گزارش جلسه نوزدهم مدرسه استادی 4؛ آداب معاشرت، کلام و شخصیت!

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه نوزدهم مدرسه استادی 4، در روز پنجشنبه 22 آذر ماه 1397 برگزار شد.
قبل از اینکه گزارش جلسه نوزدهم مدرسه استادی 4 رو بخونید، بیایید نگاهی به گزارش روزهای قبل بیندازیم و ببینیم در جلسات قبل چه گذشت. روی هر جلسه ای که میخواهید، کلیک کنید!

18. بهبود مهارت های فردی – گزارش جلسه هجدهم مدرسه استادی 4

17. شبکه سازی انسانی – گزارش جلسه هفدهم مدرسه استادی 4

16. فروش-جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4

15. تولید محصول ویدیویی-جلسه پانزدهم مدرسه استادی 4

14. ترس از سخنرانی – گزارش جلسه‌ی چهاردهم مدرسه استادی 4

13. تولید محصول صوتی – گزارش جلسه سیزدهم مدرسه استادی 4

12. برگزاری سمینار – گزارش جلسه ی دوازدهم مدرسه ی استادی 4

11. چگونه کتابمان را چاپ کنیم – گزارش جلسه ی یازدهم مدرسه ی استادی 4

10. حل مسئله – گزارش جلسه دهم مدرسه استادی 4

9. مقابله با افکار مزاحم – گزارش جلسه نهم مدرسه استادی 4

8. ساده سازی محتوا – گزارش جلسه هشتم مدرسه استادی 4

7. نوشتن کتاب الکترونیکی – گزارش جلسه هفتم مدرسه استادی 4

6. گزارش جلسه ششم مدرسه استادی 4

5. گزارش جلسه پنجم مدرسه ی استادی 4

4. گزارش جلسه ی سوم مدرسه ی استادی 4

3. گزارش جلسه ی چهارم مدرسه ی استادی 4

2. گزارش جلسه ی دوم مدرسه استادی 4

1. گزارش جلسه اول مدرسه استادی چهار

0. گزارش تصویری سمینار مدرسه استادی 4 (سمینار معارفه)

هر دو جلسه مدرسه استادی این هفته، یعنی روزهای 22 و 23 آذرماه، قرار بود به صورت ترکیبی توسط دو استاد کاربلد برگزار شود.
علی حاجی محمدی، یکی از جوانان کارآفرین و شناخته شده ایرانی که بنیانگذار دو وب سایت پرطرفدار همیارودپرس و ژاکت است و در زمینه آموزش‌های اینترنتی فعالیت می‌کند، در ادامه با او بیشتر آشنا خواهیم شد.
استاد مهدی صنم پور، مشاور و مربی بهبود فردی و یکی از مدرسین و آموزش دهندگان خوش تیپ و خوش پوش کشور!
همانطور که گفتیم، جلسات مدرسه استادی این هفته، به صورت ترکیبی برگزار شد؛ باهم گزارشی کوتاه از این جلسه آموزشی می‌خوانیم.

 

روز نوزدهم مدرسه استادی چهارم چگونه آغاز شد؟

در روزهای آخر پاییزِ زیبا به سر می‌بریم و قرار است امروز، 22 آذرماه 1397 جلسه نوزدهم از مدرسه استادی 4 برگزار شود. اینجا دانشکده روانشناسی و ساعت حدود 8 صبح.
تیم بیشتر از یک نفر مثل همیشه سرشار از انرژی و خستگی ناپذیر به نظر می‌رسند و در حال آماده سازی مقدمات برپایی مدرسه استادی هستند تا مثل همیشه به بهترین شکل برگزار شود.

استاد علی حاجی محمدی کیست؟

احتمالاً همه کسانی که به دنبال طراحی سایت هستند حداقل یک بار به سایت همیار وردپرس مراجعه کرده‌اند. جایی که راه اندازی یک وب سایت را به کمک وردپرس به شما آموزش می‌دهد، دوره‌های آنلاین و حضوری برگزار می‌کند، افزونه‌ها، قالب‌ها و مطالب آموزشی مختلف را به صورت کامل و کاربردی معرفی می‌کند و همچنین آموزش می‌دهد که چگونه با وکامرس برای خودتان یک فروشگاه اینترنتی بسازید.
علی حاجی محمدی، بنیانگذار همیار وردپرس، این همه پیشرفت و موفقیت را با دستان خالی و از یک وب سایت بسیار ساده شروع کرده و هم اکنون وب سایتش جزو 100 سایت پر بازدید ایران است و دوره‌های آموزشی شلوغی دارد.
آقای حاجی محمدی اکنون مدیریت سه وب سایت را بر عهده دارد.

استاد مهدی صنم پور کیست؟

استاد صنم پور، یک مدیر استراتژیک خلاق و کیفیت محور است. او دارای مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی، لیسانس مدیریت و فوق لیسانس مدیریت بازاریابی بین الملل و عضو بنیاد ملی نخبگان جوان ایران است. آقای صنم پور تجربه برگزاری بیش از 250 سمینار علمی پزشکی برای پرسنل و معرفی آزمایشگاه‌ها و آموزش بیش از 5000 نفر به صورت مستقیم را دارد.

نرمش صبحگاهی و شکرگزاری با استاد موسویان

دوستان شرکت کننده، پیش از وارد شدن به سالن، صبحانه‌ای مختصر و انرژی بخش میل کردند، به مانند همیشه در ابتدای جلسه، مراسم شکرگزاری از درگاه خداوند برقرار شد.
استاد موسویان با استایل خاص خودش مثل همیشه با تمرینات هوازی و تنفسی خود، شرکت کنندگان را برای سپری کردن یک روز آموزشی پربار آماده می‌کند.

در جلسه نوزدهم استادی 4 قرار است چه آموزش‌هایی داده شود؟

بخش اول: علی حاجی محمدی
صحبت‌های علی حاجی محمدی قرار است به صورت کلی در مورد این موضوع باشد که آموزش دهندگان و سخنرانان چطور می‌توانند برای خودشان وب سایت راه اندازی کنند، آن را با ابزارهای مختلف به سرعت به رنکینگ برتر گوگل ارتقا دهند و بتوانند سایتی پربازدید و هدفمند داشته باشند.

علی حاجی محمدی حواسش به همه چیز هست!

استاد حاجی محمدی قبل از آغاز صحبت گفت که همه سایت‌های دوستان شرکت کننده را حداقل هرکدام چند بار مورد بررسی قرار داده است. این نشان می‌دهد ایشان به خوبی برای این سمینار آماده شده‌اند. او معایب سایت‌های دوستان را به طور کلی بیان کردند و از آنها خواستند به دقت آنها را یاد بگیرند.
یکی از کارهای بسیار خوبی که آقای حاجی محمدی کرده بود این بود که آموزش امروز را به وسیله ابزارها و وب سایت‌هایی که به درد کسب و کارها می‌خورد، کاربردی کرده بود.
یعنی به دنبال هر آموزش، وب سایت یا افزونه‌ای برای ورد پرس معرفی کرده بود که کاملاً کاربردی بود و ضمناً در هر جایی هم نمی‌شود پیدایش کرد.
در حقیقت ایشان پکیج کامل و در عین حال ساده‌ای آماده کرده بود که به دوستان شرکت کننده بدهد. به برخی از آنها در این گزارش اشاره خواهیم کرد. اما به دلیل رعایت حقوق آموزش دهنده و بحث کپی رایت، قادر به بیان تمام مطالب آموزشی این جلسه نیستیم.

چگونه شروع کردم و چطور به اینجا رسیدم؟

استاد حاجی محمدی در ابتدا به شرح کاملی از رزومه خود، چگونگی آشنایی‌اش با محمدپیام بهرام پور، راه اندازی سایت‌های همیار وردپرس و ژاکت و حضور در خیریه‌ها پرداخت

محتوایی کاربردی با ارائه‌ای جذاب و خوانا

آقای حاجی محمدی به دوستان شرکت کننده وعده داد که اگر تمام آموزش‌های او را تمرین و پیگیری کنند، وب سایت‌های آن‌ها می‌تواند از 10 تا 100 برابر افزای ترافیک و بازدید داشته باشد.
او گفت برای معرفی وب سایت به گوگل و بالا رفتن رتبه آن، نیاز به افزایش میزان اعتبار دامنه سایت داریم. این افزایش اعتبار می‌تواند به دو روش اتفاق بیفتد. یکی پرداخت پول به گوگل و دیگری کار کردن طبیعی روی وب سایت برای بالاتر رفتن رتبه آن.

چطور رتبه سایت‌ها را در گوگل بالا ببریم؟

آقای حاجی محمدی نکات لازم برای بیشتر شدن اعتبار دامنه سایت و در نتیجه بالا رفتن رتبه در گوگل را تشریح کرد.
او عواملی از جمله بالا بودن کیفیت محتوای سایت، افزایش لینک و بک لینک، حضور فعال و مؤثر در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت صحیح روی بخش‌های فنی سایت را از جمله عواملی دانست که می‌تواند باعث ارتقای رتبه سایت شود.
مباحث استاد علی حاجی محمدی قرار شد فردا ادامه پیدا کند. بعد از استراحتی، دوستان شرکت کننده مجدداً آماده می‌شوند.

بخش دوم: مهدی صنم پور
بخش دوم جلسه نوزدهم استادی 4 قرار است به صورت کلی در مورد این موضوع باشد که سخنرانان و آموزش دهندگان باید چه آدابی را بلد باشند و رعایت کنند تا به یک آموزش دهنده منحصر به فرد و ویژه تبدیل شود.

آداب معاشرت

استاد صنم پور ابتدا در مورد آداب معاشرت گفتند و اینکه چند نوع آداب معاشرت داریم. آداب معاشرت پوششی، فیزیکی، رفتاری و کلامی از انواع آداب معاشرت‌هایی بود که استاد صنم پور به شرکت کنندگان یاد دادند.

زبان بدن چقدر اهمیت دارد؟

استاد صنم پور ضمن انتقاداتی که به نوع آموزش‌های برخی از اساتید زبان بدن داشتند، حقایقی جالب توجه از میزان ارتباطات غیرکلامی ما انسان‌ها با هم دادند.
مثلاً شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که طبق تحقیقاتی که در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده است، دو فرد می‌توانند در دو ثانیه حدود 10 هزار واحد اطلاعاتی بین خود رد و بدل کنند، بدون اینکه حتی کلامی با هم حرف بزنند.

کانال‌های ارتباطی غیرکلامی

ما در روابط خودمان کانال‌های ارتباطی غیرکلامی زیادی دائم که اغلب به آنها توجهی نمیکنیم.
مثلاً زبان بدن، صداهای آوایی، مشخصات فیزیکی بدن، زمان و مکان و حتی مصنوعاتی که با خود حمل می‌کنیم و حس بویایی؛ همه و همه کانال‌های ارتباطی غیرکلامی ما هستند.

اداهای ما!

در ادامه آموزش‌ها، آقای صنم پور در مورد انواع اداها صحبت کردند. اداهای بی صدا، باصدا و اداهای با نما از جمله اداهای ما در روابط هستند.

بدن ما، آیینه تمام نمای ما

بخش نسبتاً بزرگی از صحبت‌ها و تدریس‌های استاد صنم پور به اجزای مختلف بدن ما و تمرین‌های عملی با شرکت کنندگان گذشت.
استاد صنم پور برای هر بخش از تدریس‌هایش، نفراتی از جمع دوستان شرکت کننده انتخاب می‌کرد تا به روی سن بیایند و تمرین‌ها را اجرا کنند.
او در مورد فاصله در هنگام ارتباطات صحبت کرد و فواصل مناسب برای هرنوع رابطه را تشریح کرد. یک سخنران و آموزش دهنده باید این فواصل را به خوبی بلد باشد و رعایت کند.

چشم‌های ما، ابزاری قدرتمند برای ارتباط

چشم‌ها یکی از قوی‌ترین ابزارهای ما برای ارتباط برقرار کردن است. چهار تکنیک ویژه که به دوستان آموزش داده شد، شامل چشمان اپوکسی، چشمان کشدار، چشمان چسبنده و چشمان دوربینی بود. مثلاً، چشم اپوکسی به حالتی از چشم گفته می‌شود که کمی خیره، محکم و استوار و در حال زل زدن است. از دید خیلی از افراد جامعه، به این نوع نگاه، هیز (!) گفته می‌شود.

لبخند تو، سلاح تو

لبخند به عنوان یک سلاح قوی و جذاب معرفی شد. لبخندهای مختلف و جایگاه و روش به کاربردن هرکدام از آنها توسط مهدی صنم پور آموزش داده شد و به صورت عملی اجرایی شد. یکی از بهترین لبخندها، لبخند غرق کننده است که همانند آب دریا به اصطلاح «آروم میاد به ساحل و آروم برمیگرده به سمت دریا…». در حقیقت لبخندی است که مخاطب را در خودش غرق می‌کند و او را جذب می‌کند.
جالب است بدانید یک لبخند می‌تواند تا 7 برابر قدرت جذب شما را بیشتر کند…

موی صورت مردان

آقای صنم پو به مردان توصیه کرد یا ریش و سبیل نداشته باشند یا اگر ریش و سبیل می‌گذارند، در رسیدگی به آن حسابی حواسشان جمع باشد. چون برای کسانی که می‌خواهند دائماً در دید مردم باشند و نقش آموزش دهنده را بازی کنند، موی صورت و نوع آرایش چهره خیلی مهم است.

جمع بندی، راه‌های ارتباطی و پرسش و پاسخ با مهدی صنم پور

جلسه جالب و دوست داشتنی روز نوزدهم مدرسه استادی، به پایان خود نزدیک شد. در این بخش استاد صنم پور راه‌های ارتباطی خود و شرکت کنندگان را گفت و سپس برای پرسش و پاسخ ساعتی را در کنار بچه‌ها گذراند.
شما هم برای در ارتباط بودن با ایشان می‌توانید راه‌های زیر را به یادداشت کنید.
 

جمع بندی، راه‌های ارتباطی و پرسش و پاسخ با علی حاجی محمدی

در بخش انتهایی صحبت‌های علی حاجی محمدی، او راه‌های ارتباطی خود و شرکت کنندگان را گفت و سپس برای پرسش و پاسخ ساعتی را در کنار بچه‌ها گذراند.
شما هم برای در ارتباط بودن با ایشان می‌توانید راه‌های زیر را به یادداشت کنید.

 

 

اگر میخواهید در اولویت اخبار مدرسه استادی 5 قرار بگیرید روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا