برنامه‌ای مناسب برای آن تدارک دیده شده است.
برخی سرفصل‌های این دوره عبارت است از:

 • تعامل با دیگران
 • یادگیری از اشتباهات
 • ساخت عادات منحصر به فرد و مؤثر
 • فعالیت‌های اصولی بدنی
 • مدیریت ذهن و ذهن آگاهی
 • بازدهی و عملکرد فوق حرفه‌ای
 • کشف رسالت فردی
 • مقابله با اهمال کاری به عنوان یکی از مهم‌ترین موانع موفقیت
 • تصمیم گیری صحیح
 • برنگشتن به زندگی روزمره
 • و حتی تغذیه اصولی و صحیح
 • ساخت عادات

ساخت عادات بر خلاف اعتقاد بسیاری از افراد نه 22 روز که نیاز به 66 روز کار مداوم دارد. عادات مطابق با تحقیقات بهرام پور، در 22 روز اول شکل می‌گیرد، در 22 روز بعد تثبیت می‌شود و در 22 روز سوم انجام دادنش از انجام ندادنش راحت‌تر می‌شود. برای ساخت عادات جدولی طراحی کرده بود و به حضار شرکت کننده داد تا از آن برای ساخت عادات مفید استفاده کنند.
در بخشی از برنامه هم آقای بهرام‌پور برای اینکه نشان دهد بسیاری از ما چگونه بیشتر وقتمان را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنیم، مجبور شد روی زمین دراز بکشد و با گوشی‌اش بازی کند! ببینید:

 

وقتی-آقای-بهرام-پور-خوابید!

پایان بندی سمینار و دو سانس پرفایده و پرمحتوا

اگر شما هم حاضر باشید امروز کارهایی را انجام دهید که دیگران حاضر به انجام نیستند تا در آینده کارهایی را انجام دهید که دیگران قادر نیستند انجام بدهند، می‌توانید محصول را تهیه کنید.
در پایان سمینار، محمد پیام بهرام پور، سخنرانی‌اش را جمع بندی کرد و به مخاطبینش که برای تغییر و هدف گذاری آمده بودند تبریک گفت و به آنها اطمینان داد که حتماً با بقیه فرق دارند که اکنون اینجا هستند.

 

در پایان مراسم محمدپیام بهرام پور برای دقایقی طولانی پاسخگوی سوالات پرتعداد شرکت کنندگان بود.

برای دانلود رایگان فیلم سمینار هدف گذاری روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه دربارهٔ «گزارش سمینار هدف گذاری حرفه‌ای»

  1. پشتیبانی بیشتر از یک .

   سلام همراه عزیز
   ویدیو این سمینار قابل دسترس نیست اما در وبینار هدف گذاری همان عناوین با مطالبی جدید قرار گرفته است؛ میتویند ویدیو وبینار هدف گذاری رو مشاهده کنید.
   بیشتر ازیک نفر…
   فیلم وبینار هدف گذاری (۲۳ بهمن ۱۴۰۰)

 1. باسلام و خداقوت
  ایده هایی می خواهم برای اشتیاق درونی جهت تغییر وهمراهی و زندگی که درهرکسی می تواند منحصربفرد باشد وباانگیزه های بیرونی وفلسفه بافیهای اساتیدبرای همه نمی توان کاری ازپیش برد.
  باکمال تشکر ازاساتیدفهیم وزحمت کش

  1. پشتیبانی بیشتر از یک .

   سلام همراه عزیز
   چقدر خوب که دغدغه آموزش و مطالعه دارید.
   بهتون تبریک میگیم و خوشحالیم بابت همراهی و رضایتتون.
   بیشتر ازیک نفر بمانید.

اسکرول به بالا