گزارش جلسات اول و دوم نهمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان اصفهان

سرفصل های مهم این مقاله:

نهمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان 4 بهمن ماه در موسسه پویش اصفهان توسط رضا غفارزاده برگزار شد.
از شهرهای دور و نزدیک اصفهان به این کلاس آمده بودند؛ کلاس با معرفی ساده و صمیمی هنرجویان آغاز شد. شرکت کنندگان از خود و دلیل شرکت در کلاس گفتند. موضوعی که تقریبا در صحبت همه حاضرین مشترک بود، ضرورت آشنایی با مهارت صحبت کردن برای جمع بود. چه در زمینه شغلی، چه تحصیلی و حتی زندگی روزمره ما.

 دوره جامع سخنرانی و فن بیان اصفهان

اجزای اصلی سخنرانی

در جلسه اول با اجزای اصلی سخنرانی آشنا شدند. چهار جزء مهمی که همگی با حرف میم آغاز می شوند و همه بر هم تاثیر مستقیم دارند. بعد از این آشنایی اولیه فرصتی به دوستان داده شد تا مطلبی که برای ارائه در کلاس آماده کرده بودند را مرور کنند و این بار با شرایط کلاس و حاضرین تا حد ممکن تطبیق بدند.

برای کنترل ترس از سخنرانی روی لینک زیر کلیک کنید

کنترل ترس از سخنرانی با پاورپوینت

مطابق یک رسم خیلی خوب و موثر این دوره ها، هر یک از هنرجویان در هر جلسه سه دقیقه فرصت دارند تا در حضور جمع صحبت کنند. جمعی دوستانه و صمیمی که همگی برای یادگیری این مهارت در کلاس حاضر شدند و ترسی از اینکه در این جلسه تپق بزنند، صداشون بلرزه، خراب کنند را ندارند. چرا که در همون ابتدای جلسه یاد گرفتند که برای یادگیری به کلاس اومدند و این اتفاقات در مسیر آموزش کاملا طبیعی است.
 

دوره جامع سخنرانی و فن بیان اصفهان

در ادامه کلاس با ویژگی های مخاطب (یا حاضرین در جلسه سخنرانی) از جنبه های مختلف آشنا شدند. همچنین چند تمرین صداسازی انجام شد که حال و هوایی شاد و خنده دار داشت.
در زمان یک هفته ای بین جلسه اول و دوم تکالیفی به دوستان داده شد تا آنها را انجام داده و برای مربیان دوره ارسال نمایند.
 

دوره جامع سخنرانی و فن بیان اصفهان

 

ترس از سخنرانی؛ جلسه دوم سخنرانی و فن بیان

موضوع این جلسه یکی از چالشی ترین موضوعاتی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند. یعنی ترس از سخنرانی و صحبت در برابر جمع.
ابتدا ماهیت ترس و دلیل چنین واکنشی در بدن افراد بررسی شد. سپس راهکارهایی موثر برای کسب آمادگی قبلی برای سخنرانی ارائه گردید. با ارائه مثال ها و فیلم های متعدد، مشخص شد که ترس از صحبت در برابر جمع را همه و حتی سخنرانان بسیار معروف نیز تجربه کرده و حتی الان هم تجربه می نمایند، اما آمادگی قبلی، تمرین و تکرار حضور در برابر جمع، به مرور شدت این اضطراب را کم کرده و امکان کنترل آن را فراهم می نماید.

در دوره های فن بیان و سخنرانی ما کتاب هایی را هم برای علاقه مندان معرفی می کنیم، برای دیدن گلیچینی از کتاب های دست چین شده روی لینک زیر کلیک کنید

خرید کتاب

 

 

ترس از سخنرانی

مطابق همیشه تمامی شرکت کنندگان سخنرانی سه دقیقه ای خود را ارائه دادند. در این جلسه دو زمان استراحت و پذیرایی پیش بینی شد و کلاس در سه جلسه یک ساعت و ربعی برگزار شد. هر چند با ایجاد فضای شادی، خنده و کارهای گروهی در تمام مدت کلاس، سعی می شود تا محیط آموزشی متفاوت از شرایط خشک و یکنواخت دوران تحصیلی ما باشد.
در انتهای جلسه سوالات شخصی دوستان پاسخ داده شده و با تعیین تکالیف مشخص، جلسه دوم نیز به پایان رسید.

 

شما هم میتونید از شرکت کنندگان دوره جامع سخنرانی و فن بیان ما در اصفهان باشید

 

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا