گزارش جلسه ی سوم مدرسه ی استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

پس از گذشت یک ماه از برگزاری اولین جلسات مدرسه استادی 4 نوبت به جلسه سوم رسید. در این مطلب قصد داریم شما را در جریان آنچه که در جلسه سوم گذشت قرار دهیم

این جلسه در تاریخ 31 خرداد ماه امسال برگزار شد. با بیشتر از یک نفر همراه باشید.

 

در بخش اول چه گذشت؟

 

این جلسه با پرسش و پاسخ شروع شد و آقای بهرامپور به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند، مثل هر جلسه آقای بهرام پور زودتر در سالن حاضر بودند و با صبر بالا و توضیحات دقیقی به سوالات پاسخ می دادند.

 

یکی از اتفاقات تازه مدرسه استادی که از جلسه سوم به برنامه شرکت کنندگان اضافه شد، حضور آقای موسویان مربی رسمی پیلاتس در دوره است که در ابتدای هر جلسه با تمرینات پیلاتس به افزایش نشاط شرکت کنندگان کمک می کنند. در این جلسه ابتدا آقای موسویان توضیحات مختصری راجع به معرفی پیلاتس ارائه کردند که یکی از مهم ترین این نکات اکسیژن رسانی به بدن و مغز با انجام حرکات پیلاتس بود.

 

پس از انجام ورزش پیلاتس برای چند دقیقه، آقای بهرامپور از شرکت کنندگان خواستند تا هفت موردی را که درباره آن شکر گزار هستند را یاد داشت کنند. سپس مروری کلی بر جلسات پیش داشتند.
در ادامه استاد بهرامپور نکاتی راجع به دلایل پایین بودن سرانه مطالعه در ایران و اهمیت تندخوانی بیان کردند.

 

آموزش تندخوانی در مدرسه استادی

 

از آنجایی که شرکت کنندگان در دوره های بلند مدت مدرسه استادی به صورت تقریبی ماهی 4 کتاب را مطالعه می کنند، یکی از مهارت های مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به مطالعه، کسب مهارت های تندخوانی است. در این جلسه آقای حمید وجکانی از مدرسین تندخوانی در کشورمان که خود از شرکت کنندگان مدرسه استادی 2 بوده اند، به آموزش تکنیک های تندخوانی پرداختند.

 

از آنجایی که آموزش تندخوانی با انجام تمرین های عملی زیادی همراه است، استاد وجکانی برای افزایش بازدهی کلاس در کنار خود یک تیم حامی داشتند که در هنگام انجام تمرینات تندخوانی به سوالات و مشکلات شرکت کنندگان پاسخ می دادند.

پشتیبان های دوره ی تند خوانی هم خودشان از برترین شرکت کنندگان دوره های قبلی تندخوانی بوده اند و خودشان به صورت کامل با تندخوانی و دشواری های مسیر یادگیری آن آگاه بودند.
در طی جلسه آموزش  تندخوانی افراد برای افزایش یادگیری و همچنین هماهنگی بین مغز و دست تمریناتی را در قالب بازی انجام دادند که درستی انجام این بازی ها توسط تیم حامیان چک می شد.

بخش دوم هم با کسب مهارت های تندخوانی گذشت

 

بعد از استراحت ….

بعد از استراحت ابتدا استاد بهرامپور به بیان نکاتی پرداختند و پس از آن استاد وجکانی با پاسخ به سوالات شرکت کنندگان آغاز کردند.
در این بخش، آقای حمید وجکانی به درخواست شرکت کنندگان زمان کوتاهی را به صحبت راجع به تجربیات خود در مسیر استادی و رسیدن به موفقیت اختصاص دادند.
در ادامه نیز شرکت کنندگان سایر مراحل مختلف تندخوانی را به همراه تمرینات عملی فرا گرفتند.

 

 

بخش سوم و طراحی سخنرانی

در این بخش محمد پیام بهرامپور مباحث مرتبط با طراحی سخنرانی را برای شرکت کنندگان توضیح داد. در ادامه با بیان نکاتی تکنیک هایی را به آنها آموزش داد که در طراحی سخنرانی، نوشتن مقاله و نوشتن کتاب می توان از آنها استفاده کرد.
اما داستان این بخش به همین جا ختم نشد و شرکت کنندگان با مباحث مرتبط با مدیریت زمان، انرژی و تمرکز هم آشنا شدند.

 

 

ابر انسان های بیشتر از یک زمان خود را چگونه سپری می کنند؟

در بخش آخر کلاس در ادامه بحث مدیریت زمان شرکت کنندگان با 4 قانون اصلی در طبیعت که باعث از بین رفتن وقت، انرژی و تمرکز می شود آشنا شدند. در این بخش همچنین نکاتی راجع به عملکرد مغز بیان شد.
یکی دیگر از مطالب این بخش صحبت راجع به قانون 20/80 بود که آشنایی با این قانون به بحث داشتن رسالت، هدف، استراتژی و برنامه ریزی برای رسیدن به رسالت ختم شد.

 

احتمالا برای شما هم جالب باشد که بسیاری از ما قانون 20/80 را می دانیم اما به صورت درستی از آن استفاده نمی کنیم، یعنی فقط می دانیم که قانونی به این نام وجود دارد، در دوره ی استادی ما یاد گرفتیم که چطور از این قانون استفاده کنیم، نکته ی پراهمیت در مورد این قانون این است که باید به صورت دستی تعادل این قانون رو بهم بریزیم و به جای 20 درصد، زمان بیشتری را روی کار های مهم و تاثیر کذار برای خودمان وقت صرف کنیم.

 

و اما نقشه راه طراحی سایت

یکی دیگر از مطالب عنوان شده در این جلسه نقشه راه طراحی سایت و فرمول کلی فروش آموزش به مخاطبان بود. همچنین شرکت کنندگان در این بخش با نکاتی در مورد انتخاب دامنه، طراحی سایت و اصول کار با وب سایت آشنا شدند.
این جلسه از مدرسه استادی 4 نیز با شکرگزاری به پایان رسید.

 

 

 

اگر اطلاعات بیشتر از مدرسه استادی می خواهید بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا