گزارش جلسه اول مدرسه استادی چهار

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه ی اول مدرسه استادی چهار در تاریخ سوم خرداد ماه برگزار شد، در این گزارش به صورت مختصر به آن چه در جلسه ی اول مدرسه ی استادی چهار گذشت می پردازیم.

 

گزارش اولین جلسه ی مدرسه ی استادی 4

محل برگزاری این جلسات دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران بود. وقتی وارد دانشگاه می شدیم افراد زیادی بودند که از قبل از ساعت 8 در محل حاضر بودند.

شرکت کنندگان در این دوره به قدری اشتیاق بالا برای موفقیت و یادگیری دارند که از نقاط دور و نزدیک خودشان را به این دوره می رسانند.

جالب است حدود دو سوم افراد شرکت کننده در دوره ی بلند مدت مدرسه ی استادی از تهران نیستند، شرکت کنندگان خودشان را از کیش، بندر عباس، بوشهر، سیستان و بلوچستان،قم و بسیاری از شهرهای کشور با اشتیاق فراوان برای تغییر و کسب موفقیت خودشان را به این دوره می رسانند.

وقتی افرادی را می بینی که برای رسیدن به هدف خودشان حاضر هستند این مقدار تلاش و هزینه کنند، خودت هم انرژی می گیری

دقیقا وقتی وارد دانشکده می شدی، یکی از افراد مجموعه را می دیدی که بهتون خوش آمد می گه و شما رو به سمت محل برگزاری راهنمایی می کنه.

افرادی که در این دوره ی بلند مدت شرکت می کنند اغلب قصد دارند در حوزه ی انتخابی خودشان متخصص شوند و با تدریس این مهارت ها دنیا را به جای بهتری برای زیستن تبدیل کنند و در کنار آن خودشان هم از این راه به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

البته در ابتدای صبح برای ثبت نام کمی هم مشکل پیش آمده بود و باید در یک صف طولانی می ایستادیم تا حضورمان توسط افراد مجموعه تایید شود و سپس وارد سالن شویم و در این بین به حدی ازدحام جمعیت  مشتاق برای تغییر بالا بود که ورود را کمی دشوار کرده بود.

قبل از ورود آقای بهرام پور سالن کاملا پر شده بود، استقبال از این دوره به حدی بالا بود که افرادی که کمی دیر آمدند باید از بیرون صندلی اضافه برای آن ها می آوردند تا بتوانند از مطالب دوره استفاده کنند.

 

گزارش جلسه ی اول مدرسه ی استادی چهار

آقای محمد پیام بهرام پور وارد سالن شدند و تشویش شرکت کنندگان شروع شد. در ابتدا به شرکت کنندگان تبریک گفتند که برای آموزش  خود حاضر هستند از وقت و انرژی خودشان سرمایه گذاری کنند.

ابتدا توضیحاتی در مورد مغز و نوع یادگیری در محیط های جدید دادند، این که مغز در محیط های جدید و غریبه یادگیری اش به حداقل می رسد چون محیط را نمی شناسد و احساس خطر می کند، برای این که مغزما در حالت یادگیری قرار بگیرد خواستند که " بزنیم قد بغل دستیمون " و در ادامه هم حرکت معروف "دستا در وضعیت را انجام دادیم"
 

گزارش جلسه ی اول مدرسه ی استای چهار

 

سپس نقشه ی راه موفقیت در مسیر استادی به شرکت کنندگان توضیح داده شد، که شرکت کنندگان دوره ی مدرسه ی استادی 4 باید در حوزه ی انتخابی در مسیر استادی متخصص شوند، سپس توانایی ارائه دانش و تخصص خودشان را داشته باشند و در مرحله ی آخر بتوانند با فروش توانایی ها و مهارت های خودشان کسب درآمد کنند.

یکی از ویژگی های خوب این دوره این بود که از قبل بسته ی پیش نیاز داشتیم و آموزش  های مقدماتی را در مورد حضور در این دوره دیده بودیم و می توانستیم خیلی راحت با مطالب ارتباط برقرار کنیم.

کمی در مورد داشتن دید مثبت یا منفی صحبت کردند و توضیح دادند اگر با دید مثبت سرکلاس ها حاضر شوند چقدر راحت تر می توانیم پیشرفت کنیم و اگر با دید منفی به آموزش سرکلاس ها حاضر شویم چقدر از مطالب را از دست می دهیم. گفتند که باید مواظب افراد منفی باشیم، برای این که ارتباط با افراد منفی :

  • تمرکز ما را از مسیرمان دور می کند
  • احساس ما را بد می کند 
  • فرصت های پیش روی مان را از دست می دهیم

توضیح داده شد که آموزش هایی ماندگار هستند که مانند برف شبانه باشند که آرام و پیوسته ببارند و در پایان منجر به ایجاد تغییرات بزرگ شوند.

 

در ادامه در مورد این توضیح دادند که نباید خودمان را با دیگران مقایسه کنیم و از اهمیت یادآوری در یادگیری گفتند.

 یادآوری مهم تر از یادگیری است 

توضیح دادند که وقتی ما چیزی را یاد می گیریم بعد از گذشت مدتی بیشتر مطالب را فراموش می کنیم و باید برای مطالبی که یاد می گیریم برنامه ای داشته باشیم تا ان ها را مرور و یادآوری کنیم. توضیح دادند که ممکن است ما مطلبی را الان بخوانیم و بعد از گذشت یک ماه وقتی می خواهیم آن را مرور کنیم چیزهای دیگری هم یاد بگیریم. این به دلیل این است که در طول این یک ماه مغز ما به دست آوردن اطلاعات جدید و ادراک جدید رشد کرده است.

توصیه ی جدی آقای بهرام پور این بود که برای مرور مطالبی که یاد می گیریم باید برنامه ای جدی داشته باشیم، مثلا وقتی مطلبی را را مطالعه می کنیم در دفترچه یادداشتمان یا وندرلیست خودمان وارد کنیم که تاریخ مرور بعدی این درس چه روزی است و به مرور های منظم بپردازیم و مجدد تایید کردند که یاآوری مهم تر از یادگیری است.

یکی از ویژگی های خوب دوره ی مدرسه ی استادی، بهبود فردی بسیار زیاد آن است. به این صورت که افراد طی این دوره کیفیت روابط و کیفیت زندگی شخصی و خانوادگی شان بسیار ارتقا پیدا می کند و شرکت کنندگان دوره های قبلی از این مورد بسیار رضایت دارند.

آقای بهرام پور در مورد روند این دوره و مهارت هایی که در این دوره یاد می گیریم توضیح دادند، موارد بسیار زیادی را توضیح دادند برخی از مهارت هایی که در این دوره یاد می گیریم مثل:

  یادگیری مدیریت تمرکز

  تندخوانی

  مهارت های یادگیری

  مدیریت زمان

  مدیریت انرژی

  تصمیم گیری و حل مسئله

 

 در ادامه توضیح دادند که اگر با روند دوره ی استادی پیش برویم، وقتی دوره به پایان می رسد ما حداقل:

  کتاب خودمان را نوشته ایم

  سایت پر از محتوا و مقالات آموزشی داریم

  روزمه ی خوب و قوی داریم

  محصولات صوتی و تصویری

  می توانیم کسب درآمد داشته باشیم و تبدیل به یک آدم دیگه شده ایم.

افراد حاضر در سالن با اشتیاق خاص خودشان مطالب و نکات را یادداشت برداری می کردند تا در طی دوره اجرا کنند.

 

ما مواردی که در بالا ذکر شد را به دست می آوریم به شرط این که :

   به مدرس های دوره اعتماد کنیم( دل بدیم به کار)

   رعایت زمان قول داده شده 

   کار متمرکز در زمان قول داده شده

   پاسخ گویی به مشاوران و هل دهندگان 

   تمام تلاشمان را بکنیم

 

آقای بهرام پور توضیح دادند که به روند دوره اطمینان کامل داشته باشیم حتی اگر بخشی از پازل این دوره به نظر ما زشت یا بی معنی باشد، زیرا تمام روند دوره ی استادی به نحوی تدوین شده تا حداکثر بازدهی را داشته باشد.

برای مثال در طول این دوره یاد می گیریم که چطور سمینار برگزار کنیم و یکی از تکالیف ما برگزاری یک کارگاه یا سمینار است و اگر فردی این تکالیف را انجام ندهد، نتیجه ای که باید را از دوره ی استادی نمی گیرد.

 

گزارش جلسه ی اول مدرسه ی استادی 4

 

 انتخاب موضوع 

در مورد انتخاب موضوع استاد توضیح دادند،یک نکته ی بسیار عالی را هم در مورد انتخاب موضوع توضیح دادند که دید خوبی داد تا بتوانیم با خیال راحت موضوع خودمان را
انتخاب کنیم و به راهمان ادامه دهیم:

مرغ همسایه غازه 

یعنی شما هر موضوعی را انتخاب کنید فکر می کنید سایر موضعات راحت تر هستند و بازار فروش بهترین هم دارند، مثلا اگر شما موضوع ارتباطات را انتخاب کرده باشید فکر می کنید که بازار کار برای کسانی که موضوع آموزش فروش را انتخاب کرده اند کرده، فروش بهتری دارند و وضعیت برگزاری کلاس ها و کارگاه های آن ها آسان تر است. 

اما این طور نیست، ما فکر می کنید چون از بیرون موضوع را می بینید و با سختی های کار آشنا نیستیم

 

سپس موضوع بسیار جالب ادراک را استاد توضیح دادند، به این صورت که ادراک یعنی  برداشت ما از واقعیت بیرونی. یعنی هر کس با فیلترهای ذهنی خودش موضوعات را درک می کند
و آن ها می نگرد.توضیح دادند که ما سر انجام به ادراکمان محدود می شویم.

بزرگ ترین کاربرد ادارک این است که توان دیدن دنیا از پنجره ی نگاه دیگران را به ما می دهد.

 تقریبا در تمام موارد در زندگی ما کاربرد دارد، مثلا این که چطور با دانستن مبحث ادراک می توانیم کسب و کار خودمان را متحول کنیم و به آن رونق ببخشیم.

یا وقتی بحث ادراک را متوجه شدیم، می بینیم که چطور برخی به راحتی فرصت های در دسترسشان را یکی یکی از دست می دهند.

 

اولین روز مهمان هم داشتیم

یکی از شرکت کنندگان دوره های قبلی مدرسه ی استادی در این جلسه مهمان بودند، وقتی می بینی افرادی که در دوره های قبلی شرکت کرده اند نتیجه گرفته اند به مسیری که قدم در آن گذاشته ای مطمئن می شوی.

خانم هنگامه عسگری که در این جلسه مهمان گروه بودند در مورد تجربیات خودشان می گفتند.

 این که با تحمل هر سختی ای بود توانستند مسیر استادی را به خوبی به پایان برسانند، ایشون کتاب خودشون رو در ماشین شون نوشتن، یعنی زمانی از روز، فرزندشون رو به خانه کودک می بردند و در یکی دو ساعتی که دخترشان مشغول بازی بود، خودشان در ماشین می ماندند و کتابشان را می نوشتند.

 

گزارش جلسه ی اول مدرسه ی استادی چهار

 

از تجربیات خودشان در طول دوره و بعد از آن گفتند و این که اگر به تمرینات دوره عمل کنیم قطعا نتایج عالی خواهیم گرفت و ایشون درآمد فروردین ماه خودشون رو گفتند و این نکته رو هم ذکر کردند که هر کس در این دوره به اندازه ی تلاشی که می کند بهره می برد.

 

گزارش اولین جلسه ی مدرسه ی استادی 4

 

در پایان هم شرکت کنندگان سوالات خودشان را از استاد بهرام پور پرسیدند، این سوال پرسیدن ها آن قدر طول کشید که استاد با شرکت کنندگان به بیرون از سالن رفتند و در سایه ی یکی از دیوار های دانشکده روانشناسی، استاد به سوالات شرکت کنندگان با صبر و حوصله پاسخ دادند و این به این ترتیب جلسه ی اول به پایان رسید.

 

اگر اطلاعات بیشتر از مدرسه استادی می خواهید بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا