گزارش دورهمی فن بیان نوجوانان

سرفصل های مهم این مقاله

اکثر دوستانی که در چهار دوره قبلی «فن بیان نوجوانان» شرکت کرده بودند، دعوت شدند تا در دورهمی جذاب پنج‌شنبه، 20 دی‌ماه 1397 در محل مجموعه بیشتر از یک نفر شرکت کنند تا هم دیدارها تازه شود و هم از محتواهای تازه‌ای که برای دوره‌های جدید تدارک دیده‌ شده بود، آگاه شوند. دورهمی فن بیان نوجوانان به همت استاد ندا سعادتی، مدرس فن بیان نوجوانان طراحی و آماده‌سازی شده بود.
 

گزارش دورهمی فن بیان نوجوانان

ما در مجموعه بیشتر از یک نفر، در هر دوره سعی می‌کنیم محتواهایی تازه و به‌روز را به دوستان آموزش دهیم. به همین دلیل برای اینکه شرکت‌کنندگان دوره‌های قبلی، از چنین آموزش‌هایی بی‌خبر نباشند، هر بار یک دورهمی برگزار می‌کنیم تا آن‌ها هم مثل سایر دوستان، از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.
 

گزارش دورهمی فن بیان نوجوانان

مرور چهار دوره «فن بیان نوجوانان»

در دورهمی، ابتدا مروری کلی بر چهار دوره گذشته انجام شد. به دلیل اینکه در دوره اول، «مهارت‌های ارتباطی» آموزش داده نمی‌شد و صرفاً تأکید بر «فن بیان» بود، مهارت‌های ارتباطی هم مرور شد تا بچه‌های دوره اول از آن‌ها استفاده کنند.
برای هر چند اسلاید، تمرینات عملی تدارک دیده بودیم تا آموزش‌ها ملکه ذهن بچه‌ها شود.
در این دورهمی سعی شد تا مهم‌ترین و اساسی‌ترین مباحث کل دوره‌ها مرور شود و این اتفاق خوشبختانه به بهترین شکل افتاد.
 

گزارش دورهمی فن بیان نوجوانان

سخنرانی بچه‌ها و نقاط قوت و قابل بهبود آن‌ها

تعدادی از دوستان به سخنرانی پرداختند. بعد از هر سخنرانی سعی می‌شد اشکالات کار بچه‌ها به دقیق‌ترین شکل ممکن به آن‌ها گوشزد شود و خود دوستان شرکت‌کننده مشارکتی فعال در نقد و تحلیل سخنرانی‌هایشان داشته باشند.
یک تکنیک خوب که در این بخش استفاده می‌شد، تکنیک «اگه جاش بودم» بود. در این تکنیک هرکسی که می‌خواهد سخنرانی دیگری را تحلیل کند، خودش را در وضعیت او تصور می‌کند و می‌گوید اگر جای او بود، چه چیزهایی را می‌گفت و چه تغییراتی در سخنرانی‌اش اعمال می‌کرد.

نف بیان نوجوانان

برای دوره‌های بعدی چه کنیم؟

در بخش‌های انتهایی از بچه‌ها خواسته شد تا هر پیشنهادی برای بهبود و اثربخشی بیشتر دوره‌ها دارند ارائه دهند، پیشنهاد‌هایشان را درباره برگزاری دورهمی های بعدی بگویند.

بازی تایم!

در یکی از بخش‌های جذاب برنامه، بازی‌های گروهی انجام دادیم. بازی‌هایی مثل پانتومیم و ادا بازی با اهداف آموزشی، بچه‌های شرکت‌کننده را سر ذوق می‌آورد.
 

گزارش دورهمی فن بیان نوجوانان

 

اگر می خواهید در مورد دوره ی فن بیان نوجوانان اطلاعات بیشتری کسب کنید کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:
دوره ی فن بیان و مهارت های ارتباطی نوجوانان

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا