گزارش جلسه سوم مدرسه استادی 5؛ سال جدید، حال جدید!

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه سوم مدرسه استادی 5 در تاریخ 22 فروردین ماه در سالن دانشگاه روانشناسی برگزار شد.
با هم گزارش جلسه سوم مدرسه استادی 5 را میخوانیم.
پیشنهاد می‌کنم گزارش دو جلسه اول مدرسه استادی 5 که در تاریخ 2 و 3 اسفندماه 1397 برگزار شده بود را از لینک‌های زیر مطالعه کنید:

با یک برنامه خوب؛ به پیش…

تدریس جلسه سوم به طور کامل بر عهده خود آقای بهرام پور بود.
او در آغاز صحبت‌هایش ضمن مروری کلی بر مطالب دو جلسه گذشته، ارائه خود در مورد موضوعاتی مهم مثل مدیریت زمان، مدیریت انرژی و تمرکز را ادامه داد.
آقای بهرام پور در این مورد صحبت کرد که تمام انسان‌های تاثیرگذار دنیا (چه خوب و چه بد)، تنها 24 ساعت تایم دارند. فقط تفاوت در نحوه استفاده از این وقت است.
سپس در یک بخش جذاب، آقای بهرام پور تمام کارهایی که در 111 روز گذشته (نه پیوسته بلکه در دو سال گذشته) انجام داده است را شرح داد.
مثلاً 47 روز را در ایران نبوده و در همایش‌های خارجی مختلف شرکت کرده است.
مهمانی‌های خانوادگی، طراحی و اجرای سمینارهای مختلف، اداره موسسه و حتی خواب و استراحت کافی از جمله این کارهاست.

استادی-5-جلسه3

در ادامه، محمدپیام بهرام پور ارزش یک ساعت از هرکس را یادآور شد و گفت که دنیا عادلانه نیست و ممکن است شما چندین ساعت کار کنید اما درآمد چندانی نداشته باشید؛ بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که اوضاع به توجه به قوانین عدالت، بهتر شود.
آقای بهرام پور در بخش مربوط به مدیریت زمان، هدف ما را تبدیل شدن به ابرانسان های بیشتر از یک نفر بیان کرد و یک عبارت معنادار و مهم در مورد اینکه چطور مهم‌ترین وقت‌هایمان را روی «مهم‌ترین» اهدافمان بگذاریم گفت:
هرگز وقت کافی برای انجام همه کارها وجود ندارد؛ اما همیشه وقت کافی برای انجام کارهای مهم وجود دارد

اگر میخواهید با محصول «حرفه ای» آشنا شوید روی لینک زیر کلیک کنید.
محصول حرفه ای به شما می آموزد که چطور با یک سبک زندگی پیشرفته به سوی اهدافتان پرتاب شوید:
حرفه ای

قانون 20/ 80 و اصل پارتو

قانون 20/80 یکی دیگر از نکاتی بود که در جلسه سوم مدرسه استادی 5 مطرح شد.
مطابق با اصل 20/80 80 % نتایجی که به دست می‌آوریم، متأثر از 20 % کارهای ما است.
مثلاً بیست درصد از مشتری‌های شما هشتاد درصد از کل فروش شما را خریداری می‌کنند. بیست درصد از تولیدات یا خدماتی که ارائه می‌دهید هشتاد درصد از سود شما را تأمین می‌کند. هشتاد درصد از کل ارزش فعالیت‌های شما نتیجه بیست درصد آنهاست و الی آخر.
 این به این معنی است که اگر در لیست کارهای شما ده مورد فعالیت وجود داشته باشد دو مورد از این فعالیت‌ها معادل یا حتی بیش از مجموع هشت فعالیت دیگر ارزشمند هستند. پس باید بیشترین انرژی را روی آن بگذاریم.

جلسه-3-استادی5

ماتریس آیزنهاور

یکی از بخش‌های جذاب آموزش امروز، ماتریس آیزنهاور بود. مطابق با این ماتریس، کارها بر اساس اهمیت و فوریت به چهار دسته تقسیم می‌شود.
کارهای مهم و فوری؛ کارهای مهم و غیرفوری؛ کارهای غیرمهم و فوری و کارهای غیرمهم و غیرفوری.

ماتریس

برای هرکدام از این شرایط، یک صفت انتخاب شده که نوع تصمیم گیری در مورد آن را نشان می‌دهد. خودتان ببینید:
اگرچه به نظر می‌رسد باید «ضرورت» را بیشتر از همه جدی بگیریم، اما بهتر است بدانید اکثر انسان‌های مهم و تاثیرگذار، بیشترین زمان زندگی‌شان را در بخش موسوم به «ذکاوت» می‌گذرانند. به همین دلیل باهوش به نظر می‌رسند.
در بخش بعدی، آقای بهرام پور بیشتر در مورد برنامه ریزی صحبت کرد.
اینکه برای رسیدن به اهداف دقیقاً باید چه کار کنیم.
برای این بخش آقای بهرام پور کتاب «قورباغه را قورت بده» اثر برایان تریسی را معرفی و به دوستان توصیه کرد مجدداً آن را بخوانند.

سمینار هدف گذاری حرفه‌ای را هنوز ندیده‌اید؟
می‌توانید برای تماشای رایگان آن به لینک زیر بروید:

سمینار هدف گذاری حرفه ای

سایت، شبکه های اجتماعی و باقی ابزارآلات

بعد از استراحت دوستان شرکت کننده در جلسه سوم مدرسه استادی 5 و همچنین تمرین‌های سخنرانی سه دقیقه‌ای آنها، بخش بعدی آموزش‌ها آغاز شد.
این بخش به صورت ویژه به ابزارهای نوین رسیدن به اهداف پرداخته بود.
از جمله وب سایت، صفحات شبکه‌های اجتماعی و غیره!

استاد-بهرام-پور

محمد پیام بهرام پور گفت: داشتن وب سایت، یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی برای کسانی است که می‌خواهند مدرس شوند و اگر خوب روی آن کار کنید، می‌توانید در یک سال به اندازه 10 سال کارمندی درآمد از آن کسب کنید.

بهرام-پور

سپس از مزایای بی شمار وب سایت گفت و اینکه چرا نباید شبکه‌های اجتماعی را به سایت ترجیح داد.
در ادامه نکات مهمی همچون انتخاب نام سایت، سیستمی که با آن کار می‌کنیم، آموزش‌هایی که باید ببینیم و برنامه‌های کلی که باید برای داشتن یک سایت خوب داشته باشیم به صورت کامل شرح داده شد.
بعد از بیان نکات کامل در مورد سایت، آقای بهرام پور نکات و جزئیات فعالیت در شبکه ایستاگرام را آموزش داد.
از جمله نکاتی در مورد پروفایل، ظاهر صفحات، تولید محتوای جذاب و گیرا، توجه به نظرات مشتریان و کاربران و دعوت به اقدام صحیح و مؤثر.

تولد فروردینی های دوست داشتنی

به رسم هرماه که متولدین آن ماه بر روی سن می‌آیند و تشویق می‌شوند، این بار هم گرفتن جشن تولد برای یکی از دوستان شرکت کننده (علی بهرامی) که به سعی و تلاش مادر گرامی‌شان خانم الیاسی فر تدارک دیده شده بود، بهانه‌ای شد تا دوستان فروردینی بر روی صحنه بیایند و مورد تشویق قرار بگیرند و به این شکل، جشن تولدی هرچند مختصر اما پرشور را تجربه کرده باشند.

تولد-فروردینی-ها

سخنرانی های سه دقیقه ای

در هر جلسه استادی، دوستان شرکت کننده سخنرانی های سه دقیقه ای خود را در میان خیل عظیمی از افراد انجام میدهند. سپس نکات اصلاحی و آموزشی توسط اساتید به آنها گوشزد می شود و ضمن اینکه با سخنرانی در میان جمعیت زیاد، ترس آنها از سخنرانی کم کم از بین می رود.

خانم-جعفری

بخش پایانی
در بخش‌های پایانی، نکات مهم دیگری هم برای دوستان شرکت کننده بیان شد. نکاتی که تنها بخش بسیار کوچکی از آن در این گزارش کوتاه گفته شد.
بعد از پایان جلسه سوم مدرسه استادی 5، دوستان شرکت کننده با کوله باری از چیزهای تازه‌ای که یاد گرفته بودند، با رفتن به خانه‌هایشان آماده یک استراحت جانانه شدند تا برای جلسه چهارم مدرسه استادی 5 که قرار است جمعه 23 فروردین برگزار شود، آماده شوند.

استادی-5-جلسه-3

 

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا