کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

سرفصل های مهم این مقاله:

کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

 

کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

 

در طول برگزاری هر 4 کارگاه رفع خجولی نظراتی از کاربران سایت دریافت کردیم شامل:

  • تو کلاس رفع خجولی بی حیایی رو ترویج می دهید…
  • این که ادا دربیارن چه کمکی به رفع خجالت می کنه؟
  • انجام این کارها کوتاه مدت هست و فقط چند روز کمک می کنه که حالشون خوب باشه!

برای دانلود و گوش دادن فایل صوتی آقای محمدپیام بهرام پور در خصوص پاسخ به سوالات بالا کافیست روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 

دانلود فایل صوتی

گزیده ای از فایل صوتی کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

چه قدر برای این کارگاه زمان گذاشتم؟

با توجه به اینکه برام مهم بود این دوره خاص و ایده آل باشه در نتیجه نزدیک 3 سال زمان برد تا این دوره ویژه طراحی و اجرا بشه.

کارگاه رفع خجولی 25 ساعت هست که در طول آن محتوای علمی ارائه میشه و ادابازی مجموعا 30 دقیقه زمان می برد…

 

کلاس رفع خجولی برای همه 80 میلیون نفر ایرانی ضروری هست!

 

توی این کارگاه با حقوق انسانی و مسئولیت های انسانی و چارچوب های ذهنی و … آشنا می شویم.

 

شعار ما در کارگاه رفع خجولی: محترمانه قاطعانه منصفانه

یاد می گیریم محترمانه، قاطعانه و منصفانه بتونیم حق خودمون رو بگیریم.

به طور مثال برای خودمون تمرین می کنیم که وقتی توی این شرایط قرار گرفتیم به صورت محترمانه و قاطعانه و منصفانه چه برخوردی داشته باشیم:

  • توی صف از ما جلو میزنند.
  • فروشنده لباس میاره که به زور بهمون لباس بفروشه.
  • تمرین می کنیم برای زمانی که راننده تاکسی بقیه پول مارو نمیده.
  • تمرین می کنیم که چیکار کنیم وقتی ازمون درخواست عجیب و غریب می کنند.
  • و…

 

کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

 

همچنین حضور حامیان در این دوره به خوبی کمک کرد تا در کارگاه 300 نفره گروه های جداگانه تشکیل بشه و تمرینات انجام بشه.

 

در پایان:

چون آگاه هستیم که این مورد برای شما عزیزان مهم هست و نیت مثبتی دارید خیلی بهتر هست به جای اینکه بگیم این کارگاه فقط ادابازی و زودگذز هستم و به دور از قضاوت قبش سوال کنیم و بگیم:

آیا این روش ها که مثلاً فقط ادا دربیاریم توی کارگاه موثر هست و یا فقط موقتی حال شخص رو خوب می کنه؟

سعی کنیم کارهایی رو انجام بدیم که بتونیم بیشتر و موثرتر از یک نفر توی جامعه موثر باشیم.

 

متن فایل صوتی کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

به نام آنکه هستی نام از او یافت                               فلک جنبش زمین آرام از او یافت

سلام دارم به شما همراهان مجموعه بیشتر از یک نفر، امیدوارم حالتون خوب باشه و همه‌چیز خوب پیش بره و همواره توانمند باشید. در ارتباط با دو نظری که در سایت قرارگرفته است توضیحاتی را خدمت شما عرض خواهم کرد چون نکته خیلی خیلی مهمی است. همان‌طور که می‌دانید دوره چهارم خجولی نیز برگزار شد. این دوره،دوره‌ای بود که من به طرز عجیبی نسبت به آن حساسیت و وسواس داشتم.

افراد مرا به‌عنوان یک انسان عمل‌گرا می‌شناسند که کارها را فوراً انجام می‌دهم اما برای این کارگاه من حدود 2.5 تا 3 سال صبر کردم چون برایم خیلی مهم بود که این کارگاه فوق‌العاده و ایده آل باشد نه اینکه صرفاً چیزی ساده را برگزار کنیم. خدا را شکر بعد از برگزاری اولین دوره خیلی خیلی فراتر از استانداردهای خودم نتایج به دست آمد به‌گونه‌ای این اتفاق رقم خورد که ما بلافاصله کارگاه دوم را باکمی تغییر برگزار کردیم و تغییرات در آن کارگاه نیز به‌شدت عالی بود. کارگاه سوم آخرین کارگاه سال 95 ما بود. در سال 96 ما یک دوره 300 نفره را برگزار کردیم که همه معتقد بودند که تعداد شرکت‌کنندگان زیاد است و نتیجه نمی‌گیرید.

در اینجا نیز ما دیدیم که ما حامیان داشتیم که کلاس را به سی کلاس ده‌نفره تبدیل کرده بودند و بسیار زیبا همه‌چیز پیش می‌رفت و همه افراد مدرس خودشان را داشتند و کسی عقب نمی‌افتاد. اینجا می‌خواهم راجع به دو نظری که در سایت دیدم با شما صحبت کنم. یکی از عزیزان به ما گفته بود که شما در کلاس رفع خجولی‌تان ترویج بی‌حیایی می‌دهید، اینکه فردی صدا درمی‌آورد که رفع خجولی نیست.

عزیز دیگری که از سر دغدغه این مطلب را بیان فرموده بودند به ما گفته بودند این موارد فقط دو سه روز حال فرد را خوب می‌کند و این موارد در عمل به رفع خجالت کمکی نمی‌کند. من از این دوستان خیلی ممنون هستم که نظرشان را بیان کرده‌اند اما از آن‌ها خواهشمندم که قبل از قضاوت حتماً اطلاعات خودشان را کامل کنند. دوستان عزیز کارگاه ما سه روز کامل است یعنی یک نصف روز و دو روز از ساعت 9 تا 7 عصر یعنی 25 ساعت کارگاه است و کل تایمی که ما مشغول این ادا درآوردن‌ها هستیم مجموعاً زیر 20 دقیقه است. فرض کنیم نیم ساعت است، نیم ساعت کجا و 25 ساعت کجا.

آیا واقعاً من دو روز و نیم ادا درمی‌آورم یا بیان می‌کنم که یک فرد چگونه بتواند حق خویش را بگیرد . یاد می‌دهم که حقوق انسانی او چیست، کجاها باید قاطع باشد، قاطعیت چیست، رفتار پرخاشگرانه و قاطعانه چه فرقی دارد. ما 25 ساعت محتوای علمی داریم و نیم ساعت از این 25 ساعت را به تمرین می‌پردازیم. این تمرینات به نام سایکو درام شناخته می‌شود که کاملاً روانشناسی است که همراه با متخصص و پیگیری به نتیجه می‌رسد.

من همواره گفته‌ام که کلاس رفع خجولی برای همه 80 میلیون نفر ایران ضروری است . ما از دیدن برخی افراد در این کلاس متعجب می‌شویم و پیش خودمان می‌گوییم که این فرد نه‌تنها کمرو نیست بلکه پر رو نیز هست ولی همین افراد معمولاً بیشترین تشکر را از ما می‌کنند و به ما می‌گویند که ما کلی رفتار اشتباه داشتیم که یا پرخاشگرانه بود و یا خجولی‌هایی نهانی در وجود ما بود که خودمان نمی‌فهمیدیم. خوشحالم که این اتفاق خیلی خیلی قشنگ رخ می‌دهد و این رضایت‌مندی وجود دارد.

در کلاس رفع خجولی که من به‌نوعی می‌توانم اسمش را جرئت ورزی و رفتار قاطعانه گذارم چون اگر کسی مقدار کمی نیز پرخاشگر باشد می‌تواند رفتارهای قاطعانه و منصفانه را بیاموزد.

این شعار ما در کلاس است که محترمانه، قاطعانه و منصفانه. بسیار قاطع، اما محترم و منصفانه حق خود را می‌گیریم. بسیاری از افراد می‌گویند که ما خجولیم و وقتی موقعیت را تعریف می‌کنیم فرد متوجه می‌شود که آن فرد حق ندارد چنین رفتاری را انجام دهد. یا از آن‌طرف می‌بینیم که حق طبیعی فرد است اما اجازه می‌دهد که بقیه مسئولیت گریزی کنند و حقش را پایمال کنند.

تمام این موارد آموزش داده می‌شود و روز اول به‌عنوان توضیح با این مقوله آشنا می‌شویم و می‌دانیم چه چهارچوب‌هایی داریم، چه‌کارهایی باید انجام دهیم، حقوق انسانی ما چیست، مسئولیت‌های انسانی ما چیست.

پس‌ازاین داستان به سراغ چهارچوب‌های ذهنی‌مان می‌رویم و به لحاظ ذهنی با خودمان کار می‌کنیم و یک سری چهارچوب‌هایی که برای ما ساخته‌شده را از بین می‌بریم. روز دوم روز بسیار خوبی است. روز سوم بامهارت ها کار می‌کنیم. مثلاً افرادی هستند که پول ما را بالا می‌کشند و سپس به ما می‌گویند شما به ما نگفتید و قرار ما چنین نبوده است.

اینکه چه کنیم که این موارد پیش نیاید، چه کنیم که صدای ما قوی و محکم شود، بعدازآن توضیح می‌دهیم که چه کنیم که بتوانیم حقمان را از فردی که حقمان را خورده است بگیریم. کلی تمرین داریم ، به‌صف می‌ایستیم و فروشنده لباسی را می‌آوریم که به شکل غیراخلاقی و به‌اجبار می‌خواهد به ما لباس بفروشد و می‌خواهد ما را به اتاق پرو بفرستد تا ما در رودربایستی قرار بگیریم. راننده تاکسی بقیه پول ما را نمی‌دهد، این مورد را تمرین می‌کنیم. اقوام از ما انتظار اضافی دارند و می‌خواهند از ما پول نگیرند، آن را تمرین می‌کنیم.

همه این موارد در فضای دوستی ، خانوادگی و کاری انجام می‌شود و ما آن‌ها را تمرین می‌کنیم. به آن دوستانی که می‌گویند این کارها جواب نمی‌دهد می‌گویم که فرض کنیم سخن شما صحیح است، هرچند کاری که من انجام می‌دهم یک کار علمی است و من  از علم برای شغل خودم کمک گرفته‌ام.

بااین‌وجود فرض کنیم که آن نیم ساعت در زندگی ما تأثیری نمی‌گذارد، 24.5 دیگر چطور. بقیه موارد بازی نیست و تمرینات واقعی است. پس لازم است مقداری در قضاوتمان دقیق‌تر باشیم و خیلی بهتر است اگر نیتمان کمک است و من مطمئنم که این دوستان به نیت کمک این موارد را مطرح کرده‌اند، قبل از بیان این مطلب سؤال بپرسیم.

برای مثال بپرسیم آیا این روش‌ها اگر فقط ادا در کار بود مؤثر هست یا فقط موقتی حال فرد را خوب می‌کند. در چنین شرایطی من به شما اطلاعات می‌دهم و به شما می‌گویم که اگر 25 ساعت فقط ادا دربیاوریم هیچ کمکی به درمان خجولی نمی‌کند و من با شما موافقم، اما وقتی به یکباره می‌گوییم که این کارهای شما به درد ما نمی‌خورد، شما با اطلاعات ناقص نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید و هم‌چنین نمی‌توانید قضاوت درستی داشته باشید و به‌نوعی می‌توان گفت که پیش قضاوت و پیش‌داوری کرده‌اید و من مطمئنم که شما عزیزان چنین چیزی را نمی‌خواهید.

ممنون از اینکه به این فایل گوش کردید و ممنون از اینکه به این فایل توجه کردید. هدف من از ضبط کردن این فایل دو مطلب بود، اول اینکه مقداری در قضاوت‌هایمان دقیق بشویم و بهترین تمرین قبل از قضاوت کردن سؤال پرسیدن است و نکته بعدی این است که کلاس خجولی ، همراه با چهارچوب‌ها و اتفاقاتی که برای ما می‌افتد را برای شما توضیح دادم و اگر دوست داشتید خیلی خیلی خوشحال می‌شوم که شما را در این کلاس و کارگاه ملاقات کنم.

پیروز، موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

دانلود متن فایل صوتی

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا