اصول مطالعه صحیح -گزارش جلسه اول دوره تندخوانی و تقویت ذهن

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه اول کارگاه آموزشی تندخوانی و تقویت ذهن توسط حمید وجکانی در محل مجموعه بیشتر از یک نفر برگزار شد.

چرا باید تندخوان باشیم؟

شما با یادگیری راهکارهای علمی و فنی یاد میگیرید که چطور در مدت زمان کوتاه صفحات پرشماری را در زمان اندک انجام دهید
تندخوانی دستاوردهای زیادی دارد. اکنون با گسترش کارها و احساس کمبود زمان، لازم است مطالب بیشتر، در وقت کمتری به علاقه مندان، آموزش داده شود. این موارد، تنها بخش کوچکی از دستاوردهایی است که در کلاس تندخوانی می‌توانید به دست بیاورید.
یادگیری بهترین روش مطالعه روز جهان و پیاده سازی آن روی تمامی محتواهای درسی و غیر درسی
افزایش سرعت مطالعه تا حداقل 3 برابر
افزایش قوای تمرکز به وسیله تمرینات ویژه و کاربردی
فعالیت بهتر و سریع‌تر نیمکره‌های مغز
ایجاد مسیر عصبی صحیح در زمینه مطالعه
 

کارگاه تندخوانی

 

تغییرات در کارگاه تندخوانی

این دوره از کارگاه تندخوانی و تقویت ذهن با یک سری تغییرات نسبت به دوره های قبل انجام شد، در این دوره آموزش ها بروزرسانی شد. تغییرات بر جزوه های آموزشی صورت گرفته بود؛ جزوه ای که طراحی شده بود میتوان گفت تکمیل ترین جزوه آموزشی دوره تندخوانی در کل کشور است. 
این جزوه بر مبنای تکنیک بی بی ال یا یادگیری مغز محور طراحی شده که شامل: تمرینات و اسلایدها یا حتی آموزش هایی که در حین آموزش فرد بتونه خیلی میزان یادگیری اش را بالاتر بیاره و با یادگیری بسیار بالاتری به این کارگاه و انجام تمریناتش بپردازد تا تاثیرپذیری کارگاه براش بیشتر باشه.
 

کارگاه تندخوانی و تقویت ذهن

 

برای خواندن گزارش دورهمی دوره تندخوانی و تقویت ذهن روی لینک زیر کلیک کنید

گزارش دورهمی تندخوانی؛ دوشنبه 17 دی‌ماه 1397

محتوای جلسه اول چه بود؟

در جلسه های اول کارگاه تندخوانی و تقویت ذهن ما سعی میکنیم با انجام تمریناتی که به شرکت کنندگان داده میشه در همان جلسه اول سرعت مطالعه شان را بیشتر کنیم، در ابتدا سه نکته مهم در این کارگاه آموزش داده شد. با هم مروری بر این سه نکته داریم.

کارگاه تندخوانی و تقویت ذهن

یادگیری مغز به چه صورت انجام میشه؟

اگر ما این موضوع را یاد بگیریم که چطور مغزمون میتونه محتوا را یاد بگیره و به خاطر بسپاره خیلی قوی تر میتونیم پیش بریم. این آموزش به این طریق است که ما آموزش میبینیم که چه هورون ها و میانجی های عصبی هستند که موجب افزایش یادگیری میشوند اگر یاد بگیرید که چطور میشه این افزایش یادگیری را داشت و مغز خودتان را بشناسید طبیعتا میزان یادگیری تان بیشتر می شود.
 

تمرینات تقویت ذهن

روش مطالعه

روش مطالعه «هفت تیر» یکی از روش های فوق العاده کاربردی در مطالعه است که به شرکت کنندگان در طول کارگاه ارائه کردیم، این روش مطالعه اختصاص داشت به مبحث کتابهای عمومی و تخصصی در این جلسه هم روش های مطالعه کتابهای عمومی و هم روش مطالعه کتابهای تخصصی را ارائه کردیم تا کسانی هم که میخواهند در کنکور شرکت کنند چطور باید روش مطالعه را یاد بگیرند و کتابهای تخصصی شان را به روش تندخوانی انجام دهند.
 

روش مطالعه در کارگاه تقویت ذهن

ارایه تکنیک هایی برای افزایش سرعت تندخوانی

در جلسه اول به شرکت کنندگان آموزش داده شد که با استفاده از چه تکنیک هایی میتونند سرعت مطالعه خود را حداقل تا دو برابر در جلسه اول افزایش دهند. در جلسات بعدی شرکت کنندگان یاد میگیرند که چطور سرعت مطالعه خودشون را نسبت به جلسه اول 5 برابر کنند.

برای ثبت نام در کارگاه ویژه تندخوانی بر روی لینک زیر کلیک کنید


 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا