گزارش سمینارمهارت های فن بیان- موسسه خیریه

سرفصل های مهم این مقاله:

گزارش سمینار مهارت های فن بیان در ارتباط با مشتری و متقاعدسازی ویژه موسسات خیریه

سمینار مهارت های فن بیان در ارتباط با مشتری به درخواست موسسه خیریه امام علی (ع) در مجتمع فرهنگی شیخ صدوق شهرری با حضور 150 نفر در آبان ماه برگزار گردید.

موضوع این سمینار چه بود؟

در ابتدا تمریناتی را انجام دادیم در جهت ارتقای مهارت های بیانی مان زیرا وقتی صدایمان پرتوان باشد و کلام قدرتمندی داشته باشیم باعث می شود که پرانرژی تر به نظر برسیم.

در بخش مشتری مداری به نحوه معرفی خود، برقراری ارتباط موثر با مشتری و اینکه چه عباراتی را در صحبت خود به کار نبریم پرداخته شد.

و درپایان در زمینه مهارت های متقاعدسازی مطالبی ارائه شد.

 

koli

نکته جالب توجه این است که همانطور که در عکس می بیند افراد در سنین مختلف در این برنامه حضور داشتند و با علاقه تا پایان جلسه مطالب را پیگیری و تمامی تمرینات را اجرا می کردند.

1

از حاشیه های این سمینار قبول نکردن این بخش توسط حاضرین جلسه بود…

در این قسمت یاد گرفتیم که اگر کاری از دستمان برمی آید برای مشتری انجام دهیم و به عنوان مثال فکر کنیم که مشتری مادرنامزدمان است در نتیجه مطمئناً سعی می کنیم که به بهترین نحو ممکن خدمات مان را ارائه کنیم.

moshtari madari

وقتی که همه سرشان توی گوشی بود!

فکر می کنید در حال انجام چه کاری هستند؟

در این قسمت آقای بهرام پور در خصوص حسن جویی و روش انجام آن صحبت کردند و سپس از همه شرکت کنندگان خواستند که گوشی های موبایلشان را بردارند و به صورت عملی با استفاده از روش گفته شده از عزیزترین فرد زندگی شان حسن جویی کنند.

همانطور که می بینید شرکت کنندگان با دقت و لبخند زیبایشان در حال انجام این کار هستند.

خوش به حال کسانی که این پیامک ها را دریافت کرده اند 🙂

hosn joee

در این قسمت آقای بهرام پور توضیحاتی را در خصوص عبارات ممنوعه در صحبت با مشتری بیان کردند. عباراتی که بسیار متداول هستند اما صحیح نیستند!

و اینکه چه واژه هایی را به هیچ وجه نباید در ارتباط با مشتری به کار بگیریم و به جای آن از چه واژه های دیگری استفاده کنیم.

ebarat mamnoe

و باز هم تمرین تنفسی…

مشت هاتون رو یواش ببندید، دست هاتون رو خم کنید و هم راستای شونه هاتون نگه دارید، با شمارش من یه نفس عمیق با بینی بکشید و همزمان با نفس عمیق، دستهاتون رو باز کنید و بالا ببرید (مثل عکس پایین) و بعد دوباره به حالت اول برگردونید و نفستون رو آزاد کنید…

tamrin

یکی از نکات دیگر این است که باید پاسخ هایمان به سوالات مشتریان یکی باشد. در این بخش آقای بهرام پور از شرکت کنندگان خواستند که سوالات متداول در حیطه کاریشان رایادداشت کنند و برای آن ها پاسخ های یکسانی را در نظر بگیرند.

soalat motedavel

و در پایان

unnamed

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا