گزارش جلسه ی چهارم مدرسه ی استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه چهارم مدرسه استادی هم برگزار شد. اگر دوست دارید بدونید در این جلسه چه اتفاقاتی افتاد، با ما همراه باشید.

در این چهار جلسه از مدرسه استادی که برگزار شد، وقتی بعد از دریافت جزوه جلسه و حضور و غیاب وارد سالن می شید، اولین موضوعی که توجه رو جلب می کنه این هست که تعداد زیادی از شرکت کنندگان با شور و اشتیاق یک ساعت قبل از شروع کلاس، در سالن برگزاری حاضر می شوند  و در کنار هم تمرین سخنرانی می کنند.

 

در این جلسه هم به رسم تمام جلسات مدرسه استادی، آقای بهرامپور زودتر در سالن حاضر شدند تا به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دهند.

 

پس از پرسش و پاسخ، کلاس با تمرینات پیلاتس آقای موسویان شروع شد. تمرینات این جلسه بیشتر تمرینات تنفسی بود و باعث ایجاد نشاط بیشتری در شرکت کنندگان گردید.

پیلاتس یکی از ورزش های هیجان انگیز است که بدون ایجاد خستگی زیاد برای عضلات یا آسیب به عضلات و مفاصل باعث بهبود و تقویت وضعیت بدنی ما می شود.

 

 

در ادامه مباحثی مثل آموزش خلاقیت و نوشتن خلاقانه توسط استاد بهرامپور مطرح شد. در این بخش از جلسه شرکت کنندگان با استفاده از آموزش هایی که دیده بودند، ایده های خلاقانه و جذابی ارائه کردند.

 

و اما سخنرانی

در جلسه چهارم از مدرسه استادی، مبحث طراحی و اجرای سخنرانی به شرکت کنندگان آموزش داده شد. داستان سخنرانی به همینجا ختم نشد، و استاد بهرامپور با بیان مسائلی که ممکن است در حین سخنرانی پیش بیاید و حواس مخاطبان را پرت کند و مسائل فنی در زمان سخنرانی هم صحبت های مفیدی رو ارائه کردند.

شرکت کنندگان گام به گام به صورت عملی بخشی از سخنرانی خود را طراحی کردند و یاد گرفتند در یک سخنرانی در چه چهارچوب هایی باید به معرفی خود و تخصص شان بپردازند.

 

در بخش دوم جلسه چهارم مدرسه استادی چه گذشت؟

بخش دوم هم با پرسش و پاسخ آغاز شد. در ادامه این بخش به تکمیل مبحث آموزش طراحی سخنرانی پرداخته شد. تمرکز در این بخش بیشتر بر روی شروع سخنرانی بود. همچنین شرکت کنندگان گام های مختلف در تمرین سخنرانی را فرا گرفتند.

 

 

صدای مدرسه استادی به گوش مجلسی ها هم رسید!

در اواسط کلاس بودیم که یکی از نمایندگان مجلس مهمان ناخوانده مدرسه استادی شد. دکتر مسعودی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پس از چند دقیقه حضور در کلاس و مشاهده شیوه تدریس استاد بهرامپور، دقایقی برای شرکت کنندگان مدرسه استادی صحبت کردند.

 

 

 

دکتر مسعودی در ابتدای سخنان خود بیان کردند که برای سخنرانی در کلاس حاضر نشده اند و فقط برای تشکر از استاد محمد پیام بهرامپور آمده اند. ایشان پس از مشاهده ایجاد تغییرات اساسی در زندگی یکی از شرکت کنندگان مدرسه استادی کنجکاو شده اند تا با دوره، بیشتر آشنا شوند.

دکتر مسعودی بر اهمیت آموزش، تمرین و تلاش برای رسیدن به اهداف تاکید کردند و در نهایت سخنان خود را با چند بیت شعر به پایان رساندند.

 

 

در ادامه استاد بهرامپور به آموزش مبحث طراحی حسی در شبکه های اجتماعی پرداختند و این بخش از کلاس هم با پرسش و پاسخ به پایان رسید.

 

مدرسه استادی و مهارت های تند خوانی

بقیه زمان کلاس به آموزش تندخوانی توسط آقای حمید وجکانی اختصاص داده شد. استاد وجکانی هم در ابتدا به سوالات شرکت کنندگان از جلسه قبلی پاسخ دادند و سپس مباحث آموزشی کلاس شروع شد.
کلاس های تند خوانی استاد وجکانی معمولا با تمارین عملی و بازی همراه است. بازی هایی که به افراد کمک می کند تا حرکات دست و چشم با هم هماهنگ شوند.

 

برای انجام تمارین و بازی ها تیم حامیان در کنار شرکت کنندگان بودند تا در انجام درست تمارین و بازی ها آنها رو راهنمایی کنند. در طی این جلسه شرکت کنندگان ادامه کتاب سوالاتت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند را که از روز قبل مطالعه آنرا در کلاس شروع کرده بودند به پایان رساندند.

 

 

یکی از ویژگی های این جلسه شور و نشاط حاکی بر سالن بود که این شور و نشاط با مسابقه ای که آقای وجکانی به منظور تمرین تقویت حافظه برگزار کردند بیشتر هم شد.

در ادامه مباحث مرتبط با نقشه ذهنی و تاثیر آن در یادگیری مطرح و تمرینات کاربردی مرتبط با آن توسط شرکت کنندگان انجام گرفت.

 

 

در پایان هم جناب آقای حسنی زاده مباحثی مرتبط با انجام تکالیف مدرسه استادی را به منظور راهنمایی بیشتر مطرح کردند.

اگر تمایل دارید گزارش سایر جلسات مدرسه استادی 4 را نیز مطالعه کنید می توانید از بخش گزارش ها به گزارش سایر جلسات دسترسی داشته باشید.

 

اگر اطلاعات بیشتر از مدرسه استادی می خواهید بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا