چطور وب سایت خود را بسازیم – گزارش جلسه بیستم مدرسه استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه بیستم مدرسه استادی 4، در روز جمعه 23 آذر ماه 1397 برگزار شد.
قبل از اینکه گزارش جلسه بیستم مدرسه استادی 4 رو بخونید، بیایید نگاهی به گزارش روزهای قبل بیندازیم و ببینیم در جلسات قبل چه گذشت. روی هر جلسه ای که میخواهید، کلیک کنید!

19. گزارش جلسه نوزدهم مدرسه استادی 4؛ آداب معاشرت، کلام و شخصیت!

18. بهبود مهارت های فردی – گزارش جلسه هجدهم مدرسه استادی 4

17. شبکه سازی انسانی – گزارش جلسه هفدهم مدرسه استادی 4

16. فروش-جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4

15. تولید محصول ویدیویی-جلسه پانزدهم مدرسه استادی 4

14. ترس از سخنرانی – گزارش جلسه‌ی چهاردهم مدرسه استادی 4

13. تولید محصول صوتی – گزارش جلسه سیزدهم مدرسه استادی 4

12. برگزاری سمینار – گزارش جلسه ی دوازدهم مدرسه ی استادی 4

11. چگونه کتابمان را چاپ کنیم – گزارش جلسه ی یازدهم مدرسه ی استادی 4

10. حل مسئله – گزارش جلسه دهم مدرسه استادی 4

9. مقابله با افکار مزاحم – گزارش جلسه نهم مدرسه استادی 4

8. ساده سازی محتوا – گزارش جلسه هشتم مدرسه استادی 4

7. نوشتن کتاب الکترونیکی – گزارش جلسه هفتم مدرسه استادی 4

6. گزارش جلسه ششم مدرسه استادی 4

5. گزارش جلسه پنجم مدرسه ی استادی 4

4. گزارش جلسه ی سوم مدرسه ی استادی 4

3. گزارش جلسه ی چهارم مدرسه ی استادی 4

2. گزارش جلسه ی دوم مدرسه استادی 4

1. گزارش جلسه اول مدرسه استادی چهار

0. گزارش تصویری سمینار مدرسه استادی 4 (سمینار معارفه)

در هرجا و هر حوزه ای که فعالیت میکنیم، باید روش های صحیح تبلیغ را بشناسیم

این جلسه اساتید می‌خواستند به دوستان شرکت کننده یاد بدهند که چگونه یک وب سایت درست و حسابی بسازند، چطور آن را مدیریت کنند و چطور ابزارهای مختلف (که عمدتاً رایگان هم هستند) را به کار بگیرند تا وب سایتشان رشد کند.
همچنین در ادامه بحث‌های دیروز جناب استاد صنم پور می‌خواهند تمامی آداب معاشرت و رفتار صحیح برای یک سخنران و آموزش دهنده حرفه‌ای را بیاموزند.
همانطور که گفتیم جلسه نوزدهم و بیستم مدرسه استادی به صورت ترکیبی توسط علی حاجی محمدی و مهدی صنم پور برگزار شد.
با هم گزارشی کوتاه از بیستمین جلسه دوره بلندمدت استادی می‌خوانیم.
 

جلسه 20 مدرسه استادی

روز بیستم مدرسه استادی چهارم چطور آغاز شد؟

امروز یکی از واپسین روزهای آذرماه، و یکی از واپسین روزهای پاییزِ زیباست. هوا عالی، آسمان زیبا و آفتاب قشنگ است!
اعضای فعال تیم بیشتر از یک نفر از حدود ساعت 7 صبح یا حتی زودتر مشغول آماده سازی سالن برای برگزاری یک کلاس آموزشی پرانرژی و پرمحتوا هستند.
بعد از اینکه اعضای شرکت کننده صبحانه صرف کردند، به سالن می‌روند و در صندلی‌هایشان می‌نشینند تا کلاس آغاز شود.

جلسه بیستم مدرسه استادی 4

نرمش صبحگاهی و شکرگزاری با استاد موسویان

بعد از صرف صبحانه و ورود علاقه مندان به سالن، استاد موسویان شروع به نرمش و ورزش‌های سبک برای آماده سازی دوستان و انرژی بخشیدن به آنها کرد.
استاد موسویان با تیپ ورزشی همیشگی‌اش با تمرینات هوازی و تنفسی خود، شرکت کنندگان را برای سپری کردن یک روز آموزشی پربار آماده می‌کند.
قرار است در این جلسه، بحث‌های علی حاجی محمدی که دیروز نیمی از آن بیان شد، ادامه یابد و به اتمام برسد تا دوستان یاد بگیرند چگونه باید وب سایتی عالی برای کسب و کارشان راه اندازی کنند.
همچنین قرار است مباحث آموزشی استاد صنم پور ادامه پیدا کند و سخنرانان و آموزش دهندگان عزیز با اصول کلی معاشرت بیشتر آشنا شوند.

تبلیغات صحیح و مؤثر، یک قانون است

استاد حاجی محمدی، تبلیغات کارآمد را یک قانون دانست. او می‌گوید در هرجا و هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنیم، باید روش‌های صحیح تبلیغ را بشناسیم. روش‌هایی از جمله رپورتاژ در سایت‌های دیگر، انتشار مقالات ما در سایت‌های دیگر و دریافت ترافیک از شبکه‌های اجتماعی.

فیس بوک، لینکدین و رفقا!

بخش ویژه‌ای از سخنرانی آقای حاجی محمدی به معرفی محبوب‌ترین و بهترین شبکه‌های اجتماعی و نوع کارکرد هرکدام از آنها اختصاص یافته بود.
او به معرفی پنج شبکه اجتماعی پرمخاطب یعنی فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر ، لینکدین و گوگل پلاس پرداخت و گفت چطور در آنها مطالب را به اشتراک بگذاریم تا بیشترین بازخورد را بگیریم.

در ادامه؛ برای هر بخش، معرفی یک سایت!

همانطور که گفتیم، آقای حاجی محمدی برای هر بخش از صحبت‌ها و آموزش‌های خودشان، از منابع خاصی استفاده و آنها را معرفی می‌کرد. مثلاً گفتند که افزونه نینجا پاپ آپ به طور حرفه‌ای برای وردپرس طراحی شده است تا بازدید کنندگان شما را به سمت انجام اقدامی مثل ثبت نام در خبرنامه، پیشنهاد یک کوپن در زمان خروج از سایت و یا موارد مشابه هدایت کند و یا با قفل کردن محتوا تا زمانی که کاربر محتوای شما را در شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارد تا سیگنال‌های شبکه‌‌های اجتماعی به وب سایت شما افزایش یابد و از این رو دنبال‌کننده بیشتری داشته باشید. (که این همان چیزی است که موتور‌های جست و جو و گوگل می‌خواهند) را فراهم می‌کند.

پایان آموزش استاد حاجی محمدی

آموزش‌های استاد حاجی محمدی بسیار گسترده بود. او در این دوروز سعی کرد تمام مطالبی که برای طراحی و مدیریت یک وب سایت لازم است را به دوستان شرکت کننده به صورت مفید و کاربردی ارائه کند و دقیقاً تمام ابزارهای لازم برای مدیریت یک سایت را به دوستان شرکت کننده ارائه داد.

نوع پوشش با میزان تاثیرگذاری چه ارتباطی دارد؟

نوع پوشش مناسب با میزان تاثیرگذاری ارتباط مستقیم دارد. هرچه مناسب‌تر (و نه لزوماً گران قیمت‌تر) لباس بپوشید، تأثیر شما روی محیط اطرافتان افزایش می‌یابد.
لباس شما نشانه شخصیت شماست.
جمله طلایی: شما هرگز شانس دیدار اول را برای دومین بار به دست نخواهید آورد!
بخش زیادی از سخنرانی آقای صنم پور به به دلیل اهمیت این موضوع به پوشش و تناسب آن با حرفه و شغل گذشت.
همچنین در ادامه اصول تهیه یک کت و شلوار زیبا برای مردان و نکات انتخاب رنگ لباس، سایز مناسب و نوع آرایش برای خانم‌ها توضیح داده شد.

یک سیب همیشه بالای سرتان است!

برای محکم و با صلابت ایستادن، آقای صنم پور یک تکنیک ساده و کاربردی به دوستان یاد داد. آن هم این است که فکر کنید قرار است سیبی را که از بالای در آویزان است، گاز بزنید. همواره فکر کنید این سیب جلو شماست. به این ترتیب شرطی می‌شوید که همیشه سرتان را بالا و ایستاده بگیرید و قوز نکنید.

اثر هاله‌ای چیست و چه کاربردی دارد؟

اثر هاله‌ای طبق صحبت‌های استاد صنم پور، اثری است که مدت‌ها از خودمان به جا می‌گذاریم. مثلاً حتماً دیده‌اید که میگویند فلان شخص آدم خوبی است، آدم شلخته‌ای است، آدم مثبت یا منفی نگری است!
این صفاتی که توسط عده زیادی به کسی نسبت داده می‌شود همان اثر هاله‌ای است.. اگر می‌خواهید همان چیزی شوید که دوست دارید، باید به اثر هاله‌ای حواستان جمع باشد و بدانید چه اثر هاله‌ای از خود به جا می‌گذارید.

سه کلمه جادویی را بلدید؟

سه کلمه جادویی که از آنها اسم برده شد اینها هستند: «ببخشید»، «متشکرم» و «لطفاً»
استفاده از چنین عباراتی هم باعث تلطیف گفتگوها می‌شود و هم نشان از شخصت نرمال گوینده دارد؛ بنابراین سعی کنید در جای مناسب و زمان مناسب از هرکدام از این عبارات بهره ببرید.

بخش‌های پایانی صحبت‌های استاد صنم پور

آموزش‌های استاد صنم پور به همین موارد محدود نمی‌شد. در این گزارش تنها به خلاصه‌ای از آموزش‌های ایشان گریزی زدیم. در ادامه، در مورد دعواهای زن و مرد، سیستم لیمبیک و همچنین چگونگی مکالمات سالم و صحیح از پشت تلفن صحبت شد و به دوستان شرکت کننده آموزش داده شد که چطور می‌توانند فوق العاده به نظر برسند.

جلسه بیستم هم به پایان خود رسید و دوستان شرکت کننده مثل همیشه اندوخته‌های زیادی به اندیشه‌های قبلی‌شان اضافه کردند تا بتوانند در آینده یا پا جای پای بزرگان آموزش در ایران بگذارند و یا بتوانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. این آموزش‌های عملی و کاربردی، به شرکت کنندگان کمک می‌کند تا بیشتر و موثرتر از یک نفر باشند…!

 

اگر میخواهید در اولویت اخبار مدرسه استادی 5 قرار بگیرید روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا