گزارش جلسه پنجم مدرسه ی استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه پنجم مدرسه استادی4 با استقبال گرم شرکت کنندگان از محمد پیام بهرامپور آغاز شد. در ادامه آنچه را که در این جلسه از مدرسه استادی گذشت، برای تان می نویسیم.

سوالی که شور و هیجان شرکت کنندگان را بالا برد

در این جلسه اولین سوالی که محمد پیام بهرامپور از بچه های استادی پرسید این بود که کیا از خودشون نسبت به دو ماه پیش بهتر بودند؟ سوالی که علاوه بر ایجاد انرژی مثبت، باعث شور و هیجان زیادی بین شرکت کنندگان شد.

پس از صحبت های اولیه به رسم تمام جلسات استادی شرکت کنندگان هفت موردی را که به خاطر آن شکر گزار بودند را یاد داشت کردند.

یادآوری مهمتر از یادگیریه

از آنجایی که یادآوری مطالب آموخته شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در این جلسه مدت زمانی به مرور مطالبی که در چهار جلسه قبل عنوان شده بود، گذشت.

در ادامه جلسه به منظور بالا بردن سطح آگاهی شرکت کنندگان از اشتباهاتی که ممکن است در مسیر استادی مرتکب شوند، اشتباهات رایج مدرسین بررسی شد.

نهایتا بخش اول این جلسه با سوالات شرکت کنندگان و پاسخ های آقای بهرامپور به پایان رسید.

اهمیت مدیریت زمان، انرژی و تمرکز را فراموش نکردیم

استاد بهرامپور در آغاز بخش دوم کلاس، به تعدادی دیگر از سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند. پس از آن در این جلسه مباحثی مرتبط با مدیریت زمان، انرژی و تمرکز مطرح گردید. محمد پیام بهرامپور در این بخش مباحثی مثل دیسیپلین، برنامه ریزی درست، تاثیر انرژی در تدریس و.. را شرح داد. شرکت کنندگان با انواع انرژی و همچنین راهکار های افزایش انرژی در تدریس نیز آشنا شدند.

یکی دیگر از مهارت هایی که بچه های مدرسه استادی در آن کسب تجربه می کنند، کار بر روی شبکه های اجتماعی است که در این جلسه مباحثی مرتبط با ویژگی هایی که کمک می کند تا کیفیت محتوای پیج اینستاگرام یک مدرس افزایش یابد، نیز مطرح شد.

احمد دباغیان از تجارب خود در مسیر استادی گفت:

احمد دباغیان مدرس و مشاور مهارتهای ارتباطی، فن بیان و سخنرانی. یکی از شرکت کنندگان مدرسه استادی 3 است که در مدت زمان کوتاهی نتایج قابل توجهی به دست آورده است. یکی از مهمانان این جلسه استادی آقای دباغیان بود.

احمد دباغیان سخنان خود را با شکل آشنایی خود با محمدپیام بهرامپور  آغاز کرد. او از باور غلط خود که فکر می کرد فقط در تهران می توان از مسیر استادی کسب درآمد کرد و تجربه خود در تغییر این باور غلط صحبت کرد و از شکل گیری اولین کلاس فن بیان خود در یکی از شهر های کشور عزیزمان گفت.

احمد دباغیان فعالیت های خود را از شهر داراب در استان فارس آغاز کرده است و ظرف مدت دو ماه پس از اتمام دوره مدرسه استادی موفق شد تا  34 کلاس آموزشی برگزار کند.

آقای دباغیان علاوه بر بیان تجارب خود در این مسیر هدف اصلی خود را در دنیای آموزش خدمت کردن به مردم عزیزمان بیان کرد و بس. در ادامه احمد دباغیان از مزایای برگزاری کلاس در شهر های کوچک گفت و صحبت های  خود را با این جمله که لطفا تمریناتی را که در دوره باید انجام دهید را جدی بگیرید تا به موفقیت های مطلوب تون برسید به پایان رساند.

یکی از اتفاقات خوب دوره مدرسه استادی این است که بچه های استادی تمرکز خود را تنها بر روی تهران نگذاشتند و تلاش می کنند سایر شهر های کشور عزیزمان نیز از نعمت آموزش و یادگیری بهره مند شوند.

 

بزرگ ترین دشمن آگاهی جهل نیست، توهم آگاهی است.

پس از صحبت های آقای دباغیان، شرکت کنندگان راجع به مباحث آموزش داده شده سوالات خود را بیان کردند و از تجارب خود در ماه گذشته صحبت کردند.

در ادامه، مباحث مرتبط با توهم دانش و راهکار های کاربردی جهت از بین بردن توهم دانش در مخاطبان و افزایش بازدهی در دوره های آموزشی عنوان شد.

مهرناز سلطانی و مدرسه استادی

خانم مهرناز سلطانی یکی دیگر از مهمانان این جلسه مدرسه استادی 4 بود. خانم سلطانی از شرکت کنندگان در مدرسه استادی1 هستند که به مشاوره، آموزش و سرمایه گزاری و سبد گردانی در حوزه های مختلف مالی می پردازند. خانم سلطانی در دوره استادی ابتدا از آموزش مباحث مرتبط با بورس آغاز کردند و به مرور فعالیت های خود را گسترش دادند.

مهرناز سلطانی راجع به درآمد کسب شده در مسیر استادی و اشتباهاتی که در این مسیر مرتکب شده است  برای شرکت کنندگان صحبت کرد. همچنین نکاتی نیز راجع به بهترین اقداماتی که در مسیر موفقیت انجام داده است بیان کرد. 
در مسیر استادی و حرکت به سمت اهداف زمان هایی هم هست که سطح انرژی کاهش پیدا می کند. خانم سلطانی نکاتی راجع به روش هایی که به ایشان کمک می کرد تا سطح انرژی خود را در این زمان ها افزایش دهند نیز بیان کردند.

اما در ادامه مهرناز سلطانی از شکست های خود و تلاش هایی که به ظاهر نتیجه نداد صحبت کرد. مشکلاتی که در برگزاری دوره ها سر راهش قرار گرفت و… صحبت های خانم سلطانی با پاسخ به پرسش های شرکت کنندگان به پایان رسید. مهرناز سلطانی به عنوان آخرین جمله به شرکت کنندگان توصیه کرد تا برای رسیدن به اهداف شان هرآنچه را که در دوره استادی آموزش می بینند اجرا کنند.

 

لذت تمرین سخنرانی

در بخش آخر از جلسه پنجم مدرسه استادی، شرکت کنندگان به تمرین سخنرانی پرداختند. در این بخش هر کس این فرصت  را داشت تا به مدت 3 دقیقه سخنرانی کند و توسط سایر شرکت کنندگان سخنرانی او نقد شود. هدف از تمرین سخنرانی در این بخش تمرین ایجاد ارزش در سخنرانی بود و هر یک از شرکت کنندگان در حیطه تخصصی خود به سخنرانی پرداختند.

هیپنوتیزم درمانی هم خودش را به شرکت کنندگان مدرسه استادی بیشتر معرفی کرد

حسین فقیهی یکی از شرکت کنندگان دوره مدرسه استادی 4  است که از هیپنوتراپیست های انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران هستند. آقای فقیهی برای افزایش اطلاعات و افزایش تجارب دوستان استادی دقایقی را به بحث هیپنوتیزم اختصاص دادند.

پس از تجربه کوتاهی از هیپنوتیزم درمانی، محمد پیام بهرام پور با ارائه صحبت های پایانی، این جلسه از مدرسه استادی را نیز به پایان رساند.

 

اگر اطلاعات بیشتر از مدرسه استادی می خواهید بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا