گزارش جلسه ششم مدرسه استادی 5؛ تندخوانی و تقویت حافظه

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه ششم مدرسه استادی 5 در تاریخ 13 اردیبهشت ماه 1398 برگزار شد. مثل جلسات دیگر، این بار هم در سالن همایش‌های دانشگاه روانشناسی برگزار شد. یک جلسه آموزشی پر از نکته، بازی و بحث و گفتگو.
با هم گزارشی کوتاه ازآنچه در جلسه ششم مدرسه استادی 5 گذشت می‌خوانیم.

سخنران جلسه ششم مدرسه استادی 5 چه کسی بود؟

وجکانی

حمید وجکانی از مدرسین مجموعه بیشتر از یک نفر است. مهندس حمید وجکانی مدرس نویسنده سخنران و محقق در زمینه روش‌های مطالعه تندخوانی و تکنیک‌های یادگیری است و بیش از 90 کارگاه آموزشی در زمینه تندخوانی روش مطالعه و شخصیت شناسی در 15 شهر کشور انجام داده است.
او به بیش از 4000 نفر به صورت مستقیم در دانشگاه‌های برتر سراسر کشور آموزش داده و کتاب‌های آموزشی روش صحیح مطالعه و تکنیک‌های یادگیری را به رشته تحریر در آورده است.

وجکانی

جلسه ششم مدرسه استادی 5 چطور شروع و برگزار شد؟

مثل جلسه قبل، تیم بیشتر از یک نفر زودتر از همه شرکت کنندگان به سالن برگزاری رسیدند و از ساعات آغازین صبح یعنی حوالی ساعت 7 مشغول چیدمان، تدارک و مهیاسازی سالن برای برگزاری جلسه ششم مدرسه استادی 5 با بالاترین کیفیت و استانداردهای آموزشی شدند.

استادی-5

آقای حسین مرادی و مدیتیشن برای آمادگی بیشتر جهت آموزش

مثل جلسه قبل، در بخش اول آموزش، آقای حسین مرادی، متخصص مدیتیشن و یوگا، تمریناتی تازه و متمرکز کننده (!) برای دوستان شرکت کننده آماده کرده بود. به نظر می‌رسید همه دوستان از مدیتیشن آقای مرادی سر ذوق آمده بودند و حسابی پذیرای آموزش شده بودند.

میتوانید این مقاله جامع راجع به مدیتیشن را بخوانید:
چگونه مدیتیشن کنیم؟

حسین-مرادی

جلسه ششم مدرسه استادی 5 در مورد چه چیزی بود؟

از مدت‌ها قبل، تیم برنامه ریزی مجموعه بیشتر از یک نفر تصمیم گرفته بودند در جلسه ششم مدرسه استادی 5 یک اتفاق جالب را رقم بزنند.
به نظر شما در یک روز (از 9 صبح تا 18) می‌شود یک کتاب را به اتمام رساند؟
دوستان شرکت کننده در جلسه ششم، یک کتاب را تمام کردند. آن‌ها با تمرینات جالبی که آقای وجکانی برایشان تدارک دیده بود، هم بازی کردند، هم لذت بردند، هم خندیدند و هم یاد گرفتند…!
روز جمعه همچنین مطالب و تکنیک‌های روز دنیا برای تندخوانی و تقویت حافظه بهترین شکل به دوستان ارائه شد.

حمید-وجکانی

چرا باید تندخوانی را یاد بگیریم؟

تندخوانی برای هر فردی که به دنبال پیشرفت و موفقیت در زمینه تحصیل یا کسب و کار خود است کاربردی است. همه ما میدانیم که یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای رشد و پیشرفت مطالعه است و متأسفانه به دلیل سرعت مطالعه پایین خیلی از افراد مطالعه کردن برایشان سخت و غیر ممکن است.
با آموزش تندخوانی شما می‌توانید خیلی بهتر و عالی‌تر مطالعه کنید. تمام افرادی که به دنبال موفقیت در کنکورهای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی هستند، می‌توانند با تندخوانی، درس‌هایشی بیشتری را در مدت زمانی کمتر بخوانند.
موفقیت تحصیلی تنها و تنها ناشی از روش مطالعه صحیح و کاربردی است که با تندخوانی و تقویت حافظه می‌توان به آن رسید.

مدرسه-استادی-5

آقای حسین موسویان و ورزش های شادی بخش و نشاط انگیز

حسین موسویان همراه همیشگی مدارس استادی، بازهم ورزش و نرمش هایی خوب و لذت بخش برای دوستان آماده کرده بود تا آن‌ها با خیالی آسوده، بدن هایی آماده و روحیه ای خوب به ادامه مباحث استادی بپردازند.

حسین-موسویان

در مغز ما چه می‌گذرد؟

بخش‌های ابتدایی جلسه ششم مدرسه استادی 5 به عملکرد مغز اختصاص پیدا کرده بود. حمید وجکانی با ارائه آمار و ارقام شگفت انگیز از مغز، تشریح نیمکره‌های راست و چپ و عملکرد نورون‌ها و مسیرهای عصبی به شرکت کنندگان گفت که در مغز ما چه می‌گذرد و چه قابلیت‌های پیچیده‌ای دارد.

مقاله جالب و پر از نکته زیر را از دست ندهید:
مغز انسان چقدر پیچیده است؟

جلسه-6-مدرسه-استادی

تست سرعت مطالعه و سرعت خواندن

با فرمول‌هایی که وجکانی با طراحی کرده و با خود به محل برگزاری کلاس آورده بود و در جزوه‌ها هم گنجانده شده بود، شرکت کنندگان تخمینی از سرعت مطالعه خود زدند.
سرعت مطالعه به این شکل به دست می‌آید:

زمان بر حسب ثانیه / (تعداد کلمات متن *60)= سرعت مطالعه در دقیقه

جلسه-ششم

کتاب خوانی دوستان شرکت کننده در مدرسه استادی 5

امروز برای اینکه تمرینات تندخوانی شکل عملی و واقعی به خود بگیرد، به هرکدام از بچه‌ها یک کتاب (سؤالاتتان را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند) داده شد تا در 6 برش زمانی به خوانش آن بپردازند و با تکنیک‌هایی که گفته می‌شود، سرعت مطالعه خود را تا 5 برابر زیاد کنند.
در پایان جلسه امروز، قریب به اتفاق شرکت کنندگان اذعان داشتند که سرعت مطالعه‌شان زیاد شده است. آقای وجکانی تأکید کرد با تمرین مداوم و پی در پی، این افزایش پایدار شود و به ثبات برسد و سرعت مطالعه برای همیشه زیاد شود.

جلسه-ششم-تندخوانی

نقشه ذهنی چیست؟

دنیای امروز با چنین حجم برنامه‌های روزانه، افکار و ایده‌ها تمامی افراد به دنبال روشی هستند که از طریق آن بتوانند افکار، ایده‌ها و یا نت برداری‌هایشان را سر و سامان دهند. نقشه ذهنی پاسخی دقیق به تمام خواسته‌های بشر در عصر جدید بود.
روشی کاملاً علمی و کاربردی که از طریق آن میزان یادگیری و اثرپذیری مغز انسان چندین برابر خواهد شد. نقشه ذهنی یکی از پرکاربردترین روش‌های یادگیری حال حاضر جهان است.

استادی-5

برخی از مواردی که در آن‌ها استفاده از نقشه ذهنی بسیار پرکاربرد است:

  • یادداشت برداری و خلاصه برداری کتب
  • سازماندهی به تفکرات و ایده‌ها (بارش فکری)
  • نوشتن متن سخنرانی
  • تدریس و آموزش
  • ارائه محتوا و دفاع و کنفرانس دانشجویی
  • نوشتن جزوات و برداشت نکات کلاسی

احتمالاً تا به حال نشنیده بودید روشی وجود دارد که برمبنای عملکرد مغز شما عزیزان طراحی گردیده است و از طریق آن می‌توانید مسیر یادگیری‌هایتان را متحول سازید. یکی از پرکاربردترین استفاده‌ها از نقشه‌های ذهنی نت برداری و خلاصه برداری از کتاب‌هاست.

تندخوانی

بازی‌های تقویت حافظه و تقویت ذهن

وجکانی چندین بازی فکری بسیار جالب و نشاط انگیز برای دوستان تهیه کرده بود.
از جمله این بازی‌ها، تصویرسازی برای به خاطر سپردن کلمات، تمرینات دست و بدن برای تقویت حافظه و بازی‌های جمعی بود.

حمید-آقا

پایان جلسه ششم مدرسه استادی 5

جلسه ششم از مدرسه استادی 5 هم به پایان خود نزدیک شد. در این جلسه مطالب آموزشی کاربردی و ویژه به دوستان شرکت کننده آموزش داده شد و تمرین‌هایی برای جلسه بعد برایشان طراحی شده بود.
دوستان در خلال مباحث، میان وعده‌های پرانرژی و مقوی میل می‌کردند تا سرحال و قبراق به ادامه مباحث آموزشی بپردازند.
پایان جلسه ششم هم رسید، اما دوستان با کوله باری از آموزش‌های جدید به خانه‌هایشان رفتند تا سه هفته تمرین کنند و بازگشتی شکوهمند برای ادامه مسیر دشوار و لذت بخش استادی داشته باشند.

استادی-پنج

 

مدرسه-استادی5

 

مدرسه-استادی-5

 

مدرسه-استادی-پنج

 

استادی-5

 

استادی-5

 

تندخوانی پلاس به شما در پیشرفت چشمگیر در تندخوانی کمک می کند:
تندخوانی پلاس

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا