گزارش جلسه 17 و 18 دوره مدرسه استادی 2

سرفصل های مهم این مقاله:

گزارش جلسه 17 و 18 دوره مدرسه استادی 2

در این مقاله با گزارش جلسه 17 و 18 دوره مدرسه استادی 2 در خدمت شما هستیم.

شروع دوم دوره بلند مدت مدرسه استادی که جلسات هفدهم و هجدهم آن در تاریخ 23 و 24 دی ماه در تهران با حضور 200 نفر برگزار شد و در این گزارش قصد داریم مروری کلی بر مطالب و حاشیه‌های جلسات این دوره داشته باشیم.

همانطور که قبلاً گفته شد از این پس قصد داریم که گزارش‌های کارگاه‌ها و سمینار‌ها را به سبکی جدید ارائه کنیم و آن هم استفاده از خود شرکت کنندگان برای نگارش متن گزارش است. در حال حاضر آنچه می‌خوانید مروری بر مطالب جلسات 17 و 18 دوره مدرسه استادی 2 به قلم تعدادی از شرکت کنندگان این دوره است.

جلسه راس ساعت 9 صبح مطابق معمول سمینارهای همیشگی استاد بهرام پور آغاز شد و در ابتدای جلسه قرائت قرآن و سرود ملی انجام شد و سپس به ورزش صبحگاهی پرداختیم…

جالب هست بدونید که ورزش صبحگاهی هیچ کدام از جلسات شبیه به هم نبوده و هر بار حرکت متفاوتی بهش اضافه می شد 🙂

برگزاری سمینار

در این دو جلسه به برگزاری سمینار و شرایط آن پرداخته شد.

برای برگزاری سمینار فروش باید موارد زیر توجه کنیم:

 • مقدمه
 • پیش از سمینار
 • ساختار برنامه
 • محتوا
 • تکنیک متقاعد سازی
 • اشتباهات رایج
 • بررسی موردی

انتهای سمینار را طوری طراحی کنیم که شرکت کنندگان بتوانند برای فروش کتاب اقدام کنند. (باید به مخاطب چیزی را بفروشیم که ارزشش را دارد)

توجه داشته باشید که قبل از برگزاری سمینار باید شناختی از مخاطب و نیازهای او داشته باشیم. در حین برنامه نیز باید از او بازخورد بگیریم و در انتها نظر سنجی انجام دهیم.

همچنین برای داشتن یک سمینار متقاعد سازی باید پیش شرط‌هایی را انجام دهیم. مثلا؛

 • دقیقاً بدانیم در این سمینار چی می فروشیم؟
 • چطوری می فروشیم؟
 • به چه کسانی می فروشیم؟
 • قیمت آن چه قدر است؟
 • هدف ما از سمینار چیست؟
 • به چه صورت اطلاع رسانی داشته باشیم؟
 • برای فروش محصول چه برنامه ای داریم؟
 • معرفی همکاران به چه صورت هست؟
 • و…

به همه این موارد باید کاملاً توجه گردد و ویژگی محیطی، قبل از سمینار بررسی و مشخص گردد.

ساختار برنامه متقاعدسازی

ساختار به این شکل هست:

 • اتصال (یکی از مهم ترین کارها در یک سمینار موفق شروع و اتصال خوب است)
 • چی؟ (باید حتماً من دردی وجود داشته باشد)
 • چرا؟
 • چطور؟
 • خب؟
مهم ترین و اولین گام اتصال است که باید عنوان شود که کجا هستید؟ و این مسائل به چه درد شما می خورد؟

چهره و ظاهر انسان‌ها نیز در متقاعد سازی و یخ شکنی بسیار موثر است…

یکی دیگر از مواردی که هر سخنران باید رعایت کند یخ شکنی است و باید کاری کند که افراد شرکت کننده احساس خوبی در سمینار داشته باشند اما برای افراد مختلف می تواند این یخ شکنی متفاوت اجرا شود.

به عنوان مثال یکی از عزیزان دوره را می بینید که چهره‌ای بسیار مهربان دارند و در یخ شکنی و اتصال به نسبت کار راحت تری را پیش رو دارند!

استاد بهرام پور در مورد اهمیت آموزش درست و اتصال آموزش خود با مخاطب و دانسته ها را تذکر می دادند که اگر این تذکرات کوچک نباشد شاید بهترین آموزش ها هم به خوبی به پایان نرسد و مفید نباشد.

جعبه شانس

جعبه ای که در دست استاد هست، اسم تمام افراد داخلش قرار گرفته و به قید قرعه اسم بعضی افراد بیرون می آید که تمرینی را جلوی جمع انجام بدهند.

نتیجه قرعه کشی

به قید قرعه آقای مهری برای تمرین یک سمینار روی سن رفتند و شروع به اجرای سمینارشان کردند که به مدت 10 دقیقه انجام شد و همان لحظه استاد اصلاحیاتی که باید انجام بدهند رو بهشون گفتند.

ماساژ صورت و بوس کردن صورت خودمون و تشکر و قدردانی از خودمون که بتوانیم بهترین باشیم!

همیشه انرژی مان بالا باشد و بهترین آموزش ها رو تحویل جامعه بدهیم.

تجربیات برگزاری سمینار مشترک

استاد صادقلو که از اساتید سخنرانی و فن بیان مجموعه بیشتر از یک نفر هستند و تجربه برگزاری سمینار و کارگاه های زیادی داشته اند در مورد برگزاری سمینار نکاتی ارزشمند و تجربیات شخصی ارائه کردند و از اشتباهات موجود در سمینار هم برای ما گفتند.

آقای سلیمیان که یکی از بهترین مشاوران مجموعه بیشتر از یک نفر هستند در مورد بعضی موارد به افراد تذکر می دهد و بهتر است همه این کارها و تذکرات را جدی بگیرند تا در ادامه کارها دچار مشکل نشوند!

 

سوپرایز تیم مجموعه بیشتر از یک نفر

تولد استاد بهرام پور عزیز که با کیکی بزرگ سورپرایز شدند و یکی از بهترین کادوها برای این استاد فقط بیشتر از یک نفر بودن هست! همه اساتید کاری کنیم  تا بتوانیم بیشتر از یک نفر در جامعه موثر و مفید باشیم…

امروز

کارهایی را انجام می دهم که دیگران حاضر نیستند انجام دهند

تا فردا کارهایی را انجام دهم که دیگران قادر نیستند انجام دهند…

و پدر آقای بهرام پور که در اکثر برنامه ها حضور دارند و حرکت معروفشان همیشه در ذهن ما باقی خواهد ماند.

ارزیابی

در خصوص ارزیابی بعد از برنامه باید نظرسنجی ها یک ساختار حرفه ای قابل ثبت داشته باشد که در این جلسه به صورت کامل این مورد را آموزش دیدیم.

وقتی نتونی ثبتش کنی، نمی تونی تغییرش بدی!

مهمان ویژه این جلسه استادی آقای دکتر شیری بودند که ما حسابی از وجودشان و مراحل رسیدن به موفقیت ایشان بهره بردیم و همه جذب صحبت های ایشان بودند و بسیار زیاد یادگرفتیم.

دکتر شیری عزیز با تجربیات خودشون همه را راهنمایی می کردند و مثال های خیلی ملموس و جالبی در محیط زندگی و کاری می زدند که در اصل واقعیتی بیش نبود…

همان طور که می بینید سوال پرسیدن و مشارکت همه اساتید در جواب دادن خیلی عالی است و سطح اطلاعات و آگاهی همه به شدت روز به روز بیشتر می شد…

ثبت لحظه های ناب

عکسی ناب از دکتر شیری عزیز که توسط عکاس خوب مجموعه بیشتر از یک نفر خانم نسترن دادجو در دوره گرفته شده و عکس العمل های استاد جالب و دیدنی بود.

بعد از صحبت های استاد شیری، مثل همیشه و بر اساس رسم جلسات مدرسه استادی یکی از دانشجویان درخواست بقیه را مطرح نمودند و استاد هم سنگ تمام گذاشتند و دو محصول رایگان به ما اعطا کردند و یک محصول را با تخفیف ویژه برایمان در نظر گرفتند!

همین جا از دکتر شیری بخاطر لطف و کرامتشان، تشکر و قدردانی می نمایم…

یک نمای زیبا از اساتیدی به تمام معنا

استاد شیری با قلب مهربانی که دارند مرتب با دوستان حرف می زند و راهنمایی می کند و باعث می شود که بیشتر دوستان انرژی بگیرند و از راهنمایی های ایشان استفاده کنند.

در نهایت همان طور که می بینید دوستان هم دوست دارند تا آخرین لحظات از حضور ایشان بهره ببرند.

بدرقه کردن و بهره بردن

جلسه بسیار بسیار پربار بود به نحوی که تک‌تک جملات گفته شده توسط استاد این قابلیت را دارند که در زندگی روزمره ما گنجانده شوند.

در آخر استاد بهرام پور گفتند برای اینکه سمینار متقاعد سازی خوبی داشته باشیم، لازم است که مهارت های زیر را مجدداً مرور کنیم، از جمله:

دوره جامع سخنرانی و فن بیان

مهارت های پیشرفته اسلاید سازی

میخکوب کردن مخاطبان در سخنرانی

با یادگیری این مهارت ها و به کاربردن تکنیک های گفته شده قطعاً می توانیم به خوبی از پس این کار بر بیاییم.

رونمایی از کتاب ها

بعد از جلسه کتاب نویسی هر جلسه شاهد این صحنه بوده ایم که کتاب چندی از دوستان به چاپ رسیده و در جلسه رونمایی شد و به دوستان اهدا شد.

به تمام افرادی که در این تصویر می بینیم چاپ کتابشان را تبریک می گوییم 🙂

قطعا هر کسی از چاپ کتابش خوشحال خواهد شد و دوستان هم همین مورد را اعلام داشتند، حتی از چهره های آنها می توان متوجه این ذوق و خوشحالی شد. اما یکی از دوستان نکته ای را گفتند که بسیار آموزنده بود.

تنها راه اینکه بتوانید در هر کاری مثل کتاب نوشتن موفق شوید این است که حتما اقدام کنید و خودتان را در شرایطی قرار دهید که حتما آن را اجرا کنید.

طبق توضیحات دوستمان ایشان می خواستند چندین سال پیش یک کتاب بنویسند اینقدر این موضوع را به تعویق انداختند که دیگر انجام نشد، اما دوره استادی این شرایط را ایجاد کرد اکثر دوستان در زمان کوتاه کتاب هایشان را بنویسند و به چاپ برسانند.

و تک تک دوستان نیز نظرات خودشون رو در خصوص این کتاب و این که در حال حاضر چه حسی دارند بیان کردند.

این دو روز تموم شد و یاد گرفتیم که چگونه و با چه شرایطی یک سمینار فوق العاده را برگزار کنیم و پیش به سوی اقدام…

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا